Şimdi Ara

'Corsa' Genel (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saol dostum.Benimde amcamlar izmirde yaşıyor.izmirde araba kullanma fırsatım oldu en son gittiğimde.Gerçekten tam anlamıyla tadına varıyorsunuz arabanın.Tamam bomboş yollar caddeler yok , elbette trafik var ama ; izmirin en yoğun trafiği bile istanbulun yanından geçemez.Harika bir şehir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: can_90_05

Saol dostum.Benimde amcamlar izmirde yaşıyor.izmirde araba kullanma fırsatım oldu en son gittiğimde.Gerçekten tam anlamıyla tadına varıyorsunuz arabanın.Tamam bomboş yollar caddeler yok , elbette trafik var ama ; izmirin en yoğun trafiği bile istanbulun yanından geçemez.Harika bir şehir.

Evet istanbulun trafiği yoğun
  • yardımınız için teşekkürler
    corsa 1.3 tiptronik viteste karar kıldık
    inşallah en kısa sürede gönlümüze göre bişeyler bulabiliriz
    arabayı alınca yorumlarımı yazıcam
    tekrar teşekkürler
  • 2008 corsaların geliş tarihi ile ilgili bilgisi olan varmı. geçen gün sipariş verdiğim bayiye gittim adamların daha haberi yok belki başka bayilere bilgi gelmiştir bu konuda bilgisi olan varmı opel odak da satacak astra kalmamış adamlar makyajsız kasa bi astrayı içeri almışlar şovruma öyle satış yapıyolar
  • şase ve motor numarası belli olmuş ve bant da üretime başlamış 2008 corsa için teslim tarihini 25 ekim olarak mail attılar. ilk önceleri 5 ekim diyorlardı şimdi 25 inde teslim olur dediler. Ancak panorfamik tavan olmasa sipariş 15 gün öne atardı dediler. (Tabi bunlar bayinin bana verdiği bilgiler)
  • valla banada 15 ekimi bulmaz dediler teslim hatta gemiye binmek üzere olması lazım gibi birşey söylediler bende esp var sunroof var 3 kapı dizel bütün bunlar birleşince baya bekleticekler diye korkuyorum bugün tam 1 ay ol tahminen bayramdan önce kesin gelmiş olurda ekim başı bile gelse iyi olur hadi eylülü geçtim
  • tatlı bekleyişler bunlarrr
  • haklısın arkadaş. Ama sayılı gün çabuk geçmiyo...
  • merhaba arkadaşım arabasının aküsünü değiştirdi ve radyosu kod istemeye başladı. radyo kodu nedir ve nasıl girilir? araba opel corsa 98 model dünya kupası özel yapım teşekkürler
  • yanılmıyosam 6 basamaklı idi arabanın kitapçığında daha doğrusu radyonun kitapçığında yazıyor nası yapılacağı her kanal düğmesi bir gidit için geçerliydi en azndan bizim astrada öyle
  • Herkese merhaba,

Tatilden döneli 10 gün kadar oldu, arada forumu takip etmeye çalıştım fakat yazmaya ancak fırsat bulabildim. Görebildiğim kadarı ile heyecanla yeni oyuncaklarını bekleyen arkadaşlar var, onlara bol bol sabır diliyorum...

14 gün içinde tam 3000 kilometre yol yaptık, 5 tam ve bir de yarım depo benzin harcadık (100 km.ortalaması yaklaşık 8 litreye denk geldi).

Sevgili Corsa'mız bu sürede bizi üzecek herhangi bir sorun çıkartmadı, aksine gayet konforlu ve keyifli bir gezi yapmamızı sağladı.

Bu güzel gezinin en kötü yanı ise inşa halindeki yollarda otomobilin kaportasına sıçrayan çakıl taşları idi. Bazı çakıl izleri döndüğümde rötuş yapılmasını gerektirecek kadar derin idi

Corsa muhabbetlerinde tekrar buluşmak dileğiyle, herkese selamlar & sevgiler...
    Serdar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 4 Eylül 2007; 15:26:20 >

• Opel Corsa 1.2,2004 model ve 60.000 km de,benzinli..Arkadaşlar bu arabaya 17.000 ytl istiyorlar,fiyat nasıl?

