Şimdi Ara

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
44
Favori
367.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dentist80

quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

quote:

yada mercedes c 320 var arkadasta chip yapılabiliyor mu bu araçlara

yapılabiliyor.

peki bunlar 220 beygir chipten sonra kaç beygir oluyorlar acaba

245hp olur
  • quote:

honda crv lerde 2,0 150 beygir motor var bunlarda chip uygalaması nasıl ne kadar verim alınıyor kaç beygir oluyor acaba

Japon Benzinlilere olmuyor malesef..
  • 2012 Model Citroen C5 1.6 e-hdi araç için ne öneriyorsunuz? Chip mi Box mı? Kazanım ne kadar olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalkaan

2012 Model Citroen C5 1.6 e-hdi araç için ne öneriyorsunuz? Chip mi Box mı? Kazanım ne kadar olur?

Chiptuning ile Aracın gücü 135hp torku 335 civarına çıkıyor.. 1 litre kadar yakıt ekonomisi elde ediliyor.

powerbox önermiyorum.. Ki bu araç için uygun powerbox yok zaten..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Peki hocam çok teşekkürler, peki ilerleyen tarihlerde eskişehir'e gelmeyi yada Esk'de bayilik açmayı düşünüyot musunuz? Eğer böyle bir durum varsa, ilkbaharı bekleyebiliriz Bu arada hocam, Kütahya'daki yükleme merkeziniz, DPF iptali yapabiliyor mu? Benim için bir önemli hususta bu

Benim gelmeme gerek yok, orda da işlemleri bizzat ben yapıyorum..

DPF de iptal edebilir.

İlginiz için teşekkürler hocam, Chiptuningle birlikte DPF iptali ücreti ne kadardı? Chiptuning'de dizeller için 650 TL idi sanırım fiyatınız, Chiptuning + DPF iptalinde ücret ne kadar olur? DPF'yi elektronik haricinde Mekanik olarak da iptal ediyorlar değil mi? Sanırım yüksek beygir ve yüksek tork alınması için mekanik olarak da iptal edilmesi gerekiyor DPF'nin? Bu konu hakkında da bilgi verebilirseniz çok memnun olurum

DPF in elektronik iptali Chiptuning ile birlikte yapılır ücretsiz.

DPF in sökülüp yerine takılacak boru parçasının ücreti için verdiğim numara ile görüşmelisiniz.

Hocam Kütahya'daki mustafa beyi aramadan önce son olarak şunu sormak istiyorum; mekanik DPF iptali ile 109 HP Focus TDCi,sorunsuz ve safe değerler olarak, kaç hp güce ve kaç torka ulaşır? Mustafa beye mail attım geri dönüş yapmadı, sizden aldığım cevaptan sonra telefonla irtibata geçeceğim

• Mehmet hocam, ford connect 110 bg egr iptali nasıl oluyor? Yararı veya zararı varmı? Tam olarak nasıl çalışıyor connectte bu sistem bilginiz varmı? İptal ettirmek bana yarar sağlarmı? Sanıyorum egr aynı zamanda motordaki ısıyı belirli oranda sabitlemeye çalışıyor. İptali ile ısı yükselmesi olurmu? Bilirsiniz iptali durumunda yanma verimi artıyor ve ısı yükseliyor. Bu ısı yükselmesi ne kadar olur sizce? Teşekkür ediyorum...
  • dacia sandero stepway 1.5 dci 50kw. 70bg 160n.tork aracıma uyguladım. Su an 70kw 94bg 200n.tork. Oldu. Maksimum torkta 98 bg olması gerekiyodu ama olmadı son dynho test sonucu bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam Kütahya'daki mustafa beyi aramadan önce son olarak şunu sormak istiyorum; mekanik DPF iptali ile 109 HP Focus TDCi,sorunsuz ve safe değerler olarak, kaç hp güce ve kaç torka ulaşır? Mustafa beye mail attım geri dönüş yapmadı, sizden aldığım cevaptan sonra telefonla irtibata geçeceğim

145-150hp 325nm gibi rakamlar ortaya çıkacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Mehmet hocam, ford connect 110 bg egr iptali nasıl oluyor? Yararı veya zararı varmı? Tam olarak nasıl çalışıyor connectte bu sistem bilginiz varmı? İptal ettirmek bana yarar sağlarmı? Sanıyorum egr aynı zamanda motordaki ısıyı belirli oranda sabitlemeye çalışıyor. İptali ile ısı yükselmesi olurmu? Bilirsiniz iptali durumunda yanma verimi artıyor ve ısı yükseliyor. Bu ısı yükselmesi ne kadar olur sizce? Teşekkür ediyorum...

çok kolay yapılan bir işlem ve Zaten Fordun kendisinin her fırsatta uyguladığı bir işlem..

ben bugüne dek Chiptuning uyguladığım hemen her 110 luk connect in EGR sini iptal etmişimdir..

diğer kendini chiptuning ci zanneden arkadasların bu tip uygyulamalardan pek haberi olmaz.. Bu işi sadece program yüklemekten ibaret olduğunu zannederler..

Ciddi faydasını görürsünüz iptalinin.. alt devirlerde hissedilir canlılık ve yakıt ekonomisi elde edilir.. EGR nin motor ısısıyla alakalı bir görevi yok.. EGR nin soğuttuğu yanma odası sıcak kaldığında motor daha verimli ve SAĞLIKLI çalışıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirES_26

dacia sandero stepway 1.5 dci 50kw. 70bg 160n.tork aracıma uyguladım. Su an 70kw 94bg 200n.tork. Oldu. Maksimum torkta 98 bg olması gerekiyodu ama olmadı son dynho test sonucu bu.

