Şimdi Ara

Sony Xperia U Kullananlar kulübü ve Yardım merkezi (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.155
Cevap
49
Favori
254.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lostplanetp

ekleyin gençler android'e xperia u ile bugün girdim. Bakalım neler olacak

Hayırlı olsun dostum
  • arkadaslr bende sıstem guncellemesı var dıye bır uyarı verıyor.yukleme yapsam ne gıbı degısıklıkler olur.bazı sıtelerde sorun var yenı guncellemede yuklemeyın dıye bır uyarıda bulunanlar var.cok kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_1905_1905

arkadaslr bende sıstem guncellemesı var dıye bır uyarı verıyor.yukleme yapsam ne gıbı degısıklıkler olur.bazı sıtelerde sorun var yenı guncellemede yuklemeyın dıye bır uyarıda bulunanlar var.cok kararsız kaldım.

Ben de güncelleme var ama bir fark göremedim
  • gerek yokmu dersın :)
  • quote:

gerek yokmu dersın :)

Bir sorun yaratmadı bende ama bir işe de yaramadı. Bekle ics yolda zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanRa

quote:

walaha bu ıcs ne oluyor yaa :) ben ılk defa androıd telefon kullanıyorumda.yanlıs anlama :) symbıan kullandım hep.ayrıca bu telefon hala kapanmadı vergı daıresıne gıtmesemmı acaba :)
  • quote:

quote:

quote:

walaha bu ıcs ne oluyor yaa :) ben ılk defa androıd telefon kullanıyorumda.yanlıs anlama :) symbıan kullandım hep.ayrıca bu telefon hala kapanmadı vergı daıresıne gıtmesemmı acaba :)

Kapanırsa mecbur gideceksin, kapatmadan git hallet işte. İcs androidin son sürümüdür, arayüz, menüler, altmenüler filan değişecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: chinablue

arkadaşlar telefonun galeri bölümüyle alakalı bi soru soracam
    çektiğim her resmin videonun burada görünmesini istemiyorum
    malum her elıne alıp kurcalayan ilk galeriye giriyor
    bu fotoları nereye kaydedebilirim,astro da picture bölumune koyuyorum yine galeride görünüyor mesela

QuickPic yükle.Hide yap daha sonra görünmesi için menüden Show Hide bölümünü seçip görebilirsin.İlk yaptığınızda galeride gözüküyor daha sonra kayboluyor.Ben şuan için bunu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnnOzcn -- 12 Eylül 2012; 13:03:22 >
  • tmm kardeş saol,hemen deniyorum
  • quote:

quote:

İCS güncellemesinde ADOBE FLASH desteği olmucakmış doğrumu :S video izleyemeyecekmiyiz şimdi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: tam1marjinal

quote:

quote:

İCS güncellemesinde ADOBE FLASH desteği olmucakmış doğrumu :S video izleyemeyecekmiyiz şimdi :(

Valla hep yok diyorlar ama hep oluyor Olmasa bile her türlü video izleriz, nokia bile izletiyor

• Dün malatyadaki sony bayiilerini dolaştım henüz xperia u gelmemiş.sola ve s moddlleri vardı ama u yoktu.sırf turkcellden almamak için sony bayiisinden alacam bu turkcell rom olayı canımı sıktı.ayrıca tüm sayfalarda bu telefon için çarşaf çarşaf olumsuz yorumlarda bulunulmuş gerçekten bu telefonda wifi sorunu rem yada rom sorunu veya ekran sorunlar gibi kronik sorunlar mı var?yada ekran arası geçişleri menü geçişleri uygulama çalışmasındaki yavaşlıklar ve donmalar gibi sorunları mı var?eğer böyle ise almaktan vazgeçmek durumundayım.kullanan arkadaslar ne diyorsunuz?kararımı sizlerin yorumlarınıza göre vereceğim.Bir başka hususta cep telefonlarınızdaki Rom ve Ram ne işe yaramaktadır?Rom ne işi yapar Ram ne işi yapar?Mesela Rom yetersiz olduğunda ne gibi sıkıntılar çıkar yada aynı durum Ram için geçerli olduğunda ne gibi sıkıntılar çıkar?Donmayan, gerektiğinde altta bir yada bir kaç program çalışır halde rahatlıkla wi-fi'den internete akıcı bir şekilde bağlanabilen , ortalama oyunları oynatabilen , menüler arası geçişler hızlı olan bri telefonun Rom ve Ram'i kaç olmalıdır?Diyorsunuz ki 512 Rom var ama bunun 160 dan fazlası sürekli kullanımda kalıyor bu durumda kalan Rom'un yeterli olmayacağını hepimiz biliyoruz kaldı ki bu 160 Rom'un sürekli kullanılması sadece Turkcell Rom'lu telefonlarda değil android işletim sistemi olan tüm telefonlarda da olduğunu daha bugün bir yerde okudum.Kısacası daha önceki akıllı telefonlarımda( 512 RAM - ROM'unun ne kadar olduğunu bilmiyorum muhtemelen oda 512 dir.) donma oyun oynatmama ve çok yavaş hatta sinir bozacak kadar yavaş internet deneyimlerimden sonra bu sefer de yanılmak ve verdiğim paranın boşa gitmesini istemiyorum.Lütfen kullanıcı arkadaşlar bu telefonun altta bir iki program çalışır vaziyetteki internet , kamera, müzik, oyun ve menü geçişleri ile ilgili yorumlarını yazarlarsa sevinirim.Hatta işlerinizi kolaylaştırma açısından bir liste yapmak istiyorum :

