Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.155
Cevap
49
Favori
254.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HanRa

quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa187

bu ıcs çook iyi oldu ama sevmediğim bir yanı var bunda flash desteği yok 2.3.7 de internetteki tüm videoları izlerken 4.0.4 le sadece youtube facebook videolarını oynatıyor

bende bu konuya parmak basmıştım ama @hanra arkadaş yok öyle birşey bütün videoları açıyor dedi :S kesin bilen yokmu ics de bütün videoları açabiliyormuyuz :S

Dostum mx video player yükle ve tarayıcıda video üzerine bastığında tarayıcı mı açsın yoksa mx mi açsın çıkar. Oradan mx'i seç ve istediğini izle. Çoğunda da problem çıkmaz.

dostum öyle bi seçenek gelmiyor video penceresinde play simgesi bile görünmüyor o yüzden mx video player seceneği gelmiyor

• O dediğin 2.3 te oluyor ama ics de olmuyor @hanra dostum..arkadaşın dediği gibi öyle bir seçenek dahi çıkmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela milliyet buna örnek olarak gösterilebilir mi ?
  • arkadaslar güç yonetımınde uzatılmıs bekleme modu var.bende etkın degıl.etkinleştirsem batarya suresınde uzama olacak gibi.orda guzel sekılde acıklama yapmıs sony sagolsun.msj almayı ıletısımde sıkıntı yasamassın gıbı acıklamıs.ama wifi gibi yada ınternet paketı olanlar ıcın ınternet acık konumda oldugunda telefon bekleme moduna gecınce sanırım onlar devre dısı kalıyor sadece anladıgım kadarıyla.daha ayrıntılı bılgısı olan arkadaslar varsa yardımcı olabılır.
  • guncellemeden hala ses yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Betta_54

guncellemeden hala ses yok

Daha en az 1 hafta kadar da olmayacaktır arkadaşlar. Daha Turkcell kendi ROM'unu hazırlayacak çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Telefonun pili çok çabuk bitiyor, bu % olarak pili gösterme simgesi çıkınca fark ettim. Bugün blutooth la 10 resim gönderdim ve pil %2 azaldı. Menüde sayfaları sağ sola kaydırıyorum bir bakmışım %2 daha gitmiş. Demin telefonu full şarj yaptım ve elime aldım. Ayarlarda birkaç dakika gezindim hemen %2 ile %3 arasında düşüş yaşanıyor dakikalar içerisinde. Oyun denemeside yaptım. Bir tane online uçak oyunu kurdum ve sadece 5 dakika oynadım. Telefon acayip ısındı ve pil %7 düştü

Ne zaman pil çıkacak bu telefona yahu 2000 mah ve üzeri

yüksek kapasiteli pil seçenekleri şu sayfada bulabilirsin..
    http://www.ebay.com/sch/Batteries-/20357/i.html?_from=R40&_nkw=st25i

bir de mugen 1500mah falan vardı ama bunlar ya pahalı ya da pilin ne olduğu riskli..

iyisi mi günlük şarj edelim biz

• Önceki sayfalarda göremeyen ve ICS'yi erken kurmak isteyen arkadaşlar için önceki kurulum ve incelememi bir daha paylaşıyorum.

Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere Xperia U için Avrupa (ST25i) Güncellemesi yayınlandı
    Ben hemen indirdim ve kurdum, hem gereksiz Turkcell uygulamalarından kurtuldum, hem de güncellemeye erkenden ve temiz bir şekilde geçtim. Öbür türlü güncellemenin ne zaman, nasıl geleceği belli değil.

Kurulum anlatımı:

Gerekli bağlantılar:

1- Xperia U ICS 4.0.4. ST25i ROM:

Part-1
    Part-2

2- Flashtool 0.9.8.0.:
    İndir

İhtiyacımız olan dosyalar bunlar. Şimdi anlatıma geçiyorum:

Flashtool'u bilgisayarımıza kurun, indirdiğiniz ROM'u rar'dan çıkartın, ve "C:\Flashtool\firmwares" dizinine koyun.

