C

Teğmen
08 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Şuan korsan olarak windows 8.1 kullanıyorum. Ama içim tuhaf bir takıntım yüzümden rahat değil

Şunu merak ediyorum. Kullandığım bu korsan windows sürümünün kurulum dosyalarını hazırlayan kişiler, kurulum dosyasına; bizim bilgisayardaki verilerimizi görebilecek, çalabilecek müdahelelerde bulunabilirler mi ? Eğer durum böyleyse bunu fark edebilir miyim ? Önlemler alabilir miyim ?

Windows kurulumu sırasında iso dosyasını indirdiğim sitenin reklamını gördüğüm için böyle bir şüpheye kapıldım. Gerçekten konuya hakim kişiler bilgilendirirse sevinirim.
http://gerisayim.net/gerilim-modu/

Çalışma isteği yokken buraya bakın arkadaşlar müthiş bir istek doğacak içinize :)
Oyun açıldığından beri her zaman olmasa da üzerine build oluşturulan ve bana göre de oyunun en zevkli ve en estetik skillerinden Spectral Throw için mini bir rehber hazırladım. Bu rehberde; Spectral Throw skill geminin fonksiyonlarını ve etkileşimlerini Path of Exile wikisinden faydalanarak tamamen türkçe hale getirerek açıklamaya çalıştım.
Ancak projectile yerine türkçe bir isim kullanmak istemedim. Mermi, roket gibi kelimeler tam olmuyor. (Mermi hızı filan olmuyor ya :)) Projectile olarak kalmasının bir zararı olmaz sanırım. Ayrıca bu rehber bir build rehberi değil, spectral throw temelli build oluşturmak isteyen arkadaşlara faydalı olması için oluşturdum. Başkalarının yaptığı buildleri oynamayı oldum olası sevmemişimdir. Bunun yerine deneme yanılma yoluyla build oluşturmak(iyi de kötü de olsa) bana daha çok zevk veriyor. Benim gibi oynayan birçok kişi olduğunu bildiğim içinde Spectral Throw'u türkçe bir şekilde özelliklerini ve etkileşimlerini açıklamaya çalıştım. Umarım faydalı olur.Spectral Throw Skill Fonksiyonları ve Etkileşimleri

Projectiles: Spectral Throw kullanıldığında "bumerang" yolu izleyen atışlar gerçekleştirir. Burada bumerangdan kasıt; fırlatılan silahın(projectile) tekrar fırlatana(thrower) geri dönmesidir. Fırlatılan her silah; yüksek bir hızda çıkar ve durduğunda(düşmana çarptığında) yavaşlayarak fırlatana geri döner. Eğer fırlatıcı hareket ederse yine, fırlatılan silah, fırlatıcıyı bulacak şekilde yön değiştirerek geri döner. Fırlatılan yöne doğru hareket etmek gidiş-geliş süresini azaltırken, fırlatılan yönün tersine hareket etmek, uzaklaşmak süreyi uzatır.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Automatic Piercing(%100 Delme şansı): Spectral Throw etkileşime girdiği yaratıkları %100 şansla deler(yani içinden geçer ve arkasındaki yaratıklara da hasar verir). Spectral Throw temelli buildler yapılmasını sağlayan en önemli özellik budur. Çünkü diğer skillerde pierce şansı "Pierce", "Chain", "Fork" gibi gemler ile yükseltilmeye çalışılırken Spectral Throw %100 şans ile yaratıkları delip geçer. Bu yüzden de bu gemlerin Spectral Throw'a bir etkisi yoktur.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Multiple Projectiles(Çoklu Atış): : "Lesser Multiple Projectiles" ve "Greater Multiple Projectiles" destek gemleri ile Spectral Throw'un etki düzeyi (fırlatılan silah sayısı) artırılabilir ve yaratıklar, tek seferde çıkan birden çok silah ile hasar görebilir. Ancak her hasar 0.3 saniye aralıkla etki eder.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Damage Modifiers(Saldırı gücünü artırmak): Öncelikle, Spectral Throw "Attack" sınıf türünde hasar verir. PoE'de Attack terimi; genel bir terim olmaktan ziyade, fiziksel hasara atıfta bulunmak için kullanılır. Attack = Fiziksel Hasar. Bu yüzden Spectral Throw "x% increased Attack Speed(Saldırı hızı yüzdesi)" özelliğinden faydalanabilir. Yani fiziksel saldırı hızını artıran her şey, Spectral Throw'un saldırı hızını da yükseltir. Ama kesinlikle "x% increased Casting Speed" özelliğinden fayda görmez. Bu özellik, spell damage vuran skiller için fayda sağlar, fiziksel hasar veren skiller için değil. Aynı zamanda Spectral Throw ile fırlatılan her silah bir "projectile" olarak nitelendirilir. Bu yüzden de;
x% increased Projectile Damage
x% increased Damage
x% Increased Physical Damage with Two Handed (ya da One Handed)
özelliklerinden faydalanilabilir. Ama salt "Melee Damage" olmadığı için
x% Increased Melee Damage ve x% increased Melee Physical Damage" özelliklerini pasif ağacında ya da item özelliklerinde kullanmak bir fayda sağlamaz.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Projectile Speed(Projectile hızı): Spectral Throw'un "projectile" olarak nitelendirildiğini söylemiştik. Bu sayede Spectral Throw, "Projectile Speed" özelliklerinden faydalanabilir. Ancak Projectile Speed silahın ilk fırlatıldığındaki hızı için geçerlidir. Spectral Throw'un hasar verdiğinde yavaşlamasını engellemez ve kesinlike Projectile Speed "DPS" demek değildir.

