Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 Mini [ANA KONU] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.995
Cevap
109
Favori
614.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun ısınma sıkıntısını sevmedim herkesin böyleyse yine önemli değilde biraz kurcalayınca hafif hafif sıcaklık artıyorda oyun falanda baya ısınıyor değeri 39 u geçmior ama nebiliym elimde okadar sıcak rahatsız ediyor. Genel mi bu hiç ısınmıyor diyen var mı normal zamanda

-Şarj sıkıntısı yaşayanlar batarya kalibrasyonu diye aratım incelesinler programsız olanları var daha önce faydasını gördüm.
  • türkcell abonesiyim, kayıtlı telefon numarası başkasına mesaj atarken veya normal mesaj atarken mms e çeviriyor, sonrada faturam kabarıyor...
    nasın engelleyebilirim. tlf s4 mini
  • 400 lira vermek yerine kasayı değiştir daha uccuza gelir kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: frhtckr

quote:

Orijinalden alıntı: ft19

merhaba arkadaşlar. oyun falan oynamam, günde toplamda 30dk görüşme, 30dk wifi den internete girerim. arada bir kurulu programları kurcalarım. arada bir fotoğraf ve video çekerim. daha önce s4 kullandım, şarjım en fazla 1,5-2 gün gidiyordu. en son güncellemeyi yaptıktan sonra süre azaldı 1-1,5 gün gitmeye başladı. s4 ün tek elle kullanamamam ve taşımasının benim için sorun olması nedeniyle sattım ve s4 mini aldım. yaklaşık 2 haftadır s4 mini kullanıyorum, aynı kullanım şartlarında şarjı en az 3 gün gidiyor. hatta en son şarjım tam 4 gün gitti. telefon sürekli açık, şebeke modu 2G, ekran parlaklılğı otomatik, wifi, bluetoth, gps gerektiğinde açık.
    burada şarjın az gitmesi sorunu yaşayan arkadaşlara naçizane bir iki tavsiyede bulunayım.
    - özellikle telefonu yeni alanlar içindeki şarj bitmeye yakın şarja takın, cihazın kendi orijinal şarj aletiyle ilk şarjını en az 8 saat yapın. yine şarjı bitmeye yakın ikinci şarjınıda uzun süreli yapın. bunları yaptığınızda cihazda, bataryada ve şarj aletinde sorun yoksa bataryanın ömrü daha uzun olacak, şarjı daha uzun gidecektir.
    - şarj aleti olarak cihazın kendi kutusundan çıka orijinal şarj aletini kullanın. üreticiler cihazın durumuna ve bataryanın kapasitesine göre gerekli olan çıkış voltaj ve akımına uygun şarj aleti üretiyorlar. kullanacağınız yan sanayi kalitesiz şarj aletleri içindeki elamanların kalitesizliği, voltaj ve akımının düzensizliği veya yetersizliği nedeniyle bataryanızın kısa sürede bozulmasına veya şarj akımı düşükse geç şarj olmasına neden olacaktır. burada önemli bir noktada diyelimki normal s4 ün 2Ah çıkışlı şarj aletiyle şarj ederseniz, batarya bu seferde hızlı şarj olacağından uzun vadede bataryanın ömrünü azaltacaktır. s4 mininin orijinal şaj aletinin çıkış voltaj ve akımı 5V-1Ah dir.
    - wifi, gps, bluetooth,3g vs.uygulamaları gerekmedikçe açık bırakmayın. 3g kullanmayanlar şebeke modunu sürekli 2g de kullanın. mobil veriyi gerektiğinde açın.
    - ekran parlaklığını otomatik veya güç tasarrufu modunda kullanın.
    -

Ben yeni batarya alsam sorunum cozulurmu?? Telefonu kullanmadigim halde 15dakika da bir %1 gidiyor. Sabah kalktigimda bi %20-%30 sarjimin azaldigini goruyorum. Napacagimi hic bilmiyorum

şayet bataryan orjinal ve ilk 2 şarjı dediğim gibi yapıldıysa,sorun arka planda çalışan programlar veya yazılımsal olabilir. bütçeniz müsaitse orjinal yedek batarya alıp ilk 2 şarjını dediğim gibi yapıp test edebilirsin. veya bir arkadaşında s4 mini varsa onunla bataryaları değiştirip test edebilirsin. sorun bataryadamı, cihazdamı, yazılımsalmı ortaya cıkar. birde piyasada satılan s4 mini orjinal şarj yastıkları var,içinde orjinal bataryada var. oglum aksesuarcı istersen gönderebilirim. piyasada batarya, şarj aleti vs.orjinal diye çakmasını satanlar var, dikkat etmek lazım. orjinalle çakmasını ayırdetmek zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: spyman