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi

2- Yine Flashtool klasöründeki "Drivers" dizinine girip "Flashtool-drivers"'ı çalıştırın. Kurulumda Hem Xperia U'nun hem de flashtool drivers'ın seçilmiş olması gerekiyor.

3- Programı açıp, sağ üstteki şimşek logosuna tıklayın.

4- Çıkan ekrandan Flashmode'u seçin ve OK deyip devam edin.

5- Karşınıza ROM'un sürümü ve yapısı gelecek, buradan da OK diyerek devam edin.

6- Şimdiki kısımda telefonu bağlamanız gerekiyor. Telefonu kapatın, ve USB kablosunu bağlarken "ses kısma" tuşuna basılı tutun. Kabloyu taktığınızda "donanım algılandı" sesi gelecek, tuşu bırakabilirsiniz. Windows driver yüklemeye geçecek. Bu esnada Flashtool hata verip işlemi durdurabilir, merak etmeyin, önce driver yüklensin, sonra 3. adımdan tekrar devam edeceğiz.

7- Hatadan sonra veya hata çıkmadan o ekranı geçtiğinizde Flashlama işlemi başlamış olacak. Hiçbir şekilde kabloyu bilgisayarınızdan çıkarmayın, yazılıma müdahale etmeyin ve laptop veya UPS destekli bir bilgisayar kullanın. Aksi takdirde, herhangi bir şekilde telefonla bilgisayar arasındaki bağlantı koparsa cihazınız servislik olur, brick durumuna düşer. Buna çok dikkat edin.

8- Flashlama işleminde %100'e ulaşınca program bize cihazın bağlantısını kesebileceğimizi söyleyecek. USB kablosunu çıkarın ve telefonu açın.

Hayırlı olsun, flashlama işlemi bu kadar.

Bu anlattığım işlemlerde uyguladığınız tüm adımlar kendi sorumluğunuzdadır, hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmem. Buradaki işlemleri tıpatıp aynı uygulasanız bile başarısız olabilirsiniz, bunun garantisini kimse veremez. Buna dikkat edin arkadaşlar. Cihazın garanti durumu hakkında da, devam ediyor diyenler var, etmiyor diyenler var. Açıkcası pek bir bilgim yok. Cihaz servislik olunca PC Companion'dan "yazılımı onar" dersiniz, öyle verirsiniz servise.

[size=4]
    ICS izlenimlerim ve ekran görüntüleri:

1.
    2.

1. Yazılım yüklendiği zaman diğer ROM'ların aksine telefonun kendi modeli olan ST25i gözüküyor.
    2. Klavyeyi görünüm olarak bile kişiselleştirme seçeneğimiz var, bir çok ayar daha yapılabiliyor buradan, bu kısımlarını baya sevdim ben.

3.
    4.

3. Ayar ekranı bayağı yenilenmiş, yeni simgeler çok hoş. Açma/kapama tuşları daha görsel ve kullanışlı olmuş.
    4. Ana ekran simgeleri de ufaktan değişmiş.

5.
    6.

5. WALKMAN uygulaması da gene öncekine benziyor fakat daha görsel. Ses kalitesi de artmış, buna çok sevindim.
    6. Mesajlaşma uygulaması da aynı şekilde sadeleştirilmiş, eski "gönder" tuşunun üzerindeki Resim/Video ekleme kısmı aşağı alınmış, bu da güzel bir ayrıntı.

7.
    8.

7. Tarayıcı ICS'nin standart tarayıcısı, fakat gayet hızlı, sekme menüsü gayet kullanışlı.
    8. Yeni gelen yazılımlardan biri olan "Movies Unlimited"tan bir ekran görüntüsü.

9.
    10.

9. Eski adıyla "LiveWire", yeni adıyla "Akıllı bağlantı" uygulaması. Bu da çok hoşuma gitti, saatlere göre bile telefona takılan aksesuarların profile nasıl etki edeceğini seçebiliyorsunuz.
    10. Performans Yardımcısı uygulaması. Bu özellik bir çok arkadaşımızın çok hoşuna gidecek. Çünkü Facebook vb. uygulamaları isterseniz komple kapatabiliyorsunuz. Sistemden silinmiyor ancak menüde ve çalışan uygulamalar kısmında gözükmüyorlar artık.

