Onbaşı
02 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
361158 Gün Cezalı
357707 gün 6 s. 2 dk. kaldı
Gönderileri
İşten eve, evden işe.Haftasonu bir yerlere gitmek istiyorum.Pazar günleri çok fazla sıkıcı geçiyor uzun zamandır.Hem kafamı dinlemek istiyorum hemde yeni keşfedebileceğim yerleri görmek istiyorum.Örnek olarak Bolu Abant tarzı yerler olabilir.
29 Haziran'da tek aday olarak katıldığı genel kurulda TFF Başkanı seçilen Mehmet Ali Aydınlar, 31 Ocak Salı akşamı istifa etti. Başkanlığa seçildikten 4 gün sonra patlak veren şike operasyonu nedeniyle bir hayli yıpranan Aydınlar, 216 günlük görev süresince kendisine yapılanları unutmadı.

Sürpriz istifanın hemen ardından Hürriyet Spor'a konuştu:

- Yeter artık, ne huzurum kaldı ne de keyfim. 'Lanet olsun, bırakıyorum' dedim ve bıraktım.Aydınlar, gerçekten tam anlamıyla dolmuştu. Konuşmaya devam etti:

O hakaretleri işitecek insan mıyım?
- Açıyorum televizyonları; Sen kimsin ey Mehmet Ali.. Hesap ver.. Açıkla.. Bu ve bunun gibi bir sürü söz... Ben bu kadar ucuz bir adam mıyım ki, bu sözleri işiteyim. 'Lanet olsun' dedim. Zaten evde kimsenin huzuru kalmadı. Ama yeter artık, zaten bardak taşmıştı. O kadar hakareti işitecek insan değilim ben.
İşte bu sözlerin ardından kafasını toparlamak için Dubai'ye uçtu Aydınlar...

Dönüşte açıklamalarda bulunacak
Ve burada avukatına talimat verip, kendisine yayın yoluyla hakaret eden 300 kişiye dava açtı.

Mehmet Ali Aydınlar, TV, gazete, facebook ve twitter'dan şahsına yönelik hakaret eden bu isimlerle hem maddi hem de manevi olarak yargı önünde hesaplaşacak.

Çarşamba günü Türkiye'ye döneceğini ifade eden Mehmet Ali Aydınlar, görev süresi içerisinde yaşadıklarını ve istifasıyla ilgili bilinmeyenler hakkında açıklamalarda bulunacak.
Umut fakirin ekmeği...
Biraz uzun ama çok hoş bir röportaj olmuş şahsen okurken sıkılmadım.Sizin de okumanızı istiyorum arkadaşlar.


Galatasaray kalesinin bir numaralı ismi Fernando Muslera, Lig TV'de Pınar Argun'un sorularını yanıtladı. Uruguaylı oyuncu, Samsunspor maçının meşhur devre arasından, Türk Telekom Arena'ya; Türkiye liginde en beğendiği meslektaşlarından; takım arkadaşlarına dek her konu hakkında konuştu…
İşte Fernando Muslera'nın Lig TV'ye verdiği röportaj...

- Galatasaray'ın başarısının sırrını neye bağlar?

"Aslında çok fazla bir sır yok, çalışmak, iyi antrenman yapmak ve işinizi sevmekten geçiyor bunun sırrı."

- Taffarel için neler söylemek ister?


"Onun gibi biriyle çalışmak bana gurur veriyor. Futbolcuyken de izliyordum kendisini. Onun deneyimlerini paylaşmak bana çok şey katıyor. Her gecen gün ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Bu gurur verici"

- Aykut ve Ufuk için neler söylemek ister?

"Her ikisiyle de hem saha içinde hem de saha dışında iyi bir ilişkimiz var. Bana çok yardımcı oluyorlar. Futbolculuklarından öte çok önemli iki kişiyle tanıştım. Rekabete gelince tabi kaleci mevkiinde bir kişi oynayabiliyor bu nedenle aramızda tatlı bir rekabet var. Her ikisi de çok iyi kaleciler."

MUSLERA'DA FATİH TERİM YORUMU
- Bir kaleci için önünde oynayan savunma oyuncuları önemlidir. Bu konuda kendi takım arkadaşları için neler söylemek ister?

"Tabi bir kaleci için önünde oynayan dörtlü defans çok önemlidir. Bizim takımımızda da birbirinden önemli isimler var. Ujfalusi'nin kariyerine baktığınızda çok önemli bir oyuncun olduğunu görüyorsunuz. O benim için bir garanti, bana çok büyük güven veriyor. Semih de gelecek için büyük umut veriyor. Sol bekte Hakan Balta, Çağlar, sağ bekte Sabri var, Eboue var. Her biri çok kaliteli oyuncular."

