Şimdi Ara

Karaman İl Jandarma Komutanlığı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
7.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ceçe54

Bende sakaryaddn 1.grup olarak gidiyorum. Hiç bi tanidigi olan var mi su an yapan veya yapmış olan

s.a. nasildi askelrik biraz bilgi verirseniz sevinirim. yanimiza ne alalim almayalim telefon kullaniliyormu gibi bilgiler olabilir mesela :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reprise

İşimden dolayı Türkiye'de gezmediğim yer sayısı bir elin parmaklarını geçmez ama askerliğim daha önce hiç gitmediğim bir yere Karaman'a çıktı. Karamanlı arkadaşlara bilgileri için teşekkür ederim. Çok soğuk bir yer olacağı doğrudur ama insanı en azından dürüsttür askeri sever diye tahmin ediyorum.

Karargahda kalırsak şehre yakın oluruz fakat bu seferde daha fazla disiplin,temizlik vb şeylere maruz kalırız. Gerçi yapacak birşey yok. İlçeler bence sosyal anlamda birşey vermez ama askerlik en azından daha rahat geçer.

s.a. nasildi askelrik biraz bilgi verirseniz sevinirim. yanimiza ne alalim almayalim telefon kullaniliyormu gibi bilgiler olabilir mesela :)

• mesuteyc M kullanıcısına yanıt
    Karaman soguk memleket ve kucuktur zaman gecmez carsiya ilk baslarda hevesli cikarsiniz fakat alistiginizda carsiya cikmak caniniz istemez.acemi birligi bittikten sonra mumkun mertebe dis karakollara gitmeye calisin ozellikle bucakisla koydur ama rahattir askerlik
    Sofor olursaniz devriye cok olur arabayla gezersiniz.telefon yasaktir ankesorlu telle kiciniz dona dona konusmaya sira beklemeye alistirin kendinizi😂

Herkese simdiden hayirli tezkereler

• quote:

Orijinalden alıntı: Ajmel Efkar

Karaman soguk memleket ve kucuktur zaman gecmez carsiya ilk baslarda hevesli cikarsiniz fakat alistiginizda carsiya cikmak caniniz istemez.acemi birligi bittikten sonra mumkun mertebe dis karakollara gitmeye calisin ozellikle bucakisla koydur ama rahattir askerlik
    Sofor olursaniz devriye cok olur arabayla gezersiniz.telefon yasaktir ankesorlu telle kiciniz dona dona konusmaya sira beklemeye alistirin kendinizi😂

kamerasiz telefon askercell fln demislerdi ama yokmu oyle seyler. mardinde ogretmenlk yapiyorum ve evliyim telefon olsaydi iyiydi.. komutan postasi tarzi tatli gorevler yokmu ki:)
    bide sofor olmasakta surekli jandarma arabasinda devriye fln mi geziliyor nasil oluyor bu jandarmalik hic bilgim yok

• Ajmel Efkar kullanıcısına yanıt
    sizin sordugunuz sorunun cevabini kimse vermemis ama icerde varmi malzeme alinacak bir yer. para olayi icin atm var mi? egitimler nasil yogun mu?
    insan merak ediyor tabi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuteyc

quote:

kamerasiz telefon askercell fln demislerdi ama yokmu oyle seyler. mardinde ogretmenlk yapiyorum ve evliyim telefon olsaydi iyiydi.. komutan postasi tarzi tatli gorevler yokmu ki:)
    bide sofor olmasakta surekli jandarma arabasinda devriye fln mi geziliyor nasil oluyor bu jandarmalik hic bilgim yok

kamerasızlara izin verilir ama acemilikte çokta cesaret edilmez.askercell kısmını bilmiyorum posta olmak istemezsin bence iyi birşey değil gibi sürekli resmi vs bana göre değil:)

şoför olmazsan sürekli devriye vs yok.il merkezde kalırsanız jandarma binasında nizamiye nöbetiniz olur full teçhizat(çelik yelek+kask vsvs).
    anlatılmaz yaşanır :p

içeride kantin var istediğiniz çoğu malzemeyi bulabilirsiniz. atm kısmını hatırlamıyorum.eğitim konusunda sıkıntı olmamıştı ama şuan ki rütbeliler nasıldır bilemem.

Tavsiyem civar karakollara dağıtımınızın çıkması(usta birlik)

• Ajmel Efkar kullanıcısına yanıt
    cok tesekkurler

• Hocam benim de karamana cikti hem acemi hem usta

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesuteyc

quote:

kamerasızlara izin verilir ama acemilikte çokta cesaret edilmez.askercell kısmını bilmiyorum posta olmak istemezsin bence iyi birşey değil gibi sürekli resmi vs bana göre değil:)

şoför olmazsan sürekli devriye vs yok.il merkezde kalırsanız jandarma binasında nizamiye nöbetiniz olur full teçhizat(çelik yelek+kask vsvs).
    anlatılmaz yaşanır :p

içeride kantin var istediğiniz çoğu malzemeyi bulabilirsiniz. atm kısmını hatırlamıyorum.eğitim konusunda sıkıntı olmamıştı ama şuan ki rütbeliler nasıldır bilemem.

Tavsiyem civar karakollara dağıtımınızın çıkması(usta birlik)

en keyifli gorev hangisidir? rahat olmasindansa keyifli olmasi daha iyidir heralde :)

• Adeel kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, Benimde acemi ve usta birliğim Karaman. İsterseniz askeriye ye teslim olmadan dışarda görüşüp tanışabiliriz. İçerde faydası olur diye düşünüyorum

• Hocam nereden geliyorsun karamana?

• Bursa dostum

• Selam arkadaslar ben de karaman il jandarmaya düştüm. Telefon nolarinizi birakin whatsapp grubu kurucam.

• Bende karaman yolcusuyum Ankaradan katılıcagım hayırlısı ile.
  • Benmde hem acemi hem usta birliği karaman işallah rahat ederiz

• erdem199065 E kullanıcısına yanıt
    05385703180

• 370KD EĞİTİM/USTA BİRLİK KARAMAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI. KONUYU HORTLATTIM BAKALIM BURADA ŞU ANDA ASKERLİK YAPAN VAR MI YA DA BU DÖNEM GİDECEK VAR MI?
  • xargon5 X kullanıcısına yanıt
    2. grupmusun? bende 13 martta teslimim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.