Teğmen
23 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar sorunumu anlatayım öncelikle böyle bir mail yollamıştım lg ye .

LG G2 telefonum 20.09.2014 tarihinde İzmir Çankaya LG yetkili servisine verdim. Ekranda sarı leke oluştu ve oldukça fazla ısınıyordu ayrıca şebeke sorunu vardı. Bir sorun teşkil etmedi çünkü servise verdim telefonumu fakat 3-4 gün önce aynı sorun eşimin telefonunda da oldu , ekranda sarı leke oluştu. Ben G2 yi ilk eşime hediye aldım çok memnun kaldı bende çok beğendim sonrasında kendime aldım ve etrafımızda ki arkadaşlarımıza tavsiye ettik onlar aldı üstüne kardeşim ve nişanlısı ve en son babam LG G2 satın aldı. Ayrıca evimizde ki 2 televizyonumuz 42la740s ve 50pb690v ve 5+1 BH5540T var.

LG markasından ve Telefondan bu kadar memnun iken sarı ekranın kronik bir sorun olduğunu öğrendim ve bunu bana söyleyen İzmir Çankaya Lg servis müdürünüz Sayın S... Y... beyefendi. Şimdi benim garantim devam ediyor sorun tekrar olursa servise veririm fakat benim garantim bittiğinde kronik sorunu olan bir telefonun tekrar servise nasıl vereceğim? 17 gündür telefonumu kullanamıyorum. Isındıkça sarı ekran verecek ve her seferinde serviste telefonumu bekleyeceğim.

Eşim ve ben bu telefonları artık istemiyoruz sizde hak verirsiniz ki LG ürünlerini bu kadar kullanırken kronik sorunlu bir cihazınız olduğunu bilmek hiç güzel değil. LG markasına yakışmıyor.

Lütfen, bu mağduriyetimizin en kısa zamanda çözülmesini arz ederim.

Şimdi gelelim soruna 20 iş günü geçti tamam dediler telefonun yenisi ile değiştiriyoruz. Çağrı Merkezinden bir hanımefendi ile görüştüm. Gayet sakin konuşmama rağmen sesini yükseltti. Kabul edilir bir şey değil.
17 gün oldu hala telefon yollanacak arıyorum bu hafta sonuna kadar ulaşır diyorlar hafta sonu geçiyor ertesi hafta arıyorum beyefendi ctesiye kadar elinize ulaşır. Sonuç hala yok.
Bana bir numara verdiler değişim departmanının numarası. Abartmıyorum 15 gün boyunca her gün aradım telefonu açan yok. Çağrı merkezi hiç bir yardımı olmuyor . Söyledikleri tek şey efendim biz bize aktarılanları size söylüyoruz.
Eeee diyorum benim sorunum asıl sorun hep havada. Çağrı merkezi ile konuşuyorum bir dakika diyorlar telefonu kapatıyorlar. Hadi 1 kere olsa anlarım hat düştü derim Farklı farklı kişiler aynı şeyler oldu. 4 defada hat düşmez.

Anlıyacağınız LG alırken çooook defa düşünün. Satış sonrası Servis çok önemli. Ben açıkçası LG firmasını gözümde çok büyütmüşüm.

Tavsiyem yakınlarınıza bunu paylaşın. 40 günü geçkin süre boyunca telefonsuz olmak düşünün derim!!!
İyi Akşamlar herkese,

İphone satan bir yerden iphone 4g telefon almıştım. 1.5 sene sonra telefonun home tuşunda temazsızlık olmuştu. Servise vermeye karar vermiştim ve imea girip ne kadar garanti kaldığını kontrol edeyim derken kutudaki imea ile telefonun imea farklı olduğunu fark ettim. Genpa ya gittim garantisinin dolduğunu söylediler. Fakat daha vardı garantisi. Bana garanti başlangıç tarihini söyledi genpa , ben telefonu aldığımdan 4 ay önce garanti başlamış halbuki ben 0 diye aldım o telefonu mağazadan.
Sonra tüketici mahkemesine başvurdum. Bilirkişi teşhir ürünü satıldığı kararını verdi ve ben davayı kazandım , aldığım ürünün fatura bedelini ödenmesi karar verildi. Satıcı ile konuştum ödeyeceğim dedi fakat ödemedi sonra ben icraya başvurdum. Sorun şurada adam dükkanı kapatmış camları komple yeniliyoruz yazısı ile giydirmiş ve dükkan kapalı şuan. Bugün internet sitesine baktım oda kapatılmış. Ben nasıl paramı alabilirim ? 2300 TL bedel + masraflar almam gerekiyor az da bir para değil nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
İyi Akşamlar herkese,

