Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
23
Favori
367.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gkysrl sen bir tane Hummer siparişi ver istersen, ufak çarpmalarda hiç bir şey olmaz, kazalarda çarpışma açıları ve hızları araçların aldıkları hasarı belirler ve sonuçta kaza yapan iki araçta da farklı hasar durumları meydana gelebilir macka_61 gayet güzel açıklamış. Bence de kalosa haksızlık yapmayın ben de aracı 5 yıldır kullanıyorum gayet de memnunum, umarım kazadan sonra validenize birşey olmamıştır bir de soru airbagler açılmışmıydı merak ettim? kalos'un USNCAPten 5 yıldızı vardı sanırım yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkysrl

Bu araba hakkında diyecek birşey yok.Araç baştan sonra berbat.2 yıldan fazla kullandım aracı.1.4 Sx 16 V.Kaportası çok kötü.Bisiklet bile çarpsa içine giriyor.
    Kavşakta annemin yaptığı son kazada Ön aks kırılmıştı.Vuran arabada sadece boya izleri vardı çökme bile yoktu.

Tek kelime berbat işte.Arabanın savunulacak bir yanı yok.Kullandığım zamanda böyle söylüyordum.Şimdide.

Araba kötü niye 2 sene kullandın o zaman?

3-5 mesajlı üyelerin saçma yorumlarına kulak asmayın.Hele bi forumda yerleri belli olsun sonra dinleriz

• 3-5 mesaj diyorsanız eğer her yeni başlıyan üyenin 3-5 mesajı vardır,bir zamanlar sizinde olduğu gibi.Ayrıca sıfır alınan bir aracı kötü diye hemen satmak saçmadır.Uygun fiyatı bulup satarsınız.

@kinghenryy Aracın 5 yıldız aldığı sanmıyorum.En yakın zamanda size aracın kaza fotograflarını alıp buraya eklicem.Arabayı bende kullandım dediğim gibi fakat aracın kasası berbat.
    Çarpma açıları vs bunları bende biliyorum yaşadığımız ufak,büyük(çaplı) kazalardan sonraki görüşümü buraya yazıyorum.

@macka_61 Mantığa aykırı demişsiniz.Polemik yapmak için yazmıyorum görüşümü belirtiyorum.Berbat demek'te bir yorumdur çok güzel demekte bir yorumdur.Bu benim görüşümdür saygı duymanızı beklerdim.

Ayrıca şuda bir gerçektirki.Hummer örneği verilmiş.Her metalin bir zayıflığı bir eksik noktası mevcuttur.Bu eksik noktalardaki temaslarda metal nekadar kaslı olsada kırılabilir.Bu da sizlerin mantığa uymuyabilir ama gerçektir.

• evet benimde msj sayım bir zamanlar öyleydi ama ben msj sayım 3-5 iken milletin arabasına çamur atmıyordum.Foruma katılır katılmaz polemik yaratmaya gerek yok.İnsanlar alın terlerini veriyorlar araçlarına yorum yapın ona saygımız var ama oiçin dozunu kaçırmayın.

Annen almış kalosu ne güzel 2 sene binmiş.Bu aracın dış görünüşü hoş olmadığı için sende pek hava atamamışsın çevrene.sinirin bundan anlaşılan
  • Evet haklısınız.Araç annemin değil aksine babamın bana hediyesiydi.Ön yargıyla yaklaşıp ukale yazılar yazmanızada gerek yok.Sizde hava atamadınız vs gibi yazılar.Her neyse güle güle kullanın.
  • herkese günaydın öncelikle
    arkadaslar gerilime gerginlige hic gerek yok herkes arac hakkındaki fikrini söylemekte özgür tabi ki gkysrl arkadasın da belirttigi gibi kendisi aracı kullanmıs ve begenmemis bunu da kendi cümleleri ile ifade etmis saygı duymak lazım. buna bir itirazımız olamaz ancak gkysrl arkadasım benim itirazım anlattıgın kazadaki duruma idi sebebini de onceki mesajlarımda belirttim. senin de soyledigin gibi polemik yaratmamak ve kısır döngü oluşturmamak icin daha fazla uzatmıyorum.
    bilgi ve tecrübe paylasım ortamı olarak gördügüm forumu, olumlu olumsuz her türlü görüşlerimizin de dillendirilebildigi özgür ve en önemlisi seviyeli bir platforma cevirmenin kullanacagımız cumleler sayesinde kendi elimizde oldugunu hatırlatarak herkese kazasız sürüsler dilerim
  • Herkese Merhaba;
    Bende yaklaşık 20 gün önce 1.2 SE 2005 kalos aldım;dar zamanda 12-13 liralık araç arıyordum,pazara gittiğimin ilk saatinde de aracın sahibine kapora veriyor buldum kendimi, metalik mavi,çelik jantlı,içi gerçekten temiz 67 binde,depriyaj-triger seti değişmiş vs.vs 12750 tl ye aldım.Aracı hiç bir ustaya yada servise maalesef gösteremedim.Yurtdışındayım aracı yaklaşık 4-5 gün kullanabildim.Motoruna göre, bana göre performansı iyi (2.vites 5500 devir 70km)Genelde devirli ve suratli kullandığımdan fazla yakmasını normal karşıladım.(Aracı kısa tatilimde eşime aldım)