Altta bir yada bir kaç program çalışır vaziyette ;

1. Menü geçişlerinde donma veya yavaşlama oluyor mu?
    2. Kamera performansı nasıl?Yavaş açılıp yavaş kapanıyor mu?
    3. Oyun oynarken yavaş mı?
    4. İnternete girerken ki performansı nasıl?
    5. Wi-Fi bağlanma sorunları doğru mu?
    6. Ekranda fabrika çıkışı dokunmatik algılamama, çizikler yada baloncuklar gibi basit amatörce hatalar var mı?

Yazımı ciddiye alıp uzun cevaplar verebilecek arkadaşlarıma şimdiden şükranlarımı sunmak istiyorum.Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esclavodedios -- 13 Eylül 2012; 16:23:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar xperia u avea hatlı 3g görüntülü görüşme ayarlarını nasıl yapacam tşk
  • Benim de bugün yarın elime ulaşır Sony Xperia U.Ben de artık gruba dahil olabilirim.Soru(n)larımızla ilgilenen tüm üyelere teşekkürü bir borç bilirim.Arz ederim.
  • Sevgili xperia u kullanıcıları. Birisi benim için deneyebilir mi acaba. Wifi açınca herhangi bir cihaza bağlantı yoksa durum çubuğunda işaret çıkıyor mu? Bende çıkmıyorda kafama takıldı. Daha önce kullandığım telefonda bağlantı olmasa bile wifi açtığımda durum çubuğunda gösteriyordu:-) bi el atın xperia kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForteVeloce -- 12 Eylül 2012; 23:30:53 >
  • Herhangi bir cihaza bağlantı yok ise bildirim simgesi çıkmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

Herhangi bir cihaza bağlantı yok ise bildirim simgesi çıkmaz.

Tesekkür ederim yeni dikkatimi çekti de, acaba wifi açılmıyor mu dedim:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

Sevgili xperia u kullanıcıları. Birisi benim için deneyebilir mi acaba. Wifi açınca herhangi bir cihaza bağlantı yoksa durum çubuğunda işaret çıkıyor mu? Bende çıkmıyorda kafama takıldı. Daha önce kullandığım telefonda bağlantı olmasa bile wifi açtığımda durum çubuğunda gösteriyordu:-) bi el atın xperia kulübü

Şöyle bir ayar var. Eğer etrafında bağlanılabilecek şifresiz bir ağ varsa seni uyarıyor. Tabi bu wifi çekim kuvvetinden başka bir simge ile gösteriliyor.

Cihazın RAM'i 512mb görünmüyor. Bunun Turkcel ROM'undan olduğunu söyleyenler var, ama şu ana kadar kimse romu değiştirip 512 mb yaptığını söylememiş. 512 mb'lık ramın bir kısmını telefon kullanıyor. Bu da resmi:http://developer-static.se-mc.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2012/05/RAMusage.jpg Sanırım Turkcell rom'un yer kaplama gibi bir sıkıntısı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ßæ

quote:

Orijinalden alıntı: ForteVeloce

Sevgili xperia u kullanıcıları. Birisi benim için deneyebilir mi acaba. Wifi açınca herhangi bir cihaza bağlantı yoksa durum çubuğunda işaret çıkıyor mu? Bende çıkmıyorda kafama takıldı. Daha önce kullandığım telefonda bağlantı olmasa bile wifi açtığımda durum çubuğunda gösteriyordu:-) bi el atın xperia kulübü

Şöyle bir ayar var. Eğer etrafında bağlanılabilecek şifresiz bir ağ varsa seni uyarıyor. Tabi bu wifi çekim kuvvetinden başka bir simge ile gösteriliyor.