Sizce bu arabanın yakıtı nasıldır?Arabada hiçbir sorun yok bu arada,hatasız..Yardımcı olursanız çok sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: wNchstR

Opel Corsa 1.2,2004 model ve 60.000 km de,benzinli..Arkadaşlar bu arabaya 17.000 ytl istiyorlar,fiyat nasıl?

Sizce bu arabanın yakıtı nasıldır?Arabada hiçbir sorun yok bu arada,hatasız..Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Fiyat olarak bana biraz fazla geldi,araba 1,2 ve 60.000de; corsalarda 1,2 ile 1,4 arasında kayda değer bir yakıt tasarrufu yok fabrika verilerine göre fark sadece 0.2, bence 1.4 tercih edilmeli.
  • türkiyenin belkide en çok sahip olunan hb arabası için foruma katılanların sayısının düşüklüğü çok enteresan doğrusu..
    yolda kafamı nereye çevirsem corsa nette piyasası en geniş araba olarak bu araba varken katılım niye bu kadar düşük anlamış değilim..
    inşallah 15-20 gün içinde bende aranıza otomatik+dizel bir corsa sahibi olarka katılıcam
  • Arkadaşlar Ben yeni corsa almayı düşünüyorum.Bugün yayınlanan fiyat listesinde 1.3 CDTİ 90 HP easytronic şanzıman seçeneğini de görünce vuruldum.Sizce nasıl bir seçim olur?
  • 5 kapı sport seçeneği kalkmış ama cosmonun da fiyatı uçmuş heralde espyi falan standart yaptılar hata veriyor sipariş ettiğim aracın fiyatını göremiyorum çok ilgin. 3 kapı cdti sport satış fyatını görebilsem de rahatlasam acaba uçtumu onunda fiyatı
  • Çok enteresan...

Opel, 1.6 benzinli turbo motorlu 150hp'lik yeni bir sportif Corsa modeli (GSI) çıkartıyor, ve "spor bir hatchback otomobil ille de 3 kapılı olur" demeden, sportiflik ile birlikte pratikliğe de önem veren kullanıcılar da olduğunu bilerek 5 kapılısını da seçenek olarak sunuyor. Ama GM Türkiye ne yapıyor; yeni model yılında bırakın GSI'ı ürün gamına katmayı, 5 kapılı tek spor Corsa olan Sport versiyonunu da fiyat listesinden çıkartıyor... Önümüzdeki yıllarda GSI'ı ithal etmeye karar verseler bile bu kafa ile eminim yalnızca 3 kapılısını getireceklerdir...

5 kapılı spor modellere Türkiye'de çok talep olmadığını tahmin etmek zor değil, ancak anlamadığım şu : Bu otomobilleri zaten siparişle getiriyorsunuz, kimse size 500 adet birden ithal edip stoklarınızda çürümeye terk edin demiyor... Opel'in tüm Avrupa ülkelerinde sunduğu model paleti ne ise, aynen hepsini fiyat listene koyarsın, isteyen olursa da zaten beklemeye razıdır, siparişini verir getirirsin...

Aynı konu opsiyonlar ve aksesuarlar için de geçerli : Talihsiz Türk tüketicileri eğer Cosmo değil de Essentia, Enjoy ya da Sport tercih etmişlerse; park sensörü, hızlı ısıtma ve benzeri bir çok opsiyonu parasını ödeyerek bile satın alamıyorlar, bu kadar saçma bir şey olabilir mi ? Özel siparişle üretilen bir otomobile "hayır bu opsiyonu koyamazsınız" demenin manası nedir ?

GM Türkiye'yi ürün yelpazesini genişletecekleri yerde varolan seçenekleri de azalttıkları ve 2007 senesinde Türk tüketicisini hala dünyayı birkaç adım geriden takip etmek zorunda bıraktıkları için kınıyorum...

