Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 2 7' - Telefon Görüşmesi Aktifleştirildi! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
12
Favori
78.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denmus

valla alırmışız dostum. bu arada söyleyeyim az önce Ankara dan, ikamet ettiğim Düzce ye döndüm. ankara kentpark teknosa da kapalı kutuda P6200 galaxy tab plus buldum ve aldım. internette tükenmişti, düzce teknosa ve çevresinde (sakarya,i kocaeli) yoktu. orada buldum, baktım, beğendim ve 1099 TL ye aldım. ellerinde 3 tane daha var daha cihazı açmadım bile yorgunluktan ama inanıyorum değecek. Valla link aşağıda, cihazı incele, aklına yatarsa bence al. internette olsaydı 100 Tl de hediye çeki vardı ama ben istifade edemedim tabi mağazadan aldığım için. ama o da nasip dedim geçtim.

http://www.samsung.com/tr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/tablet/GT-P6200MAATUR

haaaa yukarıda arkadaşın dediği iki programla telefon özelliği aktif oldu ise kıyasını yap, 350 Tl fark değer mi değmez mi karar ver ona göre seç artık.

eğer ben almadan önce Mat35'in mesajını görseydim beklerdim tabi ayrıntısını öğrenmek için. ona göre tekrar gözden geçirirdim ama şans tabi. o mesajı yazarken ben yolda geri dönüyordum. cihazı kurcalama vaktim olunca yazarım zaten. ama daha ilk izlenim tipi ile ilgili olur ancak onu da beğendim aldım zaten.

Ben sıkıntımı hallettim, darısı başına dostum...
    Dediğim gibi Ankara kentpark teknosa da var aklına yatarsa, alır yada aldırırsın karar senin. tabi mat35'in ayrıntılı açıklamasını bekliyoruz.

Hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan. Ne olacak şimdi, aldığın cihazı telefon olarak kullanabilecek misin?
    Ben o kadar para veremem telefon olarak kullanamayacaksam.
    Arkadaşın bahsettiği program msn gibi, herkeste o program olmadığına göre kullanışlı değil.

• evet. denmus arkadaşımız p6200 ile tel görüşmesi de yapabilecek. hayırlı olsun bu arada denmus. inşallah birileri p3105 in tel görüşme özelliğini açar da biz de tel görüşmesi yapabiliriz
  • @denmus,

Yeni tabletin hayırlı uğurlu olsun.

Türkçe klavye hiçbir tabletde sorun değil.
    Ayarları doğru yaparsan Türkçe karakterler ile de yazabilirsin.
    Şimdi burada yaptığım gibi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Benim gibi tableti olan ayrıca telefonlardada işe yarıyor mesela oğlanın hTC telefonu ve eşimlede bu programlarla görüşüyorum.

Marka model önemli değil sadece 3G olsun yeter.

tamadır dostum iyice oturdu şimdi. android işletim sistemine sahip telefonlarda 3G yardımıyla konuşuluyor program sayesinde. daha önce de dediğim gibi senin işini görüyorsa ne güzel işte.

quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan. Ne olacak şimdi, aldığın cihazı telefon olarak kullanabilecek misin?
    Ben o kadar para veremem telefon olarak kullanamayacaksam.
    Arkadaşın bahsettiği program msn gibi, herkeste o program olmadığına göre kullanışlı değil.

Sağol dostum. inşallah. daha iyileri sizin olsun.
    bu arada senin jöle biraz dağıldı galiba senin için link koydum oraya incele beğenirsen al diye. tabi ki telefon olarak kullanacağım. zaten onun için aldım ya
    dediğin gibi herkeste androidli telefon olmadığı için kullanışlı olmayabilir ama ona da dediğim gibi kendi işini görüyorsa ne güzel. ama benim anam-babam ne anlayacak android den eski tipe alıştılar.

quote:

Orijinalden alıntı: turkishstar

evet. denmus arkadaşımız p6200 ile tel görüşmesi de yapabilecek. hayırlı olsun bu arada denmus. inşallah birileri p3105 in tel görüşme özelliğini açar da biz de tel görüşmesi yapabiliriz

teşekkür ederim dostum. daha iyileri sizin olsun inşallah. bu cihaz az kaldı ülkede anladığım kadarıyla. o yüzden bulmuşken aldım. darısı başınıza.

quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

@denmus,

Yeni tabletin hayırlı uğurlu olsun.

