Şimdi Ara

BMW F30 18 Jant ve YAKIT!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 Bmw F30' 3.16 Aracım var.
    Aracın üzerinde 16 jant var, ben 18 m6 jantı takmayı düşünüyorum, yakıtı etkilermi?
    Aranızda bu işlemi yapan arkadaşlar varmı, yakıtı etkiliyor ise ne kadar etkiler?

Bu arada aracımla Uzun Yolda 460 TL ye 1.650 km yol yaptım, yakıtta çok başarılı tabi benzin 5 TL olmadna önce :D

Yardımcı olursanzı sevinirim.

• Ben F20 1.18'i'ye taktırdım bi yarım LT arttırmış olabilir, ölçmek pek mümkün değil.
    Şehiriçi 8,5 - 9LT arası yakıyor

BMW F30 18 Jant ve YAKIT!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwaysfc -- 21 Temmuz 2013; 13:32:52 >
  • alwaysfc kullanıcısına yanıt
    Güzel Olmuş, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin,
    Yayda var sanırım? 3,5 Luk? doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: One In A Million

Güzel Olmuş, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin,
    Yayda var sanırım? 3,5 Luk? doğrumudur?

Yay yok, orjinal çok fazla aralık kalmıyor biraz da kaldırımın etkisi var resimlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: One In A Million

Arkadaşlar Merhaba,

2012 Bmw F30' 3.16 Aracım var.
    Aracın üzerinde 16 jant var, ben 18 m6 jantı takmayı düşünüyorum, yakıtı etkilermi?
    Aranızda bu işlemi yapan arkadaşlar varmı, yakıtı etkiliyor ise ne kadar etkiler?

Bu arada aracımla Uzun Yolda 460 TL ye 1.650 km yol yaptım, yakıtta çok başarılı tabi benzin 5 TL olmadna önce :D

Yardımcı olursanzı sevinirim.

Etkilememesi mümkün değil, tabi etkiler de ne önemi var? Hem lastiği çok pahalı hem de performans kaybı var. Bunlar yakıttan da önemli. Kaldı ki şu kadar arttırır demek için aynı şartlarda test edebilmek lazım. Uzun yolda %5 etkiler ama kalabalık ve dur kalklı şehiriçi trafiğinde %20 bile etkileyebilir.

Anlatabiliyor muyum? Yani soru aslında çok anlamlı değil. O kötü jantla gezeceğime depoda 20 lira fazla veririm. O zaman 17 de alınır değil mi? hayır o da daha fazla yakar 16 ya göre sonuçta. Bu arabayı az yakmak için filan almadık. Bmw diye aldık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.