Şimdi Ara

photoINK mürekkep (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
9
Favori
55.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu büyük kartuşları bilemem ama küçük dolan kartuşlar tam oturmayabiliyor ve o zaman hafif sızıntı oluyor buda kafada renklerin karısmasına sebep oluyor bekleme modunda.
  • meco M kullanıcısına yanıt
    İyice itiyorum yerine.

2-3 aydır kullanıyorum.

Her seferinde aynı sorunu yaşadım.

Dediğiniz gibi tam oturmuyor galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    birde orjinale göre ne kadar mürekkep dolduruyorsunuz? belki fazlalık oluyorsa kusuyordur kartuşlar.
  • Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    olayı cözdüm galiba.. yalnız dolum kartuslarınızı nereden aldınız? onlarla iletişime gectinizmi? geçtiyseniz ne dediler?
  • meco M kullanıcısına yanıt
    Aliexpressten aldım hocam.

Satıcı ile iletişime geçmedim.

Kartuşu baya doldurmuştum ilk başta. Şimdi azalmış olmasına rağmen aynı sorun devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütün mürekkepli yazıcılarda 2 hafta kullanmazsan kuruma ve renklerin karışması normaldir.Orjinal kartuş kullansan bile powercolor.com.tr arkadaşımızdan numune aldın şu an için gayet iyi bi sorun yok.Özelliklede kırmızı renk dedikleri gibi bayrak kırmızısı.Eğer bi sorun olursa sizede bildirim.Photink le kıyasladğımda renklerde çok bariz fark var.photink çok soluk çıkartıyordu.
  • Merhaba arkadaşlar, okulumuzda Epsun L220 ve Epson L382 Tanklı yazıcı kullanıyoruz. Orjinal mürekkepler pahalı sizce hangi marka kullanmalıyım. Yukarıdaki yazılanları okuyunca bazı markaların bazı yazıcıları bozduğunu okudum. Hangi marka mürekkep almalıyım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCcan -- 30 Nisan 2017; 9:9:19 >
  • PCcan P kullanıcısına yanıt
    Epson L220 kullanıyorum ve 29000+ çıktı aldım. Kutudan çıkanlar bitince hep muadil mürekkep kullandım, hiç sorun yaşamadım. Ben de Photoink kullanıyorum, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Epson L220 kullanıyorum ve 29000+ çıktı aldım. Kutudan çıkanlar bitince hep muadil mürekkep kullandım, hiç sorun yaşamadım. Ben de Photoink kullanıyorum, tavsiye ederim.

ilk kez orjinalin dışına cıkacagım epson l365 modeli icin ancak aradıgım urunu bulamıyorum bır turlu sebebıne gelınce 4x100 ml için cıkan çok farklı fiyat seceneklerı bu da beni acaba aynı urunden A ve B kalıte olmak uzere 2 tane mi var endişesine sürüklüyor. fiyat farkı 3 5 lira olsa tamam diyecegim ancak fark 2 kat...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tokay6767

Valla ben şu anda photoink kullanıyorum değiştirmeyi düşünüyorum. Mg 5750 yazicim var 5 kartuslu. Normal Word çıktılarında sıkıntı yok da (renkli veya siyah beyz) fotoğraf çıktılarında beni çok ugrastirdi elle renk ayarı yaptım ama yine de tatmin edici değil.
    Photoink mürekkepler orta ve uzun vadede nasıldı, yorumlarınızı merak ediyorum? Ocp buna göre nasıl sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasilyus H kullanıcısına yanıt
    2 yıldır aynı yazıcıyı ben de kullanıyorum Cescesor mürekkeple. Ancak fotoğraflar kaliteli de olsa baskı kafasını tıkadı, yeni kafa aldım şimdi onda da aynı sorun. Tıkalı duruyor açmak için uğraşıyorum kaç gündür.

Photoink kullandınız mı, nasıldı sizce?

Ocp yi de çok merak ediyorum acaba deneme imkanınız oldu mu, nasıldır? Bazı arkadaşlar ikisini de öneriyor

• devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    Maalesef sadece cescesor kullandım o yüzden sorunuza yanıt veremiyorum. Tıkanma olayını hiç yaşamadım sanırım.
  • devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    Bayağıdır foruma girmiyordum mesajınızı maalesef anca görebilme fırsatım oldu. Öncelikle kusuruma bakmayın. Photoink mürekkeplerden Word PowerPoint vs gibi çıktılardan memnun kaldım. Ancak renkleri orijinal renkler gibi canlı değil. Ben başaramadım ayarını yapmak demek istemiyorum , çünkü yaklaşık olarak ince ayar için 80 sayfa müsvette harcadım. Ancak yine de orijinal renkleri yakalayamadım. Bunu Word de hissetmek çok zor oluyor. Ama resim çektiniz ve basacağım ben bunu derseniz o zaman anlıyorsunuz farkı. Şöyle ki, orijinal mürekkepli resim solmuyor. Ama photoink (bunu photoink olduğu için değil çoğu marka için söylüyorum) soluyor. Çaresini iste şöyle buldum diyebilirim. Resmin ince ayarlarını yaptınız ve en güzel çıktığına inandığınız şekilde bastınız muadil mürekkep ile sonrasında laminasyon ile resmi kaplarsanız solma olmuyor veya yapıştırmalı fotoğraf albümleri de olur.

