Şimdi Ara

i7-4790K 4,8Ghz / Sıcaklık , Voltaj ve Watts

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Mavi ekran yada test esnasında sıcaklık sınırını geçmediğiniz sürece(paylaştığınız görüntüde bunlar yok ama mavi ekranı bilemem tabi ki)sıkıntı yok demektir. Voltaja iyi dememiz için default voltaj üzerine ne kadar eklediniz bilebilmemiz gerekir ne kadar az voltajla çıkabilirseniz o kadar iyi demektir.Sıcaklık ise gayet iyi ve günlük kullanımda 70 c geçmeyecektir.3 W olması imkansız sensör hatasıda olabilir program hatasıda ancak aıda64 sürümünüz güncel değil belki güncel sürümde değerler normale döner(mesela bellek voltajı max 2.73 v göstermiş ki bu voltajda olması bıosdan verilmediği sürece imkansız ayrıca cpu hızınında minumum 6 mhz göstermiş yine anormal değer bunlar gerçi aıda64 açıkken başka ölçüm programlarıda açıksa birbirleriyle çakışma yapabiliyorlar bu nedenle en güvendiğiniz hangisi ise tek onu açık bırakın derim)

Ek olarak aıda64 minumum 1 saat,XTU yine minumum 1 saat yapıp eğer vaktiniz varsa crysis 3 ilk 2 bölümünde işlemciyi test etmenizi öneririm boşuna prime95-burn test gibi ağır testlerle işlemciyi yormayın oyunun ikinci bölümünde işlemci kullanımı tavan yapmakta buradada çakılmazsa %99 stabil diyebiliriz.Geriye kalan %1 lik kısmı ise zaman gösterecektir.

• İyi düşünceleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Elimden geldiğince bildiklerimi siz sevgili forumdaşlarımla paylaşmaya çalışıyorum böyle testleri ve incelemeleri gördükçede açıkcası çok seviniyorum çünkü hem diğer arkadaşlarımız için bilgi kaynağı oluyor hemde almayı düşünenler için karar vermede yardımcı oluyor.

Vaktin şu dönemde oldukça değerli olduğunu hesap edersek bence forumda yapılan 1 testin bile değeri büyüktür uğraş gösteren ve bunu elinden geldiğince bizlere sunmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• İşlemcimi 4,8Ghz çektim ve 31 dklik aida64 testi yaptım.

Ghz : @4,8Ghz
    voltaj : 1,327V

sizce overclockta sıkıntı varmı ?
    voltaj iyimi ?
    sıcaklıklar sizce nasıl ?

ve merak ettiğim watt : 3 gösteriyor sensördemi bir sıkıntı var
     i7-4790K 4,8Ghz / Sıcaklık , Voltaj ve Watts

• eyw hocam bilgilendirme için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Detonator-58

Mavi ekran yada test esnasında sıcaklık sınırını geçmediğiniz sürece(paylaştığınız görüntüde bunlar yok ama mavi ekranı bilemem tabi ki)sıkıntı yok demektir. Voltaja iyi dememiz için default voltaj üzerine ne kadar eklediniz bilebilmemiz gerekir ne kadar az voltajla çıkabilirseniz o kadar iyi demektir.Sıcaklık ise gayet iyi ve günlük kullanımda 70 c geçmeyecektir.3 W olması imkansız sensör hatasıda olabilir program hatasıda ancak aıda64 sürümünüz güncel değil belki güncel sürümde değerler normale döner(mesela bellek voltajı max 2.73 v göstermiş ki bu voltajda olması bıosdan verilmediği sürece imkansız ayrıca cpu hızınında minumum 6 mhz göstermiş yine anormal değer bunlar gerçi aıda64 açıkken başka ölçüm programlarıda açıksa birbirleriyle çakışma yapabiliyorlar bu nedenle en güvendiğiniz hangisi ise tek onu açık bırakın derim)

Ek olarak aıda64 minumum 1 saat,XTU yine minumum 1 saat yapıp eğer vaktiniz varsa crysis 3 ilk 2 bölümünde işlemciyi test etmenizi öneririm boşuna prime95-burn test gibi ağır testlerle işlemciyi yormayın oyunun ikinci bölümünde işlemci kullanımı tavan yapmakta buradada çakılmazsa %99 stabil diyebiliriz.Geriye kalan %1 lik kısmı ise zaman gösterecektir.

Ayakli kutuphane

• Aynen bende çok seviyorum yazılarını mur88 hocamın yazdımı tam yazıyor.
  • Efsane yorumlar . ~vol3747383~
  • 4790k ve güzel değerler
  • boss06 kullanıcısına yanıt
    +1
  • Bende aynı anakart ve işlemciyi kullanıyorum.İnceleme için teşekkürler.. emeğinize sağlık
  • VEGETTO kullanıcısına yanıt
    Rica ederim dostum , test sonuçlarını sendende bekleriz .
  • Adam
    +1
  • Z97 MPOWER MAX AC alma yolundaki çabalarım 4.8 Ghz yi görünce

MAXIMUS VII HERO Intel Z97 Soket 1150

ya kayacak gibi duruyor bakalım hayırlısı :)
  • vii hero diyorum hocam başka birşey demiyorum kayma msiya falan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.