Türkçe klavye hiçbir tabletde sorun değil.
    Ayarları doğru yaparsan Türkçe karakterler ile de yazabilirsin.
    Şimdi burada yaptığım gibi....

teşekkür ederim dostum. bakalım bugünümü cihazı kurcalamaya ayırdım
    ayarlara falan bakarım artık. dikkatimi çekti zaten ellerine sağlık. her ne kadar nokta'dan sonra büyük harfle başlamasam bile Türkçe konusundabiraz takıntılı ve hassas bir tipim

şimdi gidip mevcut versiyona, güncellemelerine, gerekli görürsem root ve CWM olaylarına bakayım biraz. belki root atmam bile. ama öğrenmeye başlayayım cihazı.

bu arada internette bulunduğunu yazdığı yerleri de yazayım. ilgilenen olursa ordan bakıp tedarik edebilirler. öncesinde telefon edip kapalı kutuda olup olmadığını sormakta fayda var. iki renk farklı mağazalar. gerçi benim için renk önemli değil. cihazı buldum o da yeter. dediğim gibi sayı az kalmış. örneğin burada kocaeli de var gözüküyor ama ben telefon ettiğimde teşhir ürünü olduğunu söylemişlerdi.

bunlar gri olanlar...
    1İSTANBUL İÇERENKÖY CARREFOURSA
    2İZMİR AGORA EXTRA
    3ANKARA ANKAMALL EXTRA
    4İZMİR FORUM BORNOVA EXTRA
    5ANKARA KENTPARK
    6BURSA CARREFOURSA EXTRA
    7İSTANBUL BAHÇEŞEHİR AKBATI EXXTRA
    8KOCAELİ GEBZE CENTER EXXTRA
    9İSTANBUL ŞİŞLİ CEVAHİR EXXTRA
    10ANTALYA TERRACİTY EXXTRA
    11İZMİR BALÇOVA EGE PARK EXXTRA

bunlar beyaz olanlar...
    1İSTANBUL ALTUNİZADE CAPITOL
    2DİYARBAKIR OFİS
    3KASTAMONU BARUTÇUOĞLU
    4İSTANBUL ÜMRANİYE MEYDAN
    5ANKARA KENTPARK
    6İSTANBUL ATAKÖY GALLERİA EXTRA
    7ANTALYA KEPEZ ÖZDİLEK EXXTRA
    8İSTANBUL ŞİŞLİ CEVAHİR EXXTRA
    9İSTANBUL BEYOĞLU İSTİKLAL CADDESİ
    10İSTANBUL MECİDİYEKÖY PROFİLO EXTRA
    11İSTANBUL YENİSAHRA OPTİMUM

son olarak, cihaz ile ilgili izlenimleri vs elimden geldiğince paylaşmaya çalışırım zaten. forumda konusu da mevcut...

http://forum.donanimhaber.com/m_55175020/mpage_1/key_/tm.htm

hade sonra görüşürüz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus -- 2 Şubat 2013; 11:57:13 >

• Arkadaşlar galaxy tab 2 7.0 p3110 isimli tabletimin arayüzü internette ki görsellerden çok farklı.

Samsung Galaxy Tab 2 7' - Telefon Görüşmesi Aktifleştirildi!

Bu resimdeki gibi arayüze sahip değil.

Galaxy s3 üm deki gibi bir arayüze sahip. Mesela yukarıdaki görselde uygulamalar butonu sağ üstte iken benim tabletimde sağ alt tarafta yani bir telefondaki gibi arayüz var. Nedenini bilen biri açıklayabilirmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckt

Arkadaşlar galaxy tab 2 7.0 p3110 isimli tabletimin arayüzü internette ki görsellerden çok farklı.

Galaxy s3 üm deki gibi bir arayüze sahip. Mesela yukarıdaki görselde uygulamalar butonu sağ üstte iken benim tabletimde sağ alt tarafta yani bir telefondaki gibi arayüz var. Nedenini bilen biri açıklayabilirmi acaba?

sürüm güncellemesi yaptın mı? güncellemeden dolayı olabilir ya da görseller genelde yurtdışı resimler olduğu için belki ülkelere göre de farklılık olabilir. benimki de şu anda görsellerle aynı değil. çok problem de değil işin açığı.

bu arada P6200 telefonumu kullanmaya başladım. şimdilik gayet başarılı buldum. ayarlar vs kendime göre yaptım herşeyi. bir sıkıntı problem yok. düşünenlere tavsiye ederim.