• tokay6767 kullanıcısına yanıt
    Önemli değil, teşekkürler. Zaten yazıcının kafası gitti, atıl vaziyette duruyor 1 yıldır. İlginiz için çok sağolun

• merhaba arkadaşlar bende uzun aradan sonra gidip bu mürekkep doldurmalı hazır kartuş sistemli bir cihaz aldım, orjinal mürekkeplerini almak yerine photoink veya forprint mürekkeplerden almak istiyorum tabi yorumları biraz okudum ama sanırım photo ink veya forprint kullanan yok

sactıcı firmalarda da yorum yapılmamış, forprint bir tık ucuz olduğu için genelde o alınmış ve onun yorumları mevcut baskı kalitesi vs durumları beğenmiş hatta memnun kalmayan yok kötü yoruma rastlamadım

photoinkte ise hi yorum yok hiç yıldız falan vermişler ama hiçbir yerde yoruma rastlamadım, youtubda gezerken de photoink mürekkepleri fotoğraf kağıdına baskı yaparak normal kağıt kullanılarak kıyaslanmış orada bir alicengiz gördüm kıyas yapılacaksa iki materyalin aynı olması gerek aslında sırf bu yüzden forprint almak mantıklı

hem sesli düşündüm hemde düşüncelerimi bu platforma aktarmış oldum, lütfen iki markadan kullanan varsa ve yorumlarını aktarırsa, aktarmasada olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dakturk

merhaba arkadaşlar bende uzun aradan sonra gidip bu mürekkep doldurmalı hazır kartuş sistemli bir cihaz aldım, orjinal mürekkeplerini almak yerine photoink veya forprint mürekkeplerden almak istiyorum tabi yorumları biraz okudum ama sanırım photo ink veya forprint kullanan yok

sactıcı firmalarda da yorum yapılmamış, forprint bir tık ucuz olduğu için genelde o alınmış ve onun yorumları mevcut baskı kalitesi vs durumları beğenmiş hatta memnun kalmayan yok kötü yoruma rastlamadım

photoinkte ise hi yorum yok hiç yıldız falan vermişler ama hiçbir yerde yoruma rastlamadım, youtubda gezerken de photoink mürekkepleri fotoğraf kağıdına baskı yaparak normal kağıt kullanılarak kıyaslanmış orada bir alicengiz gördüm kıyas yapılacaksa iki materyalin aynı olması gerek aslında sırf bu yüzden forprint almak mantıklı

hem sesli düşündüm hemde düşüncelerimi bu platforma aktarmış oldum, lütfen iki markadan kullanan varsa ve yorumlarını aktarırsa, aktarmasada olur :)
    okuldaki epson tanlı yazıca photoink murekkep kullanıyorum yaklasık 1,5 yıldır. kopya sayısı yaklasık 25-30 bin de.
    orijinaller bitince surekli muadil kullandım sorun yasamadım. hatta 4x1 litrelik murkep almıstım yarıya yakını bitti diyebilirim.
    forprint konusunda bilgim yok.

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler 🙏

• Photoink mürekkeple 7 farklı yazıcıda 500000'den fazla çıktı aldık, kafadan yana sorun yaşamadık. Okul işleri için kullanıyoruz, A4 kağıda çıktılar alıyoruz, orijinalle arasında ciddi bir kalite farkı yok. Fotoğraf baskısı yapmadığımız için o konuda bir şey diyemem ama kafaya bir zararı olmadığını söyleyebilirim. Hatta 3-4 yıl önce alınan mürekkeplerde bile sorun çıkmadı. 3 pl damlacık boyutunu destekleyen Epson marka yazıcılar kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 7 Nisan 2020; 11:30:33 >
  • Bilgi için teşekkürler siparişi verdim ürünler gelince hemen ekleme yapmayacağım veya orjinal üstüne photoinki sürekli eklesem sorun olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: dakturk

Bilgi için teşekkürler siparişi verdim ürünler gelince hemen ekleme yapmayacağım veya orjinal üstüne photoinki sürekli eklesem sorun olur mu
    orijinaller bitince photo ink kullandım. dogrudan uzerine ekledim yani. yaklasık 25-30 binde yazıcı arada kafa temizliği yapıyorum sorun olmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.