Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1438. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba.. Uzun zamandır foruma bakamadım hiç. arada topluca okumaya çalışıyorum..

Ankarada ki ilk toplantıya gelenlerdenim.. beni hatırlayan azdır ama arabam acık mavi marea ydı. belki resimlerden hatırlarsınız :)

Hem herkese merhaba demek istedim, gelmişken ufak birde sorum olacak.. Arabam 18.000 geldi ve agustosta 4. yasına girecek.. yıllık bakıma sokmaya düsünüyorum bu aralar.. standart olarak, ava-yağ-polen filtresi. ve yağ kontrolü dısında özel olarak baktırmam gereken bi sey varmı ? yani fren balataları vs. daha önce hic baktırmadım (cok km. yapmadıgımdan) .. cevaplarınız için simdiden tşk. ler ...

herkese tekrar selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smazici

Herkese merhaba.. Uzun zamandır foruma bakamadım hiç. arada topluca okumaya çalışıyorum..

Ankarada ki ilk toplantıya gelenlerdenim.. beni hatırlayan azdır ama arabam acık mavi marea ydı. belki resimlerden hatırlarsınız :)

Hem herkese merhaba demek istedim, gelmişken ufak birde sorum olacak.. Arabam 18.000 geldi ve agustosta 4. yasına girecek.. yıllık bakıma sokmaya düsünüyorum bu aralar.. standart olarak, ava-yağ-polen filtresi. ve yağ kontrolü dısında özel olarak baktırmam gereken bi sey varmı ? yani fren balataları vs. daha önce hic baktırmadım (cok km. yapmadıgımdan) .. cevaplarınız için simdiden tşk. ler ...

tam olmasada arabayı hatırlar gibiyim

ankara dışı bir plakamıydı

neyse hoşgeldiniz, diğer dükkanada bekleriz

http://www.trmareaclub.com/rc/index.php?action=forum

• quote:

Orijinalden alıntı: cezmi33

Arkadaşlar herkese selam.

Arabanın klima gazını ve klima yağını yenileyecem yaza hazırlık olarak.

Bizim arabaların klimasında hangi tip gaz ve yağ kullanılıyor ve dikkat edilmesi gereken bir husus var mı

2001 Marea 1.6 Elx

Selam..

Klima gazı tipi olrark = "R134a" kullanılıyor..

Klima yağ demişsiniz,klimanın ayrıca bir yağı yoktur,aracın hidrolik yağıyla çalışır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aslan...Harun

arkadaşlar acaba marea aracımızı komple boyaya versek ve fuul heryeri dışdan boyanca aracın değeri ileride satarken düşermi bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar varmı,aracım zaten iki çamurluk tampon ve bagaj kapağı boya görmüş yani üçte biri boyalı,2001 hlx ...zaten piyasası düşük...komple boyaya soksam ?????
    komple boya yaptıran varsa kaça yaptırdı örnek verebilirmisiniz...teşekkürler...

Komple boya fiyatları şu an 1.000-1.500 tl arası....Tabi komple 600 tl'ye boyayan da var.Ama boya kalitesi var tabiki arada.Aracınız tabi değeri düşecektir boyaya girerse, fakat profesyonel bi boya ile çok problem olacağını sanmıyorum.Boyaya girmeden önce aracın ne için boyandığını ispat edebilriseniz satarken (örneğin;boyadan önceki halinin fotoğraflarıyla) problem olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 98hlx
    Klima yağ demişsiniz,klimanın ayrıca bir yağı yoktur,aracın hidrolik yağıyla çalışır..

Çüşş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

quote:

Çüşş

bir yanlışım mı var??? Ben öyle biliyorum,varsa düzeltin.
  • quote:

quote:

quote:

Çüşş

Yağ ile çalışan klimalar olduğunu biliyorum,ama biizm araçlarda öyle değil die biliyorum...
  • arkadaşlar hlx e kaç litre yağ koyuyoruz yağı değiştirmeyi düşünüyorumda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_33

arkadaşlar hlx e kaç litre yağ koyuyoruz yağı değiştirmeyi düşünüyorumda ?

