Teğmen
24 Nisan 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 117 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Bütün üyelere selamlar,iyi akşamlar dilerim.

Sistemim normalde AMD Ryzen 5 1600AF - Kingston HyperX 8GB - 256GB SSD - 650w Power ve RX570 8GB ekran kartım bulunuyor.Ekran kartımdan istediğim verimi alamadım. Monitörüm giriş seviyesi ViewSonic 24inch Curved olan 144hz monitörün ta kendisi.Oynadığım oyunlar Black Desert Online,League Of Legends ve Warzone.Tabii dönem dönem bunlar değişebiliyor.Şimdi sizden istediğim bu konfigürasyonu bozmadan sadece ekran kartımı yükselterek işlemcimin sağladığı optimum dengeyi sağlayabilmek.Black Desert Online oynarken "Remastered" modunu akıcı bir şekilde monitörümde akmasını istiyorum.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.
Merhabalar;

Uzun bir süredir hem ofis tabanında hem güncel masaüstü deneyimi için Linux tabanlı dağıtımları kullanmaktayım.Gerekli bir kaç araştırma yaptım fakat tek başıma bir fikir sahibi olduğum için doğru yolda mı ilerlediğim konusunda bazı tereddütlere kapıldım.Bu sebeple düşüncelerimi siz forumdaşlarımla paylaşmak istedim.

Ülkemizde bir kaç geliştirici ve devletin sunmuş olduğu destekle Türk tabanlı dağıtımlar zaten geliştiriliyor.Fakat son teknolojiyi yakalamak ve son kullanıcı taleplerini yerine getirme konusunda bir kaç sürücü desteği örnek olarak Nvidia Optimus teknolojisine bağlı bumblebee ve primus paketi yüzünden problemler yaşanmakta.Bu sebeple Pisi ve Pardus veya Milis Linux'ta dizüstü oyun bilgisayarı kullanıcıları cihazlarında şu an destek verilen oyunları dahi oynamakta güçlük çekmekteler.Bunun önüne geçici olarak geçebilmek için Ubuntu tabanlı olan bir Türk menşeli dağıtım geliştirme düşüncesindeyim.Amacım dağıtımı geliştirirken gerekli reklam kampanyaları düzenlemek,videolar hazırlayıp son kullanıcıyı çok büyük problemler yaşatmadan Linux dağıtımlarına teşvik etmek ve özellikle oyun oynayan kullanıcıyı aslında çok basit bir kaç paket kurarak o çok sevdiği oyunları oynayabileceğini anlatmak.Evet bir Pisi grubu gibi tecrübeli arkadaşlarım yok ya da Pardus gibi finansal desteğim maalesef ki yok bunun yerine donanım desteğini tümüyle alabildiğim yukarıda anlatmak istediğim fikir ve amaçları paylaşabileceğim,aktarabileceğim bir ubuntu tabanlı dağıtım oluşturma yoluna gitmem aynı Pardus ve Pisi üzerine yapılan yorumlarda çöp ya da Debian çakması gibi yorum almaktan öteye gider mi sizce ?

Saygılarımla.
Arkadaşlar Merhaba;

Yakın bir zaman diliminde Windows 10 yüklü olan cihazıma Atom Web Editör kurmak istedim fakat format öncesi ve sonrası kurulum yaptığımda iki türlü beyaz ekran içerisinde error ile karşılaşıyorum.Belki oruçlu olmamın etkisi belki tecrübesiz olmamdan çözümü bulamadım.Sizinle de paylaşmak istedim,yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Programı Linux dağıtımlarında açabiliyor ve kullanabiliyorken Windows'ta ne yazık ki kullanamıyorum.

https://store.donanimhaber.com/e8/fc/d9/e8fcd96662ea2328c076526248bf82ae.jpeg
Öncelikle herkese güzel bir gün geçirmelerini diliyorum.Uzun bir zaman diliminden bu yana birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla birlikte daha fazla kitleye ulaşabilmek ve oynayacağımız oyunlarda daha çok istikrar (sıkılmadan,bırakmadan devam etmek) adına bir topluluk kurmak istedim.Bir çok oyunu hem MMO,FPS veya co-op şeklinde ilerleyebileceğimiz şekilde keyif alarak birlikte devam ettirmek istiyorum.Gelmek isteyen veya bir topluluk adına daha fazla şeyler katıp belki bir oyun sunucusu açıp devam edebileceğimiz şekilde fikirleri ve istikrarı olan herkesi bekliyorum.
https://discord.gg/PDCj6QY

Gelirseniz çok mutlu olurum :)
Büyüklerim,küçüklerim ve akranlarıma güzel bir gün geçirmelerini dilerim.

Bulunduğum konum ve iş yeri mesafemin aşırı uzun ve toplu taşıma bekleme süresinden dolayı "Ayağımı yerden kesecek" araç alma düşüncesine girdim.Aslında bayadır araştırıyordum fakat o vakitler asgari ücretle bir çalışan olduğumdan dolayı pek böyle bir niyete sağlıklı bir girişim yapamayacağımı düşündüm.Piyasayı ve alabileceğim eski de olsa memnuniyet sağlayan araçların bir kaçını araştırdım ve elimde alabileceğim bir liste oluştu.

