Onbaşı
24 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Gördüğüm kadarıyla Drogba, Sneijder, Selçuk, Melo, Dany ilk 11 başlıyor.
Bu kupa gerçekten var mı? Bugün ilk kez varlığından haberim oldu, utanıyorum kendimden ama böyle bir kupa neden bizim medyamızda yer bulmadı?

Milenyum Kupası: FIFA tarafından verilmiş bir uluslararası kupadır. 2000 yılını çifte avrupa kupasıyla kapatan takım olan Galatasaray'ın dünyada bin yılın takımı seçilmesi vesilesiyle verilmiştir. Millenium'un en başarılı takımına verilen kupanın ismidir. Dünyada sadece 1 takımda bu kupa vardır. Bir sonraki kupa ancak 3000 yılında verilebilecektir. Bu kupanın sahibi Galatasaray'dır. Bu kupanın ödül töreninde almanyanın efsane futbolcularından Franz Beckenbauer konuşmasında şunları söylemiştir: "Ben bugün bu ödülü Galatasaray'a veriyorum ama çok kıskanarak veriyorum."

Ayrıca 100 Yıllık Sevda belgeselinde de bu kupadan bahsediliyor:http://www.youtube.com/watch?v=LnzspmWfnck&feature=related 1.30'dan itibaren ama ben hala varlığına inanamıyorum.

Galatasaray'ın devre arasında kadrosuna kattığı Didier Drogba bir süredir otelde kalıyordu. Yaşayacağı evi bulmak için menajeri ve yardımcılarıyla arayışta olan Fildişi Sahilili yıldız tercihini yaptı.

Drogba; Avrupa ve Türkiye'nin en yüksek binalarından olan Sapphire Levent'te karar kıldı. Yıldız futbolcu, 15. katta buluna boğaz manzaralı 3+1 daire için aylık 10 bin dolar kira ödeyecek. Evin mobilyaları İtalya'dan özel olarak getirilecek.

Bugün yaptığı basın toplantısında "İlk 11 kafamda şekillendi, zaten bugünkü antrenmanda sahaya dizeceğim." dedi. Bu akşam ki antrenman fotoğraflarına baktığımda Drogba, Sneijder, Riera ve Eboue'nin aynı renk yelek giydiğini gördüm. Yoksa...
52 bin kapasiteli bir stadımız var ama sadece koltuk takılarak 60-65 binlere çıkartılabiliyor. Mükemmel bir ivme kazanmışken ve git gide yükselirken stadın kapasitesi de yükseltilmeli bence. Şuan 42 bin kombineli taraftarımız var, kapasite artırılırsa bu sayı daha da artabilir. Sıradan lig maçlarını bile 35-40 bin seyirciyle oynuyoruz yamulmuyorsam. Satışa çıkarılan bilet sayısı da çok az. Büyük maçlarda çok büyük bilet sıkıntısı yaşanıyor. Mesela Schalke maçı, çıkan 12 bin bilet 50 dakikada tükendi. Bunun yanında 10-20 bin kadar da ekstra bilet talebi geldi. Bence stadın kapasitesi eğer artırılabiliniyorsa arttırılmalı. Böylece hem daha fazla kombine satılabilir hem de çok daha fazla gelir elde edilebilir.
Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turundaki rakibi Schalke 04, kulüp resmi sitesinden Galatasaray hakkında bir değerlendirme yazısı yazdı. Oldukça ilginç cümlelerin ve yorumların yer aldığı yazıda Galatasaray için "Aslanlar en sevdikleri kupa için açlık duyuyorlar" dendi. Öte yandan Huntelaar konusunda da sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Galatasaray ile oynanacak maçta forma giyeceği belli olmayan Huntelaar'ın durumu da netlik kazandı. Hollandalı yıldızın, yapılan son kontrollerinde göz damarlarında oynamasını engelleyecek herhangi bir sorun bulunmadığı ve takımın İstanbul kafilesinde yer alacağı belirtildi. Schalke cephesinden sıcak bir gelişme de 67 yaşındaki teknik adam Jupp Heynckes konusunda yaşanıyor. Sezon sonunda Bayern ile yollarını ayıracak olan Heynckes'in, yeni sezonda Schalke'nin başaına geçeceği belirtildi.

AYSAL'IN SERVETİ; 775 MİLYON DOLAR!

