Şimdi Ara

DSG şanzıman problemleri(Doğuşun yanıtı 25te) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.949
Cevap
27
Favori
176.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: root_echo

quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

''günerkanat'' buraya savunma vermemiş galiba

Gerçekleri savunmak lazım, burada da savunduk haliyle (ilk sayfalara bakınız) Bu arkadaşlar bıkmadı dsg ile vw kötülemekten. Adamlar 6-7 senedir su gibi araç sattı. Her sene geleneksel olarak tartışıyoruz, yıl sonunda "vw satışları katladı" haberlerinden başka bir şey duymuyoruz. İsteyen yalanda, yanlışta ısrar etsin, kendi bileceği iş.

ya kardeşim bana kızma ama sen avukatsın al bak imzamdaki makaleyi yazan arkadaş gemi mühendisi zf nin gemilerde bir çok mekanik çalışan sistemi vs yaptığını bilen otomobil ve şanzıman gibi mekanik parçalarda uzmanlaşmış biri olarak adam açık açık yazmış burada konu sahibine diss atarak olmuyor adam uzman yazmış diyorum daha ne diyeyim imzamı açın bakın

Yazıyı okumaya çalıştım fakat çok desteksiz salladığı için yarıda bıraktım, ciddiyeti yok. Bizim forumda benzer yaziyı kaleme almış bir sürü gemi mühendisi var zaten. Bu gemicilerin ortak yönü vw'den nefret etmeleri. Vw araçların konforu yalıtımı kusursuz, takacak kulp yok. Başta turbo motora çok giydirildi fakat baktılarki 300-500 binde tsı motorlar var ve bu böyle olmayacak, vazgeçildi. Şimdi elde uğraşacak bir dsg var. Onuda kullanan-bilen zaten memnun, diğerleri de atıp tutuyor. Bir süre sonra tıpkı turbo motorda olduğu gibi diğer markalarda çift kavramayı taklide başlayacak. Renaultun edc, fordun powershifti gibi. Hyundaide yolda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gerçekleri savunmak lazım, burada da savunduk haliyle (ilk sayfalara bakınız) Bu arkadaşlar bıkmadı dsg ile vw kötülemekten. Adamlar 6-7 senedir su gibi araç sattı. Her sene geleneksel olarak tartışıyoruz, yıl sonunda "vw satışları katladı" haberlerinden başka bir şey duymuyoruz. İsteyen yalanda, yanlışta ısrar etsin, kendi bileceği iş.

ya kardeşim bana kızma ama sen avukatsın al bak imzamdaki makaleyi yazan arkadaş gemi mühendisi zf nin gemilerde bir çok mekanik çalışan sistemi vs yaptığını bilen otomobil ve şanzıman gibi mekanik parçalarda uzmanlaşmış biri olarak adam açık açık yazmış burada konu sahibine diss atarak olmuyor adam uzman yazmış diyorum daha ne diyeyim imzamı açın bakın

Yazıyı okumaya çalıştım fakat çok desteksiz salladığı için yarıda bıraktım, ciddiyeti yok. Bizim forumda benzer yaziyı kaleme almış bir sürü gemi mühendisi var zaten. Bu gemicilerin ortak yönü vw'den nefret etmeleri. Vw araçların konforu yalıtımı kusursuz, takacak kulp yok. Başta turbo motora çok giydirildi fakat baktılarki 300-500 binde tsı motorlar var ve bu böyle olmayacak, vazgeçildi. Şimdi elde uğraşacak bir dsg var. Onuda kullanan-bilen zaten memnun, diğerleri de atıp tutuyor. Bir süre sonra tıpkı turbo motorda olduğu gibi diğer markalarda çift kavramayı taklide başlayacak. Renaultun edc, fordun powershifti gibi. Hyundaide yolda.

300-500 bin deviren tsi motor nerede acaba ?

Azcık destekli sallayın , forumda troll'lerden bi farkınız kalmadı , dalga geçerek , ciddiyetsiz davranarak ne kazanacaksınız ?

Yaşınız , mesleğiniz ve sosyal statünüze bu tavırlarınızı gerçekten yakıştırıyormusunuz ?

Yazılan çizilen herşeyi reddetip , tamamen kendi kişisel fikirleriniz ile bu tip tartışmalar devam etmez , EDEMEZ !!!!

