Şimdi Ara

Google & Asus Nexus 7 Tablet [ Ana Konu ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.947
Cevap
97
Favori
456.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: z_vitamini

quote:

Orijinalden alıntı: rizeli-alcatraz

Arkadaslar suan tabletten giriyorum hizli bir cihaz fakat kamerasi kotu arti ne hediye cekini aldim nede filimi ama google nin sitesinde kredi kartini girersek verlcegi yaziyor ben kredi karti gitmedim o yuzden olabilir ayrica tablet acilista size herseyi soruyor turkce destegi warmis bende tableti oyle kullaniyorum memunum fakat google playde dogru duzgun birsey yok tablet pc ye baglanmiyor bende wifi uzerinden dosya aktariyorum myphoneclinet diye bi programdan ama gayet hizli aktariyor yani tabletin tek sorunu kamerasi tablet okadar harika gozukuyorki tasarimi harika.sorularinizi banada yonlendirin cevaplaya bilirsem cevaplarim.

Rizeli, hocam şimdi konuyu güncelleyip Nexus 7 Pc USB Driver'ı indirmen için link koyacağım ana konuya. Pc'ye kolayca bağlayabilmen için
    Diğer arkadaşlar da indirsinler, Nexus 7 ile PC bağlantısı için gerekli...

Cok sagolasin kusura bakmayin inceleme yapamiyorum isim geregi sadece tableti kullana biliyorum ayrica death rally cok iyi bir oyun tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

merhaba arkadaşlar. tableti alıyorum bende inşallah ama para sıkıntısı oldu biraz:) amerikadaki arkadaşta siparişler biriktiği için parası kalmamaış daha fazla. benim burdan oraya para göndermem gerekiyor. yada alternatif olarak tableti nasılsa internet üzerinden alacağı için ben kredi kartı bilgilerimi versem benim kredi kartım üzerinden alabilir mi acaba? bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Merhaba,

Yapman gereken adımları yazıyorum, eğer uygularsan senin de bir Nexus 7'in olabilir arkadaşım

1-Hotspot shield programını indir, kur ve connect yazısına tıkla. (Amerika ip'si ile bağlantı için)
    2-https://play.google.com/store/devices/details/Nexus_7_16GB?id=nexus_7_16gb linkine tıkla
    3-Arkadaşının kaldığı evin adresini veya nerede ikamet ediyorsa oranın tam ve doğru adresiyle birlikte posta kodunu da al.
    4-Verdiğim linkten sipariş ver kendi gmail adresin ile. Google senden google wallet hesabı oluşturup ondan sipariş vermeni isteyebilir. Kredi kartı bilgilerini google wallet'a gir ve siparişi arkadaşından aldığın adrese göre ver...
    5-Arkadaşın da gelirken sana ürünü getirsin.

Ancak unutma yasalar gereği bir kişi aynı teknolojik üründen en fazla 2 adet ülkemize sokabiliyor, bu sebeple arkadaşının sipariş listesine dikkat et...

Bir sorun olursa ben buradayım

detayli anlatiminiz icin tesekkur ederim. bu yontemle almak en kolayi olacak benim icin. hediye cekini de kullanabilecegim sanirim boylece.

simdilik aklima takilan iki sou var.
    1 cihazin bozuk cikmasi durumunda ordaki muhatabimiz kim olacak? sorun nasil halledilecek?
    2. sarj adaptoru sorunu.
    kendi kullandigim akilli telefonun sarj adaptorunu kullansam sanirim sorun olmaz. sarj adaptorumun cikis degerleri: 5.0V 0.7A(mini usb uzerinden sarj oluyor diye hatirliyorum)

• quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar. tableti alıyorum bende inşallah ama para sıkıntısı oldu biraz:) amerikadaki arkadaşta siparişler biriktiği için parası kalmamaış daha fazla. benim burdan oraya para göndermem gerekiyor. yada alternatif olarak tableti nasılsa internet üzerinden alacağı için ben kredi kartı bilgilerimi versem benim kredi kartım üzerinden alabilir mi acaba? bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Merhaba,

Yapman gereken adımları yazıyorum, eğer uygularsan senin de bir Nexus 7'in olabilir arkadaşım

