Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snomask

Ona da hayır demezdim ama Opel çok daha ucuza gitti. 1.3 milyar euro gibi bir rakama.
    3milyar euro.... 1.5 değil volvo da 8 milyara gitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün seyir halindeyken aracın gücü aniden gitti. Gaz yememeye başladı. Gaz pedalını kökledim ama sonuç yok. Ortalama 10 km hızla gitmeye devam etti. Kenara çekip stop ettim. Çalıştırdım düzeldi. Sonra çevre yola çıktım sıkıntısız devam etti. Işıklarda durdum. Kalkınca tekrar etti aynı durum. Tekrar kenara çekip stop ettim. Çalıştırdım bir daha tekrar etmedi. Ama bu durum beni gerçekten rahatsız etti. Başına gelen varsa sebebi ne olabilir bilgi verirse sevinirim. Haftaya servisten güncelleme için çağırmışlardı. Gidince bakalım neden olmuş...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKDLC E kullanıcısına yanıt
    Belkide çağırdıkları şey sizin yaşadığınız şeyle ilgili. Güç ünitesi diye birşey değiştiriyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

Son 850 km ortalaması 5,4 lt ye düştü. Bugün şöyle 90 km lik uzun yola çıktım birde ne göreyim ortalama 3,7 litre

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Evet yakıt deposu güç modülü aktarımı gibi bir şey demişlerdi. Galiba bu problemle ilgili. Ama ilk defa yaşadım çok tedirgin etti. Bi kavşaktan araçlar gelirken çıkarım diye çıksamaya çalışsam o an olsa al başına belayı... Araç hiç tepki vermedi.

• EKDLC E kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Servis ziyaretinden sonra bizleri de bilgilendirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 17 Mart 2019; 20:21:3 >
    Teşekkür ederim. C.tesine randevum. Servisten sonra bilgilendiririm.

• Merhaba. Aracimi dun teslim aldim. Atka park sensoru daha mesafe varken kesintisiz otuyor sonra susuyor sonra yine basliyor. Ayni sorunu yasayan var mi? Plakaliklardan olabilir mi?

• Dmr28313 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız. Kazasız belasız günlerde kullanın. Park sensörü eğimli noktalarda ötebiliyor. Örneğin benim park ettiğim yerde garaj kapısının rayına yaklaşınca ötüyor. Ray eğimini geçince susuyor.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 110 km önce yeni bir shell bayisinden 100 tl lik yakıt aldım. Şu ana kadar dpf temizliği yapmadı araç ama 1 sefer yapsada yakıt bitene kadar şans tanıyacağım. Aldığım yer oldukça sirkülasyonu olan bir yer. Sizin nasıl gidiyor, Mehmetçik Vakfının dizeliyle.

Yakıt bitmesine 80km kala tekrar dpf temizliği yaptı. Yani 500km temizlik yapmadan gittim diyebiliriz. Şuana kadar ki en uzak mesafe oldu. Depo dibine yaklaştığı için yapmış olabilir diye aklıma geldi. Deponun pis olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Depo temizliğiyle ilgili bilgi sahibi olan var mı?

Yeni yakıtı da total’in kendi yeri olan bir bayiiden 100tl’lik aldım. Bakalım burası nasıl olacak.

Buradan da anlaşılıyorki yakıtın temiz olup olmaması dpf temizliğine direkt etki ediyor. Zaten havalarda ısındı dolayısıyla motor daha çabuk ısınacak. Soğuk motor nedeniyle dpf nin tıkanma süreci azalacaktır. Aslında internette araştırmamda diğer marka araçlarda 500-600 km de bir dpf temizliği yapmasına normal deniyor. Ben depoda 1 sefer yapsın istiyorum, o da 850-900 km oluyor. Bakalım başarabilecek miyiz.

Sizin araç 15000 lerdeydi sanırım, bu km deki aracın deposu çok pis olmaz bence. Katkı kullanmışmıydınız, her 15 binde bir katkı atıp enjektörleri ve bilimum yakıt ulaşan yerlerin temizliğini yapmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 21 Mart 2019; 7:55:52 >
  • KASOS K kullanıcısına yanıt
    Tokatlı değilim aslında, Tokat insanını çok sevdiğim için seçtim o bölümde. Sanal dünyada gerçek bilgiler verilmemeli, sizlere de tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gareysar

Tokatlı değilim aslında, Tokat insanını çok sevdiğim için seçtim o bölümde. Sanal dünyada gerçek bilgiler verilmemeli, sizlere de tavsiye ederim.

werneke W kullanıcısına yanıt
    Katkı kullanmadım ama gerçekten bir depoyla 850-900km nasıl yapıyorsunuz halen anlayamıyorum. ben şuan 7.5lt altına düşemedim. hiç trafik olmasa bile gene sizin rakamları yakalamam imkansız. Kullandığınız lastik yakıt tasarrufunda E sınıfında. yani lastikle alakalı olamaz. Çok da sakin kullanmadığınızı ve 7-8 trafik ışığı gördüğünüzü söylediniz, o yüzden kafamda hep bir soru işareti var. Biz aracı biraz sert mi kullanıyoruz acaba?

Günlük güzergah üzerinde kullanırken hız göstergesinin bir videosunu çekseniz aslında. Bu şekilde bir karşılaştırma yapabiliriz belki.

werneke 80-90 km sabitleyip gidiyorum bu halde 7lt yakıyorum demişti.
    quote:

Ben 7 tl ortalama tüketiyorum günlük yolumun 40-50 km si hız koridoru 80-90 sabitleyip gidiyorum

bahsettiğiniz katkı bu muydu?https://www.hepsiburada.com/berner-dizel-yakit-katkisi-300-ml-pm-otpist8970859

Aynen bu katkı. Bu akşam bir video çekeyim, bakalım ortalama kaç litre olacak :))

7 ve üstünü görmedim şimdiye kadar. Benim hep 6.7-6.8 ortalamam

• Videoyu akşam çektim. İşten eve 13 km lik yolu çektim. Şu an youtuba yüklüyorum. 23 dakikada eve gelmişim. Ortalamayı tahmin edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 21 Mart 2019; 20:13:54 >

• Buyrun video..
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.