M

Yüzbaşı
03 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 21 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi günler arkadaşlar ben de Fiat MAREA aracıma yaklaşık 3 ay önce BRC sıralı sistem taktırdım. Aracımda her şey güzel ancak bir problemim var. Aracımı ilk çalıştırdığımda benzinle çalışıyor. herşey normal. Su ısısı 30 dereceye çıkınca gaza geçiyor ve problemim başlıyor. araçta gaza ilk bastığınızda aracım gaz yemiyor. Devir göstergesi yaklaşık 300 devire düşüp tekrar yükseliyor veya yükselmeden sıfıra düşüyor yani stop ediyor. Ve bu olay aracım tam anlamıyla ısınana kadar devam ediyor yani 90 dereceye kadar. Gaz sistemiyle ilgili bir problem olduğunu düşünüyordum ancak taktırdığım yere götürdüm 2 gün uğraştılar taktıkları herşeyi değiştirdiler ancak yine aynı. Şimdi arızayı aracımda aramaya başladım ancak götürdüğüm yerler. Herşey normal diyor. Benzinde en azından bu olayı biraz yapsa birşey diyecekler ama benzinde herşey normal olunca kimseye birşey anlatamıyorum. Fiat marea BRC sıralı sistem taktıran bir arkadaş varsa onunla temasa geçip onun aracında böyle bir sorun olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Ama bu sistem takılı diğer marka araç sahibi arkadaşlarında yardımını bekliyorum. Teşekkürler
İyi günler arkadaşlar. Ben Fiat marea 1.6 16 V. arabama BRC nin en son sistemi LPG taktırdım. Ancak bir sorunum var. Arabayı ilk çalıştırdığımda benzinde çalışıyor. Herşey gayet güzel. Belli bir süre ısındıktan sonra gaza geçiyor ve sorun başlıyor. Arabam ilk gaz verdiğinde gaz yemiyor. Gaza basınca ilk anda devir düşüyor ve bazen stop ediyor. Bu sorun araba tamamen ısınana kadar devam ediyor. Tamamen ısınınca hiç bir sorun kalmıyor. Taktırdığım yere götürdüm aracım iki gün kalmasına rağmen sorun düzelmedi. Kendilerinin taktıkları herşeyi değiştirdiklerini ve sorunun yinede devam ettiğini söylediler. Herhalde senin arabanda bir problem var dediler. Bugün arabamı götürdüm kontrol ettirdim hiç bir sorun görülmedi. BRC sistemini kullanan arkadaşlar sizdede böyle bir şey oluyormu? Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 340
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.791 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.