Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.155
Cevap
49
Favori
254.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bir aydır Xperia U kullanıyorum. Ufak tefek sorunlar dışında memnunum telefondan ancak bir sorunum var çok sinir bozucu oluyor bazen. Bana gönderilen mesajlar bazen aynı kişiden daha önce gelmiş ve silinmiş mesajlarla karışmış bir şekilde geliyor. Mesajın yarısı eski yarısı yeni mesajdan oluşuyor. Sorun hakkında AVEA'yı aradım fakat onlardan kaynaklı bir sorun olmadığını söylediler. Aynı sorunu yaşayan başkaları da var mı acaba ve nasıl çözebileceğime dair fikir verebilecek varmı?
  • Bende bugunden ıtıbaren xperıa u kullanıcısıyım.telefon suan sarjda.ne kadar sarj etmelıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: katanja

Ben de bir aydır Xperia U kullanıyorum. Ufak tefek sorunlar dışında memnunum telefondan ancak bir sorunum var çok sinir bozucu oluyor bazen. Bana gönderilen mesajlar bazen aynı kişiden daha önce gelmiş ve silinmiş mesajlarla karışmış bir şekilde geliyor. Mesajın yarısı eski yarısı yeni mesajdan oluşuyor. Sorun hakkında AVEA'yı aradım fakat onlardan kaynaklı bir sorun olmadığını söylediler. Aynı sorunu yaşayan başkaları da var mı acaba ve nasıl çözebileceğime dair fikir verebilecek varmı?

Eğer xperia u harici bir kart kullanıyor olsaydı mesajları hafıza kartına yönlendirdiysen bu karışıklık olabilir diyecektim aynısı bana 5800 da oluyordu bu sebeplen... Ama bu dediğinin bununla alakası olamaz sadece dahili belleği var bu telefonun. Belki bir mesajlaşma programı kurmuşsan geçmişte, onun meyvelerini yiyor olabilirsin bir bug üretmiştir. Avea üstlenmemiş ancak ben kuzenimin attığı mesajın bazen iki kere gittiğini ve giden mesajın ardından iletilen mesajlardan bile sonra iletildiğine şahit oldum. Bir arkadaşımda da aynı şekilde. Bilemedim pek fikrimi söyleyeyim dedim.

• Telefonların ilk gün şarjı artık kalktı diye biliyorum. Sanki zaten kullanıyormuşsun gibi devam edebilirsin. Ben dün aldım. 2 kere şarj ettim şimdiden :D

Birde birisi bana tuş kilidini nasıl kapatabileceğimi söyelyebilir mi? Zırt pırt tuş kilidi düğmesine basmaktan sıkıldım... Ayarlarda da bulamadım nasıl yapacağımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerizm -- 15 Eylül 2012; 16:05:03 >
  • Arkadaşlar abiler 4.0.0 güncellemesi gelmedimi hala arc s'e gelmiş arkadaşım yükledi ben baktım benim telefonda tık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre-balci

Arkadaşlar abiler 4.0.0 güncellemesi gelmedimi hala arc s'e gelmiş arkadaşım yükledi ben baktım benim telefonda tık yok

Bu ay sonunu bekle agust - eylül sonu gelicek 15-20 günümüz var bizde 4 gözle bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: katanja

Ben de bir aydır Xperia U kullanıyorum. Ufak tefek sorunlar dışında memnunum telefondan ancak bir sorunum var çok sinir bozucu oluyor bazen. Bana gönderilen mesajlar bazen aynı kişiden daha önce gelmiş ve silinmiş mesajlarla karışmış bir şekilde geliyor. Mesajın yarısı eski yarısı yeni mesajdan oluşuyor. Sorun hakkında AVEA'yı aradım fakat onlardan kaynaklı bir sorun olmadığını söylediler. Aynı sorunu yaşayan başkaları da var mı acaba ve nasıl çözebileceğime dair fikir verebilecek varmı?

İlk kez böyle bir problem duyuyorum dostum...

@Betta_54:

Aramıza hoşgeldin.

