Şimdi Ara

PLAYSTATION STORE KREDİ KARTI SORUNU - ANA KONU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.131
Cevap
31
Favori
164.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun cikma ihtimali var, yillardir ayni karti kullanan da ayni sorunu yasiyor. Zaten yazdiklarimi biraz okuduysaniz bir alisveris yapiyor, bir sorun yasiyoruz. Sen plus uyeligi bence sepete at 10 gun sonra bir daha dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnt_cem

Sorun cikma ihtimali var, yillardir ayni karti kullanan da ayni sorunu yasiyor. Zaten yazdiklarimi biraz okuduysaniz bir alisveris yapiyor, bir sorun yasiyoruz. Sen plus uyeligi bence sepete at 10 gun sonra bir daha dene

Plus uzatmayı sepete atamıyorum ve aynı sorun devam ediyor. Deli olmamak elde değik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunun çözümü SABIR. Bekleyeceksiniz... Haftada bir deneme yapın. Birsüre sonra düzeliyor.
  • Arkadaslar bahsettiğiniz sorunu çözdüm hala sıkıntı yaşayan varsa konu açabilirim.

• nikogrk kullanıcısına yanıt
    Sabır her seyin ilacıdır o ayrı

ama bunun değil psn de oyun satın alamıyorsan cuzdana para ekleyemiyorsan bu sorun sen birşeyler yapmadan duzelmez bugun alamıyorsan yarında alamayacaksın. Bende bu sorunu yaşadım ve çözdüm forumda bikaç yerde bu sorunu yaşayan arkadaşlar konu açmışlar fakat çözüme yönelik bir şey göremedim bende kendim bir takım denemeler neticesinde sorunu mantıksız olsada çözdüm sonra tavsiye edilen çözüm önerilerini okudukça gülüyorum ;) :)

Saygılarımla
    Oyun severler

• Aslında mantıksız olarak çözdüm derken de sorununun çözümü bana göre zaman. Bu satın alamama sorununu aynı gün çözmen imkansız çünkü
    ; bana sony yetkilisi " Arka arkaya deneme. Birgün sonra tekrar dene " dedi. Mantıklı gelmedi bana ama evet bir gün bekledim sadece ve ertesi gün işlemim oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaDWoLf!

Sabır her seyin ilacıdır o ayrı

ama bunun değil psn de oyun satın alamıyorsan cuzdana para ekleyemiyorsan bu sorun sen birşeyler yapmadan duzelmez bugun alamıyorsan yarında alamayacaksın. Bende bu sorunu yaşadım ve çözdüm forumda bikaç yerde bu sorunu yaşayan arkadaşlar konu açmışlar fakat çözüme yönelik bir şey göremedim bende kendim bir takım denemeler neticesinde sorunu mantıksız olsada çözdüm sonra tavsiye edilen çözüm önerilerini okudukça gülüyorum ;) :)

Saygılarımla
    Oyun severler

nasıl çözdün kardeşim anlatırmısın ps3 de sorun yaşamadan alışveriş yaptığım kredi kartı ps4 e geçince sorun çıkarır oldu. işlem yarım kaldı bir hatayla karşılaştır tarzı uyarı verip geri atıyor :S

• quote:

Orijinalden alıntı: nikogrk

Aslında mantıksız olarak çözdüm derken de sorununun çözümü bana göre zaman. Bu satın alamama sorununu aynı gün çözmen imkansız çünkü
    ; bana sony yetkilisi " Arka arkaya deneme. Birgün sonra tekrar dene " dedi. Mantıklı gelmedi bana ama evet bir gün bekledim sadece ve ertesi gün işlemim oldu.

Çözüm mantıklı değil ama aynı gün çözülüyor, aynı günü bırak aynı dakika çözülüyor, mantıklı mantıksız farketmez çözülüyor ya gerisi teferruat :)
  • Selam arkadaşlar
    cüzdana para ekleyemiyorsanız, oyun satın alamıyorsanız çözümü aşağıda ...

Bu sorun benide ps4 te yakaladı lakin ps3 te birçok kişide duymama rağmen ben Us hesabı kullandığımdan bana denk gelmemişti (ben öyle düşünüyordum) sonra farkettim ki Us hesabıyla Tr hesabıyla bir alakası yok

Ps3 te sanal card kullanırdım finansbankın yerli banka olduğu dönemler belkide ilk sanal card kullanıcılarından biriyim hey gidi girerdik internet bankacılığına ordan kredi kartı hesabından 50 $ sanal carda atıp oyun almaya uğraşırdık. Şimdi öylemi kontorlü atm kartları çıktı vayyy be

Şahsen kredi kartı ve türevlerini kullanmayan biri olarak psn den oyun almak bana ızdırap veren bir durum eşten dostdan edindiğim kartlarında bilgiler geçersiz diye geri çevrilmesi beni psikopatlaştırdı. Bankadan gelen adres bilgilerini giriyorum yine kredi kartı bilgileri geçersiz diyor en son nalet olsun dedim peşini bıraktım.

