Yüzbaşı
20 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, Endüstriyel otomasyon yazılım ve elektronik tasarımı yapıyorum, şuanda 2 fhd monitor ile çalışıyorum biri yatay biri dikey olarak.

50" 4k tv almayı düşünüyorum, sanal masaüstü ile aşağıdaki düzenlerde çalışmayı düşünüdüm.

4K tv'yi ofis ortamında uzun süre kullanmak problem yaratır mı?
Zamanında superonline fiber internet için HG255s modem almıştım fakat taşındıktan sonra fiber kullanamadığım için modemi boşa çıkarmıştık. Dün WDS AP olarak kullanmak istedim ama modem benim değilmiş, istediğim konfigrasyonu yapamadım Kolay ulaşılabilmesi için konu açayım dedim

Konuya uzak olanlar için özetle superonline verdiği modemleri uzak bağlantı ile yapılandırıyor. Yani ağ araçlarına müdahale çok düşük. 2 login var size verilen admin sistemde kullanıcı olarak tanımlı, Root gerçek administrator. Root şifresi fbr_2015_Hua denediğimde giriş yapamadım. Sanırım superonline kullandığım dönemde uzak bağlantıyla tüm cihazların default şifresi değiştirilmiş. SSH, telnet ftp Root loginine tamamen kapatılmış.

Napıcaz? Huawei'nin 2015'te superonline'a verdiği HIGHLY CONFIDENTIAL güncelleme dosyaları bir şekilde nete düşmüş. Yazılım güncellemesini linkini vereceğim dosyayla yaptığınızda default hale gelecek, Root logini "fbr_2015_Hua" ile giriş yapıp şifreyi değiştirebileceksiniz.

--Eğer hali hazırda modemi superonline fiber ile kullanıyorsanız kullanıcı adınız, şifreniz uçar. Bu durumda modemi sıfırlamadan linux makine ile WAN portundan kull. şifre'yi almanız gerekiyor, internette bolca döküman var benim ihtiyacım olmadığı için bakmadım. Modem eski, değiştirmişsinizdir muhtemelen.

HG255s-unlock.rar

Modemin web arayüzünde Bakım > Aygıt yönetimi > Ürün yazılımı güncellemesi bölümünden HG255s-unlock.rar içindeki HG255s-unlock.bin'i arşivden çıkardıktan sonra Dosya Seç'e basıp seçin, yükselt'e basıp bekleyin. 3-4 dk sonra modem default ayarlarla açılacak. Login ekranından Kullanıcı adı: Root (R Büyük) Şifre: fbr_2015_Hua ile giriş yapıp hesap yönetiminden Root şifresini değiştirebilirsiniz.

Huawei HG255s Superonline kısıtlama kaldırma - Root yetkisi
Konuyu silerseniz çok sevinirim.
Türk Telekom'un benden habersiz hiç bilmediğim alakam olmayan Ordu alan kodlu bir numarayı adıma devrettiğiyle ilgili mesaj geldi bugün.. İzmirde yaşıyorum Ordu ile en ufak alakam yok. Gönderen ismi TurkTelekom olduğu için resmi olduğunu düşünerek ciddiye aldım, numarayı aradım fakat cevap yok. Bu durum nedir fikri olan var mı?
İyi akşamlar,
Subaru Legacy GL 2008 model araç alınacak, LPG kitleri hakkında biraz ön araştırma yaptım. Gördüğüm kadarıyla en başarılısı Prins valve care sistemi, doğru mudur?
Boxer motorlarda LPG bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. İstanbul'dan alınıcak araç ve LPG uygulaması da orada olacak. En sorunsuz uygulamayı yaptırmamız gerekiyor.
Aracın modeli, kasa ve motor tipi "BU İLANDAKİ" araç ile aynı. 2.0 atmosferik oluyor, EJ20 kodu 1994 cc ve 116 KW yani 155 BG.

Yardımlarınızı esirgemeyin
Beyler benim usta birliğim Anıtkabir'e çıktı fakat hiçbir açıklama yazmıyor. Bir sizde yorumlar mısınız tam olarak "Genelkurmay Ankara/Çankaya Anıtkabir" yazıyor.
1-Meslek seçiminde seçildim bilgisayar programcılığı mezunu olarak.
2- İngilizce sınavından 50 soruda tahminim 45 civarı yaptım.
3- Acemi birliğini de Manisa'da ulaştırma olarak yaptım 5 yıllık ehliyetim var bir şey ifade eder mi bilmiyorum.

Şimdi şoför olarak mı giderim, Yazıcı vb. olarak masa başına mı giderim, tercüman-rehber olarak mı giderim bilemiyorum?
Bugün itibariyle gideceğimi öğrendiğim yer, güncel bilgisi olanlar paylaşırsa ben ve benim gibi gidecek arkadaşlara yol göstersin.
Akbank bankamatiği varmış içerde, kart çıkartıcaklar akbank tercih etsin.
Numarayı sorgugladım, bulamadım kimin olduğunu, gözükmüyor.
eski erkek arkadaşı bela olmuştu zar zor kurtardık işini kaybetti falan kız. Şimdi 3-4 ay geçti yine başladı. Birkaç farklı telefondan aradım açıp konuşmuyor ve kapatıyor erkek sesi duyunca hemen. Sırf bunun için almış hattı sanıyorum. Ailevi sorunları olan beyinsiz biri. Ne yapılabilir? Napmak lazım?
Mercedes'in bana kalırsa otomobil sektöründe son yıllarda yapılmış en büyük yeniliği. Bir ara bose active suspension vardı ancak prototip olarak kaldı. Güzel yanı ise MB bu sistemin bir düşük seviyesini rakipleriyle paylaşacak.
Video için Tıklayın

Bose active suspension için Tıklayın
Özet geçeyim, bilgisayar programcılığından mezun oldum 2 yıllık, açıköğretim işletme bölümüne geçmek istiyordum. Ben araştırmadım bir arkadaşın sözüyle ikinci üniversite kaydı yaptırıcağımı sanıp ikinci üniversite işletme bölümü için internetten ön kayıt yaptırıp vakıfbank'a 205 lira yatırdım.
Dekontta ikinci üniversite işletme olduğu belirtiliyor. Şimdi benim dikey geçişle işletmeden devam etmem gerekiyor sanırım. Parayı kurtarmanın bir yolu varmı?

Birde bilgisayar programcılığı önlisans mezunu olarak hiçbir işlem yapmadan geçebiliyorum değil mi dikey geçişle işletmeye?
Hakkında
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
BMW
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 704
İkinci El Bölümü Mesajları: 67
Konularının görüntülenme sayısı: 149.108 (Bu ay: 467)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.