Şimdi Ara

İdeal Kiloya Ulaştım Ama Hala Göbek Var (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
6
Favori
34.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Katıksız Manyak!

Uyku ve yemek düzeni de önemli olmakla beraber öncelikle her akşam koşunuzu yapmaya bakın. Yemekleri seçerkende günlük kalori ihtiyacını karşılayacak şekilde yiyin.

2,5 haftadır her akşam ya da sabah erkenden koşumu yapıyorum, 3 kilo verdim ancak göbeğimde falan gerçekten farkedilir bir küçülme oldu.

Bu arada bilenler, kullananlar varsa, yağ yakıcı( L Carntine) kullanmanın bir faydası var mı? Alıp almamak arasında kararsız kaldım.

dediğim gibi diyet yapıyorum hocam o yüzden dengeli besleniyorum. gerçi ayın 4 ünde kontrolüm var artık koruma diyeti vereceğim sadece nelere dikkat etmen gerektiğini söylicem dedi de fitnes'dan beslenme programı veriyolarmış zaten. fitnestaki kimselerin verdiği program sağlıklı olur mu o kadar anlayabilecekler mi sonradan hasta olmayalım

• quote:

Uyku ve yemek düzeni de önemli olmakla beraber öncelikle her akşam koşunuzu yapmaya bakın. Yemekleri seçerkende günlük kalori ihtiyacını karşılayacak şekilde yiyin.

2,5 haftadır her akşam ya da sabah erkenden koşumu yapıyorum, 3 kilo verdim ancak göbeğimde falan gerçekten farkedilir bir küçülme oldu.

Bu arada bilenler, kullananlar varsa, yağ yakıcı( L Carntine) kullanmanın bir faydası var mı? Alıp almamak arasında kararsız kaldım.

Ben bayadır kullanıyorum gerçekten çok işe yarıyor.Psikolojik olarak felan değil fiziksel olarakda hissediyorsun felaket enerji veriyor.Spordan sonra yorulma değil tam tersi bi rahatlama geliyor vücuda.ben sıvı alıyorum spordan 20 dk önce.Bunu içip ağırlık veya yürüyüşte yapabilirsin ama önerim koşu yap kendiliğinden kaptırıyorsun.Yani direk yağ yakımına katkısı varmı bilmem ama dolaylı yoldan kesinlikle var.1 saat spor yapacagına 1.30saate kadar rahat çıkıyor.

• Asagidaki video yu denemenizi tavsiye ederim, karin bolgesini sikilastiriyor. Yaparken de terler damla damla dusuyor. ;)

Mike Chan abimizin videolarini tavsiye ederim, genellikle yararli bilgiler veriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=4uQtPyWkXcc
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugrul6733

hocam fitnesa yazılmaya karar verdim de bek bir zamanım yok kardiyo için haftada 2 ya da 3 gün yeterli olur mu ?

Açıkcası imkanın varsa koşuları açık havada yapman senin menfatine olur ,kapalı alanda koşu yapmak pek de akıllı işi değil.Bence spor salonunda hafif şekilde ağırlık antrenmanı yap haftada 3 gün filan ,haftada 3-4 günde sahabları sahil, orman gibi gi temiz havası olan bi yerde 45-60 dakika koşu veya yürüyüş yapman gayet güzel ve yeterli olur.Ama sen yinede git bi spor salonuna bak daha sonrada kayıt olursan hem spor programı hemde beslenme programı yaptır zayıflamaya yönelik.Daha sonra programları buraya yazarsın bilgimiz dahilinde eksiklerini gideririz.Spor salonuna kayıt olmazsanda aynı şekil yine bi program çıkartırız sana ona uyarsın.Yani her şekil zayıflatırız :D

En sonunda soruna cevap veriyim haftada 2 gün az olurda 3 veya 4 gün idealdir.

• Burdaki mekik cek su hareketi yap falanlari dinleme.bolgesel zayiflama yoktur.vucut zamani gelince istedigi yerden yagi atar. Neden hala gobegin var biliyor musun? Sen o diyetle birlikte gerekli veya yeterli sporu yapmamissin.yani sen yag degil kas ve su kaybettin.ben sana istesem 1 gunde 3 kilo verdiririm.ama kas ve su olarak.ideal kilona indin iyi guzelde ne kaybettin de indin? Dersen simdi ne yapayim.spor salonuna yazil,kardiyon, agirlik calismasini ihmal etme,yedigine dikkat et. Bu is tamam.

