Şimdi Ara

Note 10.1 2014 Edition Telefon Özelliğini Aktifleştirme ve Güncelleme P602>P601 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
24
Favori
70.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Flashhify veya flaşfire uygulama ile denermisiniz zamanında bu şekilde p601romunu direk kurmuştum p602 ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanlıminder

Flashhify veya flaşfire uygulama ile denermisiniz zamanında bu şekilde p601romunu direk kurmuştum p602 ye

Maalesef ne yaptım ettim bootloader yüklemeden yemeyecek gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root ve twrp yükledim ama custom rom olmadı bi türlü. Hangi romu indirip yüklemek gerek acaba. İlk mesajdaki romun linki çalışmıyor.
  • xda da [P601] [ROM] [7.1.1] Unofficial LineageOS/RR rom var. bunu atabilen deneyen tavsiye eden vb varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recooz

xda da [P601] [ROM] [7.1.1] Unofficial LineageOS/RR rom var. bunu atabilen deneyen tavsiye eden vb varmıdır?

Şuan ResurrectionRemix kullanıyorum ama bunu da bir ara denerim.
  • macrostr M kullanıcısına yanıt
    ResurrectionRemix ve eğer kullanırsanız LineageOS/RR hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • recooz R kullanıcısına yanıt
    RR şuan stabil, oyun,app,launcher hepsi iyi çalışıyor, performans olarak samsung romlarına göre çoook daha iyi. Android versiyonu 6.0.1. Bu tip romlarda kalemin bir esprisi kalmıyor. Eklenti falan kurup bir takım görevler atanabilir ama orjinali gibi olmuyor.
  • Teşekkür ediyorum paylaşımın için. Ama bu cihazların kalemsiz, kalem fonksiyonları olmadan ne farkı kalır ki diğer Android cihazlardan. Sanırım, kalem özellikleri olmaksızın Android 7 rom dahi olsa orjinal Android 4 kullanmak daha cazip duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • recooz R kullanıcısına yanıt
    Haklısın, cihazı özel yapan kesinlikle samsung romları ile gelen özellikler.

Samsung bu tablete ilk aylardan itibaren sırtını döndü, note 3 ile aynı donanıma sahip olmasına rağmen note 3 ün aldığı güvenlik yamalarının hiçbirini almadı. Çok detaylı bilmiyorum fakat sanırım samsung bir çok tabletine böyle muamele ediyor. Bu dönemde elimden bir iPad Air geçti, ağırlığın ne kadar önemli olduğunu anladım. Note'u aratmadı. Apple yazılım güncellemelerini mümkün olan tüm ürünlerine vermeye çalışıyor, 2012 yılında sattığı ipad bile ios'un son versiyonunu aldı. Imkanlar el verirse ve gerek duyarsam sonraki tabletimi iPadler arasında seçeceğim.

Tabi Note'un hakkını yemeyelim halen taş gibi çalışıyor, evde spotify, digiturk, oyun, webden yemek tarifi falan devam :)
  • :) evet ne yazık ki samsung güncelleme konusunda özellikle Türkiye pazarında çok kötü. Ama yinede note serisi çok başarılı.

• P602 ve Note 4 sahibi olarak Samsung'un hem Note tablet hemde Note telefon serisine verdiği değer karşısında hayal kırıklığı yaşıyorum.
    Tablet konusunda benimde fikrim değişti ve Samsung tablet asla almamaya karar verdim. Her ne kadar kalemi vs var diye almış olsamda tablet konusunda iPad rakipsiz.
    Neden mi apple'ın ürünlerine verdiği destek tabiki. Samsung 2 sene önce çıkarttığı telefonlara bile doğru düzgün yazılım vermezken Aplle 2-63 sene önceki telefon ve tabletlerine aynı desteği veriyor. Yarın Note 8 çıkınca alsam diyorum ama sonra yazılım desteği 2 yıl sonra kesilecek ve elimde kalacak ürün, yazıklar olsun Samsung'a bizleri mağdur ettiği için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: macrostr

RR şuan stabil, oyun,app,launcher hepsi iyi çalışıyor, performans olarak samsung romlarına göre çoook daha iyi. Android versiyonu 6.0.1. Bu tip romlarda kalemin bir esprisi kalmıyor. Eklenti falan kurup bir takım görevler atanabilir ama orjinali gibi olmuyor.

Hocam kalemin nesi kullanılmıyoer?
  • Bege10 kullanıcısına yanıt
    Özellik demeyelim de uygulamalar diyelim. S-Pen uygulamaları (Ekran Notu, Hızlı Not, S-Note entegrasyonu, kesme kırpma vs vs) rom'a ait özellikler olduğu için RR içinde yok. Kalem sadece bir mouse sradan bir touch pen gibi çalışıyor.
  • Bende yıllar sonra telefon özelliğini açayım dedim. arkadaş sağolsun çok iyi bir sunum yapmış. Tek sıkıntım cihazın dahili hafızası. Sd kart takıp dahili gibi kullanma imkanı yokmu ?
  • Bege10 kullanıcısına yanıt
    Peki bu rr rom u yüklerken mesela bende hydroneruom v2 rom var direk twrp ile sd card tan yükleme yapabilirmiyiz bootloader sıkıntı çıkartmaz mı?

• quote:

Peki bu rr rom u yüklerken mesela bende hydroneruom v2 rom var direk twrp ile sd card tan yükleme yapabilirmiyiz bootloader sıkıntı çıkartmaz mı?

hydroneruom v2 romu TWRP'den atmışsanız RR'ıda sd karttan kurmanızda hiç bir sakınca yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

quote:

hydroneruom v2 romu TWRP'den atmışsanız RR'ıda sd karttan kurmanızda hiç bir sakınca yok.

cevabınız için teşekkür ediyorum. peki lineage 7,1 yüklememiz mümkün mü?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

quote:

cevabınız için teşekkür ediyorum. peki lineage 7,1 yüklememiz mümkün mü?

Cihazın orijinal update 5.1.1 değilse FF ile yüklemeniz gerekmekte. Bu arada Lineage 7.1 zaten yüklemeyin tavsiye etmem. Ben orijinal P601 telefon özelliği aktif root lu TWRPli kullanıyorum. Gereksiz uygulamaların hepsinide ex Fie ile root izni vererek sildim. Samsung firmasına ait program kalmadı snote haricinde.

LINEAGE 7.X.X
    What does not work / current issues:
    ANT+
    The volume control does not work during normal calls (sound output through speakers)
    The microphone mute does not work during normal calls

• Bendeki cihaz p602 olduğundan 5.1.1 yayınlanmadı ve bootloader dan dolayı custum 5.1.1 de yükleyemiyorum. Şuan için hala telefon özelliği aktif olarak 4.4.2 hydroneruom rom kullanıyorum. Biraz yavaş kalıyor artık bazı google özellikleri de 4.4.2 de çalışmadığı için yükseltmeyi düşünüyorum fakat rr romlarla ilgili kararsızım

• 5.1.1 bootloader atabilen oldu mu? Flashfire ile veya farklı bir yöntemle

mesela 4.3 e geriye insek atarken 4.4.2 ile boot u değiştirsek
    n900 rus rom u n9000q ya yapmışlardı aynı şekilde boot değişiyordu
    fikir jimnastiği yapıyoruz denemek için tecrübesi olmayan arkadaşlar denemeyin zorlamayın
    elinizdeki cihazı bozabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dijitalxyz -- 3 Temmuz 2017; 17:45:34 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.