Şimdi Ara

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°° (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
28
Favori
118.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tavsiye etmiyorum geçmeni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokaptan -- 4 Ağustos 2018; 15:47:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bertan19051905

Size de hayırlı olsun hocam :)
    Aslında ek bişey yapmadım ekstra yoğun değil kullanımım 1 saat oyun oynarım günde kalanı WhatsApp internette dolaşma ve youtube ama akıllı saatim bağlı bluetooth hep açık bir de bu aralar evdeyim genel kullanımım Wifi ile oldu onun da etkisi olabilir oyun hiç oynamadığım gün de 8 saati görüyorum

Bir de garip bir şey glrdüm arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim turkcell sisteminde telefonum 4g uyumlu değil görünüyor ama gayet de 4g+ yazıyor ekranımda ve çok da hızlı kullanıyorum (70-80 mbps civarı)

Alıntıları Göster
    Turkcell dandikligi Benim annemde Turkcell 4g uyumlu değil yazıyor ama destekleme konusunda Bir sıkıntı Yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• brkbskc kullanıcısına yanıt
    aslinda ikiside cok benzer ve kaliteli ürünler pek bi fark yok, OP6 nin OIS'i çok iyi piyasadaki bütün ürünlerden daha iyi bu özelligi onun haricinde benzerler. herkesin xiaomi ye yönelmesinin sebebi dolar üzerinden fiyatinin düşük olmasi (bizde henüz fiyatlar düşmedi) ve TR' ye magaza açacak olmasi yani yerel garantiyi firmanin kendisinin saglayacak olmasi. (ülkemizde ithalatçı garantili firmalardan alınan destekler ortada herkes şikayetçi)

• quote:

Orijinalden alıntı: bertan19051905

Salıyı da sayarsak 3 gün oldu gerçekten cihaz harika fotoğraf video kalitesi olsun performans olsun çok güzel cihaz bu arada ısınmayı daha iyi test ettim dün real racing 3 oynadım 1 saat kadar aralıksız ısınma gerçekten çok az

Şöyle ki xiaomi Türkiye de daha çok duyulmuş bir firma resmi olarak da ülkeye gireceği için biliniyor bu telefondan tek farkı önde kızıl ötesi alıcı var gece yüz tanımanın çalışması için bu da öndeki çentiği büyütmüş xiaomi mi8 bu yüzden hoşuma gitmedi açıkcası. Parmak izi ile açıyorum ışık kapalıysa ya da seçenek var yüz tanıma sırasında ekranı parlatarak gece tanımayı da açabiliyorsunuz Oneplus da.

Cihazda bir tek klavyeyi beğenmedim google ın stock klavyesini kullanıyor o da yılların alışkanlığı yüzünden olsa gerek Xperia klavyeyi yükleyerek o sorunu çözdüm sıkıntısız kullanıyorum. Şarj konusunda 1 günü rahat çıkartıyor 7-8 saat ekran süresi alıyorum kullandığım uygulamaya göre oyun oynama süreme göre değişiyor.

Gece den şarja takmadan bıraktım 2 gün özellikle ikisinde de sadece %3 eksildi.

Şunu unutmayın oneplus firması cihazının uzun süre arkasında duran bir firma xiaomi çok modeli olduğu için bu konuda sıkıntı yaşıyor biraz oneplus dönemin en iyisini sunuyor hep ve arkasında duruyor stock android e yakın arayüz de olduğu için güncellemeler çok hızlı ulaşıyor. Arkadaşların da dediği gibi oneplus 3 modeli bile Android P güncellemesi alacak
    Ekran kalitesi nasıl?Özellikle netlik durumu iyimi? Kıyaslıcak olursak hangi telefonun ekranıyla aynı dersiniz?

• Dün itibariyle cihaz elime geçti. Tek Kelimeyle muhteşem. Android P yi iple çekiyorum...

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Bundan önce Note 4 kullanıyordum. Her ne kadar gerçekçi değil deseler de ben AMOLED ekranlarını beğeniyorum, benzer bir ekran var. Şahsım adına 2K olmasa da olur netlik konusunda bir problem yaşamadım, ekrandan genel olarak memnunum.