Daha önceleri bir çok araç kullandım(chery QQ bile) ÜSTADLARDAN RİCAM KALOS KULLANICISI OLARAK AŞAĞIDAKİ SORULARIMI YANITLAMANIZ.
    İlk kalos kullanıcısı olarak;

1)Arac durur halde iken vites değişimleri yaptığımda motor kaputundan, vites geçiş sesleri rahatsız edercesine gelmekte,bu normalmidir??Tüm Kalos'larda azda olsa hissedilirmi ?(Aldığımda motor yıkanmıştı,yağlanması azaldı diye düşünerekten,evdekii greess yağından sürdüm ancak kilik sesleri devam etti)

2)Aracı galeriden aldım ve güvendim adamlara, 67 bin km deki bir araç 2-3. viteslerde şanzumanından hafif bir ses geliyor,(Şahin-doğandaki ses gibi değil hırlama diyelim)yukarıdaki cheryy bilerek yazdım ürdünde bindim bu araca, gercekten 30 bin km deydi ve tüm viteslerde sanzuman ötüyordu.Kalos için normal bir şeymidir ? Aracın kilometresiyle oynandığına dair içime bir şüphe düştü ve dert ettim kendime.Kısa da olsa lacetti sedan otamatik kullanmıştım,gayet sessiz güzel bir araçtı.Ordan Chevrolet bende iyi bir intiba bırakmıştı.

3)Virajlarda sağa sola yatmasını yorumların tamamını okuyarak anladım,ancak süratlanınca çokta güvenli bir hiss vermedi bana.90 km ile köprüden geçtim köprü sallanıyor,araba esniyor,aracın içinde resmen yayın üstünde atlıyormuşsunuz hissi verdi.Bu da normalmidir?

4)Performans aracaı olmadığını biliyorum,ancak 140 km/m hız yapanlar varmı aranızda ?

5)Araç çok esnediği için 1.vitesteyken çukura girdiğinizde,sarsıntıyla birlikte gaz pedalını kontrol edemiyorsunuz,araç aniden fırlayabiliyor.Normalmidir yoksa pedalın halatını değiştirmekmi gerekiyor.Tabiki normal değil ama şu var gaz pedalı bu kadar hassasmıdır,hemen araç öne fırlarmı böyle ?

6)185/65/14 lastik var araçta, çok kullanılmamış olmasına rağmen eşim kullanacağı için değiştirmek istiyorum,185 taban lastik 1.2 motoru yorucu olmazmı ?sizinkiler kullandıklarınız hangi ebatlarda ?

Yukarıda belirttiğim bir kaç şeyin dışında bence güzel,geniş,bir araç bence bu paraya alınacak en iyi araçlardan az kalsın 2000-2001 model hb clio alacaktım,iyikide almamışım.
    Çok teşekkür ederim.

****CHEVROLET KALOS??????

• quote:

Orijinalden alıntı: tikase

Herkese Merhaba;
    Bende yaklaşık 20 gün önce 1.2 SE 2005 kalos aldım;dar zamanda 12-13 liralık araç arıyordum,pazara gittiğimin ilk saatinde de aracın sahibine kapora veriyor buldum kendimi, metalik mavi,çelik jantlı,içi gerçekten temiz 67 binde,depriyaj-triger seti değişmiş vs.vs 12750 tl ye aldım.Aracı hiç bir ustaya yada servise maalesef gösteremedim.Yurtdışındayım aracı yaklaşık 4-5 gün kullanabildim.Motoruna göre, bana göre performansı iyi (2.vites 5500 devir 70km)Genelde devirli ve suratli kullandığımdan fazla yakmasını normal karşıladım.(Aracı kısa tatilimde eşime aldım)