• Telefonla görüşme olayı nasıl?
    Rahatsız ediyor mu büyüklük açısından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jölelibrokoli

Telefonla görüşme olayı nasıl?

yok dostum kulağıma dayayıp konuşmadığım için sorun yok. kutusunda güzel bit kulaklığı var zaten, ama ben bluetooth kullanıyorum gayet iyi. eğer durumun müsaitse (evde ya da ofiste teksen) handsfree ile de görüşebilirsin.

üzerinde google talk var. tableti ve gmail hesabı olan arkadaşlarınızla sesli ve görüntülü beleş görüşme yapabilirsiniz (denedim gayet güzel ve ek uygulamaya gerek yok) ama bu mevzu önceden de döndü. örneğin rehberinizin yüzde kaçında android ve gmail var?

şimdilik ilk izlenimlerim çok olumlu. tek sorun dün rastgele çektiğim fotoğrafı galeriden silemedim ve ha bire google+ da instant upload ile paylaşmaya uğraştı , sonunda çözdüm ama. ünlülerin cıbıl pozlarının nasıl nete düştüğü belli oluyor

• quote:

quote:

Arkadaşlar galaxy tab 2 7.0 p3110 isimli tabletimin arayüzü internette ki görsellerden çok farklı.

sürüm güncellemesi yaptın mı? güncellemeden dolayı olabilir ya da görseller genelde yurtdışı resimler olduğu için belki ülkelere göre de farklılık olabilir. benimki de şu anda görsellerle aynı değil. çok problem de değil işin açığı.

bu arada P6200 telefonumu kullanmaya başladım. şimdilik gayet başarılı buldum. ayarlar vs kendime göre yaptım herşeyi. bir sıkıntı problem yok. düşünenlere tavsiye ederim.

Hocam sürüm guncellemesi derken kiese bağladım cihazınız en son sürümle gunceldir yazdı.

Rica etsem bana tablette ss nasıl alınıyor anlatirsaniz ve kendi cihazinizin ekran goruntusunu atar misiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Telefonla görüşme olayı nasıl?

yok dostum kulağıma dayayıp konuşmadığım için sorun yok. kutusunda güzel bit kulaklığı var zaten, ama ben bluetooth kullanıyorum gayet iyi. eğer durumun müsaitse (evde ya da ofiste teksen) handsfree ile de görüşebilirsin.

üzerinde google talk var. tableti ve gmail hesabı olan arkadaşlarınızla sesli ve görüntülü beleş görüşme yapabilirsiniz (denedim gayet güzel ve ek uygulamaya gerek yok) ama bu mevzu önceden de döndü. örneğin rehberinizin yüzde kaçında android ve gmail var?

şimdilik ilk izlenimlerim çok olumlu. tek sorun dün rastgele çektiğim fotoğrafı galeriden silemedim ve ha bire google+ da instant upload ile paylaşmaya uğraştı , sonunda çözdüm ama. ünlülerin cıbıl pozlarının nasıl nete düştüğü belli oluyor

Hee, zaten 7 inc tableti kulağa götürmek enteresan olur biraz.
    O yüzden sordum zaten, bluetooth mantıklı olanı sanırım.
    Eksilerini ve artılarını yazmanı rica ediyorum.

• quote:

Hocam sürüm guncellemesi derken kiese bağladım cihazınız en son sürümle gunceldir yazdı.

Rica etsem bana tablette ss nasıl alınıyor anlatirsaniz ve kendi cihazinizin ekran goruntusunu atar misiniz...

eğer kieste en son sürüm dediyse son sürümdür ki sizin cihazlar yeni satılmaya başladı, dolayısıyla yeni sürüm güncellemesinin olmaması mantıklı. eğer şüpheniz varsa, ayarlar--cihaz hakkında kısmında sürümü görebilir ve yazılım güncelleştirme--güncelle den konntrol edebilirsin. aşağıda ekran görüntüsü ve bahsettiğim güncelleme bölümü var. NOT: benim cihazın p6200 olduğunu unutma lütfen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus -- 3 Şubat 2013; 22:45:38 >

• quote:

Hee, zaten 7 inc tableti kulağa götürmek enteresan olur biraz.
    O yüzden sordum zaten, bluetooth mantıklı olanı sanırım.
    Eksilerini ve artılarını yazmanı rica ediyorum.

