Şimdi Ara

Casper Nirvana NB 14' kapanma sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi geceler arkadslar benim bir sorunum var bu daha once rastlamadıgım ve 1-2 aydır karsılastıgım bir sorun neden kaynnaklandıgını çözemedim esasında bir fikrim var ama ne yapmam gerektiini bilmiyorum. Cihazın garantisi devam etmekte bildigm kadarıyla.

Sorunum şu laptopta film yada dizi izlerken oluor çogunlukla.. yarım saat yada 45 dk gctikten sonra bu süre tam belli degil tabi süre tutmadım bazeen olmuor. kendi kendine kapanıyor laptop. öyle lap diye kapanmıyor ekran kararıyor fan calisior oluor biraz gec kapanıor . Açtıgımda ise windows sürdürülüyor diyerek baslıor ve kullanıcı degistir sayfasına geliyor yani sanki oturum kapatmısım yada uyku modundan cıkmış gibi. Açıldıgında ise film kaldıgı yerden devam ediyor yada internette dolastıgım sayfalar aynı duruyor oluor.

Bu sadece film yada dizi izlerken olmyor internette gezinirkende oluyor. Benim eski yadigar casper vardı bilirsiniiz fanlar altta oldugu icin tam görevini yapamayıp lap diye kapanırdı işlemci sıcaklıgından. yazın buz torbası koyardım lakin şuan havalar gercekten cok soguk. öyle fanda kapanmıyor yorganın yada halının üstüne koymuorum yani engellemiorum ya masada yada sehba üzerinde en kötü dizimin üstünde fanı dısarda kalcak şekilde tutuorum..

Konuyu uzattım sanırım baya umarım anlamıssınızdır beni. Bu sorun neden kaynaklanıyor acaba.Düşündügüm gibi fandanmı acaba cok ısınınca kendinimi kapanıor?Ama öyle bir sey olsa direk önceki laptobum gibi lap die kapanır hersey giderdi. Actıgımda aynı yerden devam eediyor...

Garantiye göndersem ne dicem. burda dediklerimi desem onlar baktıgında kapanmassa nolcak laptop_? Adamn işi yok bütün gün benm laptoplamı takılıp denicek?

• Garantisi devam eden bir pc ise servise göndermeniz sizin için en iyi tercih olur en azından mağduriyetinizi yasal olarak gidermeye çalışırsınız belki sonrunun kaynağı fabrika hatası olabilir bu gibi durumlarda yeni pc ile değişim yapıyorlar diye biliyorum. Bence siz en iyisi pc'yi servise vermeden önce gidin bir servis ile bir görüşün derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanSolo01

Garantisi devam eden bir pc ise servise göndermeniz sizin için en iyi tercih olur en azından mağduriyetinizi yasal olarak gidermeye çalışırsınız belki sonrunun kaynağı fabrika hatası olabilir bu gibi durumlarda yeni pc ile değişim yapıyorlar diye biliyorum. Bence siz en iyisi pc'yi servise vermeden önce gidin bir servis ile bir görüşün derim ben.

Bulundugum bölgede öyle yetkili bir servis yok ne yazikki. Bilgisayarcılar var sadece yani internet cafe ve laptop satan kişiler. Direk göndersem kim bilir kac gün laptopsuz kalıcam :/ göndersem degistirilermi acaba yoksa tamir edilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: knidos

quote:

Orijinalden alıntı: HanSolo01

Garantisi devam eden bir pc ise servise göndermeniz sizin için en iyi tercih olur en azından mağduriyetinizi yasal olarak gidermeye çalışırsınız belki sonrunun kaynağı fabrika hatası olabilir bu gibi durumlarda yeni pc ile değişim yapıyorlar diye biliyorum. Bence siz en iyisi pc'yi servise vermeden önce gidin bir servis ile bir görüşün derim ben.

Bulundugum bölgede öyle yetkili bir servis yok ne yazikki. Bilgisayarcılar var sadece yani internet cafe ve laptop satan kişiler. Direk göndersem kim bilir kac gün laptopsuz kalıcam :/ göndersem degistirilermi acaba yoksa tamir edilirmi?

Garantisi bitmemiş cihazınızı dışarıda tamir ettirdiğiniz takdirde garanti dışı kalabilir. Gönderirseniz değiştirirlermi orasını bilemicem belki sadece arzalı olan parçayı değiştirirler. Gönderip göndermemek sizin kararınız. İnşallah en kısa süre sorununuz giderilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.