C

Çavuş
15 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da açıkladığım gibi mobil bir cihaza (yalnızca enerji ihtiyacı için fişe takılan ya da şarjlı) içerisine sim kart koyarak 3G interneti alarak wireless olarak evdeki cihazlarımıza internet erişimi sağlayabilir miyiz? Böyle cihazlar var mıdır?

Sabahtan beri araştırıyorum, MiFi ya da MyFi denilen birşeyler buldum. Bu cihazların enerjisini nereden aldıklarını çözemedim. İlaveten içerisine sim kart takılıyor mu, yoksa notebook'a takılan Vınn'lar gibi mi işlevleri var çözemedim. Bu sebeple ustalardan yardım bekliyorum.

Yurt dışına çıkma durumum var, orada internete bizim buradaki TTNET/Superonline gibi faturalı bağlanma yerine bulunacağım ülkelerin sim kartını ve internet paketi alarak bağlanmayı planlıyorum. Yukarıda tarif ettiğim tarzda bir cihaz varsa bu cihaz sayesinde tablet bilgisayara notebook'u hiç kullanmadan WiFi internet erişimi sağlayabilir miyim?

Not 1: Akıllı telefon mevcut değil, bu sebeple akıllı telefonu modem olarak kullanma şansım yok.
Not 2: Tablet bilgisayarımın 3G opsiyonu mevcut değil.

Şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.
Marka:Probook PRBT109
Model:PRBT109 1.5GHz 16GB Nand Disk 9.7"
İşlemci:ARM Cortex A8, Allwinner A10 1.5 GHz İşlemci
Ekranı:IPS panel, Kapasitif Ekran
Ekran Boyutu:9.7"
Çözünürlük:1024 x 768

Ram:1024 MB
Sabit Disk:16 GB Nand Disk depolama
Kablosuz Ağ:WiFi
Bluetooth:Yok
Gps:Yok
Ön Kamera:0.3 MP
Arka Kamera:2 MP
İşletim Sistemi:Android 4.0 İşletim Sistemi
HDMI:HDMI bağlantı noktası, Full HD çıkış
Pil:5600 MA Li-ion Polymer

FİYAT: 400 LİRA (GOLD BİLGİSAYAR)
http://www.gold.com.tr/U207848/Probook-PRBT109-9-7inc-1024MB-16GB-2-x-Kamera-HDMI-Android-4-0-Tablet-PC

Marka:Ainol Novo 10 Hero Tablet PC
İşletim sistemi:Google Android 4.1
İşlemci:Amlogic8726-M6 cortex-A9 Dual core 1.5GHz
Ram:1GB DDR3
16GB Nandflash
Ekran Boyutu:10.1"
Ekranı:Çoklu dokunmatik kapasitif IPS ekran
Çözünürlük:1280 x 800
Wi-Fi 802.11a/b/g/n network supported / Support for 3G dongles and Ethernet with adapter
Dual camera, Front camera is 0.3MP, Rear camera is 2.0MP
Pil:8000mAh Lithium battery (seri bağlı)

FİYAT: 566 Lira (GOLD BİLGİSAYAR)
http://www.gold.com.tr/U211670/Ainol-Novo-10-Hero-Tablet-PC

Arkadaşlar bu iki ürün arasında kararsız kalıyorum, Probook hakkında forumda hiç mesaj bulamadım. Ainol kullanıcı sayısı ise bir hayli fazla. Arada yaklaşık 150 liralık bir fiyat farkı var. Sizin tavsiyeniz ne yönde?
Arkadaşlar 94 ekran TV almak istiyorum, forumu da araştırıyorum, ancak net bir sonuca ulaşamadım. 102 ekran almama sebebim çok büyük olması, odaya koyunca bariz bir şekilde sırıtacak. Bu sebeple 37 inch (94 cm) boyutunda bir ekran düşünüyorum.

Bütçe olarak maksimum 2400-2500 lira düşünüyorum.
3D özelliğinin olması çok önemli değil, zira 3D görüntüler büyük ekranlarda daha iyiymiş.
Benim için önemli olan panelin yani görüntünün kalitesi ve USB'den film oynatma özelliği bulunması
İçerisinde ilaveden receiver olması gibi bir özellik olması şartım yok.

Az önce de belirttiğim gibi, önceliğim panelin kalitesi, 97 ekran full led varsa önceliklere alabilirim. 97 ekranlarda full led yoksa, edge led tavsiye edilir mi, yoksa sadece lcd'ye mi bakılmalı?

Philips 37 PFL 7605 / 8605
LG 37 LE 7900/ 7800 / 7510
Samsung 37 D 6000

gibi serileri inceledim, her türlü tavsiyeye açığım. Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Meslek: inşaat mühendisi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 105
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 3.925 (Bu ay: 31)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.