• beyler hadi bu konuyu vw online desteğe gönderelim
    1. dh konu linkini kopyalıyoruz.
    2. size giriş için e-mail soracak patlakdsg@mailinator.com adresini yazın mailinator çöp mail servisidir kafanda sanal bir isim oluşturup sonuna mailinator.com dersen orada mail adresi otomatik oluşuyor gönderen varsa mesajımı alıntılasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root_echo -- 10 Mayıs 2013; 23:38:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Anro

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Ama sen şimdi dersin seninde Dsg övmen Vw fan boyu ama bilmediğin şey - DSG SORUNSUZ ve harika bizde .

anlıyorum tabi,klasik olarak bende sorun çıkmadı çıkana da afiyet olsun diyorsun.
    Ama aynı sen daha önce güncellemeyle giderdiler dsg problemini diyordun,bak ağzıyla ifade etmiş demek ki güncellemeyle serinlemiyormuş desegel er.
    En azından bundan sonra dsg nin orada burada fanboyluğunu yapmazsın.Ders olsun bunlar sana

Güncellediler SORUN KALKTI . Sorun dediğimde aşırı birşey değil sadece 5 dk dinlenme olmuştu . 25 Bin km öncesinde o kadar trafikte olmadı 1 kere oldu güncelledik bitti sorun . sen istediğin kadar forum halkına DSG önerme alan alıyor .

Ben DSG fanboyluğu yapmıyorum , elimde şuan sorunsuz DSG olduğu için onlarada tavsiye ediyorum . Benim Vw ve DSg hakkındaki her yorumum sizi ilgilendiriyorsa burada bir çekememezlik var demekki .

Yani aracım toyota gibi 10 yıllık önceki araçlarını daha yeni fark edip geri çağırma gibi bir sorunum yok .

senin şanzıman 6 ileri ıslak kavrama sorun çıkaracak ama daha geç çıkaracak merak etme sen

Hayır '' 7 İleri Kuru DSG '' araç CADDY .

neden ben vw online destekten sorduğumda caddy de ve tiguanda 6 ileri ıslak kullanıyoruz dediler belki sendeki dsg 7 ileri ve ıslaktır var mı böyle bir türü?

Yok 7 ileri ıslak hiç duymadım .

• 2011 yılında 30000 km de golf 6 160 ps almıştım.maalesef 2012 yılının kasım ayında 50,000 km de kavrama sorunuyla karşılaştım.wv yetkili servisi kavramayı değiştirmek için maliyetinin %30 unu ödememi istedi(garantisi bitmişti).ben kavga dövüş tehdit ile zar zor ücretsiz değiştirmelerine ikna ettim.kavrama değiştirmek için servise bıraktığım aracı ertesi gün almaya gittiğimde bana aracın yerinden dahi kıpırdamadığını ve sorunu henüz bulamadıklarını söylediler.haliyle kafamdan aşağı kaynar sular döküldü.eve geri döndüm ve beklemeye başladım.ertesi gün beni tekrar aradılar ve mekatronik arızası olduğunu,şuan ellerinde bu parçanın olmadığını,almanyadan şipariş vereceklerini ve 20 gün beklememi söylediler.20 gün boyunca aracım serviste yattı ve en sonunda mekatroniğide değiştirip hiçbir ücret almadan aracı teslim ettiler...aracım şuan 61500 km de ve allaha şükür hiçbir sorun yaşamadım.en son 60.000 bakımında DSG yazılım güncellemesi yapıtılar.benim şahsi görüşüm son üretilen kavrama ve makatroniklerde sorunu çözmüş olmaları.(tamamen kişisel görüşüm)inşallah bidaha servis yolu görmem...

• quote:

beyler hadi bu konuyu vw online desteğe gönderelim
    1. dh konu linkini kopyalıyoruz.
    2. size giriş için e-mail soracak patlakdsg@mailinator.com adresini yazın mailinator çöp mail servisidir kafanda sanal bir isim oluşturup sonuna mailinator.com dersen orada mail adresi otomatik oluşuyor gönderen varsa mesajımı alıntılasın

hahahahahaha
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

Ben forumda çoklu üyelik kullanma sıkıntısını çektim bıraktım . Çoğunlukla artık yazılara bakarsan '' Bizim '' diye hitap ediyorum ama yaşına veriyorum GÖRMÜYOR olabilirsin .

Bakın ben anlatmaktan yoruldum . Biz burada araçta Konfor felan tartışmıyoruz . Sadece DSG konuşuyoruz bunu aracı kullananın tek bilmesi gerekmez .

