Şimdi Ara

DİZEL Mİ, LPG Mİ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
46.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bak arkadaşım ben doğma büyüme istanbuldayım biz bu yazıda bi sonuca varamicaz anlaşılan ne ben seni nede sen beni anlamıyosunn!!!!ayrıca bi zamanlar kullandığım lpg li otomobil karbüratörlü deyildiii bak arkadasım sen al tak lpg yi kullan devam et bende ya dizel ya benzin takılır giderim,he günün birinde belki 50 ytl den cok paran olur alırsın bi mercedes taktırırsın lpg,sonra günün birinde karşılaşırız bi benzinlikte bakalım o zaman kim kime güler.hadi bye
  • quote:

Orjinalden alıntı: brougham

bak arkadaşım ben doğma büyüme istanbuldayım biz bu yazıda bi sonuca varamicaz anlaşılan ne ben seni nede sen beni anlamıyosunn!!!!ayrıca bi zamanlar kullandığım lpg li otomobil karbüratörlü deyildiii bak arkadasım sen al tak lpg yi kullan devam et bende ya dizel ya benzin takılır giderim,he günün birinde belki 50 ytl den cok paran olur alırsın bi mercedes taktırırsın lpg,sonra günün birinde karşılaşırız bi benzinlikte bakalım o zaman kim kime güler.hadi bye

lpg li kullandığın enjeksiyonlu araç neydi? marka ve model? lpg kiti neydi? marka ve model?

sen ayrıca artık ukalalık yapmaya başladın, konuşurken lafını bilde konuş. 50 milyar passata verdiysem biraz daha fazlasını verip c200 de alabilirdim sen kafanı yorma ama adı ekonomi de olmayan bazı başka nedenlerden dolayı almadım. senin içinde gülmek varsa illa mercedese değil, passata yada borayada gülersin sen. o senin zavallığın ve kompleksin bence

• bence kompleks sende var sanırım az bucuk eziksin ben sana hakaret etmedim küfretmedim sen bana hangi dozda yazdıysan ben o dozda cvpladım mercedesde alamassın demedim sen kendi kendine tribe girmişim ben sana hakaretmi ettimki böle konuşuyosun dünden beri kitaptan alınma bilgileri cvp olarak uyarmı uymazmı tartmadan yazıyosun.ne biliyosan ve nasıl yaşıyosan öle yap yeter bu kompleks senide öldürür benide nedir ya herkese bi cvp verme üstünlük sağlama cabası bikere sen karşındakini anlamaktan acizane bu durumdasın şimdi burda kime ne satıyosun anlamıyorum...
  • quote:

bence kompleks sende var sanırım az bucuk eziksin ben sana hakaret etmedim küfretmedim sen bana hangi dozda yazdıysan ben o dozda cvpladım mercedesde alamassın demedim sen kendi kendine tribe girmişim ben sana hakaretmi ettimki böle konuşuyosun dünden beri kitaptan alınma bilgileri cvp olarak uyarmı uymazmı tartmadan yazıyosun.ne biliyosan ve nasıl yaşıyosan öle yap yeter bu kompleks senide öldürür benide nedir ya herkese bi cvp verme üstünlük sağlama cabası bikere sen karşındakini anlamaktan acizane bu durumdasın şimdi burda kime ne satıyosun anlamıyorum...

bende eziklik yada kompleks olsa bi kere lpg li arabaya binmem bu bir.

kitaptan bilgi alıp burada satsam türkiyede ilk defa FSI motora lpg uygulamasını yapamazdım bu iki.

ben bildiğim konuları tartışırım, bilmediklerimde dinler, okur öğrenirim. senin gibi cart cart yazmam bu üç.

bilgi sahibi olmadığın konularda fikir sahibi olmaya kalkarsan bu duruma düşersin bu da dört.

kal şimdi sağlıcakla...

• lpg li otomobile bilnmenle ezikliğinin ne alakası var1
    senin ezikliğin başka her fırsatta bişiler kanıtllamaya çalışıyosun2
    sen kafayı lpg ile bozmuşun3
    fsı motoroda lpg nerden estiyse oda başka bi konu ama sana inanıyorum destekliyorum sen bu tempoyla traktörede lpg takarsın.
  • Bunu tekrar tartışmanın ne anlamı varki... Zaten yukarda lpg kısmında bu uzun uzun tartışıldı,sonucu ordan görebilirisniz... Ayrıca siz hala eski nesil lpg leri anlatıyorsunuz. Şimdi teknoloji çok değişti bu konuda.... Yukardaki lpg topiğinden öğrenebilirisiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 1 Mart 2006; 17:56:25 >
  • onur@ arkadaşım şu dediğine katılıyorum halihazırda kullandığın memnun olduğun araban varsa ekonomik olması adın a lpg taktırmak eğer 0 alınacaksa dizel almak mantıklı
  • bu forumu takip etmeme sebebiyet veren konu lpg başlığı idi. Ve ben okumayı bıraktığımda 27 de falandı sayfa sayısı,onur arkadaşımız gerek benim kendisine sorduğum sorular,gerek diğer arkadaşların kendisine sorduğu sorular için bilgisinin ve tecrübesinin yanında bazı arkadaşlarımıza yüzyüze grüşmeleri neticesinde de yardımcı olmuş ve onların işlerinin daha güvenilir ve kolay bir şekilde halledilmesine vesile olmuş bir kişi. Bahsettiği konular ve verdiği bilgiler kesinlikle bir fanatizmin veya bir egonun yansıması değil tamamen gerçeğin yani teori ile pratiğin örtüştüğü bilgi birikiminin neticesinde bizlere aktardığıdır. Bir kez daha kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ederim.
  • ONUR KARDEŞ
  • quote:

