Onbaşı
19 Şubat 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 71 (Bu ay: 0)
Gönderileri

yeni bir moda akımı bu olsa gerek “ ben bunlar yüzünden” dini inancımı kaybettim

sorsan kaç sayfa kitap okudun hangi ayetin açıklamasını biliyorsun diye cevap vermekte düşünecek adamlar bu bak emin’im bundan . islamla ilgili çok basit bir soru sorsan yanlış cevap verecek kişiler bunu söyleyen. yaşadığı şeyin din olduğunu zanneden tipler dinden çıkıyormuş ateizm ve deizm artıyormuş “ vah vah.


bu parti yüzünden dinden çıktım , bu insanlar yüzünden dinsiz oldum, patronum yüzünden inancım gitti , sevgilim beni terk etti inancımı kaybettim , iş bulamadım kaybettim, çok sevdiğim kendime örnek gördüğüm dinsizmiş o yüzden ona uydum yolda yürürken ayağım takıldı düştüm inkar ettim


inkar etmek için çeşitli bahaneler bahaneler artık herkes kendi söylediği yalana inanıyor. “bi sakallı hata yapsın dinden bahsedelim keyfimiz yerine gelsin “ kafası ayrı bir olay zaten


x kişisi sakal uzatan ve cüppe takıp din konusunda asılsız cevap veren biri.kitapta olmayan bir şey hakkında cevaplar veriyor 


 “ gerçek islam bu” 


+ pardon madem gerçek din bu bana gerçekliğiyle delil gösterir misin bekliyorum desen cevap gelmez gelmeyecek .


ha delil gelse bile sunduğu delil

genelde kuranla çelişen hadis ve bir süredeki ayeti cımbızlayarak “ bak işte kitap öldür diyor”diyerek dini çökeltmeye çalışmak. 

twitter köşelerinde fazlasıyla bulabilirsiniz böyle paylaşımları bir bütün bakmak yerine tek bir ayetin bir kısmını paylaşıp dini çökeltmeye çalışmak alıştık artık klasik şeyler


+inanıyormusun

- hayır inanmıyorum ben 

+peki neden inanmıyorsun ?

- bilmiyorum abi işte ama inanmıyorum.


işte gerçek ateizm bu detay yok , ispat yok.

jeton sonradan düşmüş olacak ki başlıyor .

+ .... ayetde şöyle böyle yazıyor bu bana mantıklı gelmiyor.

- dur bakalım ne yazıyormuş hani nerde yazıyor ?

+ pardon ayetlerimi karıştırdım ben ??


sözlükteki örneği için: #78131127

gayet yerinde güzel bir yazı acaba nasıl bir açıklama yapacaklar diye bakıyorum en beğenilen entry ne dersiniz.


genel olarak baktığımızda belirli bir kesim dediğimiz insanlar hükümetin bazı özelliklerinden şikayetcidir.


1) gelir seviyesi düşük milyonlar ,1000 odalı aksaray , saray’ın günlük giderleri,first ladynin bilmem kaç bin liralık çantası, mercedes’ler , görkemli hayatlar, akp çocukları, itibardan tasarruf olmazlar.


en'am suresi, 141.ayet : 

asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez -yaratan o'dur. ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; istaf etmeyin. çünkü o, israf edenleri sevmez.


araf suresi, 31. ayet

: ey ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. yiyin, için ve israf etmeyin. çünkü o, israf edenleri sevmez.


isra suresi, 26. ayet: 

akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. israf ederek saçıp-savurma.


isra suresi, 27. ayet:

çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise rabbine karşı nankördür.


- komşusu açken tok yatan bizden değildir ( hz.muhammed )


hz.. said (r.a.) suyu bolca dökerek abdest alıyordu.

bunu gören peygamber efendimiz, "suyu israf etmekten sakın" buyurdu.

"yâ resulullah, abdestte israf olur mu?" diye sorunca, resulullah (a.s.m.), "evet, akan su kenarında da abdest alacak olsan suyu israf etme" buyurdu.


ne yaptık varmıymış israf hadi bunu yanlışı çıkardık ülkenin seviyesi yüzd kaç arttı ?

yüzde 20? 30?2) hırsızlık : ......... detayları yazmayacağım zaten böyle bir şey olduğunu düşünen zaten detaylarını biliyordur.


maide süresi 38. ayet 

hırsızlık eden erkek ve kadının yaptıklarına karşılık bir ceza, allah’tan bir ibret olarak ellerini kesin. allah güçlüdür, hikmet sahibidir.