DSG 25 Bin km Sorun verdi . Ama vermeden önce 25 Bin km her sıcaklığa Örnek gittiklerimiz '' İzmir , Fethiye , Antalya , Bodrum , Datça , Didim '' Gibi yerlerde araç gitti geçen yaz o Bodrum gibi bir yerde bile trafiğe girdi araç o kadar km sorun olmadı . Hani bu Sorun mevsimsel ya sizin dediğiniz gibi + Fabrika ...

Benide anlamanızı umuyorum . Ben Dsg sorununu sizlerede belirttim . Ardından servise gittiğimizde aracın 30 Bin km servise bakıma vermiştik aracın bütün Dsg formatı değişti Güncellemesi felan .

Aracı aldık . 45 bin km Sorun yok ve şuan bakımda . Anlamakta zorluk olmasa hadi bu sorun güncelleme ile KALKMADI ama serviste yaptıkları bir yol ile bu sorun kalktı ama bunun ben güncelleme olduğuna inanıyorum o kadar insan güncelleme yapıp sorundan kurtuldu benim kaanatimce kurtulamayansa şanssız . Ben burada bizim aracamı inanıyım başkasının sorun yaşadığınamı .

Shadowgeist bu forumda Bizim aracın DSG sorunlu olduğunu kanıtlamak için her DSG konusunda etiketleme ve herkese DSG önermemesi gibi adamlar su gibi satıyor . Alan herkes sorun yaşasa tekrar almaya gider kaanatimce.

Zaten DSG ile ilgili araç sahipleri konusu var orada herkes istediğini yazmış artk DSG konusu açarak Ortam germeye ve fenomen olmaya gerek yok .

Ayrıca şu forumda ÇİFT HESAP pişmanlıktır . 25-50 yaşında insanlarsınız insanı AZARLAMAKTAN başka gücünüz yok . Yaşınızdan UTANIN ...

Çocuğum cift hesap kullanıyordum, kullanıyorlardı falan yemeyiz biz bunları. Geçecesin o işleri. Yaşıma veriyorsun da senden nereye baksan 7 - 8 yaş civarı büyüğümdür. neyin ne olduğunu iyi biliyoruz biz sen kafanı takma. seni ciddiye alıp cevap verenler de ne olduğunu bilmeyenler zaten. Boşa çabalama. Öyle profil kapatıp ne olduğunu gizlemeye çalışma. Önce birşeylere sahip ol, (büyük ihtimal ehliyetin bile yok), satın al, kendin kullan ondan sonra yorum yap. Hala yazıyorsun bide utanmadan. kes uzatma işte.

Yaşıma inanman kolayda , Çift hesaba inanmaman kendini kandırmandan başka birşey değil . Sana hesap vermek zorunda değilim ister inan ister inanma .

Zaten bende belirttim Yaşı 25-50 yaşında diye artık kaç yaşındaysan .

Yaşı büyük olanmı akıllı oluyor . Sen bence akılın '' YAŞTA OLDUĞUNU '' sanıyorsun ama sana bakınca KESİNLİKLE BAŞTA olduğunu anladım .

Sende bana cevap yazıyorsun kendini azarlama şimdi .

Profilimi hiç kapatmadım . Demekki ilk yazımda boşuna GÖRMÜYOR dememişim .

Birşeylere sahip olmak istemiyorum zaten '' DEĞERLİ OLANLARA '' sahip olsam yeter . Sen sanki burada her kullandığın araç hakkındamı yorum yapıyorsun . Hem bana cevap verende ne olduğunu bilmeyen diyorsun kendin bana 2 KEZ cevap yazıyorsun sende bir cins birisin çözmek zor .

Klasik ergen muhabbetine döndü "akıl yaşta değil baştadır" diye.
    he he gülüm ondan işte.
    bu arada kullandığım araçlar hakkında yorum yaparım ben. Çünkü Ankara'da oto test ve serviste çalışıyorum aynı zamanda.
    Hadi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tam da guner kanat'dan beklenecek bir cevap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben forumda çoklu üyelik kullanma sıkıntısını çektim bıraktım . Çoğunlukla artık yazılara bakarsan '' Bizim '' diye hitap ediyorum ama yaşına veriyorum GÖRMÜYOR olabilirsin .

