Şimdi Ara

ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
563
Cevap
6
Favori
19.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Root - CWM - TWRP - Rom - İmei - Soft Brick - Hard Brick (Unbrick) vs..

Root İşlemi

Aşağıdaki 3 farklı programı da kullanabilirsiniz. Ben towel ile yapamadım iroot/vroot kullandım, bilginiz olsun.

Towelroot

iroot / Vroot APK PC

RootGenius

CWM - TWRP İşlemi

\CWM İndir\
    Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor.
    Driverları kurun, telefonu PC ye tanıtın.
    CWM_NX505J.rar dosyanı PCye indirip çıkarın.
    USB Debugging açık olacak, telefondan açın.
    Telefonu bilgisayara bağlayın USBden
    FlashCWM.bat dosyasını çalıştırın root izni isterse izin verin.
    İşlem tamamdır.

TWRP
    Yakında...

Romlar

Tavsiye Custom Romlar BB72 modlu rom ve CM12 olan rom şimdilik.
    Custom romlar içinhttp://www.needrom.com/category/zte/nubia-z7/

Bu adreste orijinal romlar (stock) yayınlanmakta, unutmayın dil sadece ingilizce ve çince, multi değil.
    http://www.nubia.cn/service.php?sid=5

Aslında çok farklı romlar var şuan ancak hiçbirini deneme fırsatım olmadı, şuan tadını çıkarıyorum.
    Ayrıca birkaç forumda stock romun daha iyi olduğunu belirten yorumlara rastlamıştım.

İmei

İmei konusunda bildiğiniz gibi forumda bu konu hakkında yol gösteren ve yapan arkadaşlarımız var.
    Bunlarla direk irtibata geçebilirsiniz, yapın veya yaptırın size kalmış.

http://forum.donanimhaber.com/m_99497690/f_//tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_97822203/tm.htm

Ayrıca micro77 ve SpeedySturm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Soft Brick Nedir? Nasıl çözülür?

ROM veya başka bir uygulama yüklerken yada silerken olan hatalarda telefon açılmaz.
    Fakat pc tarafından algılanır, şarj olur vs.. kısaca cihazda kısmi olsa da hayat belirtisi vardır.

Çözüm; Nubia_Z7_Max_Multi.zip dosyasını indiriyoruz ve açıyoruz, içerisinde bat uzantılı dosyayı çalıştırıyoruz mavi ekranı gördüğünüzde telefonu PC ye bağlıyorsunuz.
    Tabi öncesinde fastboot moduna alıyoruz, bunun için telefonu kapatıp "volume down (ses kısma) ve power (güç)" tuşlarına basılı tutuyoruz telefon titrediğinde bırakıyoruz,
    ayrıca güncelleme ekranından da fastboot moduna geçiş yapabilirsiniz, şimdi kabloyu takabilirsiniz.
    Telefona yükleme yapılacak ve sonra otomatik resetleyip açılacaktır, işlem bu kadar.
    Sonrasında root, Cwm ve istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.
    Soft Brick Rom indir
    Bunu kendim denedim, telefonum geldiğinde 1.38 yüklü idi root konusunda sıkıntı yaşamıştım ve direk bu işlemleri uyguladım.

Hard Brick Nedir? Nasıl çözülür? (Unbrick)

Yapılan işlemler sonucu cihazın hiç bir şekilde tepki vermemesidir. Hiçbir şekilde ne şarj alır ne pc algılar nede kısmen açılır yani hayat belirtisi yoktur ,ölmüştür.

Çözümü; Öncelikle windows başlangıcında F8'e basarak sürücü imza denetimini kapatıyoruz.
    Aşağıdaki linkten indirdiğimiz tüm driver ve ToolStudio programını bilgisayara kuruyoruz. Driverları Telefonu PC ye bağlayınca da kurabilirsiniz.
    Telefonda "volume + (ses açma), volume - (ses kısma) ve power (güç)" tuşlarına (3'üne) birlikte 6-7 saniye kadar basılı tutuyoruz. Telefonu PC ye bağlıyoruz.
    PC de bir sürücü bulma, telefonu tanıma gibi işlemlerin başlaması gerekiyor, sürücüyü manüel olarak da tanıtabilirsiniz Qualcomm CDMA Technologies MSM klasöründen.
    Aygıt yöneticisinden sürücünün doğru yüklendiğini ve COM portunu kontrol ediniz.
    Bu arada ToolStudio kurarken ve kullanırken antivirüs programlarınızı devre dışı bırakın yoksa virüs olarak görür ve kullanamazsınız.
    ToolStudio açın > Download eMMC kısmına gelin, buraya kadar her şeyi doğru yaptıysak cihazımızı otomatik göreceğiz (yenile demeyi ihmal etmeyin).
    Şimdi Gözata (Browse) tıklayın ve klasör yolunu belirtin (NX505J klasörü) dosyaların olduğu, şimdi Başlatalım (Start All) burada hata alabilirsiniz.
    Telefonu çıkartmadan yenile deyip tekrar bakın, cihazın bağlantı portunda değişiklik olabilir, tekrar başlatın ve durum (status) kısmında complete yazısını gördüğünüzde
    telefonda yeniden "volume + (ses açma), volume - (ses kısma) ve power (güç)" tuşlarına (3'üne) birlikte 6-7 saniye kadar basılı tutuyoruz.
    Pili 0 yani şarjı hiç olmayabilir bu durumda da şarja takıp bir 10 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Şimdiye kadar birkaç kişinin başarılı olduğu söylenmektedir.
    Hard Brick Dosyalar indir

