Şimdi Ara

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::. (1408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.961
Cevap
182
Favori
3.005.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu listeye nasıl ekleyeceğiz kendimizi 2005 liberty çelik grisi 38 RN 600
  • 2,0 marea lpg performanslı kullnımda ne kadar yakar kulanan arkadaslardan yardım beklıyorum tskr bu arada 1998 170000 km bı tane var bugun bakmaya gıttım 10000 tl bırakacak fena bı araba degıl ne dersınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur-denız

2,0 marea lpg performanslı kullnımda ne kadar yakar kulanan arkadaslardan yardım beklıyorum tskr bu arada 1998 170000 km bı tane var bugun bakmaya gıttım 10000 tl bırakacak fena bı araba degıl ne dersınız

.............................................................

2001 2.0 hlx var benim tam bir yıl oldu alalı, 3,4 ay benzinli kullandım,sonra BRC TAKTIRDIM.55 lt simit..
    Yaşadığım izlenimlere göre 2.0 hlx i olan arkadaşlar mümkün olduğuca büyük lpg taktırsınlar.zaten araç benzini fazla yaktığı için lpg yide fazla yakar.bu aracın çok az yakması için çok sakin kullanmak gerekiyor buda zor bir durum,yaşlı bir adam lazım bunun için...bu arada lpg sistemini ankara mocan otogazda 2.025 bin tl ye 10 taksitte taktırdım..hiç bir problem olmadı,zaten lpg yi taktırmadan arabayı bakıma sokmuştum ..
    benim araç sert kullanımda benzinde şehir içi ortalama 100 km.de 13,14,15 litre yakıyor.
    şehir dışı kullanım hızına göre 8,9,10 lt. yakıyor.. bunu yakmıyor diyen yalan söyler ve çok yavaş gitmesi lazım.
    LPG de ise değerlerim şöyle şehir içi 100 km. de 12,13,14 lt gaz...şehir dışı da 9,10 lt gaz...
    bu değerleri yazın ölçüm.kışın zaten ölçülmez bence çünkü soğuklarda araba ilk ısınmada gaza geç geçiyor ve bu arada benzini yaktığı için bir çok kişi lpg yi az yaktığını sanıyor bence...
    yakıt ile ilgili geçmişten bir örnek vermek istiyorum bizzat kendim yaşadım ve uyguladım..
    (2007 yılında bir uzun yol yaptım o zaman 2004 1,6 exculusive aracım vardı..malatyadan karabüke geldim kafaya koydum en baştan,depomu malatyadan fulledim ve hiç benzin almadan 890 km geldim ve eve yaklaştığımda depoyu tekrar doldurdum yanılmıyorsam 48 lt benzin aldı..araçta toplam 5 kişi ve bağaj da doluydu fakat son derece yavaş geldim 90,100,110 arası....yani insan kafasına koyduğu zaman araba az yakabiliyor.Bu örneği vermemin sebebi yakıt bence beyin ve ayaklar arasında bitiyor...)

• arkadaslar sizden bi ricam olcak benm arabada bi sorun var kimse çözemiyor araba soğukken hiçbir sıkıntı yok sabah benzinde çalışıyor ve 300-400 metre gidip lpg sistemine geçiyo istop edene kadr hiçbir sorun yok herşey normal arabayı istop edip bi yere kadar gidiyorum 10-15 dk bekleyp çalıstırıorum ve sorun başlıyor arabayı gazdada çalıştırsam benzindede çalıştırsam fark yok.. araba gaz tepkimelerine cvp vermiyo kalkıslarda gaz yemiyo birden gaza basınca kasma yapıo ve ivlenenmiyo bunu ustalarda çözemiyo arabadan soğumama neden oldu yardımcı olun arkadaslar neden kaynaklanabilir lpg sisteminden sonra böle yapmaya başladı markası zavoli.. ama gazdan olmadığını düşünüyorum çünkü benzindede aynı sorun geçerli.. bana yardımcı olursanız cok sevirim iyi akşamlar..
  • arkadaslar 1,6 mı 2,0 lt mi eksı ve artılarını yazarsanız cok sevınırım tesekkurler
  • tesekkurler harun kulaktandolma bılgıler yerıne aynı aracı kullanan bırınden bılgı almak daha guzeldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun aslan

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur-denız

2,0 marea lpg performanslı kullnımda ne kadar yakar kulanan arkadaslardan yardım beklıyorum tskr bu arada 1998 170000 km bı tane var bugun bakmaya gıttım 10000 tl bırakacak fena bı araba degıl ne dersınız

.............................................................

