Şimdi Ara

ARÇELİK 5950 ORBİTAL ÇAMAŞIR MAKİNESİ ARIZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
17.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arçelik 5950 Orbital çamaşır makinem var. Pazar günleri çamaşır yıkadığımdan 4. kazanı yıkıyordum ki , makineyi kontrole gittiğimde , tüm ışıklarının sönmüş olduğunu gördüm. Açma/kapama düğmesi çalışmıyor. Hemen üst kapağı söktüm bir yerlerde bişi görebilir miyim diye, ancak bişi bulamadım. Sizce arıza ne olabilir ?

• Bu makinenin öyle bir Kart Beyin sistemi varki arıza yapmaması imkansız muhtemelen anakart yanmıştır. Servis çağırın ancak şunuda belirteyim eğer kart gitmişse servisin size verdiği fiyat yeni bir makine fiyatıyla aynı olacaktır.
  • @gökoş bey nerelerdesiniz uzun zamandır yoktunuz forumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@gökoş bey nerelerdesiniz uzun zamandır yoktunuz forumda

Uzun zamandır işlerimin çok yoğun olması nedeniyle foruma giremedim kısmetse gelmediğim günleri telafi edeceğim kendime tatil verdim 21 Aralıktır kıyamettir yılbaşıdır falan filan 2 Ocağa kadar evdeyim.
  • Cevabınız için teşekkürler, bu cumartesi için servis çağırdım.
    Arızası ve verecekleri fiyatlandırma hakkında bilgileri paylaşacağım.
    Umarım yüksek bir fiyat söylemezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

@gökoş bey nerelerdesiniz uzun zamandır yoktunuz forumda

Uzun zamandır işlerimin çok yoğun olması nedeniyle foruma giremedim kısmetse gelmediğim günleri telafi edeceğim kendime tatil verdim 21 Aralıktır kıyamettir yılbaşıdır falan filan 2 Ocağa kadar evdeyim.

hoşgeldin
  • Az once teknik servise verdim. Alt amartisörlerini ve kartını 250 TL 'ye değiştireceklerini belirttiler. 320 TL 'den indiği nakit fiyat bu. Buzdolabımı da aynı servise tamir ettirmiştim, bu yuzden de yardımcı olduğunu belirtti servis görevlisi. Umarım doğru bir fiyattır ve uzun bir süre sıkıntı olmadan kullanmaya devam ederim.

Servis görevlisi kişi, makineyi o kadar çok övdü ki, hayır diyemedim. Çelik kazanı varmış, aynısının yenisi 2000TL civarlarındaymış , hatta çöpe atacağına bana sat ben tamir edip kendime alayım dedi. 100 TL veririm dedi
  • orbital serisi sorunlu bir seri bu ilk arızasıysa çok şanslıymışsınız

250 tl makul sayılır işçilik parasıda var tabi içinde onun yoksa 200 tl yi geçmez masrafı normalde memnunmuydunuz makinanızdan
  • makineden memnunum , bir sıkıntı yaşamamıştım şimdiye kadar , 30dk'lık programı çok başarılı yıkıyor. Çok inatçı lekeler olursa biraz oxi-action ekleyip uzun programda yıkıyorum , onun haricinde sürekli 30dk'lık kısa programı kullanıyorum ve memnunum.

Çok sessiz bir makine, çalıştığı anlaşılmıyor nerdeyse.
    Son zamanlarda sıkma programına geçtiğinde ; kazan makinenin duvarlarına çarpıyordu, teknik servis amortisörler eskimiş dedi, onu da değiştirecekler şimdi. 3 senedir kullanıyorum, bir 3 sene daha gitse yeter bana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zennube

makineden memnunum , bir sıkıntı yaşamamıştım şimdiye kadar , 30dk'lık programı çok başarılı yıkıyor. Çok inatçı lekeler olursa biraz oxi-action ekleyip uzun programda yıkıyorum , onun haricinde sürekli 30dk'lık kısa programı kullanıyorum ve memnunum.

Çok sessiz bir makine, çalıştığı anlaşılmıyor nerdeyse.
    Son zamanlarda sıkma programına geçtiğinde ; kazan makinenin duvarlarına çarpıyordu, teknik servis amortisörler eskimiş dedi, onu da değiştirecekler şimdi. 3 senedir kullanıyorum, bir 3 sene daha gitse yeter bana :)

düzgün kullanımda rahat gider
  • Dikkat ediyorumda artik camasir makinalarinin 3/6 sene omru olsa sevinir hale gelindi 1200/2200 tl arasi para verip garantisi biter bitmez ariza cikartmasina hic aklim yatmiyor.

Evde kalorifer bocegi tarzinda haserelere cok dikkat edilmeli ve olan evler mutlaka sik sik ilaclanmali. Aksi halde bu bocukler iletken oldugundan kart/devre elemanlarini yakmakta ve servislerin en buyuk yardimcisi olmaktadir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu model bence arçeliğin en teknolojik modeli.Şimdi kendi ürettikleri yanına yaklaşamaz.

• quote:

Az once teknik servise verdim. Alt amartisörlerini ve kartını 250 TL 'ye değiştireceklerini belirttiler. 320 TL 'den indiği nakit fiyat bu. Buzdolabımı da aynı servise tamir ettirmiştim, bu yuzden de yardımcı olduğunu belirtti servis görevlisi. Umarım doğru bir fiyattır ve uzun bir süre sıkıntı olmadan kullanmaya devam ederim.

Servis görevlisi kişi, makineyi o kadar çok övdü ki, hayır diyemedim. Çelik kazanı varmış, aynısının yenisi 2000TL civarlarındaymış , hatta çöpe atacağına bana sat ben tamir edip kendime alayım dedi. 100 TL veririm dedi

Geçmiş olsun servis gerçekten makul bir fiyat vermiş 2 sene önce aynı arızaya 300-400TL istiyorlardı İnşallah bir daha arızalanmaz. Servis görevlisinin dedikleri doğru bu makine Arçeliğin çıkardığı en son çelik kazanlı çamaşır makinesi bundan sonrakiler hep plastik Makine gerek dış görünüş gerek teknik açıdan çok güzel daha yeni çıktığında almıştım anneme 2500TL civarıydı ancak annem bir türlü program ayarlayamıyordu biraz karışıktı sonra onu yeni evlenen yeğenime verdi 4900SJS aldı ama aldığınada pişman oldu her sene amortisör-rulman değişiyordu en son motor ve güç kartı yandı yaptırdı ancak şimdide sıkarken tak-tak sesler geliyor acilen anneme programı kolay ayarlanabilen bir makine almam lazım.

• Uygun fiyat olduğunu öğrenmem iyi oldu , rahatladım gerçekten.
    Evet , görünüş-sessizlik-programlama açısından yüksek teknolojili gözüküyor dediğiniz gibi.
    250 TL 'ye kurtardık yani :) Hayırlı olsun.
  • quote:

Uygun fiyat olduğunu öğrenmem iyi oldu , rahatladım gerçekten.
    Evet , görünüş-sessizlik-programlama açısından yüksek teknolojili gözüküyor dediğiniz gibi.
    250 TL 'ye kurtardık yani :) Hayırlı olsun.

aynen
  • Makinamı hangi proğramda çalıştırsam pompaya geçiyor orbıtal 5950

• rayqs35 R kullanıcısına yanıt
    makina altı kapalı ise taşma şamdarası aktif olabilir yoksa pompa motoru triakı kısa devre olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.