Galatasaray'ın özellikle 'hırslı' iş adamı Ünal Aysal geldikten sonra büyük bir ivme yakaladığında bahseden Schalke 04, sarı kırmızılı kulüpten "ara transfer döneminin kralı" olarak bahsetti. Didier Drogba ve Wesley Sneijder gibi 2 büyük transferin nedeni olarak Türkiye Ligi'nde 18 şampiyonluk kazanan kulübün tekrar Avrupa'daki başarılı günlere geri dönmek istediğini ve Galatasaray markasını Avrupa'dan gelecek başarılarla taçlandırmak istenildiğinden söz etti.

775 milyon dolar kişisel serveti olduğu düşünülen Ünal Aysal'ın, spektaküler kış transferleriyle birlikte Şampiyonlar Ligi'nde final istediğini belirten Alman Kulüp, kulübün isminin ülkelerinde sık sık Galatasaray Istanbul denmesine rağmen Galatasaray Spor Kulübü olduğunu hatırlattı.

"KADIKÖY'DE KUSURSUZ ŞAMPİYONLUK KAZANILDI"

Galatasaray'ın geçen sezon son maçta büyük rekabet olarak adlandırdıkları Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan maçta aldığı 0-0'lık beraberlikle kusursuz bir şampiyonluk kazandığını belirtti ve maç sonunda yaşanan olaylara şöyle yer verdi; "Şiddetli ayaklanmaların nadiren görülmediği ülkede, Galatasaray son maçta Fenerbahçe'ye karşı aldığı 0-0'lık beraberlikle kusursuz bir şampiyonluk kazandı. Maçın bitiş düdüğünden sonra Fenerbahçeli holiganlar stadyum içinde fırtınalar estirdi."

Galatasaray'ın Almanya içerisinde ayrıca "Gala" olarak bilindiğini ve bunu 1984 ve 1988'de Alman Milli takımıyla 2 şampiyonluk kazanan Jupp Derwall'den geldiği belirtildi. Ayrıca Galatasaray'da teknik direktörlük yapan Siegfried Held, Karl Heinz Feldkamp, Reiner Holmann, Reinhard Saftig ve Michael Skibbe Alman isimlerin de burada bulunduğu açıklandı.

Kaynak: Sporx
Daha once Sneijder'in gelecegini gormustum, ertesi gun geldi. Bugun ki ruyamda ise Ligde 8 puan farkla sampiyon oldugumuzu ve CL'de yari finalde elendigimizi gordum.Sezon sonu up'larim. Hepiniz goreceksiniz.
Almayacaksin Engin'i, Emre'yi, Aydin'i oyuna zorda kalmadigin surece. Oyuna sonradan girmesine ragmen cok iyi oynadi Sneijder. Mac eksigi felan diyorlar ama Sneijder'i ilk 11'de baslatmamak cinayettir. Bir yil futbol oynamasa yine daha iyi oynar Emre'den. Takimin gole ihtiyaci varken Aydin'i koymak nedir koysana Burak'i. Bu takim rotasyon kaldirmaz beyler. Kim daha iyi oynuyorsa o duracak oyunda. Sneijder gibi duran top ustasi varken neden Emre kullaniyor kornerleri? Neden pas atilmiyor Sneijder'e? Sneijder bu takima fazla beyler. Adam tam atmasi gereken yere atiyor topu ama kosmayi bilen yok, kullanabilen yok. Ben ciddi ciddi Emre ve Aydin'in torpilli oldugunu dusunuyorum. Biri Fatih Hoca'ya rotasyonu birakmasini soylesin Allah askina. Ideal 11'in neyse onunla cik maca. Drogba gelince gorursunuz o da yedek kalacak ilk maclarinda. Yine dua etmek lazim Muslera'ya. O olmasa farka gidecekti Bursa.
Gecenlerde forumdan nickini hatirlayamadigim bir arkadas Sneijder'in Galatasaray Dergisi'ndeki kapak fotografinin imza resmi yapilmasini rica etmisti. Bende soyle birsey yaptim umarim begenirsiniz.

Bu da link:https://store.donanimhaber.com/fb/cb/3c/fbcb3c373a728838d166f529156ce8a4.png
Balotelli'nin RT'ledigi resim.

Hakkında
Forum İmzası:
Galatasaray
Facebook - Twitter - Tumblr Uzmanı
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Acer
Mobil cihaz
Samsung S2
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PS3
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 677
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 39.834 (Bu ay: 8.541)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.