- Galatasaray'ın orta sahası da oldukça başarılı isimlerden kurulu, Orta saha için neler söylemek istersin?

"Tabi ki başarı için orta saha çok önemli mevkilerden birisi ve bizim orta sahamızda iki tane çok değerli arkadaşımız var. Selçuk ve Melo'dan bahsediyorum. İkisi de top bizdeyken kafasını kullanan, aklıyla oynayan, boşlukları arayan ve tekniği, üst düzeyde pas yapmayı seven oyuncular. Atak yaparken takıma çok yardımcı oluyorlar. Ama bunun yanında defans yapılırken orta sahanın da yardımcı olması bir kaleci için çok önemlidir. Samsunspor maçından bir örnek verebilirim sizlere; Selçuk bir pozisyonda çizgiye yakın bir yerden top çıkardı bu çok önemliydi. Melo aynı şekilde, biliyorsunuz lakabı pitbull; sahada sürekli koşan, mücadele eden birisi. Topu kaybettiğimiz zaman peşinden koşup yeniden yakalamamız için reaksiyon gösteren oyuncuların başında geliyor."

- Fatih Terim için neler söylemek istersin?

"Çok değerli bir teknik direktörle çalışıyoruz. Sadece Türkiye'de değil, dünya çapında bir isim kendisi. Tabi ki saha içinde ve saha dışında farklıdır davranışları. Saha içinde bir amaç için mücadele ediyorsunuz, ekstra bir motivasyon oluyor bu da mutlaka davranışlarınıza yansıyabilir ama bize olumlu olarak yansıyor, bizi ateşliyor. Kendisinin bu karakteri bize olumlu bir şekilde yansıyor. Hem Fatih hocamız, hem de yardımcıları gerçekten çok iyiler. Böyle bir grupla çalışmak bana ayrı bir zevk veriyor."

O SAMSUNSPOR MAÇI VE MUSLERA...
- Herkesin aslında merak ettiği Samsunspor maçı var. Fatih Terim devre arasında “futbolcularımı uyarmaktan öte daha sert bir konuşma geçti aramızda” demişti. Herkes devre arasında nasıl bir ortam vardı, onu merak ediyor.

"Saha içerisinde işler her zaman yüzde yüz iyi gitmeyebiliyor. Hatalar yapabiliyorsunuz ve teknik direktör de dışarıdan gördüğü o hatalar hakkında takımı uyarmak durumunda. Fatih hocamızda bunu en iyi şekilde yapıyor ve o maçta da bunu bir kez daha gösterdi. İçeri girdiğimiz zaman tabi biraz sinirliydi ama o sinir bize olumlu olarak yansıdı. Bize içeride söylediği; bu zamana kadar oynadığımız futbolu tekrardan hatırlamamız gerektiği, bu zaman kadar bu başarıları nasıl elde edip o puanları topladığımızı tekrardan bir düşünmemizi istedi. O gün oynayan Galatasaray ile daha önce oynayan Galatasaray'ın arasında fark olduğunu, bize hatalarımızı tek tek anlatarak hangi konular dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Bu da bize onun konuşma tarzıyla ekstra motivasyon sağladı. Biz de takim içindeki kalitemizi bildiğimiz için çıkıp 2. yarıda oyunumuzu oynadık."

- Genel olarak Türk futbolu hakkındaki görüşlerin neler?

"Türkiye ligi gayet mücadeleci bir lig. Bir İspanya ya da İtalya gibi takip edilen bir lig değil belki ve şuandaki en büyük sıkıntılardan biri o ama onun haricinde Trabzonspor mesela Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon çok önemli işler yaptı. Demek istediğim iyi şeyler oluyor bence. Lig devam ederken rakiplere baktığımda da bunu görebiliyorum ama tek sıkıntı dediğim gibi İspanya veya İtalya kadar takip edilmemesi."

OSCAR CORDOBA'YI ÖRNEK ALIYOR
- Peki beklediğin gibi oldu mu? Nasıl bir beklentin vardı gelirken?
"Galatasaray'a gelmeden önce tabi ki bilgim vardı, takımı seyretmiştim. Dürüst olmam gerekirse Galatasaray dışında Türk futbolu hakkında çok fazla bilgim yoktu. Ama onu da Taffarel ve teknik direktörümüzle konuşarak bilgi eksikliğini giderme sansım oldu. Ve şuanda da Galatasaray'a imza attığım için inanılmaz mutluyum."

- Bunda sonrası için kendine koyduğun hedef nedir?