Tabi ki bizzat denemedim umarım hiçbirimiz de ihtiyaç duymayız italyancam çokta iyi değil ama biraz yardım alarak bir şeyler yazmaya çalıştım.
    Alıntı:http://www.androidiani.com/forum/zte-nubia-z7/446548-guida-di-unbrick-z7-max-mini.html

Burada yazılanların tümü bilgi amaçlıdır, ortaya çıkabilecek zararlardan ne ben ne de forum sorumlu değildir, sorumluluk işlemleri yapan kişiye aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 26 Ocak 2015; 17:44:22 >

• Evet Arkadaşlar, telefonu birçok kişi bilmiyordur ama azımsanmayacak kadar kişinin de ZTE den ve Nubia serisinden bilgisi vardır.
    Aslında ZTE elektronik haberleşme konusunda dev şirketler arasına girebilecek türden, mobil sektörde de gayet başarılı ürünleri mevcut.

Nubia Z7 Max / ZTE Global / ZTE Corporation

Neden Z7 Max?
    Öncelikle benim için en önemli olan çift hatlı bir telefon olmasıdır. Evet Z7 serisi çift hatlıdır.
    Ve tabi ki Snapdragon olması, MTK lı çift hatlı telefonlar kullandım artık sınıf atlamak lazım... :)
    Birde yazılım ve fiyat açısından diğer rakiplerine göre avantajlı olması diyebiliriz belki.
    Açıkcası Z7 Max, Oneplus One ile fiziksel boyut ve donanım olarak tıpatıp aynı desek yanlış olmaz, sadece ram farkı var.

Özellikleri

Kaynak

Fiyatı
    Resmi sitede satış fiyatı 1999 yuan ortalama 320 dolar gibi bir fiyata sahip.

Gizmochina'dan bir inceleme linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 26 Ocak 2015; 13:37:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Evet Arkadaşlar, telefonu birçok kişi bilmiyordur ama azımsanmayacak kadar kişinin de ZTE den ve Nubia serisinden bilgisi vardır.
    Aslında ZTE elektronik haberleşme konusunda dev şirketler arasına girebilecek türden, mobil sektörde de gayet başarılı ürünleri mevcut.

Nubia Z7 Max / ZTE Global / ZTE Corporation

Neden Z7 Max?
    Öncelikle benim için en önemli olan çift hatlı bir telefon olmasıdır. Evet Z7 serisi çift hatlıdır.
    Ve tabi ki Snapdragon olması, MTK lı çift hatlı telefonlar kullandım artık sınıf atlamak lazım... :)
    Birde yazılım ve fiyat açısından diğer rakiplerine göre avantajlı olması diyebiliriz belki.
    Açıkcası Z7 Max, Oneplus One ile fiziksel boyut ve donanım olarak tıpatıp aynı desek yanlış olmaz, sadece ram farkı var.

Özellikleri

Kaynak

Fiyatı
    Resmi sitede satış fiyatı 1999 yuan ortalama 320 dolar gibi bir fiyata sahip.

Gizmochina'dan bir inceleme linki
    Nubia Z7 Max Görseller

ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs...

Nubia Z7 Max ile Çekilmiş Resimler

ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs...
    Resimler için Kaynak

Nubia Z7 Max Videolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 9 Aralık 2014; 14:17:36 >

• quote:

Nubia Z7 Max Görseller

Nubia Z7 Max ile Çekilmiş Resimler

Resimler için Kaynak

Nubia Z7 Max Videolar

Alıntıları Göster
    Nubia Z7 Max Karşılaştırmalar

ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs...

