Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (850. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 848849850851852
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sertay_a

quote:

Orijinalden alıntı: costantine54

2016 1.6 Dizel 136 HP Astra HB için dexos2 standartları olmayan castrol edge ll (Birde castrol edge c3 var dexos2 standartlarına Uygun) kullansak bir sıkıntı olur mu? İlla ki dexos2 standartlarına uygun olmak zorunda mı motor yagı?

kullanma kılavuzunda kesinlikle dexos2 diyor, garantiden çıkmasın araç.

Kesinlikle demiyor eğer dexos2 standartlarına uygun değilse ACEA C3 standardına uygun motor yağıda kullanabilirsiniz diyor.
  • quote:

quote:

quote:

2016 1.6 Dizel 136 HP Astra HB için dexos2 standartları olmayan castrol edge ll (Birde castrol edge c3 var dexos2 standartlarına Uygun) kullansak bir sıkıntı olur mu? İlla ki dexos2 standartlarına uygun olmak zorunda mı motor yagı?

Kesinlikle demiyor eğer dexos2 standartlarına uygun değilse ACEA C3 standardına uygun motor yağıda kullanabilirsiniz diyor.

ben kesinlikle diye hatırlıyorum, tekrar bakmadım, dediğin doğrudur. ama dexos 2 almak daha mantıklı gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben kesinlikle diye hatırlıyorum, tekrar bakmadım, dediğin doğrudur. ama dexos 2 almak daha mantıklı gibi.

Dogru daha mantıklı ama işte aradaki fark ne olur onu soruyorum.

• Arkadaşlar, zorunlu trafiği hangi firmadan uyguna yaptırırız? 1 ay önce Allianzdan 1600 TL ye yaptırdım, şuan başka bir firmadan yaptırma şansım var, daha uygun yapan firmalar var mıdır?
  • Merhaba sayın XuPiTeR. Aşağıda benim 1.6 dizel otomatik için paylaştığım genel ortalamamı ve min/max değerlerini görebilirsiniz. Aldığım performansın karşılığı olarak harcadığım yakıt bana makul geldi. Bu değerlendirmeyi eski arabam olan 1.3cdti corsa tüketim/performans değerleri üzerinden yapıyorum.

Opelde astra veya başka bir araca 2017 için çift kavrama geleceğini zannetmiyorum. Mokka x gibi yeni lansmanını yaptığı modellere bile mevcut kombinasyonu kullanıyor. Bence opel tercihini tam otomatikten yana yaptı bu şekilde devam edecek.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oy61 -- 30 Eylül 2016; 13:32:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mikoli88 kullanıcısına yanıt
    1600TL mi Ben daha bu indirimler yapılmadan önce nisan ayında hasarsızlığım bile aktarılamadan 630 mu ne vermiştimde içim gitmişti(firmayı bilmiyorum o işlere hanım bakıyor). Bence kesinlikle başka firma bakın.

• oy61 O kullanıcısına yanıt
    Mercedes'in 9 ilerisi de tork konvertörlü. BMW(çift kavrama işine hiç girmedi) ve Volvo da keza öyle. Jaguar(tork konvertörlü) vs. devamını saymıyorum...Çift kavrama artık terk ediliyor sanırım.
    Evet, ilk araç ve yaş genç olunca en uygunu buydu 1 ay öncesinde, ziraat sigortanın geyikleri falan vardı, gerçek mi bilmiyorum, onu da araştırıcam, bakalım.
    Kullandığın programın adı ne arkadaşım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikoli88

Arkadaşlar, zorunlu trafiği hangi firmadan uyguna yaptırırız? 1 ay önce Allianzdan 1600 TL ye yaptırdım, şuan başka bir firmadan yaptırma şansım var, daha uygun yapan firmalar var mıdır?

1.600 TL !!! Trafik Sigortası.. Kasko olmasın bu ?? 1.600 TL Trafik sigortasımı olur. Allianz'tan 720 TL'ye yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 30 Eylül 2016; 15:03:30 >
  • çok şükür 8 senedir vukuatım yok ona rağmen 1000 tl tuttu zorunlu sigorta... bazı rakamları görünce, hafiften kaptırmışlar galiba bana
  • Arkadaşlar boya korumada x protex meguiarsdan daha mı iyi? Bir boya korumacı bu bilgiyi verdi.

Arabanı uzun süre kullanacaksan x protex kullanalım, bu marka 4-5 yıl arabanın boyasını korur; meguiars'da 6 ay-yılda bir gelmek zorunda kalırsın bilgisini verdi.

Ben meguiars istiyorum ama foruma sorayım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 1 Ekim 2016; 7:25:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oy61

Merhaba sayın XuPiTeR. Aşağıda benim 1.6 dizel otomatik için paylaştığım genel ortalamamı ve min/max değerlerini görebilirsiniz. Aldığım performansın karşılığı olarak harcadığım yakıt bana makul geldi. Bu değerlendirmeyi eski arabam olan 1.3cdti corsa tüketim/performans değerleri üzerinden yapıyorum.

Opelde astra veya başka bir araca 2017 için çift kavrama geleceğini zannetmiyorum. Mokka x gibi yeni lansmanını yaptığı modellere bile mevcut kombinasyonu kullanıyor. Bence opel tercihini tam otomatikten yana yaptı bu şekilde devam edecek.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Kulladığınız program nedir?

• guida kullanıcısına yanıt
    Oluyor :) 2000-3000 teklif veren firmalar da vardı, en uygunu bir de bu :) bakalım uygun bir firma bulucam inş.
  • MikaHakkinen kullanıcısına yanıt
    qwert06 kullanıcısına yanıt
    Drivvo.

• eisenberg kullanıcısına yanıt
    Açıkcası dsg tecrübem olmadı ama opeldeki mevcut tam otomatik vitesin beni rahatsız eden bir yönüde olmadı. Örneğin babamım honfa citysindeki otomatik vites 1.4 atmosferik benzinli motor ile beni deli ettigi için otomatiğe hep mesafeliydim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oy61

Drivvo.

İOS versyonu yok :(
    Opel'in benzediği mi diyeyim, örnek aldığı mı diyeyim, BMW ile çok ortak yönleri var.
  • Arkadaslar benim kafama bu lastik mevzu takildi sıkıntı ne neden degistiriyorsunuz ben kışlık alsam mi diye dusunurken siz yeni lastiklerinizi neden degistiryorsunuz kafama cok takildi benim arabadaki lastikler bridgestone turanza 225 45 r 17 91 v bunlarda sorun yasayan varmi

• opelin easytronic'den sonra otomatikleştirilmiş bir şanzımanı daha tercih edeceğini düşünmüyorum.

diğer rakiplerinin kullandığı çift kavramalıların hali belli, ısınınca kenara çek dinlendir ısıyı düşür der sana. tanıdıklarımdan çok duydum
    arkadaşım aracı yeni aldı i30 2 saat trafikte kalmış, araba bir uyarmış iki uyarmış bakmış şoför banamısın demiyor. yolun ortasında stop etmiş araba :)) renault edc de aynı şekilde. dsg herkesin malumu.

diğer aracımda easytronicle iyi anlaşıyorduk biraz aptaldı ama çok üzmedi beni
  • 
Sayfa: önceki 848849850851852
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.