Şimdi Ara

KONSANTRASYON ARTTIRMA YÖNTEMLERİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
6
Favori
49.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Amfetamin, Metilfenidat içeren ilaçlar.
    B1 vitamini ve Tiamin içeren vitaminler.
    Bissürü zırva işte. Ama önemlidir dikkat toparlamak
  • Biyolojik sebepleri de var ama bence en büyük sebebi istek insanda istek olunca mutlu olunca 3 saat aralıksız çalışsa bile gayet anlayarak çalışıyor fakat istemeyince tam bir işkence.
  • Dikkat eksikliği bazı konularda olmaz. Eğitim hayatına başladığın ilk andan itibaren süregelen bir şey olması gerekiyor. Yani sizinki ilgisizlik
  • quote:

Orijinalden alıntı: apeka

BİLGİSAYAR BAŞINDA ÇOK VAKİT GEÇİRMENİZLE ALAKASI VAR BEYLER. DÜŞÜNÜN BİLGİSAYAR FAKTÖRÜNÜN HAYATINIZDA OLMADIĞINI. ŞU SAATİ ELE ALALIM SAAT 2:38. VE BENİM YAPTIĞIM İŞİ ELE ALALIM ÇEVİRİ. BEN BU İŞİ BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YAPMAK ZORUNDAYIM ÇÜNKÜ BİLMEDİĞİM BİR ÇOK MESLEKİ TERİME NETTEN BAKABİLİYORUM. VE NETTEN HERŞEY OKADAR KOLAY Kİ ŞUNLA DA MESAJLAŞAYIM BUNLA DA HALLENEYİM DERKEN DİKKATİNİZ DAĞILIYOR. VE ZATEN KİMSE ÇALIŞMAK İSTEMEZ ÇEVİRİYİ TAMAMLAMAK VARKEN EĞLENCEYİ SEÇMEK ÇOK KOLAY BUNUN ADI DİKKAT DAĞINIKLIĞI DEĞİL. SENİNDE SORUNUN BU BİLGİSAYARDAKİ GİBİ BİR YANDAN BİRŞEY OKURKEN BİR PENCERE AÇIP GELEN MESAJA CEVAP VERMEK DİĞER YANDAN İNDİRME LİSTESİNE BİRŞEY EKLEMEYE OKADAR ALIŞMIŞSIN Kİ. TEK İŞLE UĞRAŞMAK SIKICI GELİYOR. BU DURUMDA NE YAPMAK GEREKİR SÖYLİYİM. BİLGİSAYARDA DA TEK BİR İŞE YOĞUNLAŞMAK VE O BİTMEDEN DİĞERİNİ AÇMAMAK. MESELA FİLM İZLİYORSAN MSN AÇIK OLMASIN ALTTAN ÇIKMASIN O KİM AÇIYOSA OTURUM ONUN UYARISI. EKŞİ İTÜ İNCİ FELAN SÖZLÜĞE Mİ BAKIYORSUN SADECE ENTRYLERİ OKU OYLA. DAHA SONRA SÖZLÜKLE İŞİN BİTSİN. ALIŞKANLIK HALİNE GELMEDEN DÜZELTMEK GEREK BUNLARI. YOKSA HİÇ BİRŞEYDE DİKKATİ YOĞUNLAŞTIRAMAZSINIZ.

evet, işin özü bu!

• quote:

Orijinalden alıntı: su*fi

DİKKAT EKSİKLİĞİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU

- Çoğunlukla elleri ayakları kıpır kıpırdır ve oturduğu yerde kıpırdanıp durur.

- Çoğu zaman hareket halindedir ve bir motor tarafından sürülüyormuşçasına koşuşturur durur, yükseklere tırmanır.

- Oturması istendiğinde, oturduğu yerde bir müddet kalmakta güçlük çeker.

- Dikkati konu dışı uyaranlarla çabuk dağılır.

- Zihinsel çabayı gerektiren ders dinleme, ders çalışma, okuma ve yazma görevlerinden kaçar.

- Ödevlerde ve sınavlarda dikkatsizce hatalar yapar.

- Sabırsızdır, sırasını beklemekte güçlük geçer

- Kendisiyle konuşulduğunda sanki dinlemiyormuş izlemini verir.

- Sakin ve gürültüsüz biçimde oynamakta zorluk çeker

- Verilen yönerge ve ödevleri yapmakta zorlanır, bu işi tamamlamadan diğerine geçer

- Çok konuşur, sık sık başkalarının sözünü keser ve lafa girer.

- Çabuk unutur, sık eşya kaybeder.

- Çoğu zaman sonuçlarını düşünmeden tehlikeli işlere girişir.

pedam.com'dan alıntıdır.

İlacı buldum, 'i' ile başlamıyormuş ikinci harfi 'i' imiş. RİTALİN. Ancak bildiğim kadarıyla yeşil reçeteli bir ilaç. Yani bu ilaca ulaşmak için psikiyatr'a gitmek şart. Tabii çok yakınınız bir eczacı değilse ve yeşil reçeteli bir ilacı reçetesiz satmanın sonuçlarını göze alabiliyorsa.

aynen ben ve bunu ben demedim okuyanlar diyor

• 2015den devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akla gelen diğer düşünceleri sürekli defetmeye çalışıyorum.. alışkanlık haline geliyor daha sonra. amaç 1 den fazla gelen düşünceyi farketmek sanki.. 3 ile ilgileniyorsanız beyin 1 i 5 i 6 yı 9 u 18 i.. 3 e benziyor diye 13 ü çağrıştırarak davet ediyor beyne.. bunu farkedip sürekli 3 ü düşünmek gerekiyor.. çok zaman alıyor ama alışkanlık haline geldikten sonra işiniz kolay..
  • Çocuklarda dikkat artırmaya yönelik setler var. Mesela Biyosistem Yayıncılıktan Prof. Dr. Recep KÜLCÜ tarafından hazırlanan dikkat setleri. Hem dikkat arttırıyor hemde ingilizce öğretiyor.
    Hepsiburada dan aldık çokta memnun kaldık. Kitapları tek tek de satıyorlar.

İlgilenenler için linki
    http://www.hepsiburada.com/ingilizce-dikkat-artirma-seti-5-8-yas-p-HBV000003EFZT KONSANTRASYON ARTTIRMA YÖNTEMLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eğitmen0077 -- 31 Ocak 2017; 15:19:13 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.