Şimdi Ara

macOS Big Sur [ANA KONU] - 11.2 YAYIMLANDI! 💻🖥 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
5
Favori
14.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden kimse ARM desteğini konuşmuyor? Bu MacOS versiyonu 10.XX değil, 11.XX. Yani baştan aşağı yeniden tasarlandı ve ARM işlemcileri üzerinde de çalışıyor. Bunu konuşmak lazım, tüm iOS ve iPadOS uygulamaları akıcı şekilde ilk günden itibaren çalışacakmış. İnovasyon bu işte.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Tarihi bir gündü Mac’ler için gerçekten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mac os big suru indirdim yuklenek istedigimde yeterli bellek yok uyarisi aliyorum. SSD afps olarak apple ve apple veriler seklinde goruluyor. Sistem apple yazan bolume yuklu, burda 41GB bos alan gozukmekte. Diger apple veriler yazan yerde 100GB bos alan var. Yeni volume ekledigimde sistemdeki bis alan kadar 41GB kik bir volume olusturuyor, oysa toplamda 100GB bos alan var. Cozemedim gitti. Sistemin yuklenecegi alan 41GB diye big sur yukleyemiyorum. Yeni Partition okusturuncada 41GB den fazla olmuyor. Niye biyle cozemedim.

• Kendi sorumum cevabini kendim vereyim. Apple Mac Os Sierra ile birlikte AFPS Dosya sistmeine gecmis. Bu sistemde Time Machine devredisi birakilamiyor. Harddiskinizden disyalari silio yer acsaniz bile bu bis alan Time Machine Backuplari icin ayriliyor ve kullanilabilir bos alan olarak gozukmuyor. Careniz Terminalde komut verip backupleri silmek ancak bu sekilde sistemde bis yer acilabiliyor. Cok sacma degilmi? Evet oyle tam cozumu su sitede bu sayede suan big sur betayi kurmaktayim, daha once yeterli yer yok uyarisi aliyorsum onca dosyayi silmeme ragmen.

https://www.kevinpapst.de/lokale-timemachine-backups-loeschen/

Harddiskimdeki alan nereye gitt?

Problem: Bircok dosyayi sildim buna ragmen Finderdeki Bos bellegim artmadi. Macteki Harddsik programi bana örnegin 60GB yerine 100GB den fazla bos alanim oldugunu gösteriyor. Kullanilabilir alanin yaninda baska bir degerde silinebilir alan olarak gösteriliyor.

Lokal TimeMachine Backuplari nasil silinir?

Terminali acin bu komutla tmutil listlocalsnapshots / tüm backuplariniz listelenecek.

Bu komutla listelenen Backuplari tek tek silin Örnegin tmutil deletelocalsnapshots 2017-09-11-163043

Backup.com.apple.TimeMachine.2017-09-11-163043 olarak gösterilen bölümün sadece son kismini vereceksiniz yukardaki örnekte oldugu gibi.

Böylelikle Bos olan kullanim alaniniz kullanilabilir olacak.

Terminal Komutu ile TimeMachine acip kapama:

sudo tmutil enable TimeMachine Backuplari acar

sudo tmutil disable komtutuda kapatir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 26 Haziran 2020; 10:49:49 >

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Kurduktan sonra deneyimlerinizi yazarsanız çok seviniriz. İnternette pek kaynak yok beta kuranların tecrübelerine dair.

• Pore kullanıcısına yanıt
    Tasarim olarak yuvarlak olan ikonlar yuvalrlatilmis koseli kare sekline gelmis. Widgetler var, safariye eklentiler gelmis. Baska bir tarayici varsayilan olarak atanabiliyor. Ikonlar ve tasarim hosuma gitti. iOS ve iPad OS a daha cok benzemis. Genel anlamda tasarim degisiklikleri goze batiyor. Buyuk ekranli iPad Proyu klavyeyle kullanima yakin olmus

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir takılma vs. var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.