3-5 hp ye takılmayın zamanla açılır ulaşır o değerlere..

kim yaptı Kadir bey uygulamayı ?
  • quote:

quote:

Mehmet hocam, ford connect 110 bg egr iptali nasıl oluyor? Yararı veya zararı varmı? Tam olarak nasıl çalışıyor connectte bu sistem bilginiz varmı? İptal ettirmek bana yarar sağlarmı? Sanıyorum egr aynı zamanda motordaki ısıyı belirli oranda sabitlemeye çalışıyor. İptali ile ısı yükselmesi olurmu? Bilirsiniz iptali durumunda yanma verimi artıyor ve ısı yükseliyor. Bu ısı yükselmesi ne kadar olur sizce? Teşekkür ediyorum...

çok kolay yapılan bir işlem ve Zaten Fordun kendisinin her fırsatta uyguladığı bir işlem..

ben bugüne dek Chiptuning uyguladığım hemen her 110 luk connect in EGR sini iptal etmişimdir..

diğer kendini chiptuning ci zanneden arkadasların bu tip uygyulamalardan pek haberi olmaz.. Bu işi sadece program yüklemekten ibaret olduğunu zannederler..

Ciddi faydasını görürsünüz iptalinin.. alt devirlerde hissedilir canlılık ve yakıt ekonomisi elde edilir.. EGR nin motor ısısıyla alakalı bir görevi yok.. EGR nin soğuttuğu yanma odası sıcak kaldığında motor daha verimli ve SAĞLIKLI çalışıyor..

Anlıyorum. Benim problemim motor ısısı... Özetle diyorsunuzki yanma odası sıcak kalması bizim için problem teşkil etmiyor,oradaki sıcaklık artışı zararlı olmuyor. Çok sıcak havalarda, mesela doğuya gezi amacıyla gidince bile problem olmaz diyorsunuz.

• chip Almanyadan geldi. işlemcili bildiğimiz chipturning uygulama chipi. Araca özel geldi. Montajı 30 sn. sürdü kendim uyguladım. Ecu ile motor arasına takılıyor.
  • quote:

chip Almanyadan geldi. işlemcili bildiğimiz chipturning uygulama chipi. Araca özel geldi. Montajı 30 sn. sürdü kendim uyguladım. Ecu ile motor arasına takılıyor.

Siz aracınıza Powerbox uygulamışsınız.. Chiptuning ile alakası yok..
  • quote:

Anlıyorum. Benim problemim motor ısısı... Özetle diyorsunuzki yanma odası sıcak kalması bizim için problem teşkil etmiyor,oradaki sıcaklık artışı zararlı olmuyor. Çok sıcak havalarda, mesela doğuya gezi amacıyla gidince bile problem olmaz diyorsunuz.

dış ortam ısısı ile yanma odası sıcaklığı paralel artmıyor.. farklı değişkenler..
  • Hocam egr iptali clio 3 dizellere de yapılabiliyor mu?
    Egr iptali yarar sağlıyorsa neden otomobil ureticileri bu aleti takıyorlar araca?

Az önce bu isler hakkında bilgisi olan hocama sordum.arıza lambası yakar ve yakıt tüketimini arttırır dedi.dogrumu hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hk@n -- 31 Ocak 2012; 19:04:43 >
  • Nerden eminsiniz? Kutu ve cihaz üzerinde üğzerinde öyle yazmıyor? Türkiyedeki chip turning uyluması yapan yerlerdeki ile tasarımve montaj aynı. Resmini bi yükleyim. Bi değerlendirin.
  • quote:

quote:

145-150hp 325nm gibi rakamlar ortaya çıkacaktır..

Teşekkürler hocam, az önce Mustafa bey ile de görüştüm, ismini sizden aldığımı söyledim. Cumartesi günleri müsaitmiş. Sizde ilgilendiğiniz için çok sağolun

Bu arada söylediğiniz değerler çok iyi. 145 hp - 325 nm tork, bildiğimiz 2.0 litrelik dizel motor verileri gibi Gayet iştah kabartıcı

• quote:

quote:

chip Almanyadan geldi. işlemcili bildiğimiz chipturning uygulama chipi. Araca özel geldi. Montajı 30 sn. sürdü kendim uyguladım. Ecu ile motor arasına takılıyor.

Siz aracınıza Powerbox uygulamışsınız.. Chiptuning ile alakası yok..

resim bu bu parça takılı..... sizce nedir?

MODİFİYE CHIP TUNING VE POWER BOX HAKAN USTA

• quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Hocam egr iptali clio 3 dizellere de yapılabiliyor mu?
    Egr iptali yarar sağlıyorsa neden otomobil ureticileri bu aleti takıyorlar araca?

Az önce bu isler hakkında bilgisi olan hocama sordum.arıza lambası yakar ve yakıt tüketimini arttırır dedi.dogrumu hocam?

dizelim.com sitesinde detaylı bilgi bulabilirisniz..
  • quote:

Nerden eminsiniz? Kutu ve cihaz üzerinde üğzerinde öyle yazmıyor? Türkiyedeki chip turning uyluması yapan yerlerdeki ile tasarımve montaj aynı. Resmini bi yükleyim. Bi değerlendirin.

bu bildiğin racechip

burda Türkiye de bakkal bile satıcak yakında..
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.