Not:imla icin uzgunum, mobildeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dıgıdık Naşit

quote:

hocam fitnesa yazılmaya karar verdim de bek bir zamanım yok kardiyo için haftada 2 ya da 3 gün yeterli olur mu ?

Açıkcası imkanın varsa koşuları açık havada yapman senin menfatine olur ,kapalı alanda koşu yapmak pek de akıllı işi değil.Bence spor salonunda hafif şekilde ağırlık antrenmanı yap haftada 3 gün filan ,haftada 3-4 günde sahabları sahil, orman gibi gi temiz havası olan bi yerde 45-60 dakika koşu veya yürüyüş yapman gayet güzel ve yeterli olur.Ama sen yinede git bi spor salonuna bak daha sonrada kayıt olursan hem spor programı hemde beslenme programı yaptır zayıflamaya yönelik.Daha sonra programları buraya yazarsın bilgimiz dahilinde eksiklerini gideririz.Spor salonuna kayıt olmazsanda aynı şekil yine bi program çıkartırız sana ona uyarsın.Yani her şekil zayıflatırız :D

yarın diyetisyene kontrole gidiyorum o da yeniden bir beslenme düzeni verir herhalde gerçi spor salonundan da veriyolarmış beslenme programı da hangisine uyacağım bu sefer? bir de spor salonunda verdikleri sağlıklı olur mu sonuçta bu adamlar ne kadar uzmanki? bir de kendim için ideal nabız sayısını nasıl hesaplayabilirim yoksa oradaki adamlar hesaplarlar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: WhatsUp?

Burdaki mekik cek su hareketi yap falanlari dinleme.bolgesel zayiflama yoktur.vucut zamani gelince istedigi yerden yagi atar. Neden hala gobegin var biliyor musun? Sen o diyetle birlikte gerekli veya yeterli sporu yapmamissin.yani sen yag degil kas ve su kaybettin.ben sana istesem 1 gunde 3 kilo verdiririm.ama kas ve su olarak.ideal kilona indin iyi guzelde ne kaybettin de indin? Dersen simdi ne yapayim.spor salonuna yazil,kardiyon, agirlik calismasini ihmal etme,yedigine dikkat et. Bu is tamam.

Saçma sapan konuşma mekik vs karın hareketleri kilo verdirmez ama kas hacmini arttırır bu da karnın daha sıkı durmasını sağlar. Bölgesel yağ yakımı yoktur ama bölgesel sıkılaşma vardır ve kilon ideal ve göbeğin varsa 2 nedeni vardır 1.si yeterli kas kütlesine sahip değilsindir 2. gerekli bölgeye önem vermemeişsindir kas hacmini arttıramamışsındır

• quote:

Orijinalden alıntı: ExSeLaNs35

quote:

Burdaki mekik cek su hareketi yap falanlari dinleme.bolgesel zayiflama yoktur.vucut zamani gelince istedigi yerden yagi atar. Neden hala gobegin var biliyor musun? Sen o diyetle birlikte gerekli veya yeterli sporu yapmamissin.yani sen yag degil kas ve su kaybettin.ben sana istesem 1 gunde 3 kilo verdiririm.ama kas ve su olarak.ideal kilona indin iyi guzelde ne kaybettin de indin? Dersen simdi ne yapayim.spor salonuna yazil,kardiyon, agirlik calismasini ihmal etme,yedigine dikkat et. Bu is tamam.

Saçma sapan konuşma mekik vs karın hareketleri kilo verdirmez ama kas hacmini arttırır bu da karnın daha sıkı durmasını sağlar. Bölgesel yağ yakımı yoktur ama bölgesel sıkılaşma vardır ve kilon ideal ve göbeğin varsa 2 nedeni vardır 1.si yeterli kas kütlesine sahip değilsindir 2. gerekli bölgeye önem vermemeişsindir kas hacmini arttıramamışsındır

Karnında bol yağ olan birine sen mekik falan çektirirsen dahada şişirirsin o göbeği.Kas hacmini artırınca yağlar kasların arasına giriyor heralde? Daha sıkı duruyormuş ya?