İcs için neden bu kadar sabırsızsınız, o sürümde pek bir şey değişmiyor

• arkadaslar xperia u modelınde yuz tanıma ozellıgı var dıye bılıyorum.tus kılıdını acmak ıcın sadece benım yuz ıle acılmasını ıstıyorum arkadasta s modelı war onun kı oyle.ama ben ayarlar guvenlık bolumunde bızım telefonlarda yok.ne yapmam lazım anlamadım.
  • Tesekkur ederım hanRa hosbulduk.bu arka kapak nasıl cıkıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Betta_54

Tesekkur ederım hanRa hosbulduk.bu arka kapak nasıl cıkıyor?

içinden çıkan klavuzlarda gösteriyor. cam kısmının üstünde başlıyor arka kapak telefonun yukarısına doğru hafifçe itin kayarak açılır. Dizaynı süper sanki hiç kapağı yokmuş gibi ben şaşırmıştım ilk görünce :D :D sorumu yinelemek sitiyorum arkadaşlar; Nasıl tuş kilidini iptal edebilirim?

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkerizm -- 15 Eylül 2012; 17:24:32 >

• berkerizm
    ayarlar-ekran-ekran zaman aşımı 15sn 30 sn die artıo bi de 30 dk var :) onu seç
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkerizm

quote:

Orijinalden alıntı: Betta_54

Tesekkur ederım hanRa hosbulduk.bu arka kapak nasıl cıkıyor?

içinden çıkan klavuzlarda gösteriyor. cam kısmının üstünde başlıyor arka kapak telefonun yukarısına doğru hafifçe itin kayarak açılır. Dizaynı süper sanki hiç kapağı yokmuş gibi ben şaşırmıştım ilk görünce :D :D sorumu yinelemek sitiyorum arkadaşlar; Nasıl tuş kilidini iptal edebilirim?

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi

Tamam sağol hallettim :)

• Arkadaşlar ben telefonu turkcell den aldım yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.
    Rom problemini araştırdım avrupa rom kullanıncada ramda bir değişme yaşanmıyor.
    Telefonda 3g çekmiyor sanmıştım H harfi 3,5G oluyormuş avea müşteri hizmetleriyle konuştum öğrenmiş oldum.
    Şarjı gayet iyi 3g yi hiç kapatmadan günlük 2 saat müzik dinliyorum bi gecelik şarjla bütün günümü geçiriyorum.
    Oyunlarda kasma yapmıyor gta3 ten frontline commando ya kadar çoğu oyunu kaldırıyor. zaten bu fiyatta en yüksek donanıma sahip en sağlam telefon bu olsa gerek.
    Gayet memnunum hafıza problemi yaşamıyorum zaten air droid varken hafıza kartı sök çıkar derdi olmuyor.
    ilk android deneyimim. ne diyeyim benim beklentilerimin üstünde bi cihaz..
    Dayanıklılık konusuna gelirsek telefonu bi çok kez yanlışlıkla düşürdüm ve sadece sol üst köşede hafif bi eğilme meydana geldi ama cihaz etkilenmedi.
    Camı çizilmez cam denedim test ettim tabi var gücümle çizmeye çalışmadım ama başka bi telefona kıyasla camı gayet sağlam.
    Ekrandaki ışığa tutunca o çıkan kırmızı noktalar büyük ihtimal dayanıklı çizilmez mineral cam olduğu için o şekilde noktalar çıkıyor ama hiç bi şekilde rahatsız edecek kadar göz önünde bulunmuyor çok dikkatli bakarsanız belli oluyor.
    Telefondan gayet memnunum.. bütün güncellemeleri eksiksiz yaptım.
    usb de win7 pc ye bağlayınca sorunsuz bi şekilde bağlantı kuruluyor ama xp de sanırım sorun yaşanıyor xp de hiç denemedim.
    Tek bir soruna kafam çok takılıyor telefonda kulaklıkla müzik dinliyorum bahsetttiğim gibi 2 saat belkide fazla kulaklık kulağımdan düşmüyor. fakat gelen aramalarda telefon çalmıyor sadece titriyor ve açtığımdada karşıdaki kişiyle iletişim kuramıyorum. kapatıp yeniden aradığımdada aynı sorunu yaşıyorum. bunu sony iletişim ile mailde bahsettim hiç birşey söylemediler telefonu aç kapa yapın demekten başka.
    İşte bu yüzden İCS yi bekliyorum umarım beklediğimize değer ve bu sorunu ortadan kaldırırlar.
    Birde güçlü bi kulaklık önerirseniz sevinirim fiyatı çok pahalı olmamak kaydıyla walkman kulaklıklarından yüksek bas kalitesi gibi özellikleri olan temiz bi kulaklık arıyorum.
    Telefonda bir sorun yaşayan olursa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım iyi forumlar