Bakın ben anlatmaktan yoruldum . Biz burada araçta Konfor felan tartışmıyoruz . Sadece DSG konuşuyoruz bunu aracı kullananın tek bilmesi gerekmez .

DSG 25 Bin km Sorun verdi . Ama vermeden önce 25 Bin km her sıcaklığa Örnek gittiklerimiz '' İzmir , Fethiye , Antalya , Bodrum , Datça , Didim '' Gibi yerlerde araç gitti geçen yaz o Bodrum gibi bir yerde bile trafiğe girdi araç o kadar km sorun olmadı . Hani bu Sorun mevsimsel ya sizin dediğiniz gibi + Fabrika ...

Benide anlamanızı umuyorum . Ben Dsg sorununu sizlerede belirttim . Ardından servise gittiğimizde aracın 30 Bin km servise bakıma vermiştik aracın bütün Dsg formatı değişti Güncellemesi felan .

Aracı aldık . 45 bin km Sorun yok ve şuan bakımda . Anlamakta zorluk olmasa hadi bu sorun güncelleme ile KALKMADI ama serviste yaptıkları bir yol ile bu sorun kalktı ama bunun ben güncelleme olduğuna inanıyorum o kadar insan güncelleme yapıp sorundan kurtuldu benim kaanatimce kurtulamayansa şanssız . Ben burada bizim aracamı inanıyım başkasının sorun yaşadığınamı .

Shadowgeist bu forumda Bizim aracın DSG sorunlu olduğunu kanıtlamak için her DSG konusunda etiketleme ve herkese DSG önermemesi gibi adamlar su gibi satıyor . Alan herkes sorun yaşasa tekrar almaya gider kaanatimce.

Zaten DSG ile ilgili araç sahipleri konusu var orada herkes istediğini yazmış artk DSG konusu açarak Ortam germeye ve fenomen olmaya gerek yok .

Ayrıca şu forumda ÇİFT HESAP pişmanlıktır . 25-50 yaşında insanlarsınız insanı AZARLAMAKTAN başka gücünüz yok . Yaşınızdan UTANIN ...

Çocuğum cift hesap kullanıyordum, kullanıyorlardı falan yemeyiz biz bunları. Geçecesin o işleri. Yaşıma veriyorsun da senden nereye baksan 7 - 8 yaş civarı büyüğümdür. neyin ne olduğunu iyi biliyoruz biz sen kafanı takma. seni ciddiye alıp cevap verenler de ne olduğunu bilmeyenler zaten. Boşa çabalama. Öyle profil kapatıp ne olduğunu gizlemeye çalışma. Önce birşeylere sahip ol, (büyük ihtimal ehliyetin bile yok), satın al, kendin kullan ondan sonra yorum yap. Hala yazıyorsun bide utanmadan. kes uzatma işte.

Yaşıma inanman kolayda , Çift hesaba inanmaman kendini kandırmandan başka birşey değil . Sana hesap vermek zorunda değilim ister inan ister inanma .

Yaşı büyük olanmı akıllı oluyor . Sen bence akılın '' YAŞTA OLDUĞUNU '' sanıyorsun ama sana bakınca KESİNLİKLE BAŞTA olduğunu anladım .

Birşeylere sahip olmak istemiyorum zaten '' DEĞERLİ OLANLARA '' sahip olsam yeter . Sen sanki burada her kullandığın araç hakkındamı yorum yapıyorsun . Hem bana cevap verende ne olduğunu bilmeyen diyorsun kendin bana 2 KEZ cevap yazıyorsun sende bir cins birisin çözmek zor .

he he gülüm ondan işte.
    bu arada kullandığım araçlar hakkında yorum yaparım ben. Çünkü Ankara'da oto test ve serviste çalışıyorum aynı zamanda.
    Hadi.

Biraz saygılı olsan keşke . İşine gelmeyince ergen muhabbeti ama başlatanda sensin bu muhabbeti .

Önerdiğiniz araçlarıda kullandınız sanırım sonuçta yorum . İşinizde başarılar ...

Siz bu gidişle çok YERSİNİZ ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

he he gülüm ondan işte.
    Hadi.

Biraz saygılı olsan keşke . İşine gelmeyince ergen muhabbeti ama başlatanda sensin bu muhabbeti .

Önerdiğiniz araçlarıda kullandınız sanırım sonuçta yorum . İşinizde başarılar ...

Siz bu gidişle çok YERSİNİZ ...

Haklısın. Çok yerim ondan.