Taaaa ki gta5 ve far Cry 4 çıkana dek cd almaya gidecek zaman yok gta 5 bonuslarıyla beraber gelmiş 189 à kaçarmı? Hadi bunları geçtim infamous second son 70 küsüre geliyor suan indirim var. Daha bunun gibi bir sürü indirimler oluyor neyse bir şey alamasam bile niye öyle olsun ki almasak bile çalışsın usta yapamamak insanı hasta ediyor.

Konuyu dağıtmiyim, gelelim benim uyguladığım çözüme;

ps4 tr hesapta kart bilgilerini nosunu son k tarihini cvc noyu karta yazdığı gibi girin daha sonra adres bilgileri yazan yere kendinize bir us adres bulun her sey olabilir ama gercek adres olacak. Bu sekilde kaydedip çıkın kart bilgileri başarıyla eklendi yazarsa anlayın ki işlem tamam. Gerçek adres bilgileri yazıncada kart başarıyla ekleniyor ancak birşeyler satın almaya sıra geldiğinde alamıyorsunuz.

Ben bu sekilde bu sorunu çözdüm sonra farkettim ki yıllar önce ps3 ilk psn hesabımdada yine us adresi girmiştim. Çözüm bazen çok yakında ama göremiyoruz malesef, umarım sizde de işe yarar...

Saygılarımla
    İyi oyunlar

• quote:

Selam arkadaşlar

Bu sorun benide ps4 te yakaladı lakin ps3 te birçok kişide duymama rağmen ben Us hesabı kullandığımdan bana denk gelmemişti (ben öyle düşünüyordum) sonra farkettim ki Us hesabıyla Tr hesabıyla bir alakası yok

Ps3 te sanal card kullanırdım finansbankın yerli banka olduğu dönemler belkide ilk sanal card kullanıcılarından biriyim hey gidi girerdik internet bankacılığına ordan kredi kartı hesabından 50 $ sanal carda atıp oyun almaya uğraşırdık. Şimdi öylemi kontorlü atm kartları çıktı vayyy be

Şahsen kredi kartı ve türevlerini kullanmayan biri olarak psn den oyun almak bana ızdırap veren bir durum eşten dostdan edindiğim kartlarında bilgiler geçersiz diye geri çevrilmesi beni psikopatlaştırdı. Bankadan gelen adres bilgilerini giriyorum yine kredi kartı bilgileri geçersiz diyor en son nalet olsun dedim peşini bıraktım.

Taaaa ki gta5 ve far Cry 4 çıkana dek cd almaya gidecek zaman yok gta 5 bonuslarıyla beraber gelmiş 189 à kaçarmı? Hadi bunları geçtim infamous second son 70 küsüre geliyor suan indirim var. Daha bunun gibi bir sürü indirimler oluyor neyse bir şey alamasam bile niye öyle olsun ki almasak bile çalışsın usta yapamamak insanı hasta ediyor.

ps4 tr hesapta kart bilgilerini nosunu son k tarihini cvc noyu karta yazdığı gibi girin daha sonra adres bilgileri yazan yere kendinize bir us adres bulun her sey olabilir ama gercek adres olacak. Bu sekilde kaydedip çıkın kart bilgileri başarıyla eklendi yazarsa anlayın ki işlem tamam. Gerçek adres bilgileri yazıncada kart başarıyla ekleniyor ancak birşeyler satın almaya sıra geldiğinde alamıyorsunuz.

Ben bu sekilde bu sorunu çözdüm sonra farkettim ki yıllar önce ps3 ilk psn hesabımdada yine us adresi girmiştim. Çözüm bazen çok yakında ama göremiyoruz malesef, umarım sizde de işe yarar...

Saygılarımla
    İyi oyunlar

:S bende mgs ground zeroes i alıcam 26 tl ye düşmüş kaç gündür bir hatayla karşılaştk filan yazıyor . bi 72 saat almayıp öyle denicem olmazsa senin yöntemi denicem :)

• Arkadaşlar Türkçe karakter ve :/. Gibi işaretler kullanmayın, kredi kartınızın Son 6 ayından fazla günü olması lazım ve psn hesabınızı tr.playstation.com yada sonyentertainmentnetwork.com dan SEN hesabı olarak bilgisayar üzerinden sadece internet Explorer kullanarak giriş yapın ve sorunsuzca işlemi gerçekleştirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selam arkadaşlar