1-Hotspot shield programını indir, kur ve connect yazısına tıkla. (Amerika ip'si ile bağlantı için)
    2-https://play.google.com/store/devices/details/Nexus_7_16GB?id=nexus_7_16gb linkine tıkla
    3-Arkadaşının kaldığı evin adresini veya nerede ikamet ediyorsa oranın tam ve doğru adresiyle birlikte posta kodunu da al.
    4-Verdiğim linkten sipariş ver kendi gmail adresin ile. Google senden google wallet hesabı oluşturup ondan sipariş vermeni isteyebilir. Kredi kartı bilgilerini google wallet'a gir ve siparişi arkadaşından aldığın adrese göre ver...
    5-Arkadaşın da gelirken sana ürünü getirsin.

Ancak unutma yasalar gereği bir kişi aynı teknolojik üründen en fazla 2 adet ülkemize sokabiliyor, bu sebeple arkadaşının sipariş listesine dikkat et...

Bir sorun olursa ben buradayım

detayli anlatiminiz icin tesekkur ederim. bu yontemle almak en kolayi olacak benim icin. hediye cekini de kullanabilecegim sanirim boylece.

simdilik aklima takilan iki sou var.
    1 cihazin bozuk cikmasi durumunda ordaki muhatabimiz kim olacak? sorun nasil halledilecek?
    2. sarj adaptoru sorunu.
    kendi kullandigim akilli telefonun sarj adaptorunu kullansam sanirim sorun olmaz. sarj adaptorumun cikis degerleri: 5.0V 0.7A(mini usb uzerinden sarj oluyor diye hatirliyorum)

Merhaba,

1-Cihazın uluslararası 1 yıl Asus garantisi var, Asus Türkiye ile irtibata geçebilirsin...
    2-Kendi şarj adaptörü geliyor zaten onu kullan bence...

Not: 25$'lık kredi Türkiye'de geçerli değil diye okumuştum. Amerika'daki arkadaşınızın cihazdan google play'e giriş yaparak istediğiniz oyun ve uygulamaları yüklemesini öneririm. Benim yukarıda paylaştığım oyunları da öneririm, Nexus 7 için en iyi oyunlar diyebilirim. Google'da "Top 10 Nexus 7 Games" diye bir arama yapıp da bulabilirsin...

• İnceleme vidyosu türkçe yeni çıktı şimdi izliyorumhttp://youtube.com/watch?v=I6egy_qv-WE

• nexus 7 ad-hoc internet bağlantılarını görebiliyor mu? Örneğin nokia telefonda joikuspot ile 3g bağlantıyı paylaştırırsak wireless olmayan yerde internete bağlanabilir miyiz? Daha önceki android cihazların bu tür bağlantıları yapamadığını biliyorum. Bu problem bu cihazla düzeltilmiş olabilir mi? 3g olmayan ipadlerde telefondan yapılan tethering ile internet bağlantısı yapılabilmesi sadece wireless ipad almayı avantajlı hale getiriyor. Nexus 7 3g joikuspot, ya da başka bir ad-hoc bağlantsından internete çıkabilirse 3g olmaması gibi bir dezavantaj da kalmaz. nokia telefonu olup da nexus 7 eline geçen bir arkadaş joikuspot'dan bağlanmayı deneyip sonuçlarını yazarsa çok makbule geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanirem

nexus 7 ad-hoc internet bağlantılarını görebiliyor mu? Örneğin nokia telefonda joikuspot ile 3g bağlantıyı paylaştırırsak wireless olmayan yerde internete bağlanabilir miyiz? Daha önceki android cihazların bu tür bağlantıları yapamadığını biliyorum. Bu problem bu cihazla düzeltilmiş olabilir mi? 3g olmayan ipadlerde telefondan yapılan tethering ile internet bağlantısı yapılabilmesi sadece wireless ipad almayı avantajlı hale getiriyor. Nexus 7 3g joikuspot, ya da başka bir ad-hoc bağlantsından internete çıkabilirse 3g olmaması gibi bir dezavantaj da kalmaz. nokia telefonu olup da nexus 7 eline geçen bir arkadaş joikuspot'dan bağlanmayı deneyip sonuçlarını yazarsa çok makbule geçer.