5 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

quote:

Herkese merhaba.. Uzun zamandır foruma bakamadım hiç. arada topluca okumaya çalışıyorum..

Teşekkürler.. Ugrarım diger dükkanada :)

Arabam ankara plaka ama ben Zonguldak tan gelmiştim :) Hala toplantılar oluyor mu bilmiyorum ama katılmayı isterim yine..

not: Arabanın resmini ekledim :) resimi, sahibinden.com a koymustum bi zamanlar, su anda işyerinde oldugumdan oradan alarak ekledim.

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smazici -- 25 Mayıs 2010; 10:07:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

quote:

Teşekkürler.. Ugrarım diger dükkanada :)

Arabam ankara plaka ama ben Zonguldak tan gelmiştim :) Hala toplantılar oluyor mu bilmiyorum ama katılmayı isterim yine..

not: Arabanın resmini ekledim :) resimi, sahibinden.com a koymustum bi zamanlar, su anda işyerinde oldugumdan oradan alarak ekledim.

tamam işte bi şehir dışı muhabbeti vardı doğru hatırlamışım yinede

toplantı olmazmı elbette oluyor

sizide görmek isteriz

• Selamun Aleyküm
    Beyler son zamanlardaki gösterge ışıgı zayıfladı önceden daha güçlü yanıyordu,fakat bir haftadır göstergelerde bir zayıflık var sorun ne olabilir ?

Yakın zamanda komple bir bakım yapacagım
    Yag-Yag filtresi,polen,hava filtresi,silgiler,direksyon hidroligi
    Sormak istedigim şu
    Araç su ana kadar Selenia yagı ile kullanıldı,acaba Castrol Magnatec ile degiştirsem bir sorun olur mu
    Birkaç kişiye sordum,bu zamana kadar Selenia koyduysan bundan sonrada devam et,hiç bozma dediler.
    Siz ne dersiniz ?

Birde daha önce bahsedilen bu buji degişimleri kaç km dir yapılması gerekiyor
    Araç su an 79 bine geldi sayılır,60 binde degişmişti en son ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dinamo Mesken -- 25 Mayıs 2010; 19:28:02 >
  • Klimanın bildiğim kendine has bir yağı var.

quote:

quote:

quote:

quote:

Çüşş

Yağ ile çalışan klimalar olduğunu biliyorum,ama biizm araçlarda öyle değil die biliyorum...

• Arkadaşlar merhaba,

Benim sormak istediğim bi konu var. Cam kaldırma modüllerini bilirsiniz, araba kilitlenince devreye girer ve camları kaldırır. Fakat benim mareada -bilerek mi yapıldı yoksa tesadüfen mi bilmiyorum- durum biraz farklı, kontak kapanınca kalkıyo camlar. Bu da bazen çok sinir bozucu olabiliyor. Elektrikçim biraz baktı, vakit dar olduğundan pek bişey yapamadı. Ben de size sormak istedim, hiç başına gelen ya da bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba.
  • merhaba hergun mutlaka gırer bakarım buraya cok sessız bızım marea bolumu bıraz ses gelsın ya :))
  • quote:

quote:

Çüşş

Tepkine bayıldım :D
  • benide üye yaparmısınız arkadaşlar arabam 2001 model 2.0 hlx 20 v
  • arkadaşlar kendimi de tanıtayım istanbulda ikamet ediyorum aracımı alalı 10 gün oldu muhasebeciyim
  • hayırlı olsun, keyifle kullanın

quote:

Orijinalden alıntı: KOCAOĞLU

arkadaşlar kendimi de tanıtayım istanbulda ikamet ediyorum aracımı alalı 10 gün oldu muhasebeciyim

@Sympatique duydunmu istanbula bi hlx daha gelmiş
  • teşekkür ederim pek keyifle kullanamıyorum çünkü çok yakıyor benzini gargara yapıp yutuyor
  • 
Sayfa: önceki 14361437143814391440
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.