türkcell abonesiyim, kayıtlı telefon numarası başkasına mesaj atarken veya normal mesaj atarken mms e çeviriyor, sonrada faturam kabarıyor...
    nasın engelleyebilirim. tlf s4 mini

mesaj 3 kısamesajdan daha uzunsa mms'e çeviriyor. daha kısaysa sorun olmaması gerekir
  • quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar. oyun falan oynamam, günde toplamda 30dk görüşme, 30dk wifi den internete girerim. arada bir kurulu programları kurcalarım. arada bir fotoğraf ve video çekerim. daha önce s4 kullandım, şarjım en fazla 1,5-2 gün gidiyordu. en son güncellemeyi yaptıktan sonra süre azaldı 1-1,5 gün gitmeye başladı. s4 ün tek elle kullanamamam ve taşımasının benim için sorun olması nedeniyle sattım ve s4 mini aldım. yaklaşık 2 haftadır s4 mini kullanıyorum, aynı kullanım şartlarında şarjı en az 3 gün gidiyor. hatta en son şarjım tam 4 gün gitti. telefon sürekli açık, şebeke modu 2G, ekran parlaklılğı otomatik, wifi, bluetoth, gps gerektiğinde açık.
    burada şarjın az gitmesi sorunu yaşayan arkadaşlara naçizane bir iki tavsiyede bulunayım.
    - özellikle telefonu yeni alanlar içindeki şarj bitmeye yakın şarja takın, cihazın kendi orijinal şarj aletiyle ilk şarjını en az 8 saat yapın. yine şarjı bitmeye yakın ikinci şarjınıda uzun süreli yapın. bunları yaptığınızda cihazda, bataryada ve şarj aletinde sorun yoksa bataryanın ömrü daha uzun olacak, şarjı daha uzun gidecektir.
    - şarj aleti olarak cihazın kendi kutusundan çıka orijinal şarj aletini kullanın. üreticiler cihazın durumuna ve bataryanın kapasitesine göre gerekli olan çıkış voltaj ve akımına uygun şarj aleti üretiyorlar. kullanacağınız yan sanayi kalitesiz şarj aletleri içindeki elamanların kalitesizliği, voltaj ve akımının düzensizliği veya yetersizliği nedeniyle bataryanızın kısa sürede bozulmasına veya şarj akımı düşükse geç şarj olmasına neden olacaktır. burada önemli bir noktada diyelimki normal s4 ün 2Ah çıkışlı şarj aletiyle şarj ederseniz, batarya bu seferde hızlı şarj olacağından uzun vadede bataryanın ömrünü azaltacaktır. s4 mininin orijinal şaj aletinin çıkış voltaj ve akımı 5V-1Ah dir.
    - wifi, gps, bluetooth,3g vs.uygulamaları gerekmedikçe açık bırakmayın. 3g kullanmayanlar şebeke modunu sürekli 2g de kullanın. mobil veriyi gerektiğinde açın.
    - ekran parlaklığını otomatik veya güç tasarrufu modunda kullanın.
    -

Ben yeni batarya alsam sorunum cozulurmu?? Telefonu kullanmadigim halde 15dakika da bir %1 gidiyor. Sabah kalktigimda bi %20-%30 sarjimin azaldigini goruyorum. Napacagimi hic bilmiyorum

şayet bataryan orjinal ve ilk 2 şarjı dediğim gibi yapıldıysa,sorun arka planda çalışan programlar veya yazılımsal olabilir. bütçeniz müsaitse orjinal yedek batarya alıp ilk 2 şarjını dediğim gibi yapıp test edebilirsin. veya bir arkadaşında s4 mini varsa onunla bataryaları değiştirip test edebilirsin. sorun bataryadamı, cihazdamı, yazılımsalmı ortaya cıkar. birde piyasada satılan s4 mini orjinal şarj yastıkları var,içinde orjinal bataryada var. oglum aksesuarcı istersen gönderebilirim. piyasada batarya, şarj aleti vs.orjinal diye çakmasını satanlar var, dikkat etmek lazım. orjinalle çakmasını ayırdetmek zor.

Ben zaten telefoncuda çalışıyorum. Bize daha s4 minin parlak ekran jelatini gelmedi. Batarya gelmismi bilmiyorum. Kaç tl ye bu telefonun bataryasıni satiyorsunuz?