Daha önceleri bir çok araç kullandım(chery QQ bile) ÜSTADLARDAN RİCAM KALOS KULLANICISI OLARAK AŞAĞIDAKİ SORULARIMI YANITLAMANIZ.
    İlk kalos kullanıcısı olarak;

1)Arac durur halde iken vites değişimleri yaptığımda motor kaputundan, vites geçiş sesleri rahatsız edercesine gelmekte,bu normalmidir??Tüm Kalos'larda azda olsa hissedilirmi ?(Aldığımda motor yıkanmıştı,yağlanması azaldı diye düşünerekten,evdekii greess yağından sürdüm ancak kilik sesleri devam etti)

2)Aracı galeriden aldım ve güvendim adamlara, 67 bin km deki bir araç 2-3. viteslerde şanzumanından hafif bir ses geliyor,(Şahin-doğandaki ses gibi değil hırlama diyelim)yukarıdaki cheryy bilerek yazdım ürdünde bindim bu araca, gercekten 30 bin km deydi ve tüm viteslerde sanzuman ötüyordu.Kalos için normal bir şeymidir ? Aracın kilometresiyle oynandığına dair içime bir şüphe düştü ve dert ettim kendime.Kısa da olsa lacetti sedan otamatik kullanmıştım,gayet sessiz güzel bir araçtı.Ordan Chevrolet bende iyi bir intiba bırakmıştı.

3)Virajlarda sağa sola yatmasını yorumların tamamını okuyarak anladım,ancak süratlanınca çokta güvenli bir hiss vermedi bana.90 km ile köprüden geçtim köprü sallanıyor,araba esniyor,aracın içinde resmen yayın üstünde atlıyormuşsunuz hissi verdi.Bu da normalmidir?

4)Performans aracaı olmadığını biliyorum,ancak 140 km/m hız yapanlar varmı aranızda ?

5)Araç çok esnediği için 1.vitesteyken çukura girdiğinizde,sarsıntıyla birlikte gaz pedalını kontrol edemiyorsunuz,araç aniden fırlayabiliyor.Normalmidir yoksa pedalın halatını değiştirmekmi gerekiyor.Tabiki normal değil ama şu var gaz pedalı bu kadar hassasmıdır,hemen araç öne fırlarmı böyle ?

6)185/65/14 lastik var araçta, çok kullanılmamış olmasına rağmen eşim kullanacağı için değiştirmek istiyorum,185 taban lastik 1.2 motoru yorucu olmazmı ?sizinkiler kullandıklarınız hangi ebatlarda ?

Yukarıda belirttiğim bir kaç şeyin dışında bence güzel,geniş,bir araç bence bu paraya alınacak en iyi araçlardan az kalsın 2000-2001 model hb clio alacaktım,iyikide almamışım.
    Çok teşekkür ederim.

****CHEVROLET KALOS??????

öncelikle aracınız hayırlı ugurlu olsun
    27 aylık bir kalos kullanıcısı olarak sorularınızı yanıtlamaya calısayım;
    1) durur vaziyette vites degisimleri rahatsız edecek sekilde ses yapmıyor daha dogrusu ben rahatsız etmesi bir yana dikkatlice dinlemezsem ses dahi duymuyorum
    2)vites degisimlerinde sanzımanın ötmesi normal degil zira bende bir iki sefer (o da debriyaja basamamamdan kaynaklı igrenc bir garc sesi) haricinde hiçbir ses yok ancak sabahları bazen geri vitese gecme sorunu yasıyorum onu da debriyajdan ayagımı cekip tekrar tam basarak hallediyorum
    3) 90 km hız kalos icin tedirgin edecek bir hız degil (tabi keskin virajlara girmiyorsanız) köprülerde de herhangi bir sıkıntı cektigimi hatırlamıyorum bu 2 yıl süre zarfında bircok uzun yol yaptım (kocaeli-trabzon, trabzon-kocaeli, trabzon-van, trabzon-ankara vs gb) ancak 90 km hızda beni tedirgin eden hicbir durum yasamadım dahası belli bir süre sonra bu hız yavas gelmeye bile baslıyor
    4) hız sınırlarına uymak gerektigine inanıyor ve elden geldigince uygulamaya calısıyor olsam da otobanda 140 km ve üzerine cıktım ancak iste bu hızdan sonra tedirgin olmaya basladım uzun yoldaki hızım 120-140 km arası oluyor ve herhangi bir sorun-endise yasatmıyor,
    5) bu soruyu tam olarak anlayamadım ancak 1.viteste iken gaza cok yuklenmem zaten hemen 2 ye atarım
    6)aynı ebat benim aracta da var herhangi bir sıkıntı yasattıgını düsünmüyorum ancak lastikciye gittigimde ordaki eleman lastik boyutunu görünce biraz sasırmıstı (daha kücük bir lastik bekledigini söylemisti)

bence de fiyatının hakkını veren araclardan kalos ve benim de ilk aracım. seneye büyük bir ihtimalle degistirecegim (daha büyük bir bagaj ihtiyacı hasıl oldugundan) ancak ilk göz agrım olarak kalacak
    kazasız sorunsuz sürüsler dilerim