Cumartesi günü cevaplayacağım bu sorunu ;)
    Nokia C7 Joikuspot hotspot premium ile Nexus 7 yi bağlamaya çalışacağım.
    Sonucu bu konuda yazacağım

• Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle konu hayırlı olsun. Bende hayırlısıyla Nexus 7 tablet almayı düşünüyorum. Kendi HTC One X telefonumu satıp Galaxy Nexus almıştım harika bir cihaz hele Jelly Bean ile. Pc Depodaki fiyat çok iyi olsaydı ellerinde hemen sipariş verecektim. Gönül isterdiki beyazını alalım ama yok maalesef. Konuyu açan ve katkısı olan herkesin ellerine kollarına sağlık buradan tecrübelerimizi paylaşırız. Herkese kolaylıklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylan

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle konu hayırlı olsun. Bende hayırlısıyla Nexus 7 tablet almayı düşünüyorum. Kendi HTC One X telefonumu satıp Galaxy Nexus almıştım harika bir cihaz hele Jelly Bean ile. Pc Depodaki fiyat çok iyi olsaydı ellerinde hemen sipariş verecektim. Gönül isterdiki beyazını alalım ama yok maalesef. Konuyu açan ve katkısı olan herkesin ellerine kollarına sağlık buradan tecrübelerimizi paylaşırız. Herkese kolaylıklar dilerim.

arkadaşım beklersen eylülde asus tarafından türkiyede satışa sunulacakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_251

quote:

Orijinalden alıntı: tylan

Merhaba Arkadaşlar,

arkadaşım beklersen eylülde asus tarafından türkiyede satışa sunulacakmış

Harika haber teşekkürler.
  • quote:

quote:

nexus 7 ad-hoc internet bağlantılarını görebiliyor mu? Örneğin nokia telefonda joikuspot ile 3g bağlantıyı paylaştırırsak wireless olmayan yerde internete bağlanabilir miyiz? Daha önceki android cihazların bu tür bağlantıları yapamadığını biliyorum. Bu problem bu cihazla düzeltilmiş olabilir mi? 3g olmayan ipadlerde telefondan yapılan tethering ile internet bağlantısı yapılabilmesi sadece wireless ipad almayı avantajlı hale getiriyor. Nexus 7 3g joikuspot, ya da başka bir ad-hoc bağlantsından internete çıkabilirse 3g olmaması gibi bir dezavantaj da kalmaz. nokia telefonu olup da nexus 7 eline geçen bir arkadaş joikuspot'dan bağlanmayı deneyip sonuçlarını yazarsa çok makbule geçer.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım joikuspot ile bağlantı yapabilirsiniz. Tablet çok iyi. Tek eksiği bu 3g meselesi. Bu sorunun da üstesinden bu şekilde gelebilirsek piyasadaki fiyat/performans olarak alınabilecek en iyi tablet olacaktır. Keşke biraz daha pahalı ama 3g olan bir modelini de google seçenekler arasına koysaydı. Dışarıda internete giremediğiniz bir tablet ne kadar kullanışlı olabilir? Tabletlerde varsayılan bir özellik olmalı bu 3g.

• ["CONNECTING TO Adhoc WiFi WITH THE NEXUS 7 ***
    Yesssssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!

I have finally managed to have my Nexus 7 access the internet through my non-regular-wifi-but-adhoc-phone data connection!! YAY!! and best of all, I'm almost certain that no rooting and unlocking is needed!! (99% sure of this since my device is rooted and unlocked but nothing seemed to indicate that the solution described below requires it).

The connection is made possible through bluetooth tethering by using a special app you can download from the Google Play Store for free. So this means you're not even using adhoc wi-fi but a bluetooth link between your phone and the tablet that is established by this app through the "DUN" profile (bluetooth).