Bununla ilgili önemli noktalar:
-Spectral Throw süresi Projectile hızıyla doğru orantılıdır.(Hız arttıkça skill süreside artar.)
-Spectral Throw'un mesafesi(alabileceği yol) projectile hızının karesiyle doğru orantılıdır.(Hız arttıkça mesafe de artar.)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Projectile Speed vs Attack Speed(Faster Attacks vs Faster Projectiles)
Projectile Speed yukarıda belirtildiği gibi her bir projectile'ın hızını artırırken aynı zamanda mesafeyi de artırır. Bol bol alan etkili oynamak istiyorsanız, projectile speed kasabilirsiniz. Ancak projectile speed demek, çok hızlı saldırı yapacağınız anlamına gelmez. DPS(Saniye başına hasar) ile aynı şey değildir. Projectile Speed, ST için konuşursak fırlatılan silahın fırlatıldıktan sonraki hızıdır. Karakterinizin ne kadar hızlı atış yapacağını belirlemez. Fırlatılan silahın havadaki hızını belirler. Bunu şu şekilde örneklendirebilirim: Yüksek bir binanın çatısındasınız. Elinizde bir taş var. Bu taşı aşağı doğru çok yavaş bir şekilde bıraktınız diyelim. Bu Attack Speed'dir ve bu taş yerçekiminin etkisiyle yere düşene kadar gittikçe hızlanacaktır. Bu noktada, taşın havadaki hızı projectile speed ile eşdeğerdir. Yavaş ya da hızlı atmak Attack Speed'e, Atılan silahın aldığı yol boyunca olan hızı Projectile Speed'e bağlıdır. Yani Attack Speed bir saniyede ne kadar çok silah fırlatabileceğimizi belirler.

Örnekle;
20 Lv bir Faster Attack gemi DPS'yi %44 artırır. (Oyun sonunda bu müthiş bir oran)
20 Lv bir Faster Projectile ise hızı %69 ancak Projectile Damage'i %29 artırır.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Sonuç olarak ST'nin temel mesafesinde çok bir sorun olmadığından ben ST'ye Projectile Speed kasmamanızı öneriyorum. Pasif ağacında yolunuzun üstünde bir şeyler bulursanız açın :) Ama DPS her zaman daha avantajlıdır. Yardımcı gem olarak "Faster Attacks" yine yukarıda söylediğim gibi 20 Lv için %44 hasar artışı demek.

Seçim sizin.
İyi eğlenceler.
Son günlerde pc kendini kapatıyordu ve açtığımda cpu over temparature hatası veriyordu. Bende mecbur açtım kasayı işlemciye bakmak için . İşlemci fanını çıkarırken fan, işlemciyle birlikte çıktı.