2001 2.0 hlx var benim tam bir yıl oldu alalı, 3,4 ay benzinli kullandım,sonra BRC TAKTIRDIM.55 lt simit..
    Yaşadığım izlenimlere göre 2.0 hlx i olan arkadaşlar mümkün olduğuca büyük lpg taktırsınlar.zaten araç benzini fazla yaktığı için lpg yide fazla yakar.bu aracın çok az yakması için çok sakin kullanmak gerekiyor buda zor bir durum,yaşlı bir adam lazım bunun için...bu arada lpg sistemini ankara mocan otogazda 2.025 bin tl ye 10 taksitte taktırdım..hiç bir problem olmadı,zaten lpg yi taktırmadan arabayı bakıma sokmuştum ..
    benim araç sert kullanımda benzinde şehir içi ortalama 100 km.de 13,14,15 litre yakıyor.
    şehir dışı kullanım hızına göre 8,9,10 lt. yakıyor.. bunu yakmıyor diyen yalan söyler ve çok yavaş gitmesi lazım.
    LPG de ise değerlerim şöyle şehir içi 100 km. de 12,13,14 lt gaz...şehir dışı da 9,10 lt gaz...
    bu değerleri yazın ölçüm.kışın zaten ölçülmez bence çünkü soğuklarda araba ilk ısınmada gaza geç geçiyor ve bu arada benzini yaktığı için bir çok kişi lpg yi az yaktığını sanıyor bence...
    yakıt ile ilgili geçmişten bir örnek vermek istiyorum bizzat kendim yaşadım ve uyguladım..
    (2007 yılında bir uzun yol yaptım o zaman 2004 1,6 exculusive aracım vardı..malatyadan karabüke geldim kafaya koydum en baştan,depomu malatyadan fulledim ve hiç benzin almadan 890 km geldim ve eve yaklaştığımda depoyu tekrar doldurdum yanılmıyorsam 48 lt benzin aldı..araçta toplam 5 kişi ve bağaj da doluydu fakat son derece yavaş geldim 90,100,110 arası....yani insan kafasına koyduğu zaman araba az yakabiliyor.Bu örneği vermemin sebebi yakıt bence beyin ve ayaklar arasında bitiyor...)

1998 2.0 hlx de bende var,bende alalı 6 ay oluyor,7.aya giriyorum.Atiker lpg taktırdım 60 lt tank var.Arkadaş çok doğru konuşmuş yakıtı konusunda.Aynen o değerlerde yakıyor.Ama sabah yani en soğuk (ANKARA) -7 yi gördüm ve işe giderken yaklaşık 600-700 metre içinde lpg'ye geçiyodu bnm ki.ben 1.600 e taktırdım lpg sistemini ve çok memnunum.Geçen de triger setini değiştiridim 100.000 km de bnm hlx.Mis gibi oldu :) Bu araçlarla az yakmak çok zor Çünkü o motor sesi ve o deli gidişi insanı resmen cezbediyo yolda şu an bnm aracın yakıtı da şehir içi 11-12 litre.Ama şehirdışında hedefim 6-7 litrelere düşürmek

• arkadadaşlar buluşma ne zmn yapılıyo bu arada???

.::DH FİAT MAREA KULÜBÜ::.(266 üye)::.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 98hlx

arkadadaşlar buluşma ne zmn yapılıyo bu arada???

aracınızı keyifle kullanın,

jantlarınız excl. lerin 14 " jantlarındanmı benmi yanlış gördüm

• selamın alekum agalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmeNN

selamın alekum agalar

aleyküm selam örtmenim, şafak kaç

yaw bi ara h.sonu sen beni aramışsın cep tel.den ama ben epey bi geç gördüm aradığını
    gördüğümde de muhtemelen senin çarşı izni bitmişti

o yüzden cevap veremediğim için kusura kalma örtmenim

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk_bilal

arkadaslar sizden bi ricam olcak benm arabada bi sorun var kimse çözemiyor araba soğukken hiçbir sıkıntı yok sabah benzinde çalışıyor ve 300-400 metre gidip lpg sistemine geçiyo istop edene kadr hiçbir sorun yok herşey normal arabayı istop edip bi yere kadar gidiyorum 10-15 dk bekleyp çalıstırıorum ve sorun başlıyor arabayı gazdada çalıştırsam benzindede çalıştırsam fark yok.. araba gaz tepkimelerine cvp vermiyo kalkıslarda gaz yemiyo birden gaza basınca kasma yapıo ve ivlenenmiyo bunu ustalarda çözemiyo arabadan soğumama neden oldu yardımcı olun arkadaslar neden kaynaklanabilir lpg sisteminden sonra böle yapmaya başladı markası zavoli.. ama gazdan olmadığını düşünüyorum çünkü benzindede aynı sorun geçerli.. bana yardımcı olursanız cok sevirim iyi akşamlar..