Oneplus One ile yapılan karşılartırmanın linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 22 Ağustos 2014; 8:29:35 >

• quote:

Nubia Z7 Max Karşılaştırmalar

ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs... ZTE Nubia Z7 Max .: Ana Konu :. Özellikleri - Root - Rom - İmei vs...

Oneplus One ile yapılan karşılartırmanın linki

Alıntıları Göster
    Konu kimsenin ilgisini çekmemiş sanırım, halbuki satış konularında çok fiyat soran var...

• quote:

Konu kimsenin ilgisini çekmemiş sanırım, halbuki satış konularında çok fiyat soran var...

Alıntıları Göster
    Hocam cihaz güzel duruyor ama sanırım Türkiye'de satışı olmadığı için ve yurt dışından almak sorun olduğu için ilgi çekmiyor..
  • Ahmeteyup kullanıcısına yanıt
    Cihaz dediğim gibi oneplus one ile hemen hemen aynı (aslında tıpa tıp aynı ) fakat onun gördüğü ilgiyi burada görmüyor diyebiliriz.
    Yoksa yurtdışından getirmekte sorun yok, biraz reklam birazda tabi satış şeklinin farklı olması ilgi konusunda sıkıntı oluşturuyor gibi.
  • Getirmekte sorun yok derken hocam :)
  • SpeedySturm kullanıcısına yanıt
    Yurtdışından telefon getirip satan çok kişi var forumda, kendi imkanınız yoksa onlardan birinden istenebilir.
  • Kendim alamadiktab sonra ozelligi ucuz olmak olan telefonlari pahalandirmak istemiyorm :)
    haklisin benim imkanim var iyi yada kotu getirtebiliyorum. giden gelen denk gelebiliyor. ama mevzu illa ucuza almaksa durum degisir, ancak bazi durumlarda da paraya pek bakmamak lazim, mesela ben cift hatli bir snapdragon istiyorum bu baglamda bu telefonu mutlaka alacagim dedigim de bir satici ile gorusebilirim.
  • Tabi katiliyorum getoren insanda elbette kar edecek ama forumda bunu fazlaca abartanlar oldu mi3 u 1150 tl ye satan oldu kayitsiz olarak bende bu durumdan igreniyorum acikcasi
    Evet şahsi olarak bakınca ve telefonun çindeki fiyatını bilince insan çok sinir oluyor haklısınız, bende şimdi nubia z7ye 1100 - 1200 lira vermem.
    Ama çindeki fiyatını bilmeseniz mi3 kayıtsız 1000 tl z7 de 1100 tl eder dersiniz, buradaki muadilleri ile karşılaştırırsınız.
    Zaten birçok kişi gerek satıcı gerekse alıcı olsun telefonları buradaki telefonlarla karşılaştırıyor fiyat bakımından.
  • quote:

Evet şahsi olarak bakınca ve telefonun çindeki fiyatını bilince insan çok sinir oluyor haklısınız, bende şimdi nubia z7ye 1100 - 1200 lira vermem.
    Ama çindeki fiyatını bilmeseniz mi3 kayıtsız 1000 tl z7 de 1100 tl eder dersiniz, buradaki muadilleri ile karşılaştırırsınız.
    Zaten birçok kişi gerek satıcı gerekse alıcı olsun telefonları buradaki telefonlarla karşılaştırıyor fiyat bakımından.
    Kral telefon buradan Osman_Bey_44'e sevgilerimizi iletiyorum umarım bir an önce telefona ulaşır ve imei için bizlere sevindirici haberleri verir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazzow -- 29 Ağustos 2014; 14:11:53 >
  • Osman abi ile ben görüşmüştüm, zaten kendisi Nubia Z5S kullandığı için pekte sorun olmayacağını söylemişti.
  • Umarın yakın zamanda gelir denerim :)
  • Bende bu modelde karar kildim patrona gelirken aldiracagim 2 haftayi bulur gelmesi hayirlisi olsun
  • mustafa_eser kullanıcısına yanıt
    Sizinki daha önce gelecek o zaman, sizden bir inceleme bekleriz, hatta Osman abiye gitmenizi de...
  • Alınık +1 getirebilene
  • quote:

Orijinalden alıntı: akbey77

Alınık +1 getirebilene
    incelemeleriniz çok güzel ve detaylı

çift hatlı bir android telfon arayan birisi olarak bana çok faydalı oldu

konu için çok teşekkür ederim

paylaşımların devamını bekliyorum ben kendi adıma
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.