• quote:

Bu arada arkadaşlar umutun forumunda volkswagen in açıklamasını yayınladım,
    bizim alamancı electro oraya gidip bu konuyu ya silersiniz ya da ben üyeliğimi silerim demiş.
    Tabi yönetim kabul etmeyince de kendini banlatmış
    Adam resmen ergen yahu,liseliler yapmaz şu yaptığını.
    Yerinde olsam daha internete bağlanmam.
    Anroyu da çok ciddiye almayın,adamın yaptığı yorumların ciddiye alınacak bir tarafı yok.
    Yarın dsg si problem çıkan adam bana ne önerirsin dese yeni desege al yihehehe diye öneri sunar.

• quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

quote:

quote:

quote:

300-500 bin deviren tsi motor nerede acaba ?

Azcık destekli sallayın , forumda troll'lerden bi farkınız kalmadı , dalga geçerek , ciddiyetsiz davranarak ne kazanacaksınız ?

Yaşınız , mesleğiniz ve sosyal statünüze bu tavırlarınızı gerçekten yakıştırıyormusunuz ?

Yazılan çizilen herşeyi reddetip , tamamen kendi kişisel fikirleriniz ile bu tip tartışmalar devam etmez , EDEMEZ !!!!

Burda mudahele etmek durumundayim Anil kardesim, cunku savundugun sey goreceli olarak dogru olsa bile bu mesajda one surdugun arguman mantiksiz...

DSG'nin ulasilabilir araclarda hayatimiza girmesi 2007-2008 senesinde gerceklesti.

Ayni sekilde TSI motor da oyle. Yahu senede 15.000-20.000km den daha fazla yol yapan bir insanin zaten benzinli aractan uzak durmasi gerekir, e bunlara LPG uygulanamadigini da goruyorsun.

Dolayisiyla, hadi yilda 20.000km olsun diyelim, 2007 yilinda satin alinan TSI motorlu bir aracin 2013 te yapmis olmasi beklenen km tas catlasa 120.000km olmali... sahibinden.com da da dolu ornekleri var....

Senelik 20.000km den fazla yapan bir insanin, zaten LPG uygulanamayan, o kadar da az yakmayan bir benzinli motor almasi asiri sacma olmaz mi?? Keza, ayni tez DSG icin de gecerli... Bunlar da sahibinden.com da bulabildigim yuksek km'li DSG li passatlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-besirotomotiv-den-2007-highline-121962458/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-erdag-otomotivden-2009-volkswagen-passat-1.4-tsi-7-ileri-hatasiz-124448326/detay

ki ikinci ilandaki arac 7-ileri kuru sanzimana sahip, yillik km ortalamasi 49bin civari...

DSG'nin sorunlarini tartisalim, hep tartisacagiz, ama bunu ariza istatistikleriyle, bizzat basimiza gelen olaylarla anlatalim, objektif ve guvenilir olsun. Ben daha 450.000km yapan TSI gormedim tezi bu durumda yanlistir.

Ama 'TSI motorlarin su su sebeplerden ileriki yillarda 400-500.000km leri gorebilecegine inanmiyorum' dersen o zaman bambaska bir aci katarsin olaya, objektifligini de korumus olursun.

Edit: bu arabalarin hicbirisini gidip almam o ayri mesele... DSG'nin sorunlulugunu degil, sundugun argumani elestirdim nolur baska yerlere cekmeyelim kavgalar, tartismalar hep bunlardan cikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janjan -- 11 Mayıs 2013; 1:05:46 >

• TSI motorda mı sorun yok?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=68413227

Yahu hadi biz gemiciler (tabiri maydonoz yap, lahmacuna sar yani) çamur atıyoruz VW'ye; aldıkları arabalarına tapmayan objektif VW kullanılarına ne diyeceksiniz?

http://www.passatturkiye.com/38-sanziman-aktarma

Banka kredisiyle cebinden 100.000 TL'ye yakın para çıkararak altı üstü bir Golf al, yola çıkarken aynaya Cevşen, Ayet-el Kürsi as...

Bu mudur Das Auto?

Bence "Geri Bas Auto"

Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

TSI motorda mı sorun yok?

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=68413227

Yahu hadi biz gemiciler (tabiri maydonoz yap, lahmacuna sar yani) çamur atıyoruz VW'ye; aldıkları arabalarına tapmayan objektif VW kullanılarına ne diyeceksiniz?

http://www.passatturkiye.com/38-sanziman-aktarma

Banka kredisiyle cebinden 100.000 TL'ye yakın para çıkararak altı üstü bir Golf al, yola çıkarken aynaya Cevşen, Ayet-el Kürsi as...