-devlet malından bir hırka bile aşıran savaşta ölse bile şehit olmaz ..muhammed(sav)sen hemencecik dinden çıkan zeka küpü. ömer’in adaletini i biliyormusun?


hz. ömer halife iken, bir gece makamına halktan biri gelir. selam verip oturur. hz. ömer işi ile meşgul olduğu için adamın selamını almaz. işini bitiren hz. ömer, mumu söndürüp başka bir mumu yakar ve adamın selamını alır.


adam ona: "ya ömer, niçin selamımı almadın ve bir mumu söndürüp diğerini yaktın?" diye sorunca 


hz. ömer: "evvelki mumu devlet hazinesinden almıştım. o yanarken özel işlerimle meşgul olsaydım allah katında sorumlu olurdum. seninle devlet işi konuşmayacağımız için, kendi cebimden almış olduğum mumu, ondan sonra seninle konuşmaya başladım."


hz. ömer adaleti ne kadar güzel bir adalet değil mi buna itirazı olan ?


3) adalet : adı adalet ve kalkınma partisi olan partide adalet yok diyenleri fazlasıyla duydum peki ya adaletle ilgi yaradan ne diyor.


nisa : 105

ey iman edenler! adaleti titizlikle ayakta tutan, kendiniz, ana-babanız ve akrabanız aleyhinde de olsa allah için şahitlik eden kimseler olun. (haklarında şahitlik ettikleriniz) zengin olsunlar, fakir olsunlar allah onlara (sizden) daha yakındır. hislerinize uyup adaletten sapmayın, (şahitliği) eğer, büker (doğru şahitlik etmez), yahut şâhidlik etmekten kaçınırsanız (biliniz ki) allah yaptıklarınızdan haberdardır.


bundan daha açık bir ayet olabilir mi adaletle ilgili?


nisâ : 3

allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! şüphesiz allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür.


“insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi”

ne kadar güzel söylüyor değil mi? 


hani işsiz ve hiçbir geliri olmaya adamdan gss prim borcu çıkaran , açlık sınırı bilmem ne kadarken asgari ücretliye 2800 lira millet vekiline kaç katı veren ,en çok vergiyi asgari ücretliden kesen sistem değil yani. örnekler çoğaltılabilir elbet ama adalette dinin kesim hükmü yukarıdaki gibidir.


mâide : 42

de ki: rabbim adaleti emretti. her secde ettiğinizde yüzlerinizi o'na çevirin ve dini yalnız allah'a has kılarak o'na yalvarın. ilkin sizi yarattığı gibi (yine o'na) dönececeksiniz.


nahl : 76

muhakkak ki allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.


hadîd : 25

allah, sizinle din uğrunda savaşmayan ve sizi yurtlarınızdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve onlara âdil davranmanızı yasaklamaz. çünkü allah, adaletli olanları sever.

adaleti de çözdük peki ülke gelişim seviyesine bakalım sizce yüzde kaç arttı bence bi yüzde 30 daha arttı.


hazır ayeti yazmışken burada bir konuya değinmek istiyorum . hani cımbızlayarak ayet paylaşıp “ bulduğunuz yerde öldürün” ayeti var ha işte aslında bu bir iftira .(sizinle din uğruna savaşmayan ve sizi yurtlarından çıkarmayan) anlamayanlar için bilal’e anlatır gibi anlatayım .diyelim siz ülkenizde sessiz sakin yaşıyorsunuz bozgunculuk çıkarmak isteyen ve ülkenizi işgal etmek isteyen bir millet ( israil ,amerika) sizin dinizi yaşamanıza mani oluyor yurdunuzdan çıkarmak için her türlü zulmü uyguluyor. siz bu saldırı karşısında “ aman ağzımızın tadı bozulmasın bırak saldırsınlar “ demeyeceksiniz öyle değil mi?

hadi diyelim sevgi pıtırcığısınız öldürmek sizi bozar öldürmediniz ilk seferde. “ zaten bunlar bize karşılık vermiyorlar yine saldıralım “ diyecekler ve tamamen yok oluncaya kadar saldıracaklar .

kimse size x ülkesine gidin ,durduk yere savaş çıkarın demiyor . size saldırıldığında 

siz de saldıracaksınız , siz de mücadele edeceksiniz siz de öldüreceksiniz.

nasıl ülkesini korurken düşmana kurşun sıkan asker katil değil kahraman oluyorsa aynı şey . bana kimse uydurulmuş hadislerle gelmesin kitapla çelişen hadislerle hiç gelmesin .


devam edelim adalette kalmıştık .

“haksızlıkla bir makama ulaşan kimse, haddini aşmış sayılır" ( hz.muhammed)


tanıdık geliyor değil mi?


4)yolsuzluk rüşvet.......


enam123: her kentin ileri gelenlerinden, hileler, hilekarlık yapanlarda vardır,

lakin, onlar hilelerini ve hilekarlıklarını ancak kendilerine yapmış olurlar,

kendi hilekarlıklarının, suçlarının açığa çıkacağı günün farkında bile değiller.


bakara188:

bile bile insanların mallarından bir kısmını : rüşvet, dolandırma, adam kayırma, nufuz gözetme, makam ve mevkiyi kendi menfaatinize kullanma gibi haksız ve adaletsiz bir biçimde yemeyin,

bunlar ve bunlar gibi şeyler için hakimlere rüşvet vermeyin.


