Şimdi Ara

LG OPTİMUS 3D MAX (P725) ANA KONU VE İNCELEME (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.755
Cevap
19
Favori
132.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lonely2127

quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

bugun lg Turkiye'ye ugradim ics 4.0 guncellemesi buyuk ihtimal ocak ta gelir dediler.

Bende lg türkiyeye mail attım güncelleme ne zaman gelecek diye..

:: GELEN CEVAP ::

Android güncellemesi ile alakalı tarafımzıdan iletilen bir tarih mevcut değildir.

Cihazın güncellemesi için iletilen net bir tarih ve bilgi bulunmamaktadır.

Çagri merkezimize 444 6 543 nolu telefondan ulasabilirsiniz.

Bilgilerinize sunariz.

:: Saygilarimizla. ::

Al bir de burdan yak..!!

aynı cevabı banada verdiler. Bizim lg Türkiyenin bişeyden çaktığı yok anlaşılan..

• Herşey güzel ama telefon hafızasına da 16 gb class 10 sandisk sd kartınada 3d çekim yaparken takılmalar oluyor izlerkende aynı durum söz konusu.Acaba benzer sıkıntısı olan ve çözüme kavuşturan var mı?
  • Telefonları incelerken Nokia Lumia 920 modelinde bir özellik görmüştüm, telefonun kamerasından baktığın bölgede ister cafe ister lokantaları gösteriyordu, özellikle bu özelliği beni çok cezbetmişti. Fiyatı biraz uygun olsa belkide o özelliği için o telefonu alacaktım. Ben Lumia yerine Optimus 3D Max'i aldım ve geçen gün farkettimki o özellik bu telefonda da var. İşin ilginç tarafı hiç bir yerde bu özellikten bahsetmemişler. Hemde o özelliği 3d derinliği ile kullanabiliyorsun. Bence kesinlikle özellikler kısmında belirtilmesi gerekiyor. Çok kullanışlı bir özellik, bilmediğin bir şehirde otelin balkonuna çıkıp kameradan şehre bakarak nerede ne var görebiliyorsun. Sanmıyorum ama diğer android telefonlarda bu özellik var mı acaba?
  • uygulama o kardeşim bütün telefonlarda var.wikitude hem bi boka yaramıyo.ben eski usül buralarda felanca nerde diyom daha rahat buluyom :DD
  • Bence çok işe yarıyor. Bulunduğum yerdeki tüm mekanları noktasına kadar doğru bir şekilde gösteriyor. Tüm androidlerde kullanılan bir uygulama olmasına sevindim çünkü herkes kullanabilmeli bence. Ayrıca madem bu bir uygulamaysa Nokia nasıl kendine has bir özellik gibi tanıtıyor anlamış değilim. Neyse önemli olan var olması :)
  • Arkadaşlar Ali cavush arkadaşımızın desiği üzere,root lu olan cihazlari sakin fabrika ayarlarina dondurmeyin. Bozuluyormuş. kendisinin basina gelmis su an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar uzun uğraşlar sonucu telefonumu kurtarmayı başardım ama yine ömrümden ömür gitti. şu an çok yorgun ve uykusuzum sabahta işe gideceğim o yüzden detayları size yarın anlatırım
  • Büyük bir ihtimal Root lu cihazda Fabrika ayarlarına dön yapılırken ( Super User Kaldırılmadan ) Super User kaldırılmadığı için sistem geri dönüyor ama s.u yüzünden tekrar bekleme ekranında kilitleniyordur.

Tabii sadece tahmin yürüterek , daha denemedim fabrika ayarlarını hiç :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdembozkurt

Herşey güzel ama telefon hafızasına da 16 gb class 10 sandisk sd kartınada 3d çekim yaparken takılmalar oluyor izlerkende aynı durum söz konusu.Acaba benzer sıkıntısı olan ve çözüme kavuşturan var mı?

bende 8gb class 10 var. Aynı sorun bende de var. Ama ilginçtir telefonun ilk günlerinde bu sorun yoktu. Bende en başından beri sabit olan kamera sorunu 3D çekmlerde ses-görüntü eşzamanlılığının bozuk olması. Çok az kayıyor.

Ayrıca dün telefonum ilk saçmalamasını yaşadı. Tüm mesaj ve çağrı kaydı bir gün öncesine döndü ayrıca gelen mesajlar telefonu kapatıp açana kadar görünmedi. Deneme amalı kendime attığım sms ler hala gelmedi galiba biraz zorluyorum bu cihazı

• arkadaşlar dün gece telefonumu fabrika ayarlarına döndürmek istedim çünkü sistem ayarları ile çok oynamıştım bazı programlar sapıtmıştı. telefonu fabrika ayarlarına döndür dediğimde normal olarak kapanıp açılması gerekiyordu fakat açıldığında recovery menüye girdi ve ne yaptıysam çıkmadı (telefonu kapatıp açmalar, pili sökmek vs yani akla gelebilecek her şey) sonunda öğrendimki sorun recovery modda değil root'taymış rootlu cihazlar normal şekilde fabrika ayarlarına döndürüldüğünde bu oluyormuş ve pek çok cihaz içinde dönüşü olmadığı gibi tamiride cihazınız garantili olsa dahi anakart değişimiyle oluyormuş ve 700-800 civarı rakamlara tamir ediyorlarmış ve bu sorun tüm android cihazlar için geçerliymiş yani bizim 3D'ye has bir sorun değil.
    şimdi gelelim nasıl kurtardığıma. öncelikle lg suitin güncel sürümünü ve lg uptade centermıdır nedir onu yükledim daha sonra driverları yükledim (pc'ye) bu arada lg pc suit artık win8'lede sanırım uyumlu gerçi ben yüklemeden evvel uyumluluktan xp servis pack3'ü işaretledim. neyse sadede gelelim bu proları yükledikten sonra telefon kapalı iken ses açma tuşuna basarak usb'ye bağladım. yalnız dikkat edin pil takılı olacak. daha sonra lg uptade center da müşteri hizmetlerinden acil kurtarma ile tekrar flashladım. bunu başta yapamamamın sebebi win8 kullanmam ve uyumlu lg suit bulamamış olmamdır
    bu arada arkadaşlar size güzelde bir haber vereyim bizim yaptığımız root'un geri dönüşü varmış telefonu flash'ladıktan sonra root'u kalktı yani rootlamak isteyenler artık gönül rahatlığı ile root'layabilir.
    son olarak başlığı açan arkadaştan bir ricam olacak. burada elimden geldiğince bir şeyler paylaşmaya çalışıyorum birileri faydalansın diye. burada yazdığım şeyleri ilk sayfaya ekleyebilirse daha çok insan çok daha kolay ulaşır ve başlıkta daha derli toplu olur