• Oneplus firması ABD, Avrupa ve Çin olarak 3 versiyon üretiyordu. (Oneplus One ve Oneplus 2 böyleydi) Bu telefonda da böyle bir durum var mı? Oneplus 2 den geçmeyi düşünüyorum

• Telefonu alacağım ama bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Bu telefonun dokunmatiği eliniz terleyince sapıtıyor mu?. Oyun oynarken ellerim terliyor ve dokunmatik sapıtınca oyun oynayamaz hale geliyor doğal olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar.

Ben de 8 gb/128 gb olanını sipariş ettim az önce. Amerika'dayım. Kendi sitesinden sipariş ettim. Orjinal Bumper Case Nylon kılıfı ile birlikte 571 dolar tuttu toplam. 32 dolar civarı öğrenci indirimi vardı.

2-3 gün içinde elime geçer sanırım. Yazarım ilk izlenimlerimi.

Huawei P20 pro ile OP6 arasında kalmıştım. P20 pronun ön kamerasının çok kötü çekmesi ve video kalitesinin kötü olması yüzünden bunu tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IHZ -- 6 Ağustos 2018; 0:39:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UfukArat

Bundan önce Note 4 kullanıyordum. Her ne kadar gerçekçi değil deseler de ben AMOLED ekranlarını beğeniyorum, benzer bir ekran var. Şahsım adına 2K olmasa da olur netlik konusunda bir problem yaşamadım, ekrandan genel olarak memnunum.
    Anladım.Ekranı kötüleyen bi kaç incelemeye denk gelmiştim ve kamerası yetersiz deniliyor.Belki güncelleme ile düzelir diyecemde.İncelemelerde bi note 8 iphone video resim kalitesi yok.sönük kalıyor.Özellikle düşük ışıkta :/
  • MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Bu sefer 2 versiyon olarak sürdüler piyasaya A6000 Asya İçin A6003 ise ABD ve Avrupa için hangisini seçerseniz seçin Türkiye’de rahatlıkla kullanabilirsiniz benim tavsiyem global rom olan A6003 seçmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokaptan -- 6 Ağustos 2018; 1:59:5 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Kamera ve video kalitesi çok iyi hocam. Doxmark'tan 96 puan alarak ilk on sıraya yerleşti. Ama ben bir sürü review izledim, gündüz çekimlerinde huawei p20 pro ile yarışıyor. Optik zoom olmadığı için yakınlaştırma yapınca kalite bozuluyor sadece. Gece çekimleri de iyi.

Video çekimlerinde autofocusu baya iyi ve renkleri doğru veriyor. 4k video 30 fps'de optik sabitleyici var. P20 pro'da yok mesela 4k da optik sabitleyici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokaptan

Bu sefer 2 versiyon olarak sürdüler piyasaya A6000 Asya İçin A6003 ise ABD ve Avrupa için hangisini seçerseniz seçin Türkiye’de rahatlıkla kullanabilirsiniz benim tavsiyem global rom olan A6003 seçmeniz.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: IHZ

Selam arkadaşlar.

Ben de 8 gb/128 gb olanını sipariş ettim az önce. Amerika'dayım. Kendi sitesinden sipariş ettim. Orjinal Bumper Case Nylon kılıfı ile birlikte 571 dolar tuttu toplam. 32 dolar civarı öğrenci indirimi vardı.

2-3 gün içinde elime geçer sanırım. Yazarım ilk izlenimlerimi.

Huawei P20 pro ile OP6 arasında kalmıştım. P20 pronun ön kamerasının çok kötü çekmesi ve video kalitesinin kötü olması yüzünden bunu tercih ettim.
    ben de abd'de bulunan bir arkadaş aracılığı ile getirtecektim telefonu. 1 hafta önce 2800'e geliyordu, şimdi 3100 oldu ve vazgeçtim. Dolar olmuş 5.25
  • quote:

Orijinalden alıntı: irresistible69

ben de abd'de bulunan bir arkadaş aracılığı ile getirtecektim telefonu. 1 hafta önce 2800'e geliyordu, şimdi 3100 oldu ve vazgeçtim. Dolar olmuş 5.25

Alıntıları Göster
    Hiç sorma hocam dolar aldı başını gidiyor. Benim telefonum bozulduğu için mecbur aldım. Zaten param da dolar olarak hazırdı. Çarşamba elimde olacak inşallah.