11.
    12.

11. Yeni "Notlar" uygulaması. iPhone'dakine benzer, güzel bir uygulama. Ayrıca "Evernote" bağlantısı seçeneği var.
    12. Yeni numara çevirme ekranı. Burası da elden geçmiş, gereksiz simgeler kalkmış ve bağlantılar yukarıya taşınmış.

13.

13. En çok hoşuma giden kısım da "Kişiler" oldu, artık yüksek çözünürlüklü resimler koyabiliyoruz, telefon bunları kafasına göre küçültmüyor, tam çözünürlükte çıkıyor.

Benim izlenimlerim gayet olumlu, bu görüntüler dışında diyebileceğim;

- Cihaz gayet stabil çalışıyor.
    - Menü geçişleri çok hızlı.
    - Eskisi gibi bazı uygulamalara girerken 40 saat düşünmüyor.
    - Geçiş animasyonları elden geçmiş ve çok daha akıcı. Çok hoşuma gitti.
    - Arayüz büyük oranda değişmiş ve sadeleşmiş.
    - Menü ekranında alttaki simgeler üste alınmış ve aşağıda hatırı sayılır boşluk kalmış, daha güzel olmuş.
    - Font değişmiş ve bu font göze çok daha güzel geliyor.
    - Çift çekirdek optimizasyonu kendini belli ediyor. GB'den belli oranda daha akıcı çalışıyor.
    - Değişen ekran konumlaması sayesinde ekrana daha fazla şey sığıyor, font çok az daha küçülmüş ama gene okulabilir boyutlarda.
    - Artık pil yüzdesini saatin yanında gösteriyor telefon. Bu da çok güzel bir ayrıntı olmuş.

Evet arkadaşlar elimden geldiğince incelemeyi yapmaya çalıştım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Kullandıkça gördüğüm iyi/kötü yanlarını yazmaya devam edeceğim. Diyebileceğim çok güzel bir güncelleme vermiş bize Sony. Kesinlikle 2011 serisine çıkartılan baştan savma ICS sürümü gibi değil. Kendim 1 yıl kadar Neo kullandım, ICS'ye geçtiğimden pişman olmuştum fakat bu sürüm gerçekten de "olmuş". Hayırlı olsun hepimize.

İyi günler.

• Ya ben de sıkıldım beklemekten, flashladım kurdum sonunda.. süpermiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran UN

quote:

Telefonun pili çok çabuk bitiyor, bu % olarak pili gösterme simgesi çıkınca fark ettim. Bugün blutooth la 10 resim gönderdim ve pil %2 azaldı. Menüde sayfaları sağ sola kaydırıyorum bir bakmışım %2 daha gitmiş. Demin telefonu full şarj yaptım ve elime aldım. Ayarlarda birkaç dakika gezindim hemen %2 ile %3 arasında düşüş yaşanıyor dakikalar içerisinde. Oyun denemeside yaptım. Bir tane online uçak oyunu kurdum ve sadece 5 dakika oynadım. Telefon acayip ısındı ve pil %7 düştü

bir de mugen 1500mah falan vardı ama bunlar ya pahalı ya da pilin ne olduğu riskli..

Ebay da bir sürü pil varmış, mesela şunun gibi bir pil alırsak garanti falan gidermi acaba

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-HIGH-CAPACITY-REPLACEMENT-BATTERY-FOR-SONY-XPERIA-U-ST25i-/160853655009?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item25739ffde1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Baran UN

quote:

Ebay da bir sürü pil varmış, mesela şunun gibi bir pil alırsak garanti falan gidermi acaba

http://www.ebay.com/itm/GOLD-2430MAH-HIGH-CAPACITY-REPLACEMENT-BATTERY-FOR-SONY-XPERIA-U-ST25i-/160853655009?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item25739ffde1

Telefonu bozarsın 1 gün dayanmaz boşver deymez alma

• Artık dayanamadım.kurdum görsellik falan 10 numara tarayıcılar 10 fakat kazma hissediyorm pek hoslasmadım belki 2.3.7 ye dönerim