• quote:

quote:

quote:

Karnında bol yağ olan birine sen mekik falan çektirirsen dahada şişirirsin o göbeği.Kas hacmini artırınca yağlar kasların arasına giriyor heralde? Daha sıkı duruyormuş ya?

Sadece mekik falan çekileceğini falan sanıyorsun sen galiba ama cardio ağırlıklı çalışıp vücut egzersizlerini yaparsan evet vücut sıkılaşır ve yağlar düzenli olarak erir- iyi de beslenmeyle - ve kas hacmini arttırırsın, bilmeden biliyormuş gibi yorumlar yapma.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sadece mekik falan çekileceğini falan sanıyorsun sen galiba ama cardio ağırlıklı çalışıp vücut egzersizlerini yaparsan evet vücut sıkılaşır ve yağlar düzenli olarak erir- iyi de beslenmeyle - ve kas hacmini arttırırsın, bilmeden biliyormuş gibi yorumlar yapma.

Üslubuna dikkat et birader.Biz mekikten bahsediyorduk ne ara geçtin kardiyoya? Benim mesajımı alıntıladığında benim kardiyo yap tavsiyemi görmedin mi? Benim dediğim tek şey mekik bu adama YA-RA-MAZ.Vücudu sıkılaştırmaz şişkin gösterir göbekli adamda.Senin dediğine göre sıkılaşıyor ve yağ yakmıyor,kas miktarını artırıyor.Ordaki yağlar ne olacak o zaman birader?

• quote:

Orijinalden alıntı: RageshotQQ

quote:

İdeal kilo diye bişey yoktur.Ama ideal yağ oranı vardır o da normal insanlar için %10-15 civarıdır.Sen önce vücut yağ oranını ölçtür.Daha sonra sonuçlara göre kaç kg yağ vermen gerekiyorsa o kadar zayıfla.Önerim günde 1 saat civarı tempolu yürüş veya hafif tempo koşudur ama ek olarak şınav , mekik ,barfiks gibi hareketlerde yapabilirsin.Ayrıca mekik çekince sadece göbekteki yağlar erir diye bişey yoktur ama mekik çekersen karın bölgen sıkılaşacağı için göbeğin küçük gözükür ama olan sadece yağlarının sıkışmasıdır.Spor yaparken doğru bir şekilde beslenmende çok önemli.

%6 yağ oranı alt limit zaten. %10 ve yukarısı, kas hacmi olmayanlarda inanılmaz kötü duruyor. Şahsen benim bir tek omuz ve kol kaslarım gelişkin. Az da göğüs var. Mezomorf vücut yapım olduğu için, çocukken de aktif sportif faaliyetlerim olduğu için bacaklarım kalın, giydiğim hiçbir pantolon güzel durmuyor. Artı olarak ne kadar çabalasam da kıçımdaki yağlar erimiyor.

Kızlar seviyormuş peh lan banane kızlar seviyosa. Ben sevmiyorum. Erkek dediğinin g*tü küçük, bacaklar ince, omzu geniş olur.

Adamı hasta ediyolar yav. %10 yağ oranına düşemedik bir türlü. Kilom idealin 7-9 kilo üstü ama ne kadar meyve sebze ağırlıklı beslensem de yağlar gitmiyor. Cinnet geçirmemek elde değil. Sonunda alacam bir keski bir bıçak, yaracam g*tü göbeği alacam o yağları.

şu son cümle beni anlatmış resmen. arada hissetmedim değil. Şimdi kilo vermişim (haberim yok), ama yine göbek ve göğüs bölgesi yağları kalmış. Hocama buraları yakmak istediğimi nasıl söylemem lazım?

Edit: kendi bilgilerim; boyum 1:78, kilom 74, bel cevrem 90 santim. hic adamakilli beslenmem, kahvaltim 9:30 gibi corba ya da tost benzeri birseydir, ogle yemegim cogunlukla olmaz, aksam 7-7:30 gibi ölmüş gibi yerim, hic yemezsem iki uc tabak(=porsiyon) gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelerinli -- 4 Nisan 2013; 0:13:24 >

• quote:

quote:

quote:

yarın diyetisyene kontrole gidiyorum o da yeniden bir beslenme düzeni verir herhalde gerçi spor salonundan da veriyolarmış beslenme programı da hangisine uyacağım bu sefer? bir de spor salonunda verdikleri sağlıklı olur mu sonuçta bu adamlar ne kadar uzmanki? bir de kendim için ideal nabız sayısını nasıl hesaplayabilirim yoksa oradaki adamlar hesaplarlar mı ?