Here are the steps:
    Access the Google Play Store in your Nexus 7 and download & install the app "BlueVPN" (this app was developed with Ice Cream Sandwich in mind, but luckily it works on JellyBean making our Nexi 7s 100% compatible.
    Both on your phone and in your tablet, do whatever needs to be done to create a pairing bluetooth relationship between these two devices (no need to look for a "connection active" message, just the pairing registered in both devices is enough).
    Turn wi-fi off in your tablet.
    Execute BlueVPN in your tablet and a list will appear with all the bluetooth devices that your tablet has been registered to will be presented. From this list, select the item that refers to the phone.
    Allow for the app to do its thing: negotiating a connection, the handshake, etc... and at the end, you should receive the message that a connection between both devices has been established successfully.
    Voilá, it's on baby! ]

Yabancı forumları tarayınca joikuspot'dan bağlantı yapamadığını gördüm. Ama yukarıda alıntı yaptığım forumdaki arkadaş nokia telefonundaki bluetooth üzerinden nexus 7'a interneti aktarmayı başarmış Bluetooth olduğu için hız daha yavaş ama şarjı az tükettiği için daha avantajlı. Hız nexus'da hd olmayan videoları izlemeye engel değil.

kabaca tercüme edersem şu şekilde yapılmış;

1- google play'den "BlueVPN" uygulamasını indirip kuruyoruz. Uygulama ice cream için tasarlanmış olsa da JellyBean'de de kusursuz şekilde çalışıyor.
    2-Bluetooth üzerinden telefonumuzu ve tabletimizi eşleştiryoruz.
    3-tabletde wifi'yi kapatıyoruz.
    4-"Bluevpn" programını çalıştırıyoruz. Programın lislediği bluetooth cihazları içinden telefonumuzu seçiyoruz.
    5-"Bluevpn" programının istediği izinlerin hepsini veriyoruz. İzinleri verdikten sonra bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi mesajını görüyoruz.
    6-Artık ceptelefonumuzun internet bağlantısı üzerinden internete girebiliriz.

Yalnız tabletdeki browserdan internete girebilsek bile bazı uygulamalar bu yöntemle internete bağlı olduklarını anlayamadıkları için çalışmıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naili -- 8 Ağustos 2012; 22:11:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Naili

["CONNECTING TO Adhoc WiFi WITH THE NEXUS 7 ***
    Yesssssssssssssssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!

I have finally managed to have my Nexus 7 access the internet through my non-regular-wifi-but-adhoc-phone data connection!! YAY!! and best of all, I'm almost certain that no rooting and unlocking is needed!! (99% sure of this since my device is rooted and unlocked but nothing seemed to indicate that the solution described below requires it).

The connection is made possible through bluetooth tethering by using a special app you can download from the Google Play Store for free. So this means you're not even using adhoc wi-fi but a bluetooth link between your phone and the tablet that is established by this app through the "DUN" profile (bluetooth).

Here are the steps:
    Access the Google Play Store in your Nexus 7 and download & install the app "BlueVPN" (this app was developed with Ice Cream Sandwich in mind, but luckily it works on JellyBean making our Nexi 7s 100% compatible.
    Both on your phone and in your tablet, do whatever needs to be done to create a pairing bluetooth relationship between these two devices (no need to look for a "connection active" message, just the pairing registered in both devices is enough).
    Turn wi-fi off in your tablet.
    Execute BlueVPN in your tablet and a list will appear with all the bluetooth devices that your tablet has been registered to will be presented. From this list, select the item that refers to the phone.
    Allow for the app to do its thing: negotiating a connection, the handshake, etc... and at the end, you should receive the message that a connection between both devices has been established successfully.
    Voilá, it's on baby! ]

Yabancı forumları tarayınca joikuspot'dan bağlantı yapamadığını gördüm. Ama yukarıda alıntı yaptığım forumdaki arkadaş nokia telefonundaki bluetooth üzerinden nexus 7'a interneti aktarmayı başarmış Bluetooth olduğu için hız daha yavaş ama şarjı az tükettiği için daha avantajlı. Hız nexus'da hd olmayan videoları izlemeye engel değil.

1- google play'den "BlueVPN" uygulamasını indirip kuruyoruz. Uygulama ice cream için tasarlanmış olsa da JellyBean'de de kusursuz şekilde çalışıyor.
    4-"Bluevpn" programını çalıştırıyoruz. Programın lislediği bluetooth cihazları içinden telefonumuzu seçiyoruz.
    5-"Bluevpn" programının istediği izinlerin hepsini veriyoruz. İzinleri verdikten sonra bağlantı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi mesajını görüyoruz.