Orjinalden alıntı: jasd

bu forumu takip etmeme sebebiyet veren konu lpg başlığı idi. Ve ben okumayı bıraktığımda 27 de falandı sayfa sayısı,onur arkadaşımız gerek benim kendisine sorduğum sorular,gerek diğer arkadaşların kendisine sorduğu sorular için bilgisinin ve tecrübesinin yanında bazı arkadaşlarımıza yüzyüze grüşmeleri neticesinde de yardımcı olmuş ve onların işlerinin daha güvenilir ve kolay bir şekilde halledilmesine vesile olmuş bir kişi. Bahsettiği konular ve verdiği bilgiler kesinlikle bir fanatizmin veya bir egonun yansıması değil tamamen gerçeğin yani teori ile pratiğin örtüştüğü bilgi birikiminin neticesinde bizlere aktardığıdır. Bir kez daha kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ederim.

teşekkür ederim arkadaşım ewalla

• quote:

Orjinalden alıntı: yankov

ONUR KARDEŞ

ewalla
  • Onur kardeş; lpg konusundaki OBJEKTİF tecrübeleriyle bize yardımcı olmasından dolayı teşekkür ederim. Önemli olan akla ve bilime uygunluktur
    Ayrıca bu karizma konularında cool olmakla keriz olmak arasında ince bir çizgi vardır. Özellikle tecrübesiz arkadaşlar bunu pek ayırdedemiyebilirler bunu hoş görmeli.
  • yeni nesil lpgler .. özellikle brc sıralı lpg ler fln abartıldığı kadar tehlikeli değildir..
    lpg yi tehlikeli yapan bilinçsiz kullanıcılardır...
    geçen gün tv de gördüm.. mak.müh.odası ücretsiz olarak lpg tanklarını kontrol edio.. ama giden yok sinek avlıyo adamlar..

sen lpg yi taktırdım artık ucuza gezicem diyip bakımlarını yapmazsan.. arabanın dilinden anlamazsan .. lpg sana fayda diil zarar getirir..

dizel araba alınca nasıl devirli kullancam kaliteli yakıt alıcam diye dikkat ediosan. lpg takınca da yine dikkatli olcaksın bu kadar basit..

lpg taktırmıyorum.. ben sewmiorum çünkü..
    ama taktıran arkadaşlara da bombanın üstünde oturuyosunuz vs gibi saldırmak doğru bi yaklaşım değil...
    onur un dediği gibi ortada bilim var gerçekler var.. sokaktaki insanın bildiğini bu ülkedeki mühendisler fazlasıyla biliyolardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rechtsanwalt -- 3 Mart 2006; 21:45:57 >
  • 1 ay önce !999 Astra 1.6 aracıma BRC sequent 24 sıralı sistem taktırdım. İzlenimlerim:

1- Araç ilk çalıştığında benzinle çalışıyor ve motor suyu sıcaklığı belirli bir dereceye gelince otomatik LPG ye geçiyor. Dolayısıyla soğuk ve karlı havalarda çalışmadı sorunu olmamakta.
    2- Aracım şehir içinde benzinle km de ortalama 250 bin lira yakıyordu, LPG de ise (ilk çalıştırmada giden benzinde hesaplanırsa) ortalama 150 bin lira yakıyor. yani km de 100 bin lira tasarruf.
    3- Araç benzinden LPG ye geçerken bunu hissetmiyorum bile.
    4- 100 beygirlik aracım LPG de iken hiç performans kaybı yaşamıyorum.
    5- Benzin tasarrufu için 15 milyar eden aracımı satıp 27 milyar eden 70 beygirlik dizel alma niyetindeydim. Yani 12 Milyar kredi. öde babam öde. Hem de 100 beygirlik masrafsız, süper bi astra yı satıp yerine konforsuz alt model bi araca binecektim. şükür.
    Aracım benzinde nasıl çalışıyorsa lpg de de aynen çalışıyor. hiçbir sorun yaratmıyor. bana kalan km de 100 bin lira kar.

karar sizlerin.