max nabız hesaplaması 220-yaş şekildedir
    Yağ yakım için önerilen nabızda max nabızın %60 - %70 aralığı ama antrenmanı kısa tutma 45-60 dk olsun.İlk günler zorlanırsan düşük hızlardada çalışabilirsin.Beslenme listesi konusundada kimseye tam olarak güvenme çünkü bu listeler yüzeysel hazırlanır.O nedenle iki listeyide buraya yazarsın iyi yönlerinden yeni bi liste hazırlarız.

Mekik çekme meseleside ; mekik çekilirse karın kasları sıkılaşıcağından dolayı karın bölgesinde hafif incelme olur.Ama mekik hareketinde koşmaya göre çok daha az enerji harcanıcağı için çok fazla yağ yaktığı söylenemez.Mekik çekince kasları gelişir ama sizin çalışmanızla çok fazla gelişmez öyle göbeğiniz kalınmaz , millet aylarca çalışması , beslenmesi uğraşıyo zar zor kaslarını geliştiriyor.Aynı durum kalça içinde geçerli çömelme hareketi yapınca kalça kasıda gelişir ama kasın sıkılaştırması kasın büyümesinden çok daha fazla olduğu için çömelme hareketi yapınca kalça sıkılaşır.

• quote:

Alıntıları Göster
    En temel yanlışlardan biri "yağların kasa dönüşmesi"dir. Böyle bir şey fiziksel olarak dahi mümkün değil. Yağ hücreleriyle kas hücreleri arasında büyük fark vardır. KAs hücreleri sinir hücrelerine vs dönüşmediği gibi yağ hücreleri de kas hücrelerine dönüşmezler.

Mekik vs karın aksı hareketleri, aynı diğer kol bacak kaslarında olduğu gibi kasları çalıştırmak, büyütmek için yapılır. Hatta yağ tabakasını kadlırırsanız 6-pack leri görebilirisniz. Ancak, yağ tabakası anotominin bir gerçeğidir.

Bu durumda yapılacak şey, mümkün olduğu kada yağ eritmektir. Bu da az yağ yiyerek ve kardio yaparak olur. Siz karın kası çalışmasanız da yağ eritirseniz karnınız düzleşecektir. Bunun için body vs çalışmana gerek yok. Düzenli koş. KAlp atışını hızlandıran sporlar yap. Faydasını göreceksin. Örneğin askerde çıkan her yemeği deli gibi yemem rağmen 6 kilo verdim ve göbek bölgem ve yan tarafları dahil olmak üzere hep yağ eridi. Hergün düzenli 3 saat spor yaparsan öyle oluyor. Tabi bunun yanında düzenli uyku ve yemek.

Bu gerçeklere göre hareket edersen faydasını göreceksin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yağ yakım için önerilen nabızda max nabızın %60 - %70 aralığı ama antrenmanı kısa tutma 45-60 dk olsun.İlk günler zorlanırsan düşük hızlardada çalışabilirsin.Beslenme listesi konusundada kimseye tam olarak güvenme çünkü bu listeler yüzeysel hazırlanır.O nedenle iki listeyide buraya yazarsın iyi yönlerinden yeni bi liste hazırlarız.

Mekik çekme meseleside ; mekik çekilirse karın kasları sıkılaşıcağından dolayı karın bölgesinde hafif incelme olur.Ama mekik hareketinde koşmaya göre çok daha az enerji harcanıcağı için çok fazla yağ yaktığı söylenemez.Mekik çekince kasları gelişir ama sizin çalışmanızla çok fazla gelişmez öyle göbeğiniz kalınmaz , millet aylarca çalışması , beslenmesi uğraşıyo zar zor kaslarını geliştiriyor.Aynı durum kalça içinde geçerli çömelme hareketi yapınca kalça kasıda gelişir ama kasın sıkılaştırması kasın büyümesinden çok daha fazla olduğu için çömelme hareketi yapınca kalça sıkılaşır.

teşekkürler hocam. dikkatimi çekti ilk sayfada bir arkadaş bir gün şiddetli nabızla bir gün zayıf nabızla yap demiş hangisini uygulayayım ben ? yoksa her gittiğimde mesela atıyorum max nabızım 500 çıktı yüzde 65 i 325 her gün gittiğimde 325 nabızında mı koşu yapayım ?