• quote:

Orijinalden alıntı: mertory

Artık dayanamadım.kurdum görsellik falan 10 numara tarayıcılar 10 fakat kazma hissediyorm pek hoslasmadım belki 2.3.7 ye dönerim

Kazma mı ?
  • merhaba

alttaki ışık barını kapamak mümkün değil mi?
    kilidi açarken, menüde gezerken, resimlere bakarken hep bu ışık yanıyor. Bataryayı da yiyordur büyük ihtimalle.
    Birkaç uygulama denedim ama başaramadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dropofblood -- 6 Ekim 2012; 19:31:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dropofblood

merhaba

alttaki ışık barını kapamak mümkün değil mi?
    kilidi açarken, menüde gezerken, resimlere bakarken hep bu ışık yanıyor. Bataryayı da yiyordur büyük ihtimalle.
    Birkaç uygulama denedim ama başaramadım

Night mode yaz ve en üstteki uygulamayı indir
  • Flashlama işlemiyle güncellemeyi yaparsak telefondaki tüm veriler siliniyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantemiz

Arkadaşlar ics nin Türkiye sürümünün Turkcell uygulamaları ile yüklü gelmemesini istiyorsanız gelin sesimizi duyuralım.

http://www.turkcell.com.tr/site/tr/bizeulasin/Sayfalar/turkcellhizmet/turkcellhizmet.aspx sayfası ile iletişime geçin. Ben alttaki yazıyı gönderdim. Siz de uygulamaların gelmemesini istiyorsanız ics sürümü gelmeden iletişime geçin.

Telefonumu Turkcell den aldım ve telefonda yüklü gelen Turkcell uygulamalarını silemiyorum. Xperia U Avrupada Android 4.0.4 güncellemesi dağıtımına başladı. Henüz ülkemizde dağıtımı yapılmadığı için sizden isteğim Android 4.0.4 ün Türkiye sürümünde Turkcell uygulamaları yüklü gelmesin ya da silinebilsin. Bu konuda donanımhaber vs. gibi sitelerden çok memnuniyetsizlik var. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

4.0 itibariyle nxt serisi (S, P, U, Sola) telefonlara tek tıkla root yapılabiliyor. root yapıldıktan sonra isterseniz arama uygulamasını bile silebilirsiniz. tabi yerse

• android 4.0.4 güncelleme geldi mi?

• Arkadaşlar ics avrupa romunu yükleyenler memnunlar mı ?
    Kendilerine göre artı ve eksilerini yazabilirler mi rica etsem ..
    Bende yüklemeyi düşünüyorum ama kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Film Bu Ya

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhantemiz

Arkadaşlar ics nin Türkiye sürümünün Turkcell uygulamaları ile yüklü gelmemesini istiyorsanız gelin sesimizi duyuralım.

http://www.turkcell.com.tr/site/tr/bizeulasin/Sayfalar/turkcellhizmet/turkcellhizmet.aspx sayfası ile iletişime geçin. Ben alttaki yazıyı gönderdim. Siz de uygulamaların gelmemesini istiyorsanız ics sürümü gelmeden iletişime geçin.

Telefonumu Turkcell den aldım ve telefonda yüklü gelen Turkcell uygulamalarını silemiyorum. Xperia U Avrupada Android 4.0.4 güncellemesi dağıtımına başladı. Henüz ülkemizde dağıtımı yapılmadığı için sizden isteğim Android 4.0.4 ün Türkiye sürümünde Turkcell uygulamaları yüklü gelmesin ya da silinebilsin. Bu konuda donanımhaber vs. gibi sitelerden çok memnuniyetsizlik var. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

4.0 itibariyle nxt serisi (S, P, U, Sola) telefonlara tek tıkla root yapılabiliyor. root yapıldıktan sonra isterseniz arama uygulamasını bile silebilirsiniz. tabi yerse

nasıl oluyor bu tek tıkla root söylede bn yapmaya hazırım cihazımı tüm herşeyi ile kullanmak istiyorum

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.