• aynı sorun bendede war kardesmm.ben telefonu dısardan aldım dedıgın gıbı telefon caldıgında sesı cok az cıkıyor we karsı tarafın sesı cok az gelıyor duzgun konusma yapamıyorum.ahıze sesı cok az gelıyor.cok sessız bır ortamda konusursam oyle gorusme yapabılıyorum.ama dısardayken gorusme yaptımmı mecbur hoparlore basmak zorunda kalıyorum :( sorun nereden kaynaklı bende anlamadım
  • bende hiç çalmıyor telefon sadece titriyor ve arayan kişiyi gösteriyor açıyorum ne onun sesi bana geliyo nede benim sesim gidiyo.
    ardından bi kere daha arayıncada aynısını yapıyor. kulaklık takılıyken genellikle her görüşmede oluyor bu sorun. telefonu kapa-aç yapmaktan başka çarem kalmıyor.
    İCS de düzelmiştir umarım.. yada tek ben ve sen misin bu sorunu yaşayan :/
  • Slm arkadaslar bende 5gün once xperıa u mu aldım. Gayet memnunum hıc bır sıkıntı yasamadım. Gayet akıcı bır cihaz. Yalnız bır sorum var bazen gunde 2 defa sarja takıyorum bı sıkıntı cıkar mı tskler.

Benı de xperıa u kullananlara ekleyebilirsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: emreaplk

Slm arkadaslar bende 5gün once xperıa u mu aldım. Gayet memnunum hıc bır sıkıntı yasamadım. Gayet akıcı bır cihaz. Yalnız bır sorum var bazen gunde 2 defa sarja takıyorum bı sıkıntı cıkar mı tskler.

Bir problem çıkmaz, demekki çok kullanıyorsunuz.
  • quote:

Slm arkadaslar bende 5gün once xperıa u mu aldım. Gayet memnunum hıc bır sıkıntı yasamadım. Gayet akıcı bır cihaz. Yalnız bır sorum var bazen gunde 2 defa sarja takıyorum bı sıkıntı cıkar mı tskler.

Telefonun facesini açık unutmuşum şarj 3 saatte bitti geceye kadar 5 kez şarja taktım sıkıntı yok

ve o kulaklıktan sonraki ses problemi yok ben kulaklık takılıyken arama gelirken player pro kullanıyorum arama geliyo müzik otomatik kapanıyo zaten sonra kulaklıktan konuşuyorum sonra kapanınca müzik otomatik devam ediyo, ahize sesi çok iyi dışarda tır garajının orda tır seslerinin içinde rahatça konuşuyorum sıkıntı yok

telefonu aldığınız yere götürün test ettirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

Telefonun facesini açık unutmuşum şarj 3 saatte bitti geceye kadar 5 kez şarja taktım sıkıntı yok

ve o kulaklıktan sonraki ses problemi yok ben kulaklık takılıyken arama gelirken player pro kullanıyorum arama geliyo müzik otomatik kapanıyo zaten sonra kulaklıktan konuşuyorum sonra kapanınca müzik otomatik devam ediyo, ahize sesi çok iyi dışarda tır garajının orda tır seslerinin içinde rahatça konuşuyorum sıkıntı yok

evet ahize sesi gayet net berrak

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhankaldırım

quote:

Orijinalden alıntı: JohnLord

quote:

evet ahize sesi gayet net berrak

benım kı tam aksıne gurultulu bır ortamda hıc duyulmuyor karsı tarafın sesi.ayrıca gun ıcınde bır cok kere sarja baglaman bence bataryanla alakalı.yenı aldysan eger demekkı ılk gun bosaltmadan sarjı kullanmısın yada bı kac saat dolunca cıkartmısın.ılk gun kı sarj cok onemlı oluyor.benım kı ınternette oluyor gunluk bı rht 4.5 saaaat.ama bataryası 30 saatı rahat gecıyor.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.