Çavuş
01 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bu civarlarda haftaiçi saat 19.00dan sonra boks eğitimi veren salon varmı
yaklaşık 1,5 2 senedir kömürlükte duran 80*30*50h akvaryumu yeniden kurmaya karar verdim iç ve dış filtreleri akvaryumu nasıl temizleye bilirim , ayrıca yunus besliyeceğim kum bitki düşünmüyorum 5-6 cm olanlardan kaç tane koymam uygun olur yem (çeşit ve balık sayısına göre nekadar vermem gerektiği) ve bir kaç kişiden duyduğum tuz atma olayında yardımlarınızı bekliyorum.(biraz çok oldum gibi )
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Ok' operasyonunda 11 adet 'Arbalet' isimli ok silah ele geçirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Ok' operasyonunda 11 adet 'Arbalet' isimli ok silah ele geçirildi. Arbalet'i internet üzerinden sattığı idida edilen eczacı hakkında "6136 sayılı kanuna muhalefet" suçundan işlem yapıldı. Zanlının, operasyon sonrası internet sitesinde 'arbalet satışı kanun gereği yasaklanmıştır' açıklamasını koyması dikkat çekti. Yüzyıllar önce kullanılan ok silah türü olarak bilinen Arbalet isimli silaha yönelik araştırma yapan Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri merkez Yıldırım ilçesinde bir eczacının internet üzerinden Arbalet satışı yaptığını belirledi. Organize polisi, Arbalet isimli ok silahların suç teşkil edip etmediğini Emniyet Genel Müdürlüğü'ne sordu. Genel müdürlük, Arbalet'in 6136 Sayılı ateşli ve bıçaklı silahları düzenleyen kanuna aykırı olduğu yönünde fikir beyan edince polis operasyon için harekete geçti. Mahkemeden alınan kararla eczacı Yavuz B.Ö. (52)'e ait işyerine düzenlenen 'Ok' operasyonunda 5 kullanıma hazır, 6'sı montaj aşamasında olduğu belirlenen 11 adet Arbalet isimli ok silah ele geçirildi. Okçuluk ve avcılık sporunda kullanılmayan Arbalet isimli ok silahının tabanca kadar etkili olduğu ve domuzu öldürebilecek etkiye sahip olduğu öğrenildi. Eczacı Yavuz B.Ö. hakkında "6136 sayılı kanuna muhalefet' suçundan işlem yapıldı. Eczacının Arbalet'in yasak olduğunu bilmediğini söylerken emniyet, şehir genelindeki avcılık malzemesi satan işyerlerine Arbalet'in satışının yasak olduğuna dair yazı gönderdi. Arbalet isimli ok silahların ses çıkarmadığı için suikastlarda kullanılabileceği iddia edildi.

12 Mart 2008 12:21

kaynak
ankara keçiörende oturuyorum başbakanın evine 1 km uzaktayım yaklaşık yarım saattir helikopter geziyor bişeymi olduki ?
beyler ben açık lise 8. dönem için yeni kayıt oldum yabancı dil almanca olarak gözüküyor bunu ingilizceye çevirmek için ne yapmak lazım nereye gitmek lazım ? yardım edin
tolkien 8 kitap ı sipariş verdim temin süresi 3 gün diyordu siparişi vereli 5 gün oldu hala temin(hazırlanıyor) yazıyordu tam mail atıyım derken beni aradılar kitaplardan birini bulunamadıklarını istersem geriye kalanları yollaya bilecekleri istersem bekleye bileceğimi söylediler. ne kadar beklemem gerek diye sorduğumda bana kitabı bulmalarının 3-4 ay süreceğini söylediler bende 7 kitabı yollamalarını söyledim ve şuan sipariş takibinden baktım tolkien 6 kitap olarak girmişler ve şuan 8 kitap olan set hala satışta madem tedarik edemiyorsunuz neden satıyorsunuz ? muhtemelen kargo pazartesi gelecek kaç kitap yollayacaklar merakla bekliyorum.
navigasyonu açtığım zaman beyaz bir ekran üzerinde

