Şimdi Ara

Note 10.1 2014 Edition Telefon Özelliğini Aktifleştirme ve Güncelleme P602>P601 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
625
Cevap
24
Favori
70.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bende sm-p602 model bir cihaz aldım istanbul da oturan yok mu aranızda bu işi bu cihazda yapmış olan
    bende ist deyim yardımcı olabilecek var mı? olursa hem tanışmış hemde bir cihaz daha açılmış olur. istediğiniz günü ayırabilirsiniz.
  • Nivadan Kardeş teşekkür ederim cevabın için. yalnız ben senin dediklerini yapmadan cihazı yükledim. şuan stabil olarak çalışıyor. supersu ile ilgili cihaz uyarı veriyor. yetkisiz bir program erişimde bulundu diyor. bende supersu yu devre dışı bıraktım. şimdi öyle bir mesaj almıyorum. herhangi bir problem yaşar mıyım. veya senin dediklerinle birlikte işlemleri en baştan yapayım mı? saygılar..

(kardeş birde şu dikkatimi çekti. az önce "UPDATE-SuperSU-v1.91" zip dosyasının içine baktım. "P602JVUAMJ4_P602TURAMK1 _P602JVUAMJ2_HOME.tar.md5" dediğin dosya yok. hangi zip dosyasının içinde olduğunu bulamadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperpusat -- 31 Ocak 2014; 13:11:40 >
  • herşeyı yapmama ragmen samsung yazısından sonra sımsıyah ekranda 30 dk kaldı ve bende tenıden romu yukledım ve bu seferde sureklı reset atıp bott moduna geçiyor yanı recovery bu şekilde sureklı reset atıyor ne yapmam lazım yarımcı olurmusunuz lutfen :(
  • Arkadaşlar merhaba,
    Anlamadığınız bir kaç noktada size yardımcı olayım.

Öncelikle odin yardımı ile telefona TWRP 2.6.3.3 TAR dosyasını flashlıyoruz.
    UPDATE-SuperSU-v1.91 dosyasını "macrostr" arkadaşın verdiği linkten indirim sd karta veya extsd karta yüklüyoruz.

Ses açma ve kapama ile Recovery Mod'u açıyoruz. Install seçeneğine tıklayıp UPDATE-SuperSU-v1.91.zip dosyasını seçiyoruz.

Eğer tableti açıp yüklemek isterseniz Knox tan uyarı mesajları alıyorsunuz ve update yapılamıyor.

Kolay gelsin.
  • Kurulumu şimdi bitirdim. İlk aramamı yaptım. Çok iyi bu ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakana

Arkadaşlar merhaba,
    Anlamadığınız bir kaç noktada size yardımcı olayım.

Öncelikle odin yardımı ile telefona TWRP 2.6.3.3 TAR dosyasını flashlıyoruz.
    UPDATE-SuperSU-v1.91 dosyasını "macrostr" arkadaşın verdiği linkten indirim sd karta veya extsd karta yüklüyoruz.

Ses açma ve kapama ile Recovery Mod'u açıyoruz. Install seçeneğine tıklayıp UPDATE-SuperSU-v1.91.zip dosyasını seçiyoruz.

Eğer tableti açıp yüklemek isterseniz Knox tan uyarı mesajları alıyorsunuz ve update yapılamıyor.

Kolay gelsin.

bu yuzden mı ben yukledıgım romu reset atıyor sureklı ? recovery moduna donuyor ? bılen bırı yok mu :S
  • yalandunya kullanıcısına yanıt
    Hocam panik yapma,
    twrp yükledikten sonra cihazı açtın mı ?
    düzgün açıldı mı ?
    Bu durumun oluşması için pek bir neden yok, cihazın P600 olmasın ? P602 olduğundan emin olmalısın veya romu yükledikten sonra wipe cache ve wipe data yapman lazım. Factory reset yani, bu adımı atlamış olabilir misin ?

Baştan denemek istersen cihazını önce ilk orijinal haline döndürebilirsin.

Geri dönüş için orijinal romu buradan indir "http://terafile.co/5e30e3843427/P602JVUAMJ4_P602TURAMK1_TUR.zip"

1-Odin ile orjinal romu yükle, yeniden başlat
    2-Recovery'de aç
    3-"Factory Reset" yap, yeniden başlat.