aynen bluetooth mantıklı

dostum artı ve eksiyi sormuşsun ama kusura bakmazsan bunu ben yazmayayım, (yanlış anlama sakın acizlikten falan değil, yada üşendiğimden) yani şöyle, bence şimdilik herşey artı. kullandıkça eksisi çıkacaktır, yukarıda verdiğim foto olayı gibi. .

sen istediğin ve kafana takılan bir şey varsa sor mutlaka, bende cevap vermeye çalışayım. anlatabildim mi dostum? sen kafanda ne olursa artı ne olursa eksi olur yaz, bende ona göre cevap vereyim

birde link verdiğim diğer konuyu da gözden geçir istersen.

http://forum.donanimhaber.com/m_55175020/mpage_1/key_/tm.htm

• quote:

quote:

eğer kieste en son sürüm dediyse son sürümdür ki sizin cihazlar yeni satılmaya başladı, dolayısıyla yeni sürüm güncellemesinin olmaması mantıklı. eğer şüpheniz varsa, ayarlar--cihaz hakkında kısmında sürümü görebilir ve yazılım güncelleştirme--güncelle den konntrol edebilirsin. aşağıda ekran görüntüsü ve bahsettiğim güncelleme bölümü var. NOT: benim cihazın p6200 olduğunu unutma lütfen...

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

Hocam bendeki arayüz çok çok farklı.

Ss almayı nasıl yaptınız size göstermek istiyorum ara yüzü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

dostum öncelikle istersen bir önceki mesajını düzelt. ben zaten resimleri büyük koymuşum, iyice kirletmeyelim ortalığı.

ss almak için bende ayarlar--ekran--hızlı başlat ben oradan ekran yakalama yı seçiyorum. sonra resimlerde gözüken işaretle yapıyorum. başka bir yerden çıkar mı bilmiyorum. NOT: sizin tabletlerin arayüzünden emin değilim ama haberin olsun

[simage]
    [/simage]

• quote:

quote:

dostum öncelikle istersen bir önceki mesajını düzelt. ben zaten resimleri büyük koymuşum, iyice kirletmeyelim ortalığı.

ss almak için bende ayarlar--ekran--hızlı başlat ben oradan ekran yakalama yı seçiyorum. sonra resimlerde gözüken işaretle yapıyorum. başka bir yerden çıkar mı bilmiyorum. NOT: sizin tabletlerin arayüzünden emin değilim ama haberin olsun

[simage]
    [/simage]

Hocam buyur.mobilden girdigim icin mesaj oyle olmus kb.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

est dostum ne kusuru.

sorun yok ekranın normal... karşılaşacağın görseller hep 4.0 a ait, senin cihaz 4.1.1. yani son sürüm. bundan kaynaklı olabilir. aşağıdaki videoyu izle de için rahat etsin... senin ekran ile aynı...

http://www.youtube.com/watch?v=hSAn3ZGY0uI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denmus -- 3 Şubat 2013; 23:21:13 >

• quote:

quote:

est dostum ne kusuru.

sorun yok ekranın normal... karşılaşacağın görseller hep 4.0 a ait, senin cihaz 4.1.1. yani son sürüm. bundan kaynaklı olabilir. aşağıdaki videoyu izle de için rahat etsin... senin ekran ile aynı...

http://www.youtube.com/watch?v=hSAn3ZGY0uI

Çok teşekkür ederim. Bana kalirsa eski arayuz daha iyimis

• quote:

est ne demek. zaten videoya bakınca sürümden olabileceğini anladım. yoksa emin değildim.
  • quote:

quote:

est ne demek. zaten videoya bakınca sürümden olabileceğini anladım. yoksa emin değildim.

Hocam çok sıktım sorularimla ama son bi sorum daha var. Yukarida attığım ss de saat wigdeti 2 saat ilerde gosteriyor. Bunu ayarlamann bir yolu yok mudur. S3umdede var ancak onda boyle bir sorun olmamisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.1996 -- 3 Şubat 2013; 23:47:05 >
  • quote:

Hocam çok sıktım sorularimla ama son bi sorum daha var. Yukarida attığım ss de saat wigdeti 2 saat ilerde gosteriyor. Bunu ayarlamann bir yolu yok mudur. S3umdede var ancak onda boyle bir sorun olmamisti.

est ne demek. ayarlar--sistem--tarih ve saat kısmından saat dilimini (GMT +02:00 doğu avrupa saati) ve ayarlamayı yaparsın.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.