Çavuş
15 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 93 (Bu ay: 5)
Gönderileri
Merhaba,

Mayıs ayında ben askerdeyken annem TTNet'ten Hipernet Hızı Keşfet 35 GB AKN paket bağlatmış (modem ile birlikte) ve 24 ay taahhüt vermiş. Şimdi benim askerlik bitmiş durumda ve ağır internet ihtiyacına gereksinim duyuyorum. 1080p film indirip izleyen biriyim, o yüzden AKN aynı gün doluyor.

İhtiyacım olan paket ise:
- AKN'si olmayan
- En düşük 16 mbps
- ADSL veya VDSL bir paket (Fiber bulunduğum bölgede yok ancak 100 mbit'e kadar VDSL kaldırıyormuş.)

TTNet içerisinde paket değiştirmek istediğimde bana Hipernet kategorisindeki diğer seçenekleri sunuyorlar ama hepsinde AKN var. Ve işte saçmalık burada başlıyor: TTNet içerisinde ADSL kategorisindeki 16 mbit bir pakete geçmek istesem ve üstüne 24 ay taahhüt versem bile 250 TL mevcut taahhüt bozma bedeli ödeyecekmişim.

Fixnet, Goonet vb. firmalara geçmek için 500 küsür TL taahhüt bozma bedeli ödemem gerekiyor. En azından modemin ücretini almadan geri verme vs. bir yolu yordamı yok mudur arkadaşlar? AKN'siz bir pakete geçmek için illa ki düdüklemek istiyorlar, özellikle de modem üzerinden.
Merhabalar,

EOS 50D kullanıcısıyım ve battery grip için 1 pil daha almayı düşünüyorum. İnternette ucuzu, cimri, akakce gibi sitelerde BP-511A pilinin fiyat listelendirilmesi 160-170 TL civarı. Ama daha sonra pilburada.com diye bir site buldum ve envai çeşit pil mevcut, benim aradığım pil ise 70 TL. Sahte olma ihtimali var mıdır?

Ürün Linki:
http://www.pilburada.com/canon-bp-511a-kamera-bataryasi-59u.html

Fotografium'daki linki:
http://www.fotografium.com/Canon-BP-511A-Batarya-D30-D60-10D-20D-30D-40D-50D-Uyumlu_1042.html
Selamlar,

Swiss.com'dan bir arkadaşımla beraber Barcelona'ya 11 Şubat 2013'te gitmek üzere 2 bilet satın aldık. Arkadaşım bu hafta kişisel sebeplerden dolayı gelemeyeceğini söyledi ve kendi biletini iptal ettirmek istedi. Swiss havayollarının Türkiye ofisini arayıp rezervasyon kodu ile iptal ettirmiş. Ancak bir hata olmuş ve benim bilet de iptal edilmiş.

Olay bugün gerçekleşiyor ve aradan 1-2 saat geçti hemen aradım Türkiye ofisini, durumu anlattım bu şekilde bir hata olmuş geri almamız gerekiyor, zaten arayan da ben değildim dedim. Ancak karşımdaki bayan kaba bir tabirle konuşarak biletin kesinlikle geri alınamayacağını artık iptal sürecine girdiğini belirtti. Kendisine şu şekilde bir sorum oldu:

Ben: Peki benim adıma olan bir bilet başkası tarafından nasıl iptal edilebiliyor?
Bayan: E ama rezervasyon kodu vardı, biz sorgulamayız kimin adına diye, kod doğruysa iptal ederiz.
Ben: Ancak bu durum kötü amaçlı kullanılırsa? Veya benim bilgisayarım, telefonum gibi e-mail adresime erişimi olan cihaz çalınır da iptal olursa?
Bayan: Biz nasıl bilebiliriz ki bunu, sonuçta bilet alınırken de herhangi birinin kredi kartıyla alınabiliyor.
Ben: Sonuçta ücret ödenirken böyle bir zorunluluk olmaması doğal, bu noktada güvenlik bankaların sorumluluğunda sizin değil ki.

bütün bu konuşmalara rağmen bileti geri alamadım ve iade sürecine girdiği söylendi. Ne yapabilirim arkadaşlar, bu yasal bir durum mudur? Ben ücret iadesi veya başka bişey istemiyorum, zaten parasını ödediğim biletimi geri versinler yeter. Kaldı ki uçuş yarın veya haftaya değil, taa şubatın ortası.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 160
İkinci El Bölümü Mesajları: 95
Konularının görüntülenme sayısı: 10.295 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.