• arkadaşlar S4 minide "arama kaydı"nda hem sms atanlar hem de arayanlar görünüyor.. bu sms atanları arama kaydında göstermemek için bir yol var mı? samsungların salak bir özelliği bu ya.. tuşluı samsungda da aynı sorun vardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulaslaslas

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/samsung-galaxy-s4-mini-batarya-batarya-sarji-91977036 pahalıymış la orjinali

Evet pahaliymis. Bize gelis fiyatini ogrenmem gerek. Bundan daha ucuzdur kesin
    Aslinda benim telefonumun daha faturasini cikartmadim arizalaninca cikartmayi düşünuyorum. Faturayi yarin cikartsam, ertesi gunde servise gondersem yeni bir cihaz gonderirlermi acaba.. faturayi ne zaman cikartirsam garantisi o zaman basliyor. Bu yonden cok sansliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 8 Eylül 2013; 15:41:14 >

• ohh..

kaça satıyon aleti. bide kutunun üzerinde samsung garanti etiketi ile 3 tane imei yazan çıkartma varmı ? orjinal aletler onlar çünkü. A ,B , C diye yazıyo üzerlerinde

• quote:

ohh..

kaça satıyon aleti. bide kutunun üzerinde samsung garanti etiketi ile 3 tane imei yazan çıkartma varmı ? orjinal aletler onlar çünkü. A ,B , C diye yazıyo üzerlerinde

Tabiki onlarda var :) hepsi var hocam resimdeki urun nasilsa benim cihazin kutusuda oyle. sizin aldiginizdan cihazlardan hiç bi farki yok benim aldigim cihazin. Yalniz ben batarya kalibrasyonunu yapamadim o ayrı.
    Benim aldigim zamanda heryerde 1200tl idi. Ben 1065tl ye aldim.bu fiyat cihazin işyerine gelis fiyati. 1016tl + kdv ile 1065tl ye aldim. Suan daha da düşmüştür fiyati. Alali 2 - 3 hafta oluyor.
    Garantisi filan yok sanmayin kvk garantili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exterminatee -- 8 Eylül 2013; 16:53:27 >

• üzerinde samsung etiketi olunca zaten direk samsung servisine gidebiliyor.

anlamadığım şu .ben senin dükkan var sandım. eğer almak isteyen olursa yönlendiririm dicektim
  • quote:

üzerinde samsung etiketi olunca zaten direk samsung servisine gidebiliyor.

anlamadığım şu .ben senin dükkan var sandım. eğer almak isteyen olursa yönlendiririm dicektim

Dukkanim yok. Calisanim sadece. Dukkanim yok diye yönlendirmeeyecekmisiniz online alışveriş denen birsey var. Sanalpazar uzerinden de satabilirim istenilen cihazi

• quote:

Orijinalden alıntı: aliofage

quote:

Orijinalden alıntı: zztks

quote:

Birşey öğrendim Ayarlar > Diğer >Cihaz Hakkında > Yapım Numarası seçeneğine 7 kere ard arda tıklayın. Geliştirici seçenekleri kısmı açılıyor buradan pencere animasyonlarını falan değiştirip kapatabiliyorsunuz ve birçok seçenek daha mevcut. 7 kez dediğim yere tıkladıktan sonra Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçeneklerine girip istediğiniz ayarlara bakabilirsiniz

Eline sağlık bro denedim oluyor en altta arka plan işlemlerini sınırla diyor ordan arka planı işlemi yok seçtim ram kullanımı 500e düştü ortalama 750-800 çalışıyordu, arka plan işlemi kapatmanın farklı bi dezavantajı olur mu acaba?

Ben onu kapatmaya henüz cesaret edemedim :) bi sorun olmazsa bilgilendirsen fena olmaz

kapatarak kullandım baya kardeşim, herhangi bir sıkıntı görmedim sadece bişi var ,whatsapp kullanımımda bazen gelip gitmedi yazılar mobil ağı kapatıp açınca sorun çözüldü, arka plan işlemi ile alakalı olabilir diye düşündüm bende sonra arka plan işlemlerinin hepsini kapamadım en fazla 3 işlem seçtim bi sıkıntı yok şimdilik, böyle kullanımda sarj full yapamadım %88de çıkardım 2gün1sa. gitti sarj, arada neti kapadım falan ama hoşuma gitti açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin192

Telefonun ısınma sıkıntısını sevmedim herkesin böyleyse yine önemli değilde biraz kurcalayınca hafif hafif sıcaklık artıyorda oyun falanda baya ısınıyor değeri 39 u geçmior ama nebiliym elimde okadar sıcak rahatsız ediyor. Genel mi bu hiç ısınmıyor diyen var mı normal zamanda