Aradaki macun kurumuş ve resmen japon yapıştırıcısyla yapıştırılmış gibi ne yapsam ayıramadım. Bir önerisi olan var mı ?
Arkadaşlar oyunda ticaret sadece chat üzerinden mi yapılıyor ? Bir shop filan yok mu ?
Dün battlenet hesabıma girdiğimde World of Warcraft'ı bir aylığına ücretsiz oynayabileceğimi farkettim. Şuan 25 gün kalmış. Oyunu indirecektim ama aklıma takılan bir şey var. Şuan oyunun boyutu 22 gb gösteriyor yani indirilecek olan 22 gb var. Bu 22 gb oyunun tüm paketlerini içeriyor mu ? Daha önce hiç WoW'la ilgim olmadığı için bilmiyorum. Oyunu oynayabilmek için başka şeyler de indirmem gerekir mi ?
Arkadaşlar öncelikle bu sorunu çözen kişi beni çok çok çok mutlu eder, hemde çok çok uğraştım araştırdım ama malesef çözemedim ve bu sorun hakkındaki tüm kaynaklar neredeyse aynı. O yüzden buraya açma ihtiyacı duydum. Gelelim sorunumuza;

Facebook'ta arkadaşım olmayan birine mesaj atmak isterken "E-posta adreslerinden biri yada daha fazlası geçersiz. Lütfen daha sonra tekrar dene" şeklinde bir uyarı alıyorum ve mesajı yollayamıyorum.

Bu uyarı üzerine e-postamı defalarca kontrol ettim, 3-4 kere değiştirdim e-postamı ama yinede aynı hatayı vermeye devam etti.

Netteki bazı yerlerde info@,webmaster@ tarzında başlayan e-postalarda böyle hata verir diyor. Yani kurumsal değil bireysel bir e-posta kullanmamız gerektiği söyleniyor. Bunu çözüm olarak sunmayın, eposta adresim bireysel ve içinde kurumsal ifadeler taşımıyor.

Ve bu sorun sadece arkadaşım olmayan kişilere mesaj atarken oluyor. Arkadaşlarıma mesaj atarken böyle bir uyarı almıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu sorunumu çözen kişi beni çok çok çoooooook sevindirir
Arkadaşlar bugün combomax modemimi airties rt 205 ile değiştirmek istedim. değiştirmedeki maksadım yüksek pingten kurtulmaktı ve ping gerçekten normale döndü rt 205 e dönünce. Yalnız modemi ilk kurduğumda net hızım 0.80'lerden 3.0 küsüre çıktı gözlerime inanamadım.Ama nette durmadan kopmalar meydana geliyordu hemde düzenli aralıklarla tam 2 dakikada bir net kopup geliyordu.

Sonra malum ttneti aradım kopma sorununu hallettiler.Ama bu seferde net hızı 3mbps'den normale döndü yani 0.80'lere. Saatlerdir araştırıyorum nasıl 3mbps'a çıkarabilirim diye bir şey bulamadım. Firmware güncellemesi yaptım ama sonuç nafile.

Durumu güzel bir şekilde izah edecek ve yardımcı olabileceklerin yardımlarını bekliyorum
Arkadaşlar sınavdan önceki son gün çalışmayacağımızı varsayarsak YGS için çalışabileceğimiz 75 günümüz kaldı ve buna paralel olarak sizlere sormak istediğim birkaç soru var.

Matematik netlerim ne yazıkki şuan 7-8 seviyesinde 75 gün içerisinde hedefim 20-25 nete ulaşabilmek Sizce bu mümkün mü ?
Tecrübe eden arkadaşlar varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim.Ayrıca siz sormadan söyleyeyim.75 gün boyunca matematik için her gün en az 3 saat ayrılacak.

Cevaplarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar işlemci fanımın ayakları kırılmıştı ve tam oturmuyordu. Dolayısıyla bilgisayar çok aşırı derecede kasıyordu, zaman zaman reset atıyordu. Gittim yeni fan aldım, taktıktan sonra bilgisayar normale dönmüştü ama bu normale dönüş sadece 1 gün sürdü ve sonra yine kasmalar başladı. Eskisi kadar kasmıyor ancak yinede normal diyemeyiz.

Nedir bu durumun sebebi ? yardımcı olabilcek var mı ? Sadece 6 ay idare etsin başka bir şey istemiyorum
Hakkında
Konum: İstanbul, Maltepe
Sistem ve Tercihleri
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 120
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 131
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 7.622 (Bu ay: 205)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.