"Futbola başladığımdan beri herkes gibi benim de hayalim milli takımda ve Avrupa'da oynamaktı. Ben bunları genç yaşta başardım. Amacım şu aşamada bu çıkışı, yükselişi devam ettirmek. Ve şimdi Galatasaray gibi çok daha önemli bir kulübe, daha büyük hedefleri olan bir kulübe geldim ve ileride daha da iyi yerlere gelmek istiyorum."

- Çocukluğundan beri kendine örnek aldığın, idolün olan bir isim var mı?

"Kaleci olarak Oscar Cordoba'yı söyleyebilirim. Aslında elbette ki çok isim var ama aklıma gelen ilk isim Oscar Cordoba. Onun stilini çok beğeniyorum."

- Türkiye'ye gelmende Cordoba'nın etkisi olmuş olabilir mi?

"Kesinlikle. Hem Oscar Cordoba hem de Taffarel gibi iki önemli ismin burada oynamış olması beni çok etkiledi. Çünkü Oscar Cordoba burada oynarken ben Uruguay'da ve henüz küçük bir çocuktum. Ama onun burada olduğunu bilmek, gelmem için en önemli nedenlerden biriydi."

"CENK'İ BEĞENİYORUM"
- Türkiye'de en beğendiğin kaleci kim?


"Beşiktaş'ın kalecisi Cenk'i söyleyebilirim. Hem karakter olarak hem de oyun stili olarak dikkatimi çekiyor."

- Peki en beğendiğin golcü?

"Trabzonspor'dan Burak'ı söyleyebilirim. 21 gol bu kadar haftada, gerçekten önemli bir istatistik."

- Futbol dışında boş zamanlarında neler yapıyorsun?

"Genelde İstanbul'u tanımaya çalışıyorum çünkü gerçekten çok güzel bir şehir. Boş zamanlarımda çıkıp gezip şehri tanımaya çalışıyorum. Bunun yanında yemek kültürünü de tanımaya çalışıyorum çünkü bizim yemek kültürümüzden tabi ki farklılıklar var. O yüzden ben de adapte olmaya çalışıyorum. Arkadaşlarım gelip gidiyor genelde. Evde vakit geçirmeye çalışıyorum. Ama zaman olduğunda az önce de söylediğim gibi hem kültürel, hem de yemek anlamında keşfetmeye çalışıyorum."

- Sana farklı gelip de çok beğendiğin yemek var mı?

"Kebabı söyleyebilirim. Kebabı gerçekten çok seviyorum. Türkiye'deki etlerin tadı da gerçekten çok güzel o yüzden kebap diyebilirim."

"MELO, RIERA, UJFALUSİ, ELMANDER..."
- Turistik yerlerden nerelere gittin ve en çok nereyi beğendin?

"Bence herkesin rüyasıdır farklı kültürleri tanımak. Bundan önce Roma’daydım orası da apayrı bir kültür. Kültür cenneti diyebilirim birçok gidilecek yer var. Daha önce Kapalıçarşı, Topkapı Sarayı gibi yerleri gezdim. Devam ediyorum bu tip yerlere gitmeye..."

- Türkçe öğrenmeye niyetin ya da çaban var mi, öğreniyor musun?

"Tabi ki bir yabancının en azından kendini ifade edebilmesi için Türkçe öğrenmesi önemli. Ben de istiyorum ama gramer olarak bizim dilimizden com başka bir dil o yüzden çok zor geliyor. Ama her geçen gün bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Önümde daha uzun bir süre var biliyorsunuz. Mutlaka bir gün öğreneceğim."

- Galatasaray'ın başarısında takım içindeki arkadaşlık da mutlaka çok önemli bu konuda neler söyleme istersin, takım içinde en iyi anlaştığı arkadaşın kim?

"Başarı için arkadaşlık çok önemli, arkadaşlık seviyesi takım içinde ne kadar yüksek olursa saha içindeki performansınıza da bu yansıyor. Herkes birbiri için mücadele edip hatasını kapatmaya çalışıyor. Tek isim vermek doğru olmaz ama yabancılardan Melo, Riera, Ujfalusi, Elmander yerlilerden de Ufuk, Aykut gibi isimler var yakın olduğum. Ama tabi ne olursa olsun dil yine önem kazanıyor bu noktada, iletişim kurmak için. Dil olarak anlaşabildiğim insanlarla daha fazla anlaşma şansım oluyor."

"BENCE ÇILGINLIK GÖSTERİSİ"
- Sana göre takımın en neşeli ismi kim ?

"Kazım olarak söyleyebilirim. Çok pozitif bir insan, çok çılgın bir insan. Bazen sabah antrenmanlarında uykulu-yorgun olabiliyorsunuz ama o saatte bile soyunma odasında bir dans ederek, bir şeyler yaparak sizi güldürebiliyor. Bu da bence çok önemli bir özellik."