Bu mudur Das Auto?

Bence "Geri Bas Auto"

Selamlar

adam kombo yapmış

• quote:

Orijinalden alıntı: kirikpena

DSG satılmıyor diyen arkadaşlara katılmıyorum belkide en çok satılan otomatik araç DSG li araçlardır diyebilirim. Bunlarda sorun çıkmaz demek çok yanlış olur her araçta sorun çıkabilir. Ama DGS vw grubunun tecrübesiyle sorunlarını giderdiği stabil bir sistem olarak düşünüyorum.

Benim aracım ibiza DSG li çok şükür henüz bir sorun yaşamadım.

Ayrıca opelde 2 yıl garanti var benim baktığım kdarı ile sadece honda 5 yıl garanti veriyor. 5 yıl garantili demek 5 yıl servise gitmeniz demektir. Diğer araçlardada fark vererek bu garanti süresi arttırılabiliyor.

İnşallah sorun yaşamazsınız.. forumdan okudum kadarı ile bir kaç sene sonra 2. el DSG li arabalar bitpazarlarına düşecek gibi tamam iyi güzel teknoloji.. ama daha test edilmeyen bir teknoloji.. Amerikada 10 yıl garanti veriliyormuş DSG şanzımana ... Kardeşim orası Amerika.. siz Türkiyedeki yollar ile elin amerikasındaki yolları aynımı zannediyorsunuz.. bizde her yer çukur vs.. bence 2 yıl DSG garantisini doguş çok bile veriyor

• Böyle bir başlık olmasi ve bunca msg yazilmasi bile DSG yi düşünmemem için yeterli oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingUnderpants

yollarımız berbat. silme çukur, toz, toprak, yama, çakıl vs..
    hava desen yaz aylarında 35-40 görüyoruz, kış aylarında eksi derecelere düşüyoruz.
    trafik desen dur kalk, abd ve avrupanın çok üstünde dur kalk yapıyoruz.

kısaca ülke şartları arabaları ve şanzımanları zorlayacak cinsten.
    bir de buna henüz gelişim sürecindeki narin dsg eklenince bu paylaştığınız üzücü senaryolar çıkıyor karşımıza.

kaldı ki hiçbir zaman bozulmayacak olsa bile tam otomatiğin ve cvt'nin konforuna yaklaşamayacağınızı bilin.
    varsın 100 kilometrede 2 litre fazla yaksın, siz yine tam otomatikten şaşmayın bence.

olay budur ya..

elin Amerikasında 10 yıl garanti verirler tabiii... yollar kaymak gibi

bizdeki yolları biliyor adamlar , kerizlermi 10 yıl garanti versinler.. emin olun adamlar bizdeki yolları araştırıp ölçüp biçmişlerdir , ve demişlerdir ki... '' Bizim bu DSG ler Türkiye yollarında 3 bilemedin 5 sene belki gider '' e o zaman garantiyi elbet 2 sene yapacaklar.. 3. senede DSG arızasında '' eee adam gibi kullansaydın.. bu kullanıcı hatası deyip birde matrak geçecekler '' vallaha komedi gibi... bir zamanlar Rahmetli Vehbi koç diyordu sanırım , yanlışım var ise Rahmetli den özür dilerim.. '' tenekeye 4 tekerlek koysam bu memlekette araba diye satarım '' demişti... hatta sağ dikiz aynaları bile opsiyonel olarak satılıyordu bilen bilir.. şimdi de WV diyorki.. ben amblemimi tenekeye koysam satarım.. harbiden de satıyorlar

• Biz eşek olursak semer vuran çok olur.

VW, Çin, Rusya, Amerika gibi ülkelere herhalde durduk yere vermedi bu uzun yıllar garantileri. Eminim yakında İngiltere'de oluşan dev kamuoyu sonunda da, VW İngiltere'ye de vermek durumunda kalacak bu uzun garantileri.

Rusya zaten ketum ülke, adamlar bir gıcık alırsa, daha 2 dünya savaşı sonra girersin ancak piyasasına.