• Aracınız hayırlı olsun.Kalosa biniyorum diye demiyorum ama hakikaten fiyatına göre çok iyi araba.12-13 BİNE 5 yaşında araba daha ne olsun?Geçen eniştemin 2005 corollasının yanına park ettim kalos daha yüksekte duruyordu.İç hacmi sınıfının üzerinde.

Dediğiniz gibi virajlarda biraz yatıyor ama bu araç için normal.Diğer dediğiniz şeyleri yaşamadım.Bursa çevre yolunda ibreyi 170 e dokundurup bıraktım.140 tan sonra güven bermiyor ama 110-130 gibi hızlarda çok rahat gidiyor.
  • selam arkadaşlar 15 aydır kalos kullanıyorum hiç bir şikayetim olmadı yakıt tüketimi hariç tabii şehiriçi yeni zamlarla fazla tüketiyor napalım binmesi güzel yakması da güzel tabiki
    yeni arac alan tikase arkadsıma hayırlı olsun güle güle kullanın arçata ilk çalıştığında motor soğukken bi çok ses geliyo yaylardan motordan ama 5 10 dk dan sonra normale dönüyo motor ısınınca ayrıca köprüde zıplaması normal çünkü bir çok kez geçtim 2 köprüdende trafik durunca zıplıyosun havaya köprü saallanıyor buda normal bide depriyaja tam basmazsan vitesten ses geliyor ilk zamanlar bendede vardı debriyaj çokyumusak olduğundan sonuna kadar bastığımı düşünüyormuşum ama basmadığımdan dişli sesdi geliyodu şimdi gayet memnunum sadece rüzgarlı havalarda köprülerde yağmurlu havalrda 100km geçme arç savrulabilir
  • Herkese Merhaba;
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Vatan'a döndüğüm zaman KALOS'u iyi bir elden geçirmekte fayda var.Geri vites sorunu sanırım karekteristik özelliği,aynı sorunu bende bir çok defa yaşadım.Depirayaj tavsiyesi için teşekkür ederim ayriyetten.
    Hoşçakalın..
  • arkadaşlar 1 hafta önce bursadan 2005 kalos 1.4 sx aldım 13.400 tl ye.aracın abs,havayastığı lambaları yanıyor.ABS için servise gittiğimde abs beyni değişecek dediler 1900 tl fyat verdiler parça için bu bnm için çok büyük bir meblag sizin başınızdan böyle bir durum geçti mi nasıl bir çözüm üretilebilir.illa abs beynimi yenilenmeli yoksa tamiri falan mümkün mü.bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • Tikase arkadaşımmm Merhaba 2005 YILında 1.2 2004 model 8 aylık 10500kmde kalos aldık....Bende Sorularını yanıtlayayım .1 .Evet Arkadaşım Araç durur Halde İken vites değiştirdiğimde bendede ses geliyordu bu normal .
    2. 2.ve 3. vitese geçerken benden garip bir ses gelmiyordu yanlız 5ci ve Geri vitese geçerken zorlanma oluyordu...
    3.Normal yan yatması araba hatırladıgım kadarıyla 980 kiloydu.normal arabanın yana yatması ...Başımdan bir keresinde olay geçmişti hafif yağmur yağıyordu yokuş aşağı arabayı zorladım 1.vts 40 2.vites 70 yaptım hfif frene bastım araba kaydı sağa sola zor topladım az daha çöpe giriyodum:)
    4.arabayla son hızı 155 olarak gördüm oda yol musait olmadığındann az daha gazı zorlasam tahminim 160 165 arası giderdi.
    5.ANladığım kadarıyla araç hafif olduğu için öne fırlaması normal ,
    6.bnm lastikler 185 60 r14 du...
    Arabamı 2005 mayıstan 2008 ekime kadar kullandım hiç bir problemım olmadı yaylalara çıktım altının yukseklıgı iyiydi...2008ekımde seat toledo aldım.geniş oldugu için .....Tabi Kalosla kıyaslanmaz ama kalosda parasının hakkını verdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: tartısılmaz

