Yüzbaşı
28 Mart 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 207 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Silinebilirrrrrr

Herkese hayırlı ramazanlar arkadaş bu gece başlıyoruz. Zaten evdeyiz gibi duruyor bu ramazan komple biraz yatarak geçecek. Çalışmak zorunda olanlara Allah kolaylık versin. Yiyecek yemeği olmayanlara da yardım etsin. Hepinize iyi sahurlar.

Selamlar herkese. Az önce bana da saçma gelse ama bir muhabbet duydum. Pasaport kaydı olmayan bir telefonu bu mantıkla sonsuza kadar kullanabiliyor olmamız gerekiyor.

Arkadaşın dediği iphone 8 plus cihazı var. Pasaport kayıt süresi dolmuş. Ama kendisi ukrayna yurtdışı hattı takıp şebeke gelmesini bekleyip daha sonra tekrar geriye kendi turkcell hattını takınca tekrar kullanıma açılıyormuş.

Mantık kayıt süresi dolan cihaza yurtdışı hattı takıp süresiyi sıfırlayıp kullanmaya devam etme. Dört ay da bir bu şekilde yaparak kullandığını savunuyor. Btk yı haftasonu olması sebebiyle arayıp soramadım. Sizle paylaşmak istedim.

Bana çok saçma geldi ama ya böyle bişey varsa?

Şuanlık birisi deneyip sonuç alana kadar bekliyorum hocam. Daha sonradan arıcam btk yı.

Güncelleme

Btk yı aradım arkadaş yıl içinde fark etmeksizin 120 gün olduğunu söyledi. Girdi çıktı kendi hattını taktık fark etmiyor. 120 gün sıfırlama olayı sadece sene başında oluyor. Bu yıl 120 günü doldurduysanız 2021 de bidaha 120 gününüz oluyor
Sakarya da esnaflık yapan bir insanım. N11 üzerinden müşteri için sipariş verdiğim ürünü alıp üzerine kar payımı koyup sattım. Müşteri beni arayıp ürünü şu fiyata almışsın şu fiyata bana sattın vs. diye laf etmeye başladı. N11 üzerinden canlı destekle yaptığı konuşmaları attı. Nasıl oluyor da bir başkası benim üyeliğimden aldığım ürünü kredi kartıyla ödendiğini kaça satın alındığını sipariş numarasını öğrenebiliyor. Nasıl bir müşteri gizliliği ihlalidir. Her sorana bu bilgileri rasgele söylüyor musunuz? Konuşma benim üyeliğimden yapılmamış adam kendine üyelik açıp her sorduğunu öğrenmiş benim hakkım da neyinize güvenip iş yapıyoruz sizin.

Ürün benim adıma benim dükkanıma benim üyeliğimden benim kredi kartımla sipariş verildi. müşteri sadece dükkana gelip ürünü aldı. Ürünün n11 den alındığını bile bilmiyor

güncelleme
N11 aradı az önce oluşan durumdan dolayı kusura bakmayın diyip geçtiler. Rahatlığa bakar mısınız.

Yaklaşık 3 ay önce kargoyla (sakaryadan) tamir e gönderdiğim iphone x cihazı 30-40 gün bugün yarın tamam %99 tamam cihaz 3-4 gün müsade diye diye en son sonunda cihaz olmuyor diye oyaladılar. İlk başta her aradığım da görüştüğüm hakan usta bir daha telefona çıkmadı. Dükkanın sahibi olduğunu söyleyen arkadaş anakart aktarması yapılması gerektiğini ama önce 1000 lira ödeme yapılması gerektiğini söyledi. Güvenmediğim için bir süre bekledim ne yapmam gerektiği konusun da düşündükten sonra yaptırmadan cihazı geri istedim. Ama telefonu gönderdiğim şekilde geri gelmedi. ekrana bağlı olan iç kulaklık ve sensörün olduğu bölümü söylememe rağmen (onlar kargoya vermeden önce belirttiğim) geri göndermediler.( adama yazıyorum burada kalmış olabilir diyo). sim kızağı yok. wifi antenin flexini yırtmışlar. mesaj atıyorum dönen yok. Cevap atan yok. kısacası güvenip iş yapılacak bir firma değiller.

Gönderdikleri anakart da benim cihaza ait değil. Tamir edip başkasına mı sattılar benim anakartı bana da bozuk olan herhangi bir anakart mı gönderdiler naptıkları belli değil. Apple arayıp aktif olup olmadığını öğrenicem benim anakartın.

Bilginiz olsun da olur da iş yapacak biri olursa aranız da bilgisi olsun diye açılmış bir konudur.
silinsinnnn
İphone 7 cihaz garantisi mevcut. İkinci el alındı. İcloud şifresi unutuldu ne güvenlik sorusu ne de kurtarma mailine ulaşım var. Faturası da mevcut değil. Bu konu da yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? sürüm en son ios yüklü.
Toshiba L755 14G laptop i5 2410m işlemci gt 525m ekran kartı var ama ses bir türlü olmuyor.
Ses olarak nvidia var. en son driver kurulu. win7 32bit. ses işaretin de çarpı var yüklü ses aygıtı yok uyarısı çıkıyor. sürücü güncelleştirden driverları seçip güncelledim ama aynı sorun. i5 2410m de hd 3000 ekran kartı gösteriyor ama intel driver kurulum yapmıyor. çözemedim gitti olayı
İphone 7 ni ekranını yan sanayi bir ekranla değiştirdik home tuşunu da eski ekrandan söküp yenisine taktım. Tuş çalışıyor ama parmak izi okuyucusu çalışmıyor nedeni ne olabilir
Görüşme de ne benim sesim gidiyor ne de karşıdan ses alabiliyorum be ahizeden ne de alt hoparlörden ama müzik çalarken ikisi de çalışıyor. Ses kaydediciyi de çalıştıramıyorum sürüm 11.3.1
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 594
İkinci El Bölümü Mesajları: 328
Konularının görüntülenme sayısı: 27.707 (Bu ay: 357)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 52 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.