Şimdi Ara

Nvidia ekran ayarları kullanılamaz. Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
56.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bloodin

GTX780'de bile FPS düşüşleri mi oluyor :S Ne lazımmış oynayabilmek için, Titan mı? 7990 mı? Bu yerli kardeşler de amma abartıyor, yine amaçları herhalde yıllarca "ekran kartlarının test edildiği oyun" olarak kalmak. Bu arada yanlış anlamayın Sn Soap, ben MSI'a hiçbir şekilde kötü bir marka demedim, ama ekran kartı tedarikçi firmaları maksimum 3-4 olmalı bence, şu anda bir baksak sadece Nvidia tedarikçisi 20'den fazla firma vardır tüm dünyaya satış yapan. AMD-ATI cephesindeki o yazılım sorunundan ben de haberdarım, ama Nvidia'nın da bizim yaşadığımız gibi yazılım problemleri var, en azından AMD'de "eski ekran kartlarını terketme" alışkanlığı yok...

Sen yanlış anladın bende GTX780M var , fakat Crysis 3'te bile ani fps düşüşleri oluyor. Driver da yükleyemiyorum. Elimiz kolumuz bağlı işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

quote:

GTX780'de bile FPS düşüşleri mi oluyor :S Ne lazımmış oynayabilmek için, Titan mı? 7990 mı? Bu yerli kardeşler de amma abartıyor, yine amaçları herhalde yıllarca "ekran kartlarının test edildiği oyun" olarak kalmak. Bu arada yanlış anlamayın Sn Soap, ben MSI'a hiçbir şekilde kötü bir marka demedim, ama ekran kartı tedarikçi firmaları maksimum 3-4 olmalı bence, şu anda bir baksak sadece Nvidia tedarikçisi 20'den fazla firma vardır tüm dünyaya satış yapan. AMD-ATI cephesindeki o yazılım sorunundan ben de haberdarım, ama Nvidia'nın da bizim yaşadığımız gibi yazılım problemleri var, en azından AMD'de "eski ekran kartlarını terketme" alışkanlığı yok...

Sen yanlış anladın bende GTX780M var , fakat Crysis 3'te bile ani fps düşüşleri oluyor. Driver da yükleyemiyorum. Elimiz kolumuz bağlı işte.

Hmm özür dilerim, dalgınlık işte, "M" harfini göremedim, sende MSI laptop var yani... Zaten masaüstünde böyle bir problem olması sıkıntılı olurdu, sen malesef driver konusunda MSI'ın hotfix çıkarmasını beklemek zorundasın, bizim gibi laptop kullananlar için durum kötü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Ağustos 2013; 20:44:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Soap Mactavish8

quote:

Hmm özür dilerim, dalgınlık işte, "M" harfini göremedim, sende MSI laptop var yani... Zaten masaüstünde böyle bir problem olması sıkıntılı olurdu, sen malesef driver konusunda MSI'ın hotfix çıkarmasını beklemek zorundasın, bizim gibi laptop kullananlar için durum kötü...

Aslında ben laptopumdan memnunum , Hitman ve Metro 2033'ü ultra ayarlarda oynayabiliyorum ancak Crysis 3'te sorun var. Isınma yok fakat ani fps düşüşleri oluyor ve bu benim canımı sıkıyor.

Bu arada hotfix nedir? MSI böyle bir şey hiç çıkarmadı herhalde

• Hotfix = Firmaların problemli sürücüleri için çıkarttıkları ufak paketlerdir. MSI bu konuda ne kadar çok çalışıyor bilmiyorum açıkçası, hiç MSI'dan ürün kullanmadım ama mesela AMD bu konuda çok iyi bir örnek, baya fazla hotfix çıkarıyor, tabi bu bi yandan da kötü, normal sürücülerinde sürekli hata çıkıyor anlamına geliyor
  • quote:

Hotfix = Firmaların problemli sürücüleri için çıkarttıkları ufak paketlerdir. MSI bu konuda ne kadar çok çalışıyor bilmiyorum açıkçası, hiç MSI'dan ürün kullanmadım ama mesela AMD bu konuda çok iyi bir örnek, baya fazla hotfix çıkarıyor, tabi bu bi yandan da kötü, normal sürücülerinde sürekli hata çıkıyor anlamına geliyor

Bu amd'nin mobil ekran kartları için pek söylenemez sürücü sıkıntısı çok nvidia bu konuda daha iyi neredeyse ayda bir sürücü çıkarıyor ama amd bu işi genelde üreticilere bırakmış durumda sitesindeki mobil kart sürücüleri genelde hata veriyor yada kurulmuyor.

• Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    Aslında iki tarafta da durum aynı, Nvidia da AMD de mobil ekran kartlarını üreticilere bırakıyorlar, üreticiler isterlerse ekran kartlarını normal halinde bırakıyor, isterlerse de üstünde modifikasyonlar uyguluyorlar, eğer modifikasyon uygularlarsa da bu sefer Nvidia ve AMD'nin ürettiği genel sürücüler bu ekran kartlarıyla uyumsuzluk göstermeye başlıyor, birkaç sürücü paketi sonrasında da (bana olduğu gibi) sürücü ekran kartını hiç desteklemez hale geliyor. E üretici de yeni sürücü çıkarmayınca 2-3 yıllık sürücü ile yola devam etmek zorunda kalıyorsunuz, aslında Nvidia ve AMD, laptop yongası üreticilerine modifikasyon hakkı tanımasa bunların hiçbiri olmayacak...
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Demin Nvidia'nın 326.80 Beta Driver'ını yükledim ve sorunsuz çalıştı şuan her şey için teşekkürler.
  • Konuyu hortlatmış olacağım fakat , bilgisayara format atılıp acerin sitesinden driver yükledim sonra kendisi update etti en güncel driver a yine olmadı.. hala 128 mb lik intel hd kartını kullanıyorum.. Bios a giriyorum ordanda bir ayar yapmak mümkün değil ? Kıbrıstayım burada acer serviside yok ne yapmam lazım birisi yardım etsin lütfen
  • Silip yüklemenize hiç bişeyi kaldırmanıza gerek kalmıycak. Yönetimsel araçlarda BİLGİSAYAR YÖNETİMİNE giriyorsunuz aygıtlardan nvidia ekran kartı sürücünüzün üzerinde ünlem işareti olacaktır. Çift tıkladığınızda altta yeniden başlat yazıcaktır tıklayın ve bekleyin açıldığında sizde benim gibi seviniceksiniz :)
  • velerega V kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kardeş.Allah razı olsun.yukarıdaki yorumlara baksak bu sorun için servise gönderecez veya sürücü yükleyecez kaldıracaz..sen kal yaa.. bi yere gitme asus n550jv211d kulübü kuralım senle..
  • velerega V kullanıcısına yanıt
    VELEREGA KARDEŞ,ÜNLEM İŞARETİ OLAN DİĞER ŞEYLERİ DE BURADAN HALLEDEBİLİR MİYİZ?
  • Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
  • Merhabalar, öncelikle Denetim Masası/Program Ekle-Kaldır dan tüm Nvidia ile ilgili programları kaldır bilgisayarını yeniden başlatmak istese izin ver yeniden başlat.

Nvidia GT 540M - Windows 7,8 ve 8.1 64 Bit için :http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/73891
    Nvidia GT 540M - Windows 7,8 ve 8.1 32 Bit için :http://www.nvidia.com.tr/drivers/results/73855

işletim sistemine göre doğru olan sürücüyü indir ve bu sürücüyü kurarken mutlaka hızlı (önerilen) olanı değil, Özel Kurulum' u seç ve "Temiz Kurulum Yap" kutucuğunu işaretle.

Birde bu şekilde test et bakalım.

• :D ben 2 saat uğraştım çözdüm :D benim pc casper marka casper ın sitesine girdim sürücü indirme kısmına istenen özellikleri yazdım çıkan sürücülerden ekran kartı sürücüsü nvidia 635m (bu kısım ekran kartınıza göre değişebilir) bunu indirdim kurdum yeniden başlat yaptım düzeldi diğer markalardada sitesine girip bakın vardır heralde bilmiyom ama casper çözümü böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: haktan260

Nvidia ekran ayarları kullanılamaz.

Şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz

Benim ekran kartım Nvidia GeForce Gt 540M ne yapacağımı söylerseniz tamı tamına indireceğim bir program varsa linkini koyarsanız sonsuz teşekkür ederin

Aygıt Yöneticisi -- > Görüntü Bağdaştırıcıları --> burada ki "intel hd graphics" büyük ihtimalle devre dışı. Buna sağ tıkla etkinleştir de. Bende de aynı sorun vardı bu şekilde çözüldü
  • monitör , hdmi kablonuzu anakart değil ekran kartı girişine takın kasada
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba. Bugün bu sorun bende de oluştu nvidia gtx 860m ekran kartım. Görüntü bağdaştırıcılarından kontrol ettiğimde aygıt düzgün çalışıyor diyor fakat nvidia denetim masasını açmaya çalıştığımda ''şu anda Nvidia GPU'ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz.'' hatası alıyorum. Yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba teşekkürler. Bu arada bilgisayarım Acer Aspire V 17 Nitro Black Edition
  • Arkadaşlar bilgisayarı biraz kurcaladım ve sorunu çözdüm. C dosyası Nvidia Corporation giriniz. Ardından Nvidia Geforce Experience girin orada LaunchGFExperience giriş yapınız. Uygulama açılınca sürücüler kısmına gelip güncelleştirmeleri kontrol et e tıklayıp temiz kurulum yapınız. Bundan sonra hata çözülecek ve Nvidia denetim masasına sorunsuzca girebileceksiniz.
  • masaüstü kullanıyorsanız monıtoru farklı gırıslere takarak kasada deneyın bende de boyle bır sorun vardı çözdüm bu sekılde.
  • beyler bende de aynı sorun var ancak sanırsam ben ekran kartını yaktım çünkü driver yüklerken böyle bir donanım bulunmuyor diyor. oyun oynarken ısındı sonra ekran kartı durdu görüntü gitti. yanmışmıdır bi çözüm var mı lütfen yardım edin !!
    laptop ile alakalı:
    asus x550vx
    gtx 950m 4gb
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.