E

Çavuş
28 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İTÜ mezunuyum, Boğaziçi öğrencisiyim.

Deneyimlerim:
5 yıllık özel matematik dersi deneyimi
1 yıl özel bir dersanede matematik öğretmenliği

Özel matematik dersi veriyorum. Seviyesi benzer öğrencileri istekleri dahilinde grup dersine de yönlendirebilirim.

2011 yılında TM türünden sınava girdim. Öğrencilerin sınava nasıl hazırlanmaları, hangi konuların üzerinde ne kadar durmaları gerektiğini gayet iyi biliyorum ve öğrencilerimi sınava bu doğrultuda hazırlıyorum.

2011 LYS derecelerim:
Y-TM-1 0000833
Y-TM-2 0000752
Y-TM-3 0000715
iletişim: guneshoccam@gmail.com
Merhaba, burada özel ders ilanı verilebiliyor mu? Bir uyarıya rastlamadım ama?
Merhaba, dereceye giren arkadaşlara soruyorum: özel okullar sizinle irtibata geçmeye mail atmaya başladı mı? Birisinden duydum, bin küsürlerdeydi, inbox'ım doldu dedi de ben abarttığını düşündüm. Yahut eşit ağırlık öğrencilerinden çok fen öğrencileriyle ilgileniyorlar...
Lys kitapçıklarını yüklemediler mi? Sorun çıktığından mı sadece YGS'yi yüklediler?
Arkadaşlar benim anlamadığım bir şey var. Ve benim için çoooook önemli.

Benim alan dışı sıralamam ile alan içi sıralamam hemen hemen aynı ama arada 14 puan fark var. Öyleyse alan dışı sıralaması nasıl hesaplanıyor? O puanı almış alandışı sınava girmiş adaylar mı sıralanıyor sadece? Eğer öyleyse bu yerleştirme ile ilgili bilgi vermez ki bize.

Örneğin benimkiler şöyle. Alan dışı tercih yapacağım.

Y-TM-1 527,845 0000833 513,074 0000858 --- ---
Y-TM-2 526,187 0000752 511,416 0000778 --- ---
Y-TM-3 524,926 0000715 510,155 0000743 --- ---
Aklım karıştı, geçen sene hangi yerleştirme puanlıyla kaçıncı olunduğunu gösteren tabloyu bulamıyorum. Biri yardımcı olabilir mi?
2007, 2008, 2009'un taban puanlarına bakıyordum. Aklıma şu takıldı: 2009 senesinde katsayılar nasıldı? Yani fen öğrencileri eşit ağırlıktan tercih yaptıklarında puanları ne kadar kırılıyordu? 2010'da 0.12, 0.15 katsayılarına geçildiğini biliyorum; ama 2009'da nasıldı? 0.8 ve 0.3 değildi diye hatılıyorum çünkü. Bilen var mı?
Elbette kimse tam olarak tahmin edemez; ama yüreğinizden geçeni söyler misiniz? Boğaziçi'nde TM1, TM2, TM3 ile alan bölümlerin puanlarının yükselme ihtimali var mı sizce? Bir tahmin yürütün de bana terapi olsun.
Merhaba,

Tübitak eskiden ilk 5000'e girip temel bilimler programlarını (sosyoloji, felsefe, psikoloji, matematik, kimya, fizik, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) tercih eden öğrencilere aylık 500 TL burs veriyordu. Anladığım kadarıyla bu burslar gözlerine batmış, kaldırmışlar. Bilginiz var mı?

http://www.tubitak.gov.tr/sid/33/index.htm
http://www.tubitak.gov.tr/home.do?sid=524&pid=453
Geçen sene bazı anadolu liseleri mezun vermemiş (örn: Kabataş. Hazırlık sonradan eklendiği için.) Başka böyle lise var mı? Geçen seneki taban sıralamalarını etkileyebileceği için soruyorum.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 82
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 6.906 (Bu ay: 22)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.