5) iftira : 

nisa 112. kim de bir hata ya da günah kazanır, sonra suçsuz olan birinin üzerine yıkarsa hiç şüphesiz, bir iftirayı ve apaçık bir günahı yüklenmiş olur. 


nisa156; 

küfürleri ve meryem hakkındaki büyük iftiraları nedeniyle (de onları cezalandırdık)


sanırım bu kadar ayet yeter .biliyorum yine bildiğiniz yoldan gidecek akp yüzünden dinden çıktım diye kandıracaksınız kendinizi .


bakara 18: (onlar) sağırdırlar (hakkı işitmezler), dilsizdirler (hakkı söylemezler), kördürler (hakikati görmezler). bu yüzden onlar (hakka) dönemezler.


mükemmel olan islam’dır müslümanlar değil .

 aşağıdakileri tüm ülkece uygulasaydık peki ülke seviyesi daha ne kadar artardı ?


+ alışverişte hile yapmayın. 

+ hakkınız olmayanı almayınız. 

+ israf haramdır, israftan kaçınınız. 

+ çocuklara ve yaşlılara şefkat gösteriniz. 

+ nefes alan her canlıya merhamet edin ki merhamet bulasınız. 

+ kin gütmeyin, şeytana bile sövmeyin. 

+ kibirden ve kıskançlıktan uzak durunuz. 

+ birbirinizin kusurlarını araştırmayınız ve gıybet etmeyiniz. 

+ kimseyi kandırmayın ve yanıltmayın. 

+ sizden bir şey isteyene verecek bir şeyiniz yoksa ona, incitmeden cevap veriniz. 

+ sadakayı gizli veriniz. 

+ kalbin huzuru ve cilası allah'ı zikretmektir. allah'ı unutmayınız. 

+ komşuluk hakkını gözetiniz. 

+ izin almadan evlere girmeyiniz. 

+ yarını bugünden kötü olan ve iki günü aynı geçen kimse aldanmıştır. 

+ az fakat ihtiyaç kadar mal, çok fakat azdıran mal'dan hayırlıdır. 

+ haddini aşma, edepli ol diline şehvetine sahip ol. 

+ içki, kumar ve kadın düşkünlüğünden sakının. 

+ zinadan ve haramdan kaçın.


(hz. muhammed.)

Merhaba arkadaşlar

konyada yaşayan arkadaşlar bilir kent plazanın arka tarafında düğün salonun altında çetinler market var.

orada oral b diş macunu 8.90 liraya inmiş(50 ml). İnternet fiyatına baktığımda 12/13 civarında ama kargo ücreti çıkıyor. yorumlara baktığımda değerlendirmeler olumlu değerlendirmek isteyen bakabilir.

Selamun aleyküm herkese hayırlı akşamlar .


arkadaşlar ağzımın kenarlarındaki bu faça izi gibi izler sizce nasıl geçer.?

böyle bir rahatsızlık yaşayan varmı yaşım henüz 27 ama bu çizgiler rahatsız ediyor ne yapmamı tavsiye edersiniz .

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/49/e3/41/49e341c0d55ea5851c66ed5373c06e29.jpeg&t=0&width=480&text=1

Selamun aleyküm arkadaşlar herkese hayırlı günler .

başlık evet okuduğunuz gibi belki bazılarına tuhaf gelebilir ama hiç öksürmeme sorunu var bende .

artık sorunmu Onuda bilmiyorum açıkcası .

gün içinde hiç öksürmüyorum hani bir şey yerken boğazıma bir şey takılacakta belki.

mesela şu an zorla öksürmeye çalışıyorum sanki hayatımda hiç öksürmemiş gibi hissediyorum

sigara ve alkol kullanmıyorum varsa bilgisi olan şimdiden teşekkürler ederim .

İndirmiş olduğum uygulamada destek kaydı diye bir yer açmışlar ilgilenen yok.

Faturayla ilgili aylarca sıkıntı yaşıyorum derdimi anlatamıyorum en sonra satırlarca şikayetimi yapıyorum cevap olarak müşteri hizmetleri görevlisi sadece kısa cevapla “herhangi bir sorun görünmemektedir iyi günler” deyip konuyu kapatıyor.

2 ay önce buradaki müşteri temsilcisiyle hallettik sandım hatta sorun çıkmasın diye bir defa kontrol ettim sözde sıkıntı yoktu ama faturada sıkıntı devam ediyor ulaşacak kimse yok.