Yalnız tabletdeki browserdan internete girebilsek bile bazı uygulamalar bu yöntemle internete bağlı olduklarını anlayamadıkları için çalışmıyormuş.
    quote:

o zaman yalniz wap siteleri felan acar

• quote:

Orijinalden alıntı: atacante

quote:

o zaman yalniz wap siteleri felan acar

Yok hayır. Browserdan normal 3g tablet gibi sitelere girilebiliyor. İnternete bağlanması gereken uygulamaların bazıları sorun çıkartabiliyormuş. Hız sandığınız kadar düşük olmuyor bluetooth bağlantıda. Elektrik kesintisi olduğunda nokia telefondaki bluetooth üzerinden bilgisayar ile internete girmek zorunda kalmıştım. Youtube videoları falan çok rahat izlemiştim. Sitelerin dektop sürümlerinde bir sorunla da karşılaşmadım. Tablette de farklı olacağını sanmıyorum.

• quote:

Eyvallah çok iyi bi bilgi paylaşımı oldu bu... Hocam ben cihazı aldığımda bu 2sini de deneyip ona göre size cevap yazacağım merak etmeyin.
    Bluetooth ile bağlayacağımız zaman da şarj yiyor malesef, ancak benim için dışarıda pek önemli değil internet çok dert etmiyorum da yine de sizin için test edicem bu 2sini. Başka bir yöntem bulursam da zaten yine buradan yazarız. Madem bu ürünü alacağız hepimizin bi bilgi paylaşımı yapması lazım ki ürünü aldığımızda dımdızlak kalmayalım kendimizi forumda yalnız hissetmeyelim :)
    Bi rizeli-alcatraz arkadaş vardı tableti aldı sesi soluğu kesildi
    Nerelerdesin hemşehrim?

• quote:

quote:

quote:

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım joikuspot ile bağlantı yapabilirsiniz. Tablet çok iyi. Tek eksiği bu 3g meselesi. Bu sorunun da üstesinden bu şekilde gelebilirsek piyasadaki fiyat/performans olarak alınabilecek en iyi tablet olacaktır. Keşke biraz daha pahalı ama 3g olan bir modelini de google seçenekler arasına koysaydı. Dışarıda internete giremediğiniz bir tablet ne kadar kullanışlı olabilir? Tabletlerde varsayılan bir özellik olmalı bu 3g.

http://www.youtube.com/watch?v=1CJ1O7GfmaQ

bu video da direk telefonun (android) 3g dağıtma özelliğini kullanarak internete girebiliyor bluetooth a gerek yok sanırsam

• quote:

Orijinalden alıntı: zubeyirdsl

http://www.youtube.com/watch?v=1CJ1O7GfmaQ

bu video da direk telefonun (android) 3g dağıtma özelliğini kullanarak internete girebiliyor bluetooth a gerek yok sanırsam

Sanırım bunun için tableti rootlamak gerekiyor... Cihaz daha yeni böyle soru işaretlerinin olması çok doğal, hep birlikte aşacağız inşallah
  • telefonumun mobil AP diye bir ozelligi var. actigimda normal modemden farksiz bir sekilde istedigim cihazdan wifi yoluyla baglaniyorum. tabletle de bu sekilde baglamayi dusunuyorum. muhtemelen hicbir sikinti olmadan baglantiyi kuracagim:) yada insallah diyeyim:)

• quote:

telefonumun mobil AP diye bir ozelligi var. actigimda normal modemden farksiz bir sekilde istedigim cihazdan wifi yoluyla baglaniyorum. tabletle de bu sekilde baglamayi dusunuyorum. muhtemelen hicbir sikinti olmadan baglantiyi kuracagim:) yada insallah diyeyim:)

aynısı bende de var, yani hotspot programı. 2 gün sonra geliyor inşallah cihazım o zaman deneyip buradan deneyimlerimi paylaşacağım
  • quote:

telefonumun mobil AP diye bir ozelligi var. actigimda normal modemden farksiz bir sekilde istedigim cihazdan wifi yoluyla baglaniyorum. tabletle de bu sekilde baglamayi dusunuyorum. muhtemelen hicbir sikinti olmadan baglantiyi kuracagim:) yada insallah diyeyim:)

Hocam hotspot varsa sorun yaşamazsınız :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lordti

quote:

Hocam hotspot varsa sorun yaşamazsınız :)

İnşallah ya, ben de öyle umuyorum.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.