• quote:

Hayır bir faydası yok. İçeriği bakımından size daha fazla kardiyo yapabilme imkanı tanıyor ama bu da eğer ki, verdiği enerjiyi tüketebilirseniz işe yarıyor. Bunun yerine yine aynı bağıntıda enerji veren başka şeyler tüketebilirsiniz. Hatta enerjiyi hissedebilmeniz için taurin maddesiyle destekleniyor. İllaki alacağım derseniz Gaspari'nin Anavite'ini öneririm, hem vitamin hem de Carnipure(L-carnitine ve l tartrate) karışımı var. En iyi böyle tepki ve sonuç veriyor. Ama bence gereksiz, zihninizi ve antrenman seviyenizi bir kademe ileriye götürmeniz daha yararlı 2.5 haftadan sonrası için.

Daha çok işe yarayanlar, termojenik yağ yakıcılar. Ama bu tip yağ yakıcılarda, eğer ki kardiyo ile desteklenmezse hiçbir anlamı olmuyor. Göbeğinizdeki küçülme, 2.5 haftanın vermiş olduğu su atımı oluyor. Yani daha yağlara erişemediniz, erişsenizde göbeğinizdeki görüntüyü düşürecek kadar olmadı. Böyle devam ederseniz sizin için süper olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam bugün diyetisyene gittim. artık neyi nasıl yapcağının mantığını anladın yemene dikkat et daha fazla kilo vermeni istemiyorum dedi. hafta 3 gün de kendini ara öğün olarak çikolata vb. şeylerle ödüllendir dedi. sağlıklı yaşamak istiyorsan daha önce verdiğim diyeti de çok sıkmadan uygulayabilirsin dedi. fitnesadan verdikleri programı uygulama dedi. daha fıtnesa gitmedim de diyetisyenin daha önceki verdiği diyetten yararlanarak ve dediklerinden yararlanarak kendim şöyle bir program hazırladım nasıl olmuş ?

Sabah( 07.30 – 08.30) :
    2 dilim beyaz peynir
    5 adet zeytin
    4 ince dilim ekmek ( kepek, tam tahıl ya da çavdarlı)
    Domates , salatalık, marul vb. bol,sınırsız.
    Şekersiz çay( siyah çay, yeşil çay ya da barut ağaçlı zayıflama çayı)

Ara( 10.00 – 10.30) :
    2 porsiyon meyve , yarım paket diyet bisküvi ya da 3 adet grissini
    Spor yaptığım günler çikolata,dondurma ya da yarım simit

Öğle( 12.00 – 12.30):
    3 köfte kadar et,tavuk ya da balık
    1 su bardağı yoğurt
    4 ince dilim ekmek ( kepek, tam tahıl ya da çavdarlı)
    Yağsız salata bol,sınırsız

Ara( 16.00 – 16.45):
    2 porsiyon meyve 15 adet fındık , fıstık ya da 6 adet ceviz
    Spor yaptığım günler 2 ince dilim ekmek arasına üzerine yağ sürmeden beyaz peynirli tost

Akşam( 18.00 – 18.30):
    1 su bardağı yoğurt
    8-10 yemek kaşığı sebze yemeği
    4 ince dilim ekmek
    Yağsız salata bol , sınırsız

Ara( 20.00 – 20.30):
    2 porsiyon meyve

22.00 – 22.30
    1 bardak süt

NOT: Spor yaptığım günler spor bittikten sonra 1 kutu ayran.

edit: spora da 17.00 ya da 17.30 da gidip en az yarım saat yapmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E32D1212 -- 4 Nisan 2013; 17:41:39 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

quote:

Orijinalden alıntı: DarK-CasTLe

quote:

quote:

en zor eriyen yağlar karın bölgesindedir.
    tavsiyem mekik çekmen; karın kaslarını çalıştıracak kondisyon çalışmaları yapman yönündedir.