Amerika'yı zaten 2 kelime çok iyi anlatır. "Over Secure". Aşırı güvenliğe düşkün bir millet. Bir Amerikan Üssü'ne girmeye çalışın ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız. VW sıkıyorsa vermesin 10 yıl garanti. Adamlara hava hoş, gider 6 litre v8'e biner takmaz bizim gibi.

Biz de adam olalım, birlik olalım, almayalım bu araçları bak nasıl değişiyor işler. Öyle kasaplık yapmaya benzemez bu işler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Oda DSG verdiği keyife göre belirleniyor fiyatı .

Artık araç herkes için şans işi . Kimine sorunlu kimine sorunsuz . Önemli olan sorunsuzlaştırmak .
    Oturma odası mı hocam bu?
    Yoksa misafir mi?

Neredeyse tek bir kelimesi bile düzgün olmayan birinden bağlaç olan "da"' yı ayrı yazmasını beklemek haksızlık olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Auto bild kaynaklı yeni bir bilgi geldi:
    http://indianautosblog.com/2013/05/vws-dsg-problems-with-asian-climate-75182
    DSG nin asya bölgesindeki problemleri.Makaleye vw yetkilisinin yorum yaptığı tarih de ilginç===> 8 mayıs 2013.
    Yani forumumuzdaki birtakım vw fanboylarının dsg nin artık problem çıkarmadığını söylediği günlerde yaşanıyor olay.
    Yazıyı kısaca türkçeye çevirirsek,asya bölgesinde yüksek oranlı dsg problemlerinin var olduğu, belirtiliyor,400 binleri bulan geri çağırmalardan bahsediliyor.
    Bu arada fanboylara ve ilgili herkese hatırlatırım,bizde tek bir geri çağırma yapılmadı şu ana kadar(nedense).
    Buraya kadar her şeyi biliyoruz.Fanboylara kabul ettiremiyoruz ayrı konu.
    Ancak dikkatimi çeken başka bir şey var.
    Beni vw düşmanı ilan edenler için buyurun bizzat firmanın kendi ağzından açıklaması.:
    A VW spokesman has commented on 8 May 2013, saying that the “hot and humid climate mixed with the traffic chaos makes the DSG incompatible” while not revealing the problem that would occur. VW further says that the DSG gearbox would need a fair amount of “cooling by the wind” to work efficiently.
    Çevirirsek,sıcak ve nemli hava(ülkemizde mevcut),sıkışık trafik(itiraz edenimiz olmaz herhalde) dsg yi uyumsuz hale getiriyor ve oluşabilecek problemler kestirilemiyor.Daha sonra aynı vw şöyle bir açıklama yapıyor: dsg etkili çalışabilmek için rüzgar tarafından soğutulmaya ihtiyaç duyuyor.
    Orada burada "abee yazılımı güncelleyolar abee sorunlar bitti abeee" diye yorumlar yapan vatandaşları konuya beklerim.
    Yazılımla dsg yi nasıl soğutuyorlarmış bize anlatsınlar.
    Sevgiler.

Bizimki güncellendi sorun yok . Ben sanamı inanıyim , bu sözü söyleyenemi .

Ben gördüğüme inanıyorum . Araç 45 Bin km . Şuanda Vw Erel serviste bakımda .

Herşey ortada belli . Ben artık Vw Dsg korkmam satsak yine DSG alırız .

Sonuçta hata yok bizde sorunda yok . Ama senin bu sorunu HERKESTE VARMIŞ GİBİ göstermen büyük bir Anti Vw fanı olduğunu belirtti .

Ama sen şimdi dersin seninde Dsg övmen Vw fan boyu ama bilmediğin şey - DSG SORUNSUZ ve harika bizde .

Sizin aracınız sorunsuz olabilir ya da siz sorun olduğunun farkında olmayabilirsiniz (ses,tıkırtı rahatsız etmeyebilir kastım bu). Arkadaşımın babası 30 senedir araç kullanıyor araç kullanmayı da gayet iyi bilir.Serinkanlı ve aracı zorlamadan kullanır. 9000 km'de kavraması değişti aracın. İlla kanıt isterseniz scanner'dan servis faturasını geçirip size gönderebilirim. Bir tane 10 tane değil onbinlerce araçta benzer sorun var. İnsanlar aracının arkasına bu sorunu sticker yaparak yazıyor. Çinde vag grubunun 300 bin üzerinde aracı geri çağrıldı. Ve siz hala anti volkswagenci ilan ediyorsanız arkadaşı tebrik ediyorum sizi

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.