Şimdi Ara

BOMBA Opel’in yeni 1.6 dizeli duyuruldu (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
5
Favori
40.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilkbahar başında zafiralarda geleceği söyleniyordu. bence eğer o kadar yakın zamanda alacaksanız ve zafira değilse almak istediğiniz araba, opelin başka seçeneklerine veya başka araçlara bakın. insignia, astra ve cruze gibi araçlara gelmesi biraz daha zaman alacak.
    Saygılarımla
  • Opel birde çift kavramalı şanzıman yapar onuda vw den daha ucuza edc gibi bir fiyattan sunarsa pazarı sallar, kimse de önünde duramaz bu çıkışın!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikop

Opel birde çift kavramalı şanzıman yapar onuda vw den daha ucuza edc gibi bir fiyattan sunarsa pazarı sallar, kimse de önünde duramaz bu çıkışın!!

aksi durumda vw golf daha ağır basar diye düşünüyorum.
  • quote:

Opel birde çift kavramalı şanzıman yapar onuda vw den daha ucuza edc gibi bir fiyattan sunarsa pazarı sallar, kimse de önünde duramaz bu çıkışın!!

2014 yılı içinde çift kavrama bir otomatik şanzıman Opel ürün gamına ekleneceğe benziyor. Şuan gelişim ve test aşamasında yeni şanzıman
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

2014 yılı içinde çift kavrama bir otomatik şanzıman Opel ürün gamına ekleneceğe benziyor. Şuan gelişim ve test aşamasında yeni şanzıman

kaynak varmı acaba, merak ettim okumak istedim..
  • quote:

quote:

quote:

kaynak varmı acaba, merak ettim okumak istedim..

Vauxhall is working on its first dual-clutch transmission, but it won’t be ready until 2014. So this upgrade focuses on suspension changes, to improve ride quality and dial out road noise. ‘We’re doing a lot of work with Opel engineers at the Millbrook testing facility,’ said a source. ‘We’re testing cars in the UK, because if they can work here, they can work anywhere!’ It’s called the Frank Sinatra school of car development.

The other significant change is in the cockpit. Vauxhall has waved the white flag in the buttons arms race, introducing a bigger, central touchscreen. This frees up the engineers to slice back on switches, and should make Vauxhalls less distracting for drivers to operate.

Kaynak:http://www.carmagazine.co.uk/Secret-new-cars/Search-Results/Spyshots/Vauhall-Insignia-2013-engine-overhaul-and-facelift-scoop/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 13 Şubat 2013; 19:44:28 >

• şaka maka opel 90lardaki tacina sarilmak istiyor.opeldem ciddi arge ataklari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resmi açıklama yapıldı.Cenevre Fuar'ında ilk olarak Zafira'da tanıtılacakmış.Ortalama tüketim %4,1 litre,son hız 193 km/h.
    1.7 ve 2.0 dizellerin yerini alacağından bahsediliyor.

http://www.worldcarfans.com/113021353788/opel-zafira-tourer-16-cdti-bound-for-geneva-features

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Misterr -- 14 Şubat 2013; 13:27:26 >
  • neden bu motoru ilk olarak zafiraya koyuyor anlamıyorumastraya koy şatış patlaması yap,ortalığın tozunu attır,,,yok illa zafiraya koycak,,zafiranın kaç tane alıcısı varki ona koyuyorsun bu motoru,
    sanki astra kullanıcısı sırf bu motor var diye zafira alacak,mantığa bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: dalgıç murat

neden bu motoru ilk olarak zafiraya koyuyor anlamıyorumastraya koy şatış patlaması yap,ortalığın tozunu attır,,,yok illa zafiraya koycak,,zafiranın kaç tane alıcısı varki ona koyuyorsun bu motoru,
    sanki astra kullanıcısı sırf bu motor var diye zafira alacak,mantığa bak

Sevgili dostum bence serzenişinde pek haklı değilsin..

Şuan Astra da süper bir dizel motor olmasa da 1.3CDTI ile satışı yapılıyor ve beğen beğenme bu motor ile araba SATILIYOR..!Ve alıcısı da fazlasıyla var..Yani Opel in ASTRA dan yana satış sıkıntısı yok, zira araba çok iyi satış rakamlarına sahip..

Gelelim Zafira kısmına..Zafira tasarım ve teknoloji olarak diğer rakip MPV lerin çok önünde..Ama maalesef 1.3CDTI o kasaya yetmediğinden 1.7 ve 2.0 lık dizellerle satılıyor ve buda bizim gibi ülkelerde yüksek fiyatı getiriyor..Şimdi ise Zafira nın öncelikli ihtiyacı olan düşük hacimli motorda yüksek gücü, ilk bu araçta satışa sunarak Zafira satışlarını yükseltmek istiyorlar..