kardeşim geçmiş olsun .
    mareadan soğumana gerek yok lpg sistemini bi süre iptal ettireceksin 2 dakkada iptal ediyolar yanlış anlaşılmasın lpg yi soktürmüyosun ha fişini çekiyolar sonra 2 depo sürekli benzinde kullanıyosun bölece araç ecusu yani beyni orijinal ayarlarını yakalıyo kullandıkca sende hissedeceksin araban yavaş yavaş düzelecek ve sorun tamamen bitecek ve ustana gideceksin lpg tekrar devreye sokup aracın lamda ayarlarından tekrer iyi bi ayar atacaklar sıfır ayar o kadar .

• quote:

Orijinalden alıntı: mytoos

arkadaşlar trmarea clup e bi türlü üye olamıyorum bugünde red cevabı gelmiş sebebini bilen varmı acaba yada benim atladığım bi şeymi var

site pert yenisini bekleniyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

Bütün herkese selam olsun tanıyan tanımayan

aleykümselam gürkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcihuan

quote:

Orijinalden alıntı: 98hlx

arkadadaşlar buluşma ne zmn yapılıyo bu arada???

aracınızı keyifle kullanın,

jantlarınız excl. lerin 14 " jantlarındanmı benmi yanlış gördüm

jantlar "15" inch italyan MAS INT'L.

• 2001 2.0 hlx var benim tam bir yıl oldu alalı, 3,4 ay benzinli kullandım,sonra BRC TAKTIRDIM.55 lt simit..
    Yaşadığım izlenimlere göre 2.0 hlx i olan arkadaşlar mümkün olduğuca büyük lpg taktırsınlar.zaten araç (
    1998 2.0 hlx de bende var,bende alalı 6 ay oluyor,7.aya giriyorum.Atiker lpg taktırdım 60 lt tank var.Arkadaş çok doğru konuşmuş yakıtı konusunda.Aynen o değerlerde yakıyor.Ama sabah yani en soğuk (ANKARA) -7 yi gördüm ve işe giderken yaklaşık 600-700 metre içinde lpg'ye geçiyodu bnm ki.ben 1.600 e taktırdım lpg sistemini ve çok memnunum.Geçen de triger setini değiştiridim 100.000 km de bnm hlx.Mis gibi oldu :) Bu araçlarla az yakmak çok zor Çünkü o motor sesi ve o deli gidişi insanı resmen cezbediyo yolda şu an bnm aracın yakıtı da şehir içi 11-12 litre.Ama şehirdışında hedefim 6-7 litrelere düşürmek

.............................................................................................

98 hlx aracınızın triger setini komple kaça değiştirdiniz,motor komple iniyor doğrumu,yarın birgün bizim başımıza da gelecek şimdiden bilelim diyorum.mesela benim kardeşimin 2004 liberty si var geçen yıl serviste triger seti 230 a falan değişti herşey dahil.. 2,0 hlx aracıma da trigeri yanılmıyorsam 1.500 fiyat söylediler,Bursa Birmotta..ayrıca baskı balatanın bile değişmesi için motor tekrar iniyormuş,yanı triger ile baskı balata aynı anda değişmeliy miş.. bana böyle söylendi,nerdeyse komple işçilik parası alıyorlar...

• 2001 2.0 hlx var benim tam bir yıl oldu alalı, 3,4 ay benzinli kullandım,sonra BRC TAKTIRDIM.55 lt simit..
    Yaşadığım izlenimlere göre 2.0 hlx i olan arkadaşlar mümkün olduğuca büyük lpg taktırsınlar.zaten araç (

.............................................................................................