Cihazın RAM'i 512mb görünmüyor. Bunun Turkcel ROM'undan olduğunu söyleyenler var, ama şu ana kadar kimse romu değiştirip 512 mb yaptığını söylememiş. 512 mb'lık ramın bir kısmını telefon kullanıyor. Bu da resmi:http://developer-static.se-mc.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2012/05/RAMusage.jpg Sanırım Turkcell rom'un yer kaplama gibi bir sıkıntısı yok.

Zaten doğrusu bu dostum, 320 mb kullanıcıya ayrılan

• Dün malatyadaki sony bayiilerini dolaştım henüz xperia u gelmemiş.sola ve s moddlleri vardı ama u yoktu.sırf turkcellden almamak için sony bayiisinden alacam bu turkcell rom olayı canımı sıktı.ayrıca tüm sayfalarda bu telefon için çarşaf çarşaf olumsuz yorumlarda bulunulmuş gerçekten bu telefonda wifi sorunu rem yada rom sorunu veya ekran sorunlar gibi kronik sorunlar mı var?yada ekran arası geçişleri menü geçişleri uygulama çalışmasındaki yavaşlıklar ve donmalar gibi sorunları mı var?eğer böyle ise almaktan vazgeçmek durumundayım.kullanan arkadaslar ne diyorsunuz?kararımı sizlerin yorumlarınıza göre vereceğim.Bir başka hususta cep telefonlarınızdaki Rom ve Ram ne işe yaramaktadır?Rom ne işi yapar Ram ne işi yapar?Mesela Rom yetersiz olduğunda ne gibi sıkıntılar çıkar yada aynı durum Ram için geçerli olduğunda ne gibi sıkıntılar çıkar?Donmayan, gerektiğinde altta bir yada bir kaç program çalışır halde rahatlıkla wi-fi'den internete akıcı bir şekilde bağlanabilen , ortalama oyunları oynatabilen , menüler arası geçişler hızlı olan bri telefonun Rom ve Ram'i kaç olmalıdır?Diyorsunuz ki 512 Rom var ama bunun 160 dan fazlası sürekli kullanımda kalıyor bu durumda kalan Rom'un yeterli olmayacağını hepimiz biliyoruz kaldı ki bu 160 Rom'un sürekli kullanılması sadece Turkcell Rom'lu telefonlarda değil android işletim sistemi olan tüm telefonlarda da olduğunu daha bugün bir yerde okudum.Kısacası daha önceki akıllı telefonlarımda( 512 RAM - ROM'unun ne kadar olduğunu bilmiyorum muhtemelen oda 512 dir.) donma oyun oynatmama ve çok yavaş hatta sinir bozacak kadar yavaş internet deneyimlerimden sonra bu sefer de yanılmak ve verdiğim paranın boşa gitmesini istemiyorum.Lütfen kullanıcı arkadaşlar bu telefonun altta bir iki program çalışır vaziyetteki internet , kamera, müzik, oyun ve menü geçişleri ile ilgili yorumlarını yazarlarsa sevinirim.Hatta işlerinizi kolaylaştırma açısından bir liste yapmak istiyorum :

Altta bir yada bir kaç program çalışır vaziyette ;

1. Menü geçişlerinde donma veya yavaşlama oluyor mu?
    2. Kamera performansı nasıl?Yavaş açılıp yavaş kapanıyor mu?
    3. Oyun oynarken yavaş mı?
    4. İnternete girerken ki performansı nasıl?
    5. Wi-Fi bağlanma sorunları doğru mu?
    6. Ekranda fabrika çıkışı dokunmatik algılamama, çizikler yada baloncuklar gibi basit amatörce hatalar var mı?

Yazımı ciddiye alıp uzun cevaplar verebilecek arkadaşlarıma şimdiden şükranlarımı sunmak istiyorum.Çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esclavodedios -- 13 Eylül 2012; 16:25:48 >

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.