Destek kaydına tekrar açtım konuyu daha önce attıkları mesajların ekran resimlerini çektim işte deliller burda diye ama 4 gündür hala cevap bekliyorum.

Bu gidişle artık üyeliğimi iptal etmeyi bile düşünüyorum yeter artık.
İndirmiş olduğum uygulamada destek kaydı diye bir yer açmışlar ilgilenen yok.

Faturayla ilgili aylarca sıkıntı yaşıyorum derdimi anlatamıyorum en sonra satırlarca şikayetimi yapıyorum cevap olarak müşteri hizmetleri görevlisi sadece kısa cevapla “herhangi bir sorun görünmemektedir iyi günler” deyip konuyu kapatıyor.

2 ay önce buradaki müşteri temsilcisiyle hallettik sandım hatta sorun çıkmasın diye bir defa kontrol ettim sözde sıkıntı yoktu ama faturada sıkıntı devam ediyor ulaşacak kimse yok.

Destek kaydına tekrar açtım konuyu daha önce attıkları mesajların ekran resimlerini çektim işte deliller burda diye ama 4 gündür hala cevap bekliyorum.

Bu gidişle artık üyeliğimi iptal etmeyi bile düşünüyorum yeter artık.

Evet arkadaş yıllar geçtikçe bu durum daha çok ortadan kaybolmuş gibi.

youtubeda 60/70/80/90 lı yıllardaki insanların videolarını izliyorum genci yaşlısı herkes o zamanlar daha kibar ve beyefendiymiş ayrıca insanlar daha mütevazi ve alçakgönüllü gibi görünüyorlarmış o zamanlar hayret ediyorsunuz.


mantıkken 2020 yılında bu durumun daha çok ileri seviyede olması lazımken ama yıllar geçtikçe daha çok bataklığa batılmış gibi.


şimdi kabalık, görgüsüzlük,serserilik , ahlaksızlık para ediyor. Efendi ve beyefendi olmak bir suç bir eziklik olarak görülüyor


Etrafınıza baktığımızda kaç tane kibar ve nazik beyefendi görüyorsunuz ?

Evet uzun zamandır var böyle bir şey ve bu durum artık çıkılmaz hale sokuyor beni.

hayatımın belirli dönemlerinde haddinden fazla kafayı geçmişle bozuyorum ve sürekli geçmişe özlem duyuyorum.


mesela bundan 15 sene öncesini 10 sene öncesini hatırlıyorum yaptıklarım ve yapmadıklarım çok saçma geliyor keşke şöyle yapsaydım şöyle yaşasaydım şunu yapmasaydım diye düşünüp duruyorum.

Geçmişteki hayatımın her döneminde hep bir pişmanlık var sanki hep yanlış kararlar vermişim sanki hiç mantıklı yaşamamışım gibi asıl sıkıntı o özlem duyduğum zamanların sıradan olması özel olmaması .

mesela askerliği yapan bilir orada askerlik bitsin diye gün saymak ve askerliği bitirmek bir insanın başlıca isteğidir ama gel gör ki askerdeki günleri bile çok özlüyorum keşke daha çok kıymetini bilseydim keşke şöyle böyle olsaydı diyorum.


belirli zamanlar teselli olarak o zamanlar aklım o kadar çalışıyordu Desemde nafile hep bir geçmişe özlem ve pişmanlık duygusu bitmiyor.

artık bu öyle bir hal aldı ki yaşadığım farklı anlar için kendi kendime “ bak bu günlerin kıymetini bil ilerde yine özleyeceksin “ demem rağmen ileride yine özlüyorum ...

Evet arkadaşlar bunu Türknet müşteri hizmetleri görevlisine söylememe rağmen değişen bir şey yok. Bir yanlışlık olmuş faturada demelerini bekledim normal karşıladılar .
Yurtdışıyla konuşunca fiyat yansıyacağını bildiğim için 1 saniye çaldırıp kapattığım halde ücret çıkmış.sadece bu aylık DEğil 1 sene boyunca bu fatura böyle yansıyormuş .
Yeni farkettim bende
Bence bu normal DEğil sizce ne yapmalıyım
Ayrıca çıkarılan ücretler birinde 79 kuruş ilken diğerlerinde 1.99 tl böyle saçmalık olabilir mi ?
Ben sadece Mart ayının faturasını örnekte gösterdim çoğu faturalar böyle. Faturadaki konuşma diye gösterilen süreler sabit 1 saniye eğer konuşsaydım bu süre çeşitli Aralık’larda olur diyorum dinletemiyorum .
8 tl ve 30 tl arasında gidip gelen faturalar .
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


sadece bir aylık olanı paylaştım 1 sene boyunca bende ortalama 120 lira civarında faksız kazanç şaplamış .
Hakkında
Konum: Konya,Selçuklu
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 32
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 628
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 10.700 (Bu ay: 434)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 427 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.