• Bu telefona root ile usb otg özelliği kazandırmak mümkün mü acaba? flash bellek hdd klavye mouse gördürebilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

quote:

Herşey güzel ama telefon hafızasına da 16 gb class 10 sandisk sd kartınada 3d çekim yaparken takılmalar oluyor izlerkende aynı durum söz konusu.Acaba benzer sıkıntısı olan ve çözüme kavuşturan var mı?

bende 8gb class 10 var. Aynı sorun bende de var. Ama ilginçtir telefonun ilk günlerinde bu sorun yoktu. Bende en başından beri sabit olan kamera sorunu 3D çekmlerde ses-görüntü eşzamanlılığının bozuk olması. Çok az kayıyor.

Ayrıca dün telefonum ilk saçmalamasını yaşadı. Tüm mesaj ve çağrı kaydı bir gün öncesine döndü ayrıca gelen mesajlar telefonu kapatıp açana kadar görünmedi. Deneme amalı kendime attığım sms ler hala gelmedi galiba biraz zorluyorum bu cihazı

Hafıza kartınıza arada bir disk birleştirme veya format atmanız gerekiyor yoksa kart hızınız ne olursa olsun yüklü dosyalar arasında; özellikle çok sayıda program yükleyip sildiğinizde veya resim, video, müzik gibi şeyleri yükleyip sildiğinizde boşluklar oluşur ve video kaydederken öncelikle o boşlukları doldurmaya çalışır buda yazma hızını olumsuz etkiler hatta bazı aşamalarda kayıt esnasında uzun donmalara dahi sebep olur. Kısaca kartınızada hard diskinize yaptığınız gibi arada sırada bakım yapmanız gerekmektedir

• quote:

Orijinalden alıntı: alicavush

quote:

quote:

Hafıza kartınıza arada bir disk birleştirme veya format atmanız gerekiyor yoksa kart hızınız ne olursa olsun yüklü dosyalar arasında; özellikle çok sayıda program yükleyip sildiğinizde veya resim, video, müzik gibi şeyleri yükleyip sildiğinizde boşluklar oluşur ve video kaydederken öncelikle o boşlukları doldurmaya çalışır buda yazma hızını olumsuz etkiler hatta bazı aşamalarda kayıt esnasında uzun donmalara dahi sebep olur. Kısaca kartınızada hard diskinize yaptığınız gibi arada sırada bakım yapmanız gerekmektedir

Deneyip sonuçları yazıcam

• Yaw arkadaslar orjinalindeki su gereksiz yazilimlari ve programlari nasil kaldircaz rot olayini detayli anlatabilirmi acaba gicik bi durum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sonuç etkili. İlk izlenimlerime göre takılma büyük ölçüde azaldı.

• arkadaşlar cyangenmod bizim için jb hazırlamış ancak şu an beta durumunda bilinen sorunlar 3D sensörü, wifi, 3G ve ekran döndürme sensörü çalışmıyor. ben az önce yükledim fakat anlamadığım bir nedenden dolayı açılış animasyonunda takıldı kaldı bende tekrar geri dönüş yapmak zorunda kaldım. gelişmeler oldukça sizlere geri dönüş yapacağım
  • arkadaşlar artık LG'nin yazılım desteğine ihtiyacımız kalmıyor. cyanangenmod'un desteği zaten bizi fazlasıyla uçurur inşallah yakında sorunları çözülmüş olan versiyonuda gelirse ICS'yi görmeden direkt JB'ye terfi edeceğiz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sonuç etkili. İlk izlenimlerime göre takılma büyük ölçüde azaldı.

bazı arkadaşlar teoride buna karşı çıkıyor ancak pratikte işe yaradığı kesin. seneler evvel N85 kullanırken bu durumdan bütün kullanıcılar muzdaripti bir gece ansızın aklıma disk birleştirme geldi denedim ve sonucun mükkemmel olduğunu gördüm başkalarıda denediler onlarda aynı sonucu aldılar ama ne yazıkki bu kadar adamın referansına rağmen birileri hala önyargılarının önüne geçemeyip böyle bir şeyin mümkün olamayacağından bahsediyor. teoride mümkün olmayabilir ama pratikte işe yarıyor gerisi umurumda değil

• quote:

Orijinalden alıntı: nalbantr

Yaw arkadaslar orjinalindeki su gereksiz yazilimlari ve programlari nasil kaldircaz rot olayini detayli anlatabilirmi acaba gicik bi durum

dostum root olayını bu konunun 3. sayfasında zaten detaylıca anlattım sen daha fazla nasıl bir detay istiyorsun anlayamadım. yapamadığın yeri söylersen yardımcı oluruz
  • bu arada konunun en aktif üyesi olarak yakında madalya veya plaket isteyecem ona göre
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.