1.0.3.10

yazıyor ve hiçbir şekilde çıkılmıyor garantisi biteli çok oldu servisemi yollayım voksa yenisinimi alıyım?
Mağara olabilir vurmayın fazla

tost makinesiyle çekilmiş olabilir ama alt yazılarda okunuyor

tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık tık
Adana'da üzerinde kameralar bulunan otomobil paniğe neden oldu. Gelen ihbar üzerine inceleme yapan polis, aracın bir navigasyon şirketine kayıtlı olduğunu tespit etti.

Adana'da, üzerinde kameralar bulunan yabancı plakalı araç vatandaşların ihbarı üzerinde polis merkezinde incelendi. Aracın bir navigasyon şirketine ait olduğu ve çekim izninin bulunduğu belirlendi. Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesinde üzeri kameralarla donatılmış yabancı plakalı bir araç gören vatandaşlar, durumundan şühlenerek ihbarda bulundu. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, aracı Gazipaşa Bulvarı'nda durdurdu.
Kameralı araç paniğe neden oldu

Araç, içerisindeki yabancı uyruklu iki kişiyle Yarbaşı Şehit Erdoğan Çıtak Polis Merkezi'ne götürüldü. Yabancılar Şubesi ekipleri, yaptıkları görüşmede aracın Hollanda merkezli bir navigasyon şirketine ait olduğunu ve personelinin çekim izinlerinin bulunduğunu belirledi. Polonya uyruklu F.K. (46) ile F.T. (27) polis merkezindeki işlemlerinin ardından salıverildi.

....kaynak....
İzmir'in Çiğli ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi'nde iki dönem muhtarlık yapan Abdullah Gül (49), ilçe belediye meclisi üyesi olabilmek için CHP'ye aday adaylık başvurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaşı muhtar Abdullah Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ticaretle uğraştıktan sonra 2004 seçimlerinde mahalle muhtarı adayı olduğunu anlattı.

Seçimleri 2 dönem üst üste kazandığını ve halka hizmet etmeyi sevdiğini söyleyen Gül, "Halk destek verdiği için buradayım. Siyaseti hizmet için araç olarak görüyorum" dedi.

Halkla iç içe olduğunu ve vatandaştan gelen talep üzerine Çiğli Belediye Meclisi Üyesi olmaya karar verdiğini ifade eden Abdullah Gül, aileden sosyal demokrat olduğunu, CHP’ye de aday adaylık dosyasını sunduğunu kaydetti.

'CUMHURBAŞKANIMIZ UZLAŞMACI'

Adaşı Abdullah Gül’ün Refah Partisi ve AK Parti’de hizmet verdikten sonra Cumhurbaşkanı seçildiğini ve partiler üstü bir konuma kavuştuğuna işaret eden lise mezunu Gül, "Kendi siyasi hayatım hakkında çok büyük hedeflerim yok" dedi.

Siyasetin insanları birleştirmek, buluşturmak için yapılması gerektiğini dile getiren muhtar Gül, Cumhurbaşkanı Gül’ün de uzlaşmacı bir yapıya sahip olduğuna inandığını dile getirdi.

'YUMUŞAK MİZACIMIZ BENZİYOR'

Gül, "Sayın Cumhurbaşkanımız ile isim benzerliğimiz var, yumuşak mizacımız da benziyor ama onun geçmişte, benim şimdi hizmet ettiğimiz partiler farklı" diye konuştu.

İsmini öğrenenlerin farklı tepkiler verdiğini anlatan muhtar Gül, sosyal medyada ismini okuyanların kendisini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sandığını, Türkiye’nin farklı yerlerinden vatandaşların taleplerini ve sorunlarını kendisine yazdığını da sözlerine ekledi.

...kaynak...
Hakkında
Meslek: gazi üniversitesi
Forum İmzası:
KILLIYIM GURURLUYUM
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 906
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 12.686 (Bu ay: 148)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.