....
    Arabamı 2005 mayıstan 2008 ekime kadar kullandım hiç bir problemım olmadı yaylalara çıktım altının yukseklıgı iyiydi...2008ekımde seat toledo aldım.geniş oldugu için .....Tabi Kalosla kıyaslanmaz ama kalosda parasının hakkını verdi...

toledo yeni kasa (mpv gibi olanlardan mı) yoksa eski sedan kasa olan mı ? ben de seneye kalosu degistirmeyi düsünüyorum bagaj ihtiyacından dolayı toledo da genis bagajı ile listemdeki araclardan biri (hatcback tarzında olan kasa, 500 lt bagajı olması lazım) nasıl memnun musun aractan ? yakıt ve performans en cok merak ettigim 2 konu
  • Merhaba arkadaşlar;
    20 gün önce bende kalos sahibi oldum;
    2005 model
    1.2 se
    55.000km de
    omvl marka sıralı otogazlı
    12.900TL ye aldım...
    İlk arabam ve ilk deneyimim o yüzden pek bi yorum yapamıyorum iyi kötü diye,ama genel olarak memnunum araçtan...
    Aracı aldıktan sonra hiç bir servise götürüp göstermedim o yüzden huzursuzum...
    1)Araçtan gaz kokusu geliyor,lpg li olmasından mı kaynaklı yoksa gaz kaçağımı var?
    2)Fren yağı göstergesi yanıyor sürekli,açıp baktık yağı bitmemiş,sizce neden yanıyor?
    3)Ankara'da Kalos için önerebilceğiniz makul fiyata bakan servisler nerelerdir?
    forumlardan okuduğum kadarıyla opel servisleri çok pahalıymış...
    şimdiden teşekkürler...
  • öncelikle aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim
    lpg li de olsa gaz kokusu gelmesi cok normal degil benim aracımda da lpg var fakat hic gaz kokusu almıyorum bir ihtimal kacak olabilir dikkat etmek lazım bizim araclarda kronik olan motor arıza lambasının yanmasıdır benim bildigim onun da sebebi çogunlukla oksijen sensörüdür ancak fren yagı göstergesinin yandıgını daha önce duymadım görmedim muhtemelen bir sıkıntı var göstermek gerekiyor opel servislerinin pahalı olmasından ziyade hemen tüm yetkili servisler ile özel servisler arasında nerdeyse yarı yarıya bir fiyat farkı ortaya cıkıyor hatta kimi zaman yetkili servislerde soruna dogru teshis konmadan cözüm bulunmaya calısıldıgı oluyor o yuzden birkac yere gösterip hem sorun hakkında fikir hem de cözüm icin fiyat almak en rasyonel davranıs bicimi olur
    tekrar hayırlı olsun
  • Çok teşekkür ediyorum;
    1)gaz kaçağı varsa aracı nereye götürmem gerek,her servis yapar mı,yoksa lpg firmalarına mı götürmem gerekiyor?
    2)Oksijen sensörü ile ilgili sorun nasıl çözülüyor,kaça mal oluyor?
  • gaz kacagını lpg servisine göstermen gerekir lpg nin markası omvl olduguna göre omvl servisine göstermen daha iyi olur, oksijen sensörü ile ilgili sorunu birçok kişi daha önce yaşamış, sensör sorununun belirtileri ise normalden fazla tüketim aracın asırı duman atması vs konu ile ilgili forum başlıklarından örnekler;

http://forum.donanimhaber.com/m_26130372/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_31879569/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_14406658/tm.htm

• Evet Maçka 61 arkadaşım Toledo yeni kasa 500lt bagajı hem spor araba hemde aile arabası çok güzel 1.6 benzinli 1.6 ların ustunde yakıyor ama lpg ile dengelersin...Devirli kullanırsan farketmezsın yaktıgını ama devırsız kullanırsan hem gidiyor ama fazla yakıyor...Tavsiye ederim
  • Arkadaşlar aracın gaz kaçağını hallettim,gaz filtresi deişti,20bin km de bir değişmesi lazımmış benimki baya eskiymiş...
    Ama şimdi yeni bir sorunum var;

Arac 2005 kalos,omvl sıralı sistem takılı,yeni aldım arabayı 20 günde 400km yol yaptım 60 liralık gazla ama üstüne bide 50 liralık benzin bitti,bu olayı anlamadım sizce sorun ne lpg li araçta 1depo bile olmayan gazda nasıl 50 liralık benzin biterr????
    ne sorunu var bu aracın??
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.