Saygılarımla
    İyi oyunlar

teşekkürler dostum us psn adres yazdım kabul etti çok dengesiz bi sistem :D

• arkadaşlar bende psn store ile alışveriş yaptım yaklaşık 90 tl kadar sonra öbürsü gün birkaç beğendiğim oyun vardı onları alayım dedim baktım indirme hatası veriyor tanımladığınız kart bilgilerine ulaşamıyoruz diye sony müşteri hizmetlerini aradım dediler bankayı ara bankayı aradım sorun yok sonra tekrar sony aradım dediler sanal kartlamı alışveriş yaptınız evet dedim hesabınıza blokaj konulmuş diye normal kartla alışveriş yapın ama bundan birkaç ay önce yine sanal kartla alışveriş yapmıştım hiçbir sıkıntı yoktur birde RESOGUN diye oyun satın almıştım oyun satın aldığım halde indirme yapılmıyordu onun içinde tekrar sony aradım başta dediler bir bakalım diye neyse bir beyefendi baya ilgilendi hanımlar tele çıkıyorlar olaydan bi haberler oyun moyun nedir hiçbir bilgileri yoktur neyse dediler oyunda bir sorun yok biz denedik indiriliyor diye dediler oyun firmasına mail at atmadım dedim attım dediler bizde bi sorun yok diye tekrar baktılar oyuna bu sefer size mail adresi verelim oraya mail atın diye yani adamlar sorunlu şeylerle uğraşmak istemiyor bile resmen duvar gibiler herşeyde sorun bizden kaynaklanmııyor dediler bir baktım attığım mailden sonra müşteri hizmetleri vermişti maili Resogun oyunu satın alınamaz ibaresi koymuşlar e peki benim verdiğim para ne olacak oyunu indiremiyor ama indir butonuna tıklayınca bu oyunu zaten satın aldınız diyor yani haber vermesek sony yetkileri herşeyden bi haber şimdi şu anda hiçbir şekilde sanal kartımdan alışveriş yapamıyorum ne yapablirim acaba sony yetkileri hiçbir şeyden anlamadığı için onlar sanal karttan alışveriş yapamazsın demişlerdi eminim donanımhaberdeki yorumlara baktıntan sonra en fazla 3 4 gün sonra sanal karttan da alışveriş yapabileceğimi umuyorum

• Enpara kartımla Hong Kong PSN 'e kayıt olmaya çalışıyorum. Kartı kabul ediyor. Alışveriş sırasında kartı kabul etmiyor 2,40 - 2,70 TL. gibi bir rakam çekiyor. İşlem başarısız diyor çektiği parayı da geri vermiyor. Kart bilgilerini adres bilgilerin değiştirip tekrar tekrar denedim olmuyor. Bu şekilde 30,79 TL. kesildi. 23-24-25 şubatta defalarca denedim. Bu kesilen 30,79 TL. 'yi nasıl geri alabilirim. Bu arada aynı kartımla TR PSN 'de daha önce alışveriş yapmıştım. Ve bu olaydan sonrada TR PSN hesabıma 10 TL. Yükleme yaptım deneme amaçlı sorun olmadı. Hong Kong için başka hesap açıp denedi, Malezya PSN ve BAE PSN, Kanada PSN, Hindistan PSN denedim olmadı. Büyük harf, Küçük harf, denedim. Noktalama işaretleri kullanmadım, Hong Kong, Amerika ve Türkiye adresleri kullandım, Sorunsuz alışveriş yapan kişilerin kullndığı adresleri kullandım olmadı.
  • Bu da farklı çözüm aklınızda olsun.. Banka kullandığımız kartı, yurt dışı alış-verişlerine kapatabiliyor.. Müşteri hizmetlerini arayarak açtırmak gerekiyor.
  • CUSTA kullanıcısına yanıt
    TR PSN de yurtdışı alışveriş olarak gürünüyor diye biliyorum. Ayrıca aynı kartımı bir kaç defa amazon' da kullandım. Oyuzden yurtdışı alışveriş açık.
  • ayd_kar kullanıcısına yanıt
    Hocam aynısı bana da oldu şimdi. Siz parayı geri alabildiniz mi ve kart sorununu nasıl aştınız?

• Kesilen ücretler 15 gün sonra gerei iade edildi hiç bir şey yapmadan. Bazen de 1-2 gün içinde geri iade ediyorlar. Honh kong ve endonezya psn den daha sonra alışveriş yapmayı denemedim. Ama kartı kabul etti. Yazdıklarımdan farklı bir şey yapmadım.
  • Arkadaşlar bugün elime en para kart geçti kart numarasına kredi kartı bilgileri geçersiz diyor kart numarasına hata veriyor bunun sebebi nedir acaba 24 saat geçmesi zorunlumu?

• Arkadaşlar ben de bu şekilde oyun almayı düşünüyorum bunun için PS4'ü açtıktan sonra Hong Kong üzerinden yeni bir hesap açacağız anladığım kadarıyla. Kartım maximum kart, direk olarak başka bir aracı olmadan ürün satın alabilir miyim ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.