Bu ısınma sorunu hakkında kimse cevap yazmamış. Kullananlar bu konuda bilgi verirlerse memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blexmex

bir konuya daha açıklık getirmek istedim

telefona kurdgunuz we daha sonra kaldırdıgımz her program telefonun belliğinde belli bir yer kaplıyor bunun icin eğer telefona format atmayı düşünüyorsanız hard format atmaya özen gösterin

hard format atmak icin telefon kapalıyken ses acma tusu + orta tusu ( menü tusu ) + acma kapama tuşuna aynı anda basarak android adam gelene kadar basılı tutuoz logo gelince tuşları bırakıoz we karşıma bi menü geliyor menüde gezerken ses acma kısma tuşları ile aşagı yukarı hareket ettirioz we secim yaparkende bzı telfonlarda orta tus bazılarında acma kapama tuşu ile secimi yapıyoruz

daha sonra menüde wipe data / factory reset sec yapıyorz snra karşımıza yeni bi ekran cıkıyor burda yes olanı sec yapıyoruz we telefon fabrika ayarlarına geri döndürüoz ekranda aşağıda bi kac yazı gectikten

sonra karşımıza ilk acılan menu geliyor burda wipe cache partition die bi secenek war buda bizim telin ön belliğini temizlemek icin bunuda sec yapıyorz we tekrar aşağıda yazılar geciyor we tekrar ilk menü geliyor karşımıza we reboot system diyoruz we telefon ilk aldıgımız günkü gibi tertemiz oluyor

bu işlemleri yaparken telefonun şarjının %100 olmasına dikkat edersiniz formattan snra bataryadan daha fazla werim alabilirsniz die bir bilgi duydum ben buna dikkat ederek format atıorm karar sizin

şimdiden herkeze kolay gelsn

bro dediğini yapim dedim bende, ama 3 tuşa aynı basıyorum bu android amca gelmiyor ne kadar basılı tutuyorsun yaklaşık 1 dk tuttum heralde ben

• quote:

quote:

quote:

quote:

Birşey öğrendim Ayarlar > Diğer >Cihaz Hakkında > Yapım Numarası seçeneğine 7 kere ard arda tıklayın. Geliştirici seçenekleri kısmı açılıyor buradan pencere animasyonlarını falan değiştirip kapatabiliyorsunuz ve birçok seçenek daha mevcut. 7 kez dediğim yere tıkladıktan sonra Ayarlar > Diğer > Geliştirici Seçeneklerine girip istediğiniz ayarlara bakabilirsiniz

Eline sağlık bro denedim oluyor en altta arka plan işlemlerini sınırla diyor ordan arka planı işlemi yok seçtim ram kullanımı 500e düştü ortalama 750-800 çalışıyordu, arka plan işlemi kapatmanın farklı bi dezavantajı olur mu acaba?

Ben onu kapatmaya henüz cesaret edemedim :) bi sorun olmazsa bilgilendirsen fena olmaz

kapatarak kullandım baya kardeşim, herhangi bir sıkıntı görmedim sadece bişi var ,whatsapp kullanımımda bazen gelip gitmedi yazılar mobil ağı kapatıp açınca sorun çözüldü, arka plan işlemi ile alakalı olabilir diye düşündüm bende sonra arka plan işlemlerinin hepsini kapamadım en fazla 3 işlem seçtim bi sıkıntı yok şimdilik, böyle kullanımda sarj full yapamadım %88de çıkardım 2gün1sa. gitti sarj, arada neti kapadım falan ama hoşuma gitti açıkcası

Gelistirici seceneklerinde arkaplan islemleri diye birsey varya onu aktif ediyorum. Arkaplanda işlem yok seçenegini isaretliyorum telefonu kulanirken kasiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert25

quote:

Orijinalden alıntı: yasin192

Telefonun ısınma sıkıntısını sevmedim herkesin böyleyse yine önemli değilde biraz kurcalayınca hafif hafif sıcaklık artıyorda oyun falanda baya ısınıyor değeri 39 u geçmior ama nebiliym elimde okadar sıcak rahatsız ediyor. Genel mi bu hiç ısınmıyor diyen var mı normal zamanda

Bu ısınma sorunu hakkında kimse cevap yazmamış. Kullananlar bu konuda bilgi verirlerse memnun oluruz.

Oyun oynarken ısıyı hissediyorsunuz diyebilirim. Nfs oynarken telefonun sıcaklığına baktim 45 miydi 44 derecemiydi neydi. Arka kapak parlak plastik oldugu icin sıcakligi ister istemez hissediyorsunuz.

• quote:

Oyun oynarken ısıyı hissediyorsunuz diyebilirim. Nfs oynarken telefonun sıcaklığına baktim 45 miydi 44 derecemiydi neydi. Arka kapak parlak plastik oldugu icin sıcakligi ister istemez hissediyorsunuz.

Ben telefonda oyun oynamam. En fazla mesaj çekip, konuşurum. Bazen müzik dinler, bazen de internete girerim. Bu durumda telefonun ısınması nasıl olur acaba?
  • bu ısınma olayına ben henüz rastlamadım.. gerçi daha 2 günlük kullanıcıyım
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.