hocam bölgesel zayıflama diye bir şey yok diyorlar kafam karıştı

nasıl olmaz mekik hareketleri ne anlamına geliyormuş peki. baklava desenli kasları yapacağım diye sabah akşam çalışmalar boşuna mı diyorsun şimdi. :)
    sanmıyorum. googleden araştırma yapabilirsin. diğer egzersizlere göre daha zordur. hele ilk mekikten sonra karın bölgesinde hamlama olunca devamlı espri yapan arkadaşlarından uzak dur derim. o esprilere gülmek hamlamış göbekle işkence gibidir :)))

Mekik karın kaslarını çalıştırır , yağları yakmaz. Yanlış bilgi vermeyin. Karın bölgesini eritmek için deli gibi karın çalışırsan karnın daha da kalınlaşır ki öyle olmuş sana da zaten. Yağları eritmez ama kasları çalıştırır mekik. O yüzden eritmek için kardiyo şart.

hocam şu kardiyo denilen şey tam olarak nedir haftada kaç gün uygulamalıyım ? bir de diğer mesajda arkadaş bir tempoyu arttır bir düşür bir arttır bir düşür diyordu başka yerde de öyle okumuştum öyle yapıldığı zaman çok yağ yakılıyomuş hangisi doğru?

edit: kardiyo mesela hafif tempo koşuya başladım koşuya hep aynı tempoda devam etmek mi ? bir de yukarıda bir arkadaş kardiyo fazla etki etmez demiş vallaha kafam acayip karıştı

Hocam kardiyo sadece koşmak,yürümek değildir.Bunun içinde yüzme,bisiklet,ip atlama gibi sporlar da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Where Dead Angels Lie

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

quote:

quote:

quote:

en zor eriyen yağlar karın bölgesindedir.
    tavsiyem mekik çekmen; karın kaslarını çalıştıracak kondisyon çalışmaları yapman yönündedir.

hocam bölgesel zayıflama diye bir şey yok diyorlar kafam karıştı

nasıl olmaz mekik hareketleri ne anlamına geliyormuş peki. baklava desenli kasları yapacağım diye sabah akşam çalışmalar boşuna mı diyorsun şimdi. :)
    sanmıyorum. googleden araştırma yapabilirsin. diğer egzersizlere göre daha zordur. hele ilk mekikten sonra karın bölgesinde hamlama olunca devamlı espri yapan arkadaşlarından uzak dur derim. o esprilere gülmek hamlamış göbekle işkence gibidir :)))

Mekik karın kaslarını çalıştırır , yağları yakmaz. Yanlış bilgi vermeyin. Karın bölgesini eritmek için deli gibi karın çalışırsan karnın daha da kalınlaşır ki öyle olmuş sana da zaten. Yağları eritmez ama kasları çalıştırır mekik. O yüzden eritmek için kardiyo şart.

hocam şu kardiyo denilen şey tam olarak nedir haftada kaç gün uygulamalıyım ? bir de diğer mesajda arkadaş bir tempoyu arttır bir düşür bir arttır bir düşür diyordu başka yerde de öyle okumuştum öyle yapıldığı zaman çok yağ yakılıyomuş hangisi doğru?

edit: kardiyo mesela hafif tempo koşuya başladım koşuya hep aynı tempoda devam etmek mi ? bir de yukarıda bir arkadaş kardiyo fazla etki etmez demiş vallaha kafam acayip karıştı

Hocam kardiyo sadece koşmak,yürümek değildir.Bunun içinde yüzme,bisiklet,ip atlama gibi sporlar da var.

Alıntıları Göster
    Dostum aynı dertten bende müzdariptim 1,75 boyum var 88 kiloydum 4 sene vücut geliştirme ile uğraştım fakat hiç diyet yapmadım ve karın çalıştım karın kasları flu bir şekilde gözüküyordu ama tam olarak hiç bi zaman takır takır olmadı tabiri caizse, bende sonunda sağlam bir diyet+Carnitine kullandım sonuçlar,

en son 81 kiloya düştüm kol, göğüs, omuz ölçüleri 1 cm düştü ama karın kasları baya belirgin hale geldi, sonrasında ise çok sağlam bir body building hocasından çok güzel bir bilgi edindim, kendisi bu işle 30 seneden fazla uğraşıyor. "Alper Kemal ALP" bir çok kişi tanır.