- Kazım'ın yeni saç stilini nasıl buldun?

"Bu da bence bir çılgınlık gösterisi olabilir. Ona kesinlikle saygı duyuyorum ama bence öbür renk daha iyiydi ama sonuçta sarı yaptı, kesinlikle kendi zevkidir o yüzden saygı duyuyorum. Kişiliğinin yani sıra bence futbolcu olarak da çok başarılı önemli bir futbolcu. Kendisi takıma, bizlere çok yardımcı oluyor."
- İtalya'da oynadın, çok ateşli taraftarlar gördün. Galatasaray taraftarını nasıl değerlendirirsin?

"Stattan başlamak isterim ki futbol kariyerim boyunca en beğendiğim, en etkilendiğim stat burası. Taraftar da inanılmaz ateşli, devamlı takımına destek olan, devamlı takımının arkasında olan bir taraftar grubu. Bu bir futbolcu için çok önemlidir. İtalya'dan farkı; tabi orada da ateşli taraftar grupları var, derbi açısından farlılıklar var. Biliyorsunuz son alınan kararlardan ötürü rakip takım taraftarı gelemiyor, İtalya'da iki taraf da gelebiliyor."

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK YORUMU
- Abdurrahim Albayrak ile ilgili de görüşlerini de alabilir miyiz?

"Çok önemli, çok pozitif bir isim. Devamlı bize bu pozitif enerjiyi yansıtan bir kişi. Ne zaman ihtiyacımız olsa yanımızda olan birisi. Bu da takım için çok önemli."
- Bundan sonrası için neler söylemek istersin?

"Şu anda lideriz ve umuyorum bu şekilde devam edecektir. Özellikle buradan Lig TV kameraları aracılığıyla Galatasaray taraftarına takdirlerimi iletiyorum; çünkü her zaman yanımızdalar, bize destekler. Bu da başarımızda büyük önem arz ediyor. Biz de saha içinde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Adeta canımızı vermeye hazırız galibiyet için. Onlar bu zamana kadar yaptıkları gibi bizi desteklemeye devam etsinler umarım sezon sonunda bizde mutlu ederiz onları."

Hem Spor Toto Süper Lig hem de gelecek sezon Avrupa'da yapacakları maçlar için kadrosunu daha da güçlendirmenin planlarını yapan Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal, dünya yıldızlarını takıma kazandırmak için büyük çaba gösteriyor. Bir süredir büyük bir gizlilik içerisinde Brezilya'nın en ünlü futbolcularından biri olan Ronaldinho'ya Sarı-Kırmızılı formayı giydirmek ve yılın transferini patlatmak için uğraşan Aysal'ın, sportif koordinatörü ve danışmanı Bülent Tulun aracılığıyla yürüttüğü operasyonda, yıldızı Cimbom'a gelmesi için ikna ettiği ortaya çıktı.

YILLIĞI 5.5 MİLYON EURO
İtalyan devi Milan'dan ayrıldıktan sonra Brezilya'ya dönerek Flamengo forması giyen Ronaldinho, sponsorlarla birlikte yılda yaklaşık 9 milyon Euro kazanıyor. Ancak 31 yaşındaki yıldız hem aylık 600 bin Euro'luk maaşını zamanında alamaması hem de yeniden Avrupa'da oynamak istemesi nedeniyle Flamengo'dan ayrılmaya karar verdi ve kendisini isteyen kulüplerle görüşüyor. Ronaldinho'nun ağabeyi ve menajeri olan Roberto De Assis'le temasa geçen Sarı-Kırmızılılar'ın da, yıllık 5.5 milyon Euro'ya (YAKLAŞIK 13 MİLYON TL) G.Saray'a gelmesi için ikna ettiği, sponsorların da devreye girmesiyle transfer için gerekli bütçenin denkleştirildiği, ayrıca forma satışı gelirlerinden de Ronaldinho'nun 1 yıllık maliyetinin karşılanabileceği hesaplandı.


KAYNAK
Bunu yapan insan olamaz.Çok yazık..Sonuçta milli bir futbolcu..

559 - 1.40 - Manch. unit. 2

556 - 3.00 - İY 0 - GALATASARAY / FENERBAHÇE

558 - 2.90 - İY 0 - AJAX / REAL M.

563 - 4.00 - İY 0 - LİLLE / TRAB.

564 - 1.50 - Manch. City 1

565 - 1.50 - Napoli 2


109,62 x 5 = 548,10 TL
Hakkında
Konum: Sakarya,Adapazarı
Meslek: Finansal danışman / Muhasebe
Forum İmzası:
Galatasaray
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Mesaj Sayısı: 16
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 998
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 44.345 (Bu ay: 100)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.