Problem kalmayacaktır

• Cihazı rootladim recover yükledim ve yeniden başlattım tekrar recover modunda açtım ilk önce süpersu uptade yükledim ardından ilk mesaj daki romu yükledim ve full wipe yaptım ortalama 3 dakika sonra açıldı ve telefon özelliği aktif halde Suanda kullanıyorum lakin hattım tablet için aldığım hat Avea jet 15 gb sınırsız int hattı olduğu için telefon yani arama ozelligini henüz deneme şansım olmadı umarım yakın zamanda custom romlar çıkar herşey için teşekkür ederim ellerinize sağlık...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Macrostr (Onur) arkadaşımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Faydalı olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=zOzrRu8PB2Y&feature=youtube_gdata_player

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakana -- 2 Şubat 2014; 1:22:38 >
  • macrostr M kullanıcısına yanıt
    ben ilk odin ve twrp dosyasını indirdim bilgisayara bu odinde işaretlemem gereken yerler nelerdir ..artı denedim ya pas diyor yada reset diyor cihazı kendisi açıyor ama supersu programı açılmıyor ben açtım-yüklenmiş su kodlaması yok diyor eğer sisteminiz android 4,3e yükseltiyseniz cihazınızı tekrar rot lamanız gerekmektedir diyor..
    --supersu programını tablete indirdim bu programla ben ne yapacam
    --tablette indirmem gereken ler hangileri
    -**allahını seversen 15 dakikanı alır anlatman bu iyiliği yap bize benim gibi bu tableti öncelikle telefon görüşmesi için alanlar için çok önemli
    genede paylaştığın bilgiler için tşklerr...
  • sait_tunc821 S kullanıcısına yanıt
    Anlatımı biraz daha detaylandırıyorum...
  • macrostr yeni bir gelisme yok mu rom vb gibi .

Şuan benim verdiğim sürüm en günceli,yeni firmware yok. p605 için ML1 çıkacak 2-3 gün içinde o da bize yaramaz.
    notepro modelleri 4.4.2 ile çıkınca note 10.1'in satışının hız kestiği söyleniyor. Tahminimce 2 ayı bulmadan 4.4.2 tabanlı yeni bir sürüm yayınlanır. O zaman güncelleriz.
    Aklımda custom, temizlenmiş, seçenekli bir rom yapma fikri var ama zaten yükleyen bir avuç insanız, gerek yok sanırım, belki 4.4.2'de.

Ha bir de WANAM EXPOSED yükledim, güzel çalışıyor. Note 3 ve s4 için olan işlevler bizde de çalışıyor. Telefon görüşmelerini kaydetmek için eklenen buton çok güzel özellikle...
  • Bende de p602 tabletten var. telefon ozelligini aktif etmek istiyorum ama islemi tek basima yapmaktan cekiniyorum. Bir sorun cikmadan yukleyebilir miyim ki? s2 telefonuma 2 sefer odinden yukleme yaptim. benzer islemler mi bunlarda?

• sayın macrostr buradaki bi arkadaşın yaşadığı sıkntının aynısını bende yaşıyorum.. root atarken pass yada reset hatası veriyo ve cihaz yeniden açılıyor.. açıldığındada super su programı açılmıyor root atın diyo.. bide twrp dosyasının içinde P602JVUAMJ4_P602TURAMK1 _P602JVUAMJ2_HOME.tar.md5 kullanmanız gerekiyo demişsiniz ama öyle bi dosya yok nerede ayrıntılı bi bilgi verir misiniz .. şimdiden teşekkürler
  • lütfen biri yardımcı olabilirmi bu işi yapan arkadaşlara sesleniyorum daha root atamadım.. :(
  • Bu linkte p601 için kitkat rom verilmiş.Türkçesi varmı bilmiyorum...http://www.androidjinni.com/omni-rom-for-galaxy-note-10-1-2014-wi-fi-3g-p601xxubmj9-kitkat-4861/ Resmi olarak yakında kitkat güncellemesi çıkacak demektir.

• abilerim benim note 2014 e bişey old, arkasını ıslak bezle siliodum kamera buğu yaptı, önemli değildir die düşündüm kameraya girdim biraz bekleyip kamera başarısız dio1.2 güne düzelirmi
  • williambell W kullanıcısına yanıt
    Nerde demişim ? Dememişimdir. Odin ve TWRP indirin, ilk mesajdaki odin ekranındaki gibi aynen yükleyin. Problem olmaz aşağıdaki resimde görünen dosyayı yazacaksın. Telefonu yeniden başlatacaksın, istersen auto Reboot kutusunu boşalt kendin yeniden başlat.

Sadece ilk mesajda anlatılanlar yeterli.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/95273/ff87970c-fac3-406f-9cc3-3b49ea2c33de.png
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.