İphone satan biyerden iphone 4g telefon almıştım. 1.5 sene sonra telefonun home tuşunda temazsızlık olmuştu. Servise vermeye karar vermiştim ve imea girip nekadar garanti kaldığını kontrol edeyim derken kutudaki imea ile telefonun imea farkli olduğunu farkettim. Genpa ya gittim garantisinin dolduğunu sölediler. Fakat daha vardı garantisi. Bana garanti başlangıç tarihini söledi genpa , ben telefonu aldığımdan 4 ay önce garanti başlamış halbuki ben 0 diye aldım o telefonu mağzadan.
Sonra tüketici mahkemesine başvurdum. Bilirkişi teşhir ürünü satıldığı kararını verdi ve ben davayı kazandım , aldığım ürünün fatura bedelini ödenmesi karar verildi. Satıcı ile konuştum ödeyeceğim dedi fakat ödemedi sonra ben icraya başvurdum. Sorun şurda adam dükkanı kapatmış camları komple yeniliyoruz yazısı ile giydirmiş ve dükkan kapalı şuan. Bugün internet sitesine baktım oda kapatılmış. Ben nasıl paramı alabilirim ? 2300 tl bedel + masraflar almam gerekiyor az da bir para değil nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?
Arkadaşlar 08.02.2011 tarihinde izmir alsancak apple&blackberry store dan iphone 4G telefon aldım. Aldığım günden bu yana hiç faturayı kontrol etmedim fakat geçen gün telefonu servise vermek için faturasina baktım ve faturadaki imei ile telefonumdaki imei aynı değil hatta kutudaki imei de ayni değil. Yani Kutudaki ve faturadaki ayni imei fakat telefondaki farkli. İmei sorgulamadan faturadakini sorguladığımda böle bir kayıt yoktur diyor. Telefonun imei si kayıtlı gözüküyor. Bugün genpa ya gittim ve garantimin bittiğini öğrendim. Garantinin başlangıç tarihi 06.10.10 olarak gözüküyor fakat ben telefonu 08.02.11 de aldım. Yani ben telefonu satın almadan garantisi 4 ay önce başlamış. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen. Bugun aldığım store a gittim fakat el değiştirdigini sölediler oranin eski sahibinden almışım faturamı ve kutumu aldılar merkeze göndericeklerini sölediler bende merakla bekliyorum.
İyi aksamlar arkadaslar monster alicam fakat kararsiz kaldim 2 ürün arasinda yardimci olursaniz sevinirim
Bir model bu>>
işlemci:Intel® Core™ i7-3610QM 4-Cores; 6MB L3; 2.30GHz > 3.30GHz; 1600 MHz
ekran karti:1.5GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX 670M 192-Bit DX11
ekran boyutu:15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran
bellek:12 gb DDR3 1333MHz CL9 SODIMM
hard disk kapasite:500GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB ST9500420AS
bellek tipi:ddr 3
bellek hizi:1333 mhz
raid destegi:var
chipset:Intel® HM77 Chipset
ekran çözünürlüğü:1920 x 1080
kamera:3.0 MP Kamera
speaker:1x Subwoofer + 2x Speaker

Diger model bu>
işlemci: Intel® Core™ i7-2760QM 4-Cores; 6MB L3; 2.40GHz > 3.50GHz; 1600 MHz
ekran kartı: 2GB GDDR5 AMD Radeon Mobility HD6990M 256-Bit DX11
ekran boyutu:15.6" Full HD ( 1920 x 1080 ) Parlak LED Ekran
bellek:12 gb DDR3 1333MHz CL9 SODIMM
chipset:Intel® HM65 Chipset
hard disk kapasitesi:500GB Seagate® 3GB/sn 7200RPM 16MB ST9500420AS
bellek tipi:ddr 3
bellek hizi:1333 mhz
raid destegi:yok
ekran cözünürlügü:1920 x 1080
kamera:2.0 MP Kamera
speaker:1x Subwoofer + 2x Speaker
Hakkında
Hakkımda:
[
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Turkcell
Takım
Galatasaray
TV
LG
Game Center
Kaa35
LOL
Skarner
Dünyadan Futbol
Club Atlético de Madrid
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 211
İkinci El Bölümü Mesajları: 16
Konularının görüntülenme sayısı: 5.794 (Bu ay: 28)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.