Şimdi Ara

POPCORNHOUR A-400 NMJ(nmt) / İncelendi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
6
Favori
20.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A-400 ile 3D film oynatayım dedim. Altyazı birbirinin içine girdi. Oysa TV'nin kendi oynatıcısı sorunsuz oynattı. Bu nedenle ufak bir araştırmayla altyazıyı 3DSubtitler programıyla yeniden düzenledim. Film klasörünün içindeki srt dosyası yerine .idx, .sub ve .xml dosyaları atıp filmi oynatmaya kalktığımda cihaz sürekli restart yapıyor. Bu aletle 3D oynatan oldu mu hiç?
  • Edit : Aynı mesaj 2 kere çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 5 Mayıs 2013; 13:55:58 >
  • 3 Mayıs yazılımı ile altyazı aralıklarında herhangi bir düzenleme oldu mu
  • Olmamış galiba hatta Ahmet Bey daha da bozulduğundan bahsetti. Aralar iyice açılmış. Daha epey bir süre bu önceki yazılımla devam edeceğe benziyor. Bu arada bu VXP 3D işlemci nedir anlayamadım. VXP'yi açıyorum, kapıyorum 3D SBS lerdede bir şey değişmiyor. Fakat 3D iso larda kaynak iso dosyası 3D olmadığı halde eğer VXP açık ise görüntü direk 3D olarak geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 5 Mayıs 2013; 21:04:08 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Dune, Popcorn ve Egreat hakkında epeyce sayfa okudum. Benim ihtiyacım görüntü kalitesi güzel, birçok dosya formatını oynatan gürültüsüz bir medya player. Azbox HD+ cihazımın gürültüsü iyice bıktırdı. 1080p mkv dosyalarda da hep problem çıkarıyor. 3D iso, bluray filmim hiç yok. Haftada en fazla 3-4 film seyrederim (aslında bu kadar bile seyredemiyorum ama... en fazla 3-4 olur). En fazla 10-15 GB büyüklüğünde mkv vs dosyalar indirip oynatacağım. Televizyonum 55 ekran Sony 3D. Yani zaten televizyon ayarından yanyana-üstüste 3D seçeneğim var. Bunun için medya oynatıcının 3D olmasına sanırım gerek yok.

Sonuç olarak, görüntü kalitesi ve fan gürültüsü bakımından hangisini tavsiye edersiniz? Popcorn A400'e gerek var mı? Yoksa Egreat R160S işimi görür mü? Ya da başka???

Cevaplarınızı bekliyorum.
    Saygılarımla...

Ek: Arkadaşlar bir şeyi unuttum. Azbox cihazımdaki 3.5" HDD'yi bu cihazda kullanacağım. Bu nedenle 3.5" HDD yuvası olması lazım. Ayrıca alt yazılı veya harici ses dosyalı film seyretmiyorum. Yani alt yazıların aralıklı olması veya harici ses dosyasını oynatmaması benim için önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ad2222 -- 8 Mayıs 2013; 15:10:55 >

• Yeni Firmware yayınlandı

Code:
    Release date: 8 May 2013
    Firmware version: 05-01-130508-25-POP-422-000 (FORUM RC1 FIRMWARE)

1. Known Issues
    - Playing a DVD with DD over Avr and then play any file with PCM gives just noise
    - BD with TrueHD when keep on pressing Info/Title button will get audio drop issue
    - Adaptive Deinterlacing & Film Cadence Detection causing issues with frameratesync and MotionBars when enabled

2. Firmware
    - Fixed Screensaver kicks in when continue playback after Pause introduced with 05-01-130503-25-POP-422-000
    - Fixed Screensaver doesn't show at Video Pause
    - Fixed Blackscreen issues
    - Fixed Standby Issue introduced with 05-01-130430-25-POP-422-000
    - Fixed Screensaver kicks in at playback introduced with 05-01-130430-25-POP-422-000
    - Fixed sometimes playback movie on 24Hz framerate result in black screen with audio, and half of the info bar disappear
    - Fixed some movie start with black screen
    - Fixed some movie keep on buffering when play until certain part of the movie
    - Fixed some 3D BD25 and BDMV cannot play smoothly since 05-01-130329-25-POP-422-000 release
    - Fixed Buffering issues with some 1080p mov Apple Trailers
    - Fixed some playback hang or crash issues
    - Fixed BD audio does not always follow BD language set at setup page
    - Fixed Framerate sync not working on DVD
    - Fixed embedded and external subtitle show up simultaneously for BD
    - Fixed wrong elapsed time for some BDISO
    - Fixed ASS subtitle causing some mkv video get trimmed on both side
    - Fixed some ASS subtitle does not show up
    - Fixed some ISO take much longer time to start
    - Fixed subtitle color changed when switch from auto to any other color and back to auto
    - Fixed file with mk3d extension cannot turn subtitle on and off through title menu
    - Fixed start playback short audio clip (e.g. 33s) and stop the playback, then restart playback could cause framework reboot issue.
    - Fixed start playback short audio clip (e.g. 33s), then trigger seek, playback unable to continue issue.
    - Fixed fast rewind second song on the playlist could cause start playback the third songs
    - Fixed fast rewind until 0 sec could cause start playback next song issue.
    - Fixed external subtitle can't move outside of video resolution
    - Added 3DRL Tag to switch to "Right Eye First" for ISO and BDMV
    - Added support for mkv3d with 1920x2160(full 1080P TAB) resolution
    - Added next/prev key function for audio CD playback
    - Added Angle key to toggle between right-eye-first and left-eye-first during 3D Video playback