Ayrıca hata veren ve yanlışlarla dolu (ESP 918 yerine 91.8 Konfor Paketi 561 yerine 56.1, Metalik Renk 617 yerine 61.7 YTL görünüyor, kaçırmayın, hemen alın!!!) bir fiyat listesi sayfası da ne kadar özenli çalıştıklarının bir işareti olsa gerek !.. Zaten en ince detayına kadar teknik bilgiler ve birbirinden güzel fotoğraflarla dolu Almanya web sitesini gördükten sonra opel.com.tr yazmaya benim elim varmıyor...

• opel in yada opel Türkiyenin yaptıkları gariplikleri kınamana inanılmaz bi şekilde bende katılıyorum. Dediğin gibi sadece modeller ve opsiyonlar konusunda diil web sayfası konusunda bile ne kadar farklı (almanya ile) olduğumuz ortada.
    Ancak şöyle bir durumda var. bu sıkıntılar sadece opel de değil. Hatta opel markası (bunca çokluğuna rağmen) bu sıkıntıların sanırım az yaşandığı bir marka. (Türkiyede üretim yapmayanlar firmalar arasında). Neden dersen. Ben corsa cosmo sipariş vermeden hatta aklımda bile yokken opel (ki opel konusunda senin ve bu forumun bana kattıkları ve kararımda etkileri asla azımsananmaz) bir sürü yabancı markayı araştırdım. Ortaya çıkan bir kaç sonuç şu idi.

1- ilk olarak nissan note bakmıştım. ısrarla esp istiyordum. Ancak avrupada tüm note larda esp olmasına rağmen parasını, farkını verecem deseniz bile Türkiye deki, notelere esp alamıyorsunuz. Ayrıca renk seçeneğinde bile sipariş veremiyorsunuz. Sütlükahverengi 1.6 tekna düz vites istiyorum diyorsunuz, cevap valla ne zaman yollarlar bilinmez oluyor. İyi o zaman ben kapora vereyim sizde bana süresi önemli diil tarih verin diyorsunuz cevap, valla onlar ne yollarlar ise biz onu satıyoruz oluyor. ve derhal nissandan kaçıyorsunuz.

2- Honda ya gidiyorsunuz. ben jazz istiyorum diyorsunuz . İyi isteyin bakalım diyorlar. Peki bi görelim bakalın neymiş, içi nasılmış bana uyarmıymış diyorsunuz, el cevap. Valla biz bu aralar çok satıyoruz jazz ı bayi başına 17 adet kota var. Sergilemek için elimizde jazz yok siz sokakta bakın öyle gelin..... HA diyorsunuz ve kaçıyorsunuz..

3- Punto arabanızı satıp punto nun üst modelini esp lisini skydoom lusunu ve çelik jantlısını istiyorsunuz. Bursada bir bayii ye gidiyorsunuz isteğinizi söylüyorsunuz. Tamam diyorlar siparişi geçeriz ama kapora 5000 ytl isterim. Diyorsunuz ki. Kardeş Türkiyede fabrikası olmayan opel bile 1 000 ytl ye sipariş geçiyor sen neden böyle yapıyorsun. El cevap. kardeş ben liderim böyle satıyorum . istersen al istersen alma peki diyorsunuz ve vınnn.

Opel e geliyorsunuz (neskar) bambaşka bir dünya ve kalite ile (opel için) karşılaşıp değil size 1000 ytl 10 000 ytl alın diyorsunuz ve rahata eriyorsunuz.
    Özün sözü evet Opel yada Opel Türkiyenin yaptığı tartışmasız nahoş bir şey ama inanın diğer markalarda da çok farklı değil. Tabiki he konuda olduğu gibi bu konuda da istisnalar olacaktır. Belkide ben biraz fanatikçe yaklaşıp opel e toz kondurmak istemiyorum ama yaşadıklarım ve hissettiklerim bunlardır.

• bildiğim kadarıyla 3 kapılı seçenekte gsi gelecek hatta fiyat listesinde de gsi hariç gibi ibareler var olduğuna göre 3 kapılarda gsi mevcut. ama 5 kapılı gsi da olmalıydı nası 5 kapılı golf gti olması gerekiosa ülkede
  • Arkadaşlar corsa 2008 modelleriyle görünüm mü değiştirmiş yoksa bana mı yeni hb astra gibi gözüktü?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.