Türkiye'de de artar yakında fiyatlar böyle giderse. İki günde 20 kuruş yükseldi.
  • Arkadaslar dxomark denen site parayi bastiranin istedigi skoru aldigi bir sitedir. Ozellikle huawei ve xiaomi nin cihazlarinin skorlarini abartili yukseltirler. Oneplus 6 mi 8 den 20 gun once cikti.mi 8 daha piyasaya surulmeden notu aciklandi dxomark tan 99 diye. Oneplus ise bu sirkete para vermedi. O yuzden telefonu incelenmedi. Ta ki 2 hafta onceye kadar artik utanma belasina incelediler ve cezayi da kestiler 96 vererek. Sacma sapan goreceli kavramlar yuzunden not kirmislar. Oneplus in kamerasi her turlu mi 8 den iyi arkadaslar acin youtube dan kiyaslama videolarini izleyin ne demek istedigimi anlarsiniz. Ki yukarida arkadasta aciklamis ayni durumu...

Ayrica benzer bir durum su gecirmeme yani ip sertifikasinda da mevcut. Sirket oraya da para verip sokmadi cihazini ama youtube girip bakin su gecirmeme testleri var. Cihaz dakikalarca suyun altinda kaliyo hicbisey yok.yani su gecirmez bi cihaz ama resmi olarak bir sertifikasi yok...

Kisacasi firma ota boka para harcayip fiyati yukseltmiyor. Kirmizi 8/128 modelini alip araniza katildim. Kesinlikle cihaz bi harika...

• beyaz rengi var. siyah olsa alacağım. 3999 TL ye. Bakıyorum her gün gelmiyor siyah hb'ya
  • Hepsiburada A6003 versiyon mu satıyor? Bilen arkadaş var mıdır?

Lava Red istiyorum aslında ama gelir mi acaba paralel ithalat?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim_koparal

Arkadaslar dxomark denen site parayi bastiranin istedigi skoru aldigi bir sitedir. Ozellikle huawei ve xiaomi nin cihazlarinin skorlarini abartili yukseltirler. Oneplus 6 mi 8 den 20 gun once cikti.mi 8 daha piyasaya surulmeden notu aciklandi dxomark tan 99 diye. Oneplus ise bu sirkete para vermedi. O yuzden telefonu incelenmedi. Ta ki 2 hafta onceye kadar artik utanma belasina incelediler ve cezayi da kestiler 96 vererek. Sacma sapan goreceli kavramlar yuzunden not kirmislar. Oneplus in kamerasi her turlu mi 8 den iyi arkadaslar acin youtube dan kiyaslama videolarini izleyin ne demek istedigimi anlarsiniz. Ki yukarida arkadasta aciklamis ayni durumu...

Ayrica benzer bir durum su gecirmeme yani ip sertifikasinda da mevcut. Sirket oraya da para verip sokmadi cihazini ama youtube girip bakin su gecirmeme testleri var. Cihaz dakikalarca suyun altinda kaliyo hicbisey yok.yani su gecirmez bi cihaz ama resmi olarak bir sertifikasi yok...

Kisacasi firma ota boka para harcayip fiyati yukseltmiyor. Kirmizi 8/128 modelini alip araniza katildim. Kesinlikle cihaz bi harika...
    Yanlış anlaşılmasın cihaz su geçirmezlik özelliği Yok. Suya toza dayanıklı o testlerde yapılanlar çok göreceli değil bence. Evet sertifika almamış orası doğru büyük ihtimalle Maliyet ama kurların artışı ile yinede cihazlar yükseliyor. Yine de dikkatli olunması lazım suya tutup yıkamak veya Dalma falan bu tarz işlerde problem olabilir.

• Dxomark puanlarının güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Huawei P20 ailesinin video puanları bence bu konuda gayet iyi örnekler olabilir. Dxomark'a göre S9+ ve İphone X e göre daha iyiler. Ama youtube'dan karşılaştırmalara bakıldığında bence tam tersi bir durum var.
    Üstüne bir de yetmezmiş gibi daha telefonun tanıtımlarında bile şak diye dxomark skorları paylaşılmaya başlandı. Benim için hiç bir anlamı olmayan skorlar. Kamera performansını merak ediyorsanız güvenilir bulduğunuz kanalların youtube üzerinden yaptığı karşılaştırmalara bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodion Raskolnikov -- 7 Ağustos 2018; 12:17:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.