Şimdi Ara

DOĞALGAZ PROJESİ İÇİN YARDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
14.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evimizde tadilat yaptırıyoruz.Bir firma ile anlaştık.Su tesisatı doğalgaz tesisatı vb.komple yenilendi.Yalnız ben yapan firmaya pek güvenemedim.Bana doğalgaz için proje çizdiklerini söylediler.Benden herhangi bir belge almadılar...Şimdi petekleri kombiyi takacaklar.Ne zaman açılacak dediğimde.Siz oturmaya başladığınızda 1 günde açılır o kolay merak etmeyin dediler...Kaçak döşemiş olmalarından ve gazı kendilerinin açmasından şüpheleniyorum.Böyle bir şey olursa bu yalanı nasıl ortaya çıkarabilirim...Bana bir belge vermeleri gerekirmi.Yada istemeleri...İgdaşa soramam çünkü bize niye haber vermediniz diyerek ceza kesebilirler...Projesiz olursa proje isteme hakkım olmalı herhalde.Lütfen bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim...

Not:Evimde doğalgaz tesisatı vardı.Yeniledim...

• daha önce aktif olarak kullanıyormuydunuz?

eğer kombiniz önceden yoğuşmasız, yenisi yoğuşmalı ise proje gerekir.ama igdaş kampanya yapmıştı sanırım, yoğuşmalı yapınca proje istemiyordu.

siz gidip igdaş'a sorabilirsiniz, hiçbirşey demezler.
  • garcy kullanıcısına yanıt
    Igdaşı arayın ve firmayı sorgulayın. Igdaş onaylı çıkarsa sorun olmaz, herhangi bir belge vermiyorlar zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

daha önce aktif olarak kullanıyormuydunuz?

eğer kombiniz önceden yoğuşmasız, yenisi yoğuşmalı ise proje gerekir.ama igdaş kampanya yapmıştı sanırım, yoğuşmalı yapınca proje istemiyordu.

siz gidip igdaş'a sorabilirsiniz, hiçbirşey demezler.

Kampanya değil, yoğuşmalı yoğuşmasız ayrımı kalktı artık Izgaz'da proje istemiyor. Sadece bacalı - hermetik ayrımı devam ediyor ve bacalıdan heremetik kombiye geçişte proje isteniyor. Bacalı kombi montajına ise izin verilmiyor, yasaklandı. Hatta mevcut tüm bacalı şofben ve kombileri hermetik ile değiştirme zorunluğu gelecek diye konuşuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Igdaşı arayın ve firmayı sorgulayın. Igdaş onaylı çıkarsa sorun olmaz, herhangi bir belge vermiyorlar zaten.

Evimizde daha önce doğalgaz vardı.Yeniden döşendi...Kombimiz bacalıydı şimdi hermetik olucak.Peteklere giden borular alttan geçirildi...

Firma igdaş onaylı değil sanırım.Çünkü isimlerini bulamadım igdaş sitesinde.Ancak onaylı firma ile işbirliği yapabilirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy
    Evimizde daha önce doğalgaz vardı.Yeniden döşendi...Kombimiz bacalıydı şimdi hermetik olucak.Peteklere giden borular alttan geçirildi...

Firma igdaş onaylı değil sanırım.Çünkü isimlerini bulamadım igdaş sitesinde.Ancak onaylı firma ile işbirliği yapabilirler...

Bacalıdan hermetiğe geçişte proje gerekiyor. Liste güncel olmayabilir, bayramdan sonra Igdaş'ı telefonla arayıp bilgi alın.
  • Bugün kombiyi ve petekleri taktılar.Mutfak dolabınız vs.gelsin ondan sonra açılış olacak dediler.Yalnız şöyle bir sorun var.Tesisatçı firma ocak gazının bağlandığı boruyu marangozun ikazına rağmen yanlış yerden indirmişler.Yani mutfak dolabı gelince boru dolabın içinde kalacak.Marangoz doğalgazı açtırın yoksa boru dolap içinde kaldığı için onay alamazsınız diyor tesisatçı firma birşey olmaz dolap gelsin diyor.İgdaşı aradım bilgi almak için ama hemen tesisat no yada tc kimlik no istiyorlar.Ben sadece bilgi almak istiyorum.O zamanda yardımcı olmuyorlar..

Not:Tesisatçı firma olur diyorsa boşver demeyin çünkü en az 20-30 kere bu tarz söylemlerinde haksız çıktılar.Ben dolap geldikten sonra igdaş onay vermezse dolabı değiştiremem tesisatçılarla mahkemelik olmam gerekecek.Kışın Doğalgazı kullanamayacağım vs.vs.vs....

Özet:Mutfakta Ocak gazının bağlandığı boru mutfak dolabı içinden geçebilirmi.Yer:İstanbul...

vana dışarıda kaldığı sürece, el ile hemen ulaşılacak yerde olduğu sürece sorun olmaz. ama bence gazı açtırın, firma neden mutfak dolabını bekliyor ki?
  • quote:

vana dışarıda kaldığı sürece, el ile hemen ulaşılacak yerde olduğu sürece sorun olmaz. ama bence gazı açtırın, firma neden mutfak dolabını bekliyor ki?

İgdaş mutfağı görmeden onay vermezmiş...Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor zaten...

Aman arkadaşlar ben düştüm sizler düşmeyin.Biz biliriz biz yaparız sıkıntı yok diyen insanlardan korkar oldum.1 aydır bu kelimelerle yaşıyorum.Araştırın referans isteyin sözleşme yapın adan zye sözleşmeye herşeyi yazdırın söz uçar yazı kalır insanlara öyle iş verin.Allaha havale ettim benden aldıkları alacakları paraların hayrını görmesinler...
    Bizim ocağın borusu dolabın içinden geçiyor. İzgaz onay verdi, herhangi bir sorun olmadı.

DOĞALGAZ PROJESİ İÇİN YARDIM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcy

quote:

İgdaş mutfağı görmeden onay vermezmiş...Bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor zaten...

Aman arkadaşlar ben düştüm sizler düşmeyin.Biz biliriz biz yaparız sıkıntı yok diyen insanlardan korkar oldum.1 aydır bu kelimelerle yaşıyorum.Araştırın referans isteyin sözleşme yapın adan zye sözleşmeye herşeyi yazdırın söz uçar yazı kalır insanlara öyle iş verin.Allaha havale ettim benden aldıkları alacakları paraların hayrını görmesinler...

belki ben dolap kullanmayacagim boyle sey mi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet böyle olucak dolap gelince...

Bir şey anlatamıyorsun ki adamlara.Suya götürüp susuz döndüren cinslerden...Laf cambazı...Kış gelmeden Şu işleri bir hayırlısıyla bitirsek rahatlayacağım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.