Şimdi Ara

Citroen Bx 15 kullanıcıları (190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.999
Cevap
17
Favori
336.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küçük bir çukura girdigimde bile on çok zipliyor arkada bu sorun yok. Acaba neden olabilir
  • sifer lerinizden biri patlak, aracı bu halde sürmeyin, servise götürün.
  • arkadaşlar facebooktayızz büyük halfle CİTROEN BX TURKEY yazın bulursunuz facede arama yerine yazın

CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY

Bütün citroen bx severleri grubumuza bekliyoruz.Grubumuz hertürlü paylaşıma vede teknik soruna açık bir gruptur.Amacımız sorunlarımızı buradan dıle getırıp yapım aşamalarını foto ve anlatımlı olarak diğer arkadaşlara teknık konuda yardımcı olabılmektır.
  • arkadaşlar facebooktayızz büyük halfle CİTROEN BX TURKEY yazın bulursunuz facede arama yerine yazın

CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY CİTROEN BX TURKEY

Bütün citroen bx severleri grubumuza bekliyoruz.Grubumuz hertürlü paylaşıma vede teknik soruna açık bir gruptur.Amacımız sorunlarımızı buradan dıle getırıp yapım aşamalarını foto ve anlatımlı olarak diğer arkadaşlara teknık konuda yardımcı olabılmektır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydincit

sifer lerinizden biri patlak, aracı bu halde sürmeyin, servise götürün.

Sadece on bölüm böyle peki sizce hangi sifer bozuk? Ve kaç tl yenisini alirim? Yada rot veya balans ayarindan olmaz mi bu durum?
  • merhaba 6 yıl kullandığım bx te hiç bir zaman rot, rotil bozukluğundna zıplama yaşamadım. Tahminim o yönde.
  • Ok dostum. Peki sorun sifer olsa neden aracı yüksek konuma aldığımda önde kalkiyor? Bu araçların arkası sabit yüksek kalmıyor mu illa cokuyor mu stop ettikten sonra?
  • bu araçlarda arka süspansiyon silindirlerindeki basınçlı yağ, sızdırmalar sonucu düşük basınçlı halde geri dönüş hortumlarıyla ana depoya geri dönüyor, sızma araç kullanım ömrüyle beraber artıyor ve basınç daha çabuk düşüyor; dolayısıyla daha çabuk çöküyor motor stop edince, basınç pompası da devre dışı kaldığından. Bu bir sorun değil, sistem dışına sızma olmadığı sürece.
  • Benim bx in kilometre teli koptu. Ogrendim ki, iki parca oluyormus bu arabalarda. Ankara da bunu takabilecek bi yer var mi? Sorduklarim pek gonullu de olmuyorlar anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metearslan

Benim bx in kilometre teli koptu. Ogrendim ki, iki parca oluyormus bu arabalarda. Ankara da bunu takabilecek bi yer var mi? Sorduklarim pek gonullu de olmuyorlar anlamadim.

Benimde alt kilometre teli kopuktu dun bi kilometreciye gittim ust telide sokup tek parca tel yaptirdim. 35tlye yapti teli sokup takma haric.
    bu arada kilometre ibresi titresimli calisiyor, yani ibre sallaniyor asagi yukari. bu normalmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerli bx dostları uzun zamandan beri ziyaret etmediğim sayfayı inceleme fırsatı bulduğumda çok şaşırdım
    neden derseniz aramıza bir sürü bxçi katılmış öncelikle hoş gelmişler fakat aramıza katılan arkadaşların çoğu araç hakında bilgileri yoktur oysa sayfaları geriye doğru incelediklerinde bu cevapları bulacaklarını zannediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alos_21

quote:

Orijinalden alıntı: metearslan

Benim bx in kilometre teli koptu. Ogrendim ki, iki parca oluyormus bu arabalarda. Ankara da bunu takabilecek bi yer var mi? Sorduklarim pek gonullu de olmuyorlar anlamadim.

Benimde alt kilometre teli kopuktu dun bi kilometreciye gittim ust telide sokup tek parca tel yaptirdim. 35tlye yapti teli sokup takma haric.
    bu arada kilometre ibresi titresimli calisiyor, yani ibre sallaniyor asagi yukari. bu normalmi?

Titreşimli çalışma kronik hastalık. Şanzıman tarafındaki dişliden ötürü yapar. Kilometreciler o dişliyi sökmeye yanaşmazlar bayağı dertli iştir, ustaya söktür derler ( Tecrübeyle sabit)...