Kendisinin söylediği, diyet, kardiyo, karın egzersizleri bi yere kadar, asıl nokta nasıl diğer kaslarımızı çalıştırarak büyütüyorsak ve kaslar büyüdükçe belirginleşiyorsa, karın kasları içinde aynı şey söz konusu demişti ve bana karın kaslarının büyümesi için bir antreman programı hazırladı inanki en iyi sonucu gerçekten karın kaslarının büyümesi yönünde çalışılarak olacağını anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Narthyard

quote:

Hayır bir faydası yok. İçeriği bakımından size daha fazla kardiyo yapabilme imkanı tanıyor ama bu da eğer ki, verdiği enerjiyi tüketebilirseniz işe yarıyor. Bunun yerine yine aynı bağıntıda enerji veren başka şeyler tüketebilirsiniz. Hatta enerjiyi hissedebilmeniz için taurin maddesiyle destekleniyor. İllaki alacağım derseniz Gaspari'nin Anavite'ini öneririm, hem vitamin hem de Carnipure(L-carnitine ve l tartrate) karışımı var. En iyi böyle tepki ve sonuç veriyor. Ama bence gereksiz, zihninizi ve antrenman seviyenizi bir kademe ileriye götürmeniz daha yararlı 2.5 haftadan sonrası için.

Daha çok işe yarayanlar, termojenik yağ yakıcılar. Ama bu tip yağ yakıcılarda, eğer ki kardiyo ile desteklenmezse hiçbir anlamı olmuyor. Göbeğinizdeki küçülme, 2.5 haftanın vermiş olduğu su atımı oluyor. Yani daha yağlara erişemediniz, erişsenizde göbeğinizdeki görüntüyü düşürecek kadar olmadı. Böyle devam ederseniz sizin için süper olacaktır.

Bu termojenik yağ yakıcıları diyetisyen kontrolünde ve diyetisyenin vereceği diyet programı ile kullanmalımıyız peki? Eğer çok gerekli ve fark yaratacak birşey değilse hiç kullanmayayım, zaman konusunda bir sıkıntım yok zaten, günde en az 1 saatimi spora ayırabiliyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Narthyard

quote:

Bu termojenik yağ yakıcıları diyetisyen kontrolünde ve diyetisyenin vereceği diyet programı ile kullanmalımıyız peki? Eğer çok gerekli ve fark yaratacak birşey değilse hiç kullanmayayım, zaman konusunda bir sıkıntım yok zaten, günde en az 1 saatimi spora ayırabiliyorum.

Termojenik yağ yakıcılar içeriklerinde yüksek kafein miktarları yüzünden bazı kullanıcılarda ağır yan etkilerini gösterebilmektedir. İçerdiği kafein yüksek miktarda enerji verebileceği gibi çarpıntılara ve kalp ritminizde düzensizliklere sebebiyet verebiliyor. Termojenik yağ yakıcıların ana özelliği gerekli enerjiyi size sağlamaları ve bu enerji ile daha uzun süreli ve başarılı kardiyolar gerçekleştirebilmeniz. Ama ben bunlarsız da sıkılmadan ve bırakmamı sağlayacak kadar yorulmadan(elbet yorulacaksınız) yapabiliyorum derseniz kullanmayın. Ben tavsiye etmiyorum, diyetisyen değilim ama 1.5 senedir sporla ilgileniyorum. Yani açıkçası en işe yarayan ama bir o kadar da en vücut için kullanımı tehlike yaratabilen(olasılık var) ürünlerdir. Eğer zamanınız bolsa, bence hiç kullanmayın. Sadece enerji ihtiyacınızı karşılayabilmesi için sabah ve öğlen olan öğünlerinizi bilhassa öğlen olan öğününüzdeki karbonhidrat oranını yüksek tutun ki, sporda bu tuttuğunuz değerler size enerji olarak dönebilsin ve böylece daha uzun süreli ama 45 dakkayı aşmayan sağlıklı kardiyolar yapabilirsiniz. HIIT kardiyo yapmanızı tavsiye ediyorum, açıklaması hemen yukarıda verilmiş. En çok yağ yaktıran ya da yaktırabilme potansiyeline sahip kardiyo çeşitidir. Kardiyo içerisinde, nasıl bisiklet, koşu bandı, eliptik bisiklet ya da merdiven gibi çıkışlar yapabilmenizi sağlayan araçlar kullanılacağı gibi, ip atlama da HIIT kardiyo seçeneklerinde önemli yer tutuyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.