Renault Twingo
Lada Samara
Skoda Favorit
Renault Europa
Mazda 323F HB
Fiat Tempra

Bu araçları sağlıklı bir miktarda alabileceğim alım fiyatından sonra sanayiye götürme bakım,sigorta gibi ücretleride baz alarak ne kadarlık bir kredi çeksem bu araçlara en azından 1-2 yıl sıkıntısız binebilirim ? Maksat kredi ödediğim süre içerisinde aracın bana masraf yaşatmaması.Zaten hayal kurmuyorum araçların yaşı ve yıpranmışlıkları ortada.Özellikle ilk aracım olacak ve ekstra bir sıkıntım olmazsa aracımı uzun bir süre satmayı düşünmüyorum yani hep yaptırıp bineceğim ben bu araçlara.Haliyle bekarım ve ev halkı olarak iki kişiyiz.Her gün 40km gibi bir git gelim var Yalova'nın bir ilçesinde yaşadığım için trafik gibi bir sorunum çok fazla yok.

Bana bu konuda ekstra önerileriniz olursa dinlemeye açığım.Saygılarımla.
Arkadaşlar konuda da belirttiğim gibi araştırma yapıyorum ama çok kararsızım bu fiyat civarında Xiaomi A2,Xiaomi Note 3 ve Nokia 8 arasında kaldım. Yardımcı olabilir misiniz acaba ? Problem ve deneyimleriniz için ?
Arkadaşlar merhabalar.

bir linkin adres çubuğunda oynama yapılmadan direk .html dosyasına tıkladığımda açılacak linkin pop-up olarak gözükmesini istiyorum. Javascript'de hazır kodlar var ama tarayıcı adres çubuğu ile birlikte açılıp Linke Tıkla dedikten sonra beni popup'a yönlendiriyor fakat ben kullanıcının adres çubuğunu kullanmadan sadece istediğim linke girmesini istiyorum. onclick eventinden başka bir event kullandığımda link açılmadığı için bir verim alamadım.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Arkadaşlar Merhabalar. Yarın Faturasız Hat alacağım Faturalıdan canı çok yanan birisi olarak şu an öneriniz hangi operatör içindir yardımcı olabilirseniz sevinierim
Arkadaşlar Merhabalar.

Dağıtımın bugün yayıynlanacağı belirtildi ama bir bilgi görünmüyor sitede? Açıkçası sadece bu dağıtımı kullanacağım için bayağı bir süre de bekledim az kaldı diye yayınlanmasına.Net bir bilgi var mı acaba ?
Arkadaşlar Merhabalar;

2.5 Aylık olan bilgisayarım Monster Abra V10.3 ve aşamadığım bir problemden bahsetmek istiyorum.

1703 Güncelleme Yapmadan Sadece Sürücüleri Kurarak
1709 Güncelleme Yapmadan Sadece Sürücüleri Kurarak
1709 Güncelleme Yaparak Ve Sürücüleri Kurarak

Her şeyi denedim fakat ürünü aldığım günden beri hep aynı problemle karşı karşıya kalıyorum.Herhangi bir oyuna girsem bile ilk 10 dakikasından sonra oyun bir anda 1 FPS oluyor ve donmaya başlıyor ardından bilgisayar kilitleniyor. CTRL+ALT+DELETE ile Görev Yöneticisi'ne erişmeye bir şekilde çalıştığımda CPU'yu hiç bir işlem olmamasına rağmen %100 görüyorum.Takılı kalan ve kilitlenen oyunu Görev Yöneticisi üzerinden sonlandırdıktan sonra tekrar açmak istediğimde ingilizce olarak bu oyunu çalıştırabilecek bir görüntü işlemcisine sahip olmadığımı gösteriyor ve bilgisayarı maalesef ki güç düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum her defasında.Hiç bir şekilde bu problemi aşamadım.

Biliyorsunuz ki 7.nesil işlemcilerde başka bir işletim sistemi kuramıyoruz malum İntel'in Windows 7 ve 8.1 için İntel HD Graphics 630 sürücüsünün olmamasından kaynaklı Nvidia ekran kartımı kurupta Windows 7'de veya 8.1'de maalesef ki test etme imkanım bulunamıyor.Ürünü severek kullanıyorum ama ben 10 dakika oyun oynayacaksam ne anladım bu işten ?

Şu Ana Kadar Denemiş Olduğum
LOL,GTA5,The Elder Scrolls Online,DOTA2,Battleride,The Forest,Dark Souls 1/2 hatta 2D olan Ultima Online'da bile bu problemi yaşamaktayım.Lütfen alternatif bir yol sunun yardımcı olun...lütfen.

Bu da konuyla ilgili çekmiş olduğum videohttps://www.youtube.com/watch?v=5sl1jP1wrmQ&feature=youtu.be
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Programcısı
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
LG
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Steam
YALOVA CANAVARI
TV
LG
Klima
LG
Notebook
Monster Abra V10.3
LOL
YALOVA CANAVARI
İşlemci
Intel
Modem
Airties
Beyaz Eşya
Bosch
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 193
İkinci El Bölümü Mesajları: 32
Konularının görüntülenme sayısı: 5.521 (Bu ay: 12)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 32 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.