Olayı biraz daha açarsak, Zafira dan sonra muhtemelen Meriva ya da bu motor eklenecektir, zira o modelinde ilk ihtiyacı tıpki Zafira da olduğu gibi iyi bir dizel motordu..

Astra ya gelişi 2013 ün ortasını geçebilir, Insignia da ise Mart ta makyajlı kasanın tanıtılması bekleniyor, makyajlı kasalarla birlikte Insignia da bu motora kavuşacaktır..

Beğeniriz, beğenmeyiz ama bu işler maalesef böyle yapılır..

Endüstriyel anlamda baktığınızda da yaptıkları tamamiyle doğrudur..

• merhabalar, 2013 model dizel otomatik ve bagajı geniş arka koltuklar rahat ve biraz yüksek araç alma arifesindeydik.
    mokka-trax-yeni kuga(benzinli otomatik)-reno xmod derken bu araç çıktı benzinli otomatiği sırf benzin tüketiminden kaynaklı almamıştık şimdiki yazılara bakınca sanırım otomatik dizel olmayacak bu sene, dolayısıyle son derece güzel de olsa manuel elememize neden olacak. sonuçta manuel mpv tarzı çok araç var
    bizim tercih mecburen otomatik
    gelince yinede incelemek isterim, alacaklara hayırlı olsun
  • Gecenlerde de sormustum ama cevap alamadim. Forumda yeni kasalarin cikislarini ve fiyat politikalarini bilen tecrubeli arkadaslar var. Belki henuz erken ama Insignia 1.6 dizelin fiyat araligi ne olur sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: fuatergenoglu

Gecenlerde de sormustum ama cevap alamadim. Forumda yeni kasalarin cikislarini ve fiyat politikalarini bilen tecrubeli arkadaslar var. Belki henuz erken ama Insignia 1.6 dizelin fiyat araligi ne olur sizce?

Benim tahminim ve arastirmama gore 1.6 cdti cosmo insignia 73-75 bin tl olacak. Tabi bu opsiyonsuz hali

• quote:

quote:

Gecenlerde de sormustum ama cevap alamadim. Forumda yeni kasalarin cikislarini ve fiyat politikalarini bilen tecrubeli arkadaslar var. Belki henuz erken ama Insignia 1.6 dizelin fiyat araligi ne olur sizce?

Benim tahminim ve arastirmama gore 1.6 cdti cosmo insignia 73-75 bin tl olacak. Tabi bu opsiyonsuz hali

Passat dizel highline 86.200, bu söylediğin rakam imkansız gibi.Ben 80-81 en az diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

quote:

quote:

Passat dizel highline 86.200, bu söylediğin rakam imkansız gibi.Ben 80-81 en az diyorum.

Daha fazla olamaz Kubilay. Cosmo 180 hp lik 1.6 turbolar liste fiyatı 69 bin tl rahat bu araç 66 bin tl ye alınabilir. 1.6 cdti motor indirimli hali 75 bin tl yi geçmez 9 bin tl fark çok uçuk bir fark aslında. Opel bu konuda biraz daha insaflı Sunroof + flexride şasi 80 bin tl yi bulur. Birde Opel her zaman donanım anlamında daha fazla şey vaad edip , daha uygun fiyata satmıştır

• kanimca bu motora birde cift kavrama ile kombin edildimi vw pabucunu dama atar :)

• Satis tarihin ile ilgili net bi bilgi var mi acaba?

• bildigim kadariyla temmuz agustos gibi gelicek

• bugün opel odak topkapı bayisine gittim ve 1.6 dizel motor ne zaman geliyor diye sordum,,2015 yılında gelecekmiş öyle söylediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dalgıç murat -- 21 Şubat 2013; 20:56:14 >
  • ARKADAŞ AR BENDE BAYRAMPAŞA OPEL ODAK' A SORDUM

2013 TEMMUZ YENİ ZAFİRA TOURER 1.6 CDTI
    2014 NİSAN- HAZİRAN MAKYAJLI İNSİGNİA 1.6 CDTİ
    2015 NİSAN- HAZİRAN YENİ ASTRA 1.6 CDTİ (MAKYAJ FARKLI ARKA TASARIM VE İÇ TASARIM İLE GELİCEK İMİŞ- HATTA 2015 SONUNA KALABİLİR DEDİLER)

SAYGILAR..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.