Şimdi Ara

MASAÜSTÜ PC'DE EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK.MONİTÖR,KABLO SAĞLAM.NE YAPMALIYIM?#çözüldü# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
2
Favori
17.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: samez

quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

quote:

Orijinalden alıntı: samez

no signal yazısı kasadan ekrana veri gitmediğinde verilir. ram veya ekran kartı gibi hatalarda bu tür bi hata vermez. kasaya taktığın bol delikli delikleri mavi ekran kablosunu iyice abanarak takmanı çivilerini iyi sıkmanı öneririm...benimde başıma gelmişti...

GPU hasar görmüş ve görüntü akratarmıyorsa yine No Signal yazısı çıkar. Kendi kendine çelişmişsin gibi sanki galiba :/

gpu un o tam o bölgesinin hasar görüp pc nin bunu hiç takmayıp aynen çalışmaya devam edip ama ekrana görüntü yansıtma olasılığı %2 gibi bir oran olduğundan kablo kısmı, kasa çıkış noktası veya monitor kablo giriş noktasında sorun olma ihtimali daha yüksek...

%2??? Peki, öyle olsun...

• quote:

Sistemini yazar mısın? Belki PSU besleyemiyordur ya da PCI-Ex'ten yeterli güç alamıyordur.

şuan mobildeyim ezbere yazamam ama öyle bi sorun olacağını zannetmiyorum . bilgisayarı toplattığım kişi böyle birşeyi atlayacak adam değil.benim şüpem anakarta kaydı .çünkü kabloyu direk anakarta bağladım ve çalışmadı ,ramler de sağlam .tabiki bu konularda pek bilgim yok ,yanlılabilirim.

Ekleme ; şuan aklıma geldi.bundan önce kasayı lcd monitörde kullanmıştım , şuan tüplü ekranda deniyorum .bununla ilgili sorun olma ihtimali var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRDNeLL -- 14 Aralık 2011; 16:23:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoRDNeLL

quote:

Sistemini yazar mısın? Belki PSU besleyemiyordur ya da PCI-Ex'ten yeterli güç alamıyordur.

şuan mobildeyim ezbere yazamam ama öyle bi sorun olacağını zannetmiyorum . bilgisayarı toplattığım kişi böyle birşeyi atlayacak adam değil.benim şüpem anakarta kaydı .çünkü kabloyu direk anakarta bağladım ve çalışmadı ,ramler de sağlam .tabiki bu konularda pek bilgim yok ,yanlılabilirim.

PSU arızalanmış olabilir. Onboard üzerinden denerken ekran kartını çıkarttınız mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LoRDNeLL

quote:

PSU arızalanmış olabilir. Onboard üzerinden denerken ekran kartını çıkarttınız mı?

evet çıkartmıştım.

• sorun çözüldü arkadaşlar . sonuç anakart yanmış onu değiştirdim.herkese teşşekkür ederim yardımları için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.

şey peki ben anakartın vga çıkışından görüntü alamıyorum bilgisayar çok tamirden geçti acaba bilgisayarcı o ayarı kapatıp ekran kartındanmı verecek şekilde yapmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: polat103

quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.

şey peki ben anakartın vga çıkışından görüntü alamıyorum bilgisayar çok tamirden geçti acaba bilgisayarcı o ayarı kapatıp ekran kartındanmı verecek şekilde yapmıştır

aynen öyle ikisi arasındaki geçiş ise jumperlardan yapılıyor bildiğim kadarıyla
  • arkadaşlar peki bana sadece çift çekirdek destekli anakart tavsiye edermisiniz ve bunada bir güzel hızı en yüksek 2 çekirdek işlemci
  • Abi ekran kablom bozuk su DİE yeni kablo aldım mavi küçük hırslı taktik PC te dokunmayı ekran goruntusu alkol ancak PC bin görüntü alamiom ekranda PC bin görüntüsünü alamiom nie acba bana mesaj atin ltfn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasxd -- 2 Mart 2015; 18:12:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 4.5 yıllık ddr2 lga 775 soket grafik kartsız (onboard 64 mb) ECS G31T-M7 anakart var bilgisayar dondu restart attım açılmadı. PS ve CPU fanı HDD falan çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor eskiden RAM leri çıkarıp tekrar takınca çalışırdı ama şimdi olmadı bütün sistemi söktüm taktım RAM leri sadece 1.,sadece 2. , 1. ve 2. ,2. ve 1. olarak 4 farklı şekilde denedim yine olmadı bios tan degil daha RAMleri okuma sırası gelmeden veya RAM lerde sorun, RAM siz çalıştırınca yine aynı şey yardım edin..

---------------------------------
    ECS G31T-M7 anakrt , 2X1GB ddr2 800 mhz ram , samsung 160 GB hdd+2X Toshiba 500GB hdd, 200W psu, intel celeron E3300 2.5GHZ X2 CPU
  • LoRDNeLL L kullanıcısına yanıt
    Bende 4.5 yıllık ddr2 lga 775 soket grafik kartsız (onboard 64 mb) ECS G31T-M7 anakart var bilgisayar dondu restart attım açılmadı. PS ve CPU fanı HDD falan çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor eskiden RAM leri çıkarıp tekrar takınca çalışırdı ama şimdi olmadı bütün sistemi söktüm taktım RAM leri sadece 1.,sadece 2. , 1. ve 2. ,2. ve 1. olarak 4 farklı şekilde denedim yine olmadı bios tan degil daha RAMleri okuma sırası gelmeden veya RAM lerde sorun, RAM siz çalıştırınca yine aynı şey yardım edin..

---------------------------------
    ECS G31T-M7 anakrt , 2X1GB ddr2 800 mhz ram , samsung 160 GB hdd+2X Toshiba 500GB hdd, 200W psu, intel celeron E3300 2.5GHZ X2 CPU
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.