• merhaba arkadaşlar.
    bugün aracın vakum avansı sağlam mı diye kontrol edeyim dedim. vakum hortumunu karbüratörden söküp hortumun ucundan içime hava çektim kesintisiz hava geliyor. acaba düzeneğin içindeki diyafram mı yırtılmış. normalde biraz hava gelip sonra tıkanması lazım değil midir? tamir takımı varmıdır??
  • quote:

merhaba arkadaşlar.
    bugün aracın vakum avansı sağlam mı diye kontrol edeyim dedim. vakum hortumunu karbüratörden söküp hortumun ucundan içime hava çektim kesintisiz hava geliyor. acaba düzeneğin içindeki diyafram mı yırtılmış. normalde biraz hava gelip sonra tıkanması lazım değil midir? tamir takımı varmıdır??

bendeki vakum avansının takılı olduğu distbürütördeki takılan kısmı diyaframmı nedir yuvarlak birşey var yağlanmış gibi hortumun takılı kısmıda yağ içinde karburatör tarafı kuru acaba nedendir anlayamadım

birde bx15 tge için termostat derecesi nedir piyasada 75,82 ve 89 derece satılıyor yazlık kışlık diye farkediyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: musicburger

quote:

merhaba arkadaşlar.

bendeki vakum avansının takılı olduğu distbürütördeki takılan kısmı diyaframmı nedir yuvarlak birşey var yağlanmış gibi hortumun takılı kısmıda yağ içinde karburatör tarafı kuru acaba nedendir anlayamadım

birde bx15 tge için termostat derecesi nedir piyasada 75,82 ve 89 derece satılıyor yazlık kışlık diye farkediyormu

diyafram o yuvarlak metal kılıfın içerisinde. normalde yağlanma olmaması gerekir o bölgede. fakat senin distribütörün keçesi eskimiş ise distribütör motor bloğundan yağ alıyor olabilir oradanda diyafram kısmını yağlamış olabilir. yanlışım varsa üstadlar düzeltsin :)

termostad hakkında bir bilgim yok malesef

• arkadaşlar bx 15 tge ye en uygun buji hangisidir? markası modeli serisi iğneden ipliğe söylerseniz, sanayiye gittiğimde bana bu bujiyi ver diyeyim. yada internet üzerinden sipariş vereyim.
    ebay dan ateşleme kablosu siparişi verdim
    http://www.ebay.co.uk/itm/Lucas-HT-Leads-DKB-201-Citroen-BX-Peugeot-205-309-405-/150723923468?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2317d88e0c#ht_500wt_1202

buji platinde değiştireyim diyorum

• quote:

arkadaşlar bx 15 tge ye en uygun buji hangisidir? markası modeli serisi iğneden ipliğe söylerseniz, sanayiye gittiğimde bana bu bujiyi ver diyeyim. yada internet üzerinden sipariş vereyim.
    ebay dan ateşleme kablosu siparişi verdim
    http://www.ebay.co.uk/itm/Lucas-HT-Leads-DKB-201-Citroen-BX-Peugeot-205-309-405-/150723923468?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2317d88e0c#ht_500wt_1202

buji platinde değiştireyim diyorum

ebaydan spariş verildiği zaman yurtdışından kargo ve gümrük maliyeti nedir bilgin varmı bende birşeyler almak istiyorum ama çekiniyorum :) gümrüğe takılır diye

• bu tür ürünlerde gümrük ücreti olmaz diye biliyorum. ürün ücreti +kargo ücreti ödüyorsunuz sadece
  • Dün akşam. Yani 03/01/2012 salı günü akşam saat 22.00 Trabzon havaalanı karşısında bir tane bx break gördüm. Uzun zamandan beri bu kadar yakından görmemiştim. Doğrusu Trabzon'da bx pek yok. bundan önce üç tane gördüm.
    Arkası önünden daha çöküktü. Sanki ariza yapmış bir hali vardı. Çok garip bir hal aldı beni. Sanki maşukunu görmüş bir aşik hali vardı bende. Yolda güzelce parkedilmeden durdurulması içimi burktu.
    Üzerine telefonum yazılı bir kağıt iliştiresim geldi. Bu forumdan edindiğim bx ile alakalı bilgileri sürücüsüne anlatıp yardımcı olmak geldi içimden. Sabahleyin işe giderken yine oradan geçtim. Ama gitmişti tabiiki.
    Şunu söylemek istiyorum. Fransa bu tür hidrolik süspünsiyonlu arabalara gereken önemi vermiyor. Böyle güvenlikli bir vasıta yada vasıtalar ilgisiz brakılmamalı, servis hizmetleri kesintisiz yürütülmelidir.

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.