3. System
    - Fixed Screensaver unable to show while photo slide show is paused
    - Fixed Filebrowser listing show 'undefined' for long filename during network browsing
    - Fixed focus to wrong UI if trigger photo info key during when audio CD is playing at the background
    - Fixed Simple Meta Data missing Poster
    - Fixed restore-to-factory-default does not cleanup bookmark
    - Fixed sometimes fail to resume from standby mode after pressing power key during playing any media file
    - Fixed cannot resume from standby if start playback any movie in NMJ navigator during standby mode
    - Fixed changed back SATA_DISK_1 to SATA_DISK
    - Fixed Poster is not downloaded if folder.jpg is present
    - Added Access-Control-Allow in Davidbox-Api
    - Removed the “Auto Start NMJ Menu” option from Setup
    - Removed toggle function at Setup

4. NMJ
    - New NMJ UI Added as shown in the Mockup Threadhttp://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=64122
    - Fixed double entry for every song when start playback via NMJ "by artist" page
    - Fixed auto open menu when press return at add to playlist view
    - Fixed NMJ audio playlist items not playback in correct sequence if the playlist have multiple entry of the same file
    - Fixed NMJ list music by artist may get wrong result
    - Fixed NMJ add all albums from the same genre could get incorrect track list
    - Changed when at lastwatch scene, press down from tab will focus at Last watch scene image
    - Added option to turn off tooltips and tips box at NMJ Setup
    - Added option to customize default media view when access Video, Music and Photo
    - Added option to disable capture last watch scene
    - Added option to customize pane opacity for video info pane and episode pane
    - Added option to auto launch NMJ when boot up
    - Added support to fetch on line subtitle
    - Added enchanced Video details
    - Added enchanced Music details
    - Added auto focus at last watched episode at episode list
    - Added auto focus at last watched season at season list
    - Added show video fps info, aspect ratio, external subtitle format
    - Added show episode file info
    - Added show song file info
    - Added Support to have full view of fanart by press i key or down key at video info
    - Added Return key function for rating box, delete box & subtitle box.
    - Added Return key function to open menu at wall, list and category view
    - Updated German, Japanese, Hungarian & Czech languages

5. Apps Market
    - Fixed remove single app from private apps instead of remove whole private store
    - Added Return key function to Keyboard
    - Updated language files
    - Removed "your credit" from Apps Details

• 13 Mayıs official firmware çıktı. Hemen yükledim. Gördüğüm kadarıyla altyazı ile ilgili olumlu ya da olumsuz hiçbir değişiklik yok. Filmi oynatmaya başlayınca ses gelmiyordu. Tekrar stop play deyince ses gelmeye başlıyordu. Onu düzeltmişler. NMJ ile ilgili afiş programında köklü değişiklikler yapmışlar. NMJ kısmı afiş indexlemesi haricinde tamamen değişmiş. Sürekli kilitlenen iso dosyalarını denemedim. Muhtemelen onu da düzeltmişlerdir. Bu hızla giderlerse stabil bir firmware olmasına her ay bir yazılım çıktığını düşünürsek daha 2-3 yazılım daha var.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 13 Mayıs 2013; 23:02:42 >
  • Sakgöz arkadaşımdan aldığım a400 satılıktır.
  • Sakgöz arkadaşımdan aldığım a400 satılıktır.

http://forum.donanimhaber.com/m_75183485/f_//tm.htm#75183485

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adoni -- 15 Mayıs 2013; 16:32:45 >
  • Hayırlı satışlar olsun...

Neden satıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Hayırlı satışlar olsun...

Neden satıyorsunuz?

Elimde iki cihazda var ama boyutları itibariyle büyük patron bunu satmamı istedi dune daha estetik duruyormuş Avr üstünde :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-400 e yine güncelleme gelmiş :( Firmware: A-400 [13 May 2013] | C-300 [30 Nov. 2012] | A-300 [30 Nov. 2012] | C-200 [21 Jan. 2013] | A-200/A-210 [10 Aug. 2012]

a-200 ler e neden gelmiyor bu güncellemeler... desteği bukadar çabuk mu çekiyor pch???
  • Çünkü A-400 ler daha oturmadı. Daha da uzun süre güncelleme gerekecek gibi. Altyazılar sorunlu, cihaz zaman zaman kilitleniyor vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam. normal 3d filmlerde filmin ekran boyutundan dolayı alt ve üste siyah barlar çıkıyor. ben pc de xmbc programında bunu ayarlayabiliyorum. tam ekran yapabiliyorum. a-400 de böyle bir şansımız varmı acaba?
  • slm. 3d filimlerde filmin çözünülüğünden dolayı ekran üstünde ve altında siyah şeritler oluyor. bu de filmin görüntüsünü küçültüyor. ben pc den xmbc üzerinden film izlerken bu siyah şeritleri kaldırıp filmi ekranını büyültebiliyordum. a-400 de bunu yapabilirmiyiz acaba. tşkurler...
  • bende eski popcorn a-110 var ayarlayamıyorum zumdan bir türlü resmi boylamasına genişletince enlerden film dısarı taşıyor. a-400 demi aynısı. 3d filmi tam ekran izlemek önemli benim için...
  • sinamaskop etkisini nasıl kaldırabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Arkadaşlar merhaba;

Aşağıdaki ürünleri içine koyabileceğim dar , yüksek muhtemel ahşap kabin arıyorum.
    Hazır bu tarz ürünler satan bildik bir yer varmı?
    Arkası vb çok kablo olacak malum.
    Toparlayacak birşey olmalı. Hanımı kızdırmamalı. :)

Anfi SR806 , PopcornC200 , A400 , Vuduo , htc pc , ps3 slim

Şu na benzer bişi olacak aslında.

tam aradığım şey. raf yüksekliği de ayarlanabiliyorsa tadından yenmez.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.