98 hlx aracınızın triger setini komple kaça değiştirdiniz,motor komple iniyor doğrumu,yarın birgün bizim başımıza da gelecek şimdiden bilelim diyorum.mesela benim kardeşimin 2004 liberty si var geçen yıl serviste triger seti 230 a falan değişti herşey dahil.. 2,0 hlx aracıma da trigeri yanılmıyorsam 1.500 fiyat söylediler,Bursa Birmotta..ayrıca baskı balatanın bile değişmesi için motor tekrar iniyormuş,yanı triger ile baskı balata aynı anda değişmeliy miş.. bana böyle söylendi,nerdeyse komple işçilik parası alıyorlar................................................................................................

• selam arkadaslar kafaya koydum kesınlıkle marea alacagım sızden bekledıgım yardım fıyat konusunda olacak 98+ hlx weekend 2,0 almayı dusunuyorum ıkıncı elını dusunmeden uzun yıllar kullanmak amacım bu arabanın ederı en fazla ne kadardır kazası belası mutlaka bı etken ama buyuk kazası olmayan pır kac parcası boyalı olan kı bu yasta bı araba ıcı normal sonucta yıllardır bu arabaları kullanıyosunuz sız olsanız butce olarak en fazla ne ayırırdınız memurum bu arabanın masraslarıyla basedebılırmıyım bunuda yazarsanız cok sevınırım trıger kasıyının 1500 tl oldugu dogrumu mesela bu cok sasırttı benı bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım bıde cok yakın bı tamırcım yok aydında yasıyorum ve sw bı marea gormedım buyuk ıhtımal sehır dısından alacagız alırken nelere dıkkat etmelıyım olmazsa olmazları nelerdır sımdıden cok tskr
  • mrb arkadaşlar..
    cok acil bir konuda yardımınıza, tavsiyelerinize ihtiyacım var..
    2. el ucuz bir araba almak dişüncesi ile (bulundugum yerden dolayı fazla para vermek istemiyorum)
    araç bakarken 98 model çift hava yastıklı ancak biraz sorunlu bir 1.6 marea buldum..
    aracın fiyatı cok makul ancak kimse al demiyor bu aracı.
    aracın durumu ve sıkıntıları..
    hava yastıgı ikaz lambası yanıyor.
    iki adet ön amartisör istiyor
    göğüsteki dijital km göstergesi çalışmıyor. satıcının söylediği kadarı ile ara. 170 bin civarlarında.
    ve lpg yok.
    kars fiat servisinde bilgisayarlı kontrole soktum ancak araca 99 modelin programı yada brava programı ile bağlanmaya calıstılar net bir bilgi veremediler.
    hava yastıkları için ünitesi komple değiştirilmesi gerekebilir dediler(10 yılı geçtiğinden dolayı).bir başka servis ise tel ile sordugum kadarı ile kartuşları değiştirilip bakılmalı en fazla 1500 masrafın olur dedi..
    gösterge içinse göğüsteki kısmı arızalı dendi.
    aracı kullandım ve kullanımı cok hoşuma gitti..
    asıl vazgeçilmez kısmı ise fiyat. bu araç buralarda tutulmadıgından sanırım fiyatı son baktırdıktan sonra 6000 liraya kadar cektim ve sanırım adam baya sıkısmıs durumda (teli kapanmış borcunu ödeyemediğinden)

o fiyata alınabilce bir spring ile karşılaştırmıyorum bile.düşüncem ise alıp yavaş yavaş toparlamak.kasa sağlam ..
    aslında ne hava yastıkları ne de km göstergesi önemli..aldıktan sonra herhangi bir elektriksel sorun yada fiaytından fazla masraf ettircek bir sorun açma ihtimalinden cekiniyorum acıkası.ve 2 gün içinde kararımı vermeliyim..
    yardımcı olursanız sevinirim. olumlu birşeyler söyleyecek tek kişiler burada olur sanırım :)))
    servis bile git hocam bir şahin al bin dedi :)
    dogan şahinide hiç sevmem.
    daha detaylı görüşmek isterseniz ki cok memnun olurum msn adresim sihirbaz:_@hotmail.com

umarım birileri bu konuda yardımcı olur bana :S
    şimdiden teşekkürşer

• msn adresi yanlış olmuş :)
    sihirbaz_@hotmail.com
    05058768488 bu de tel no..detaylı bilgi sahibi olan arkadaş varsa bu araçlar konusunda çağrı bıraksın ben ararım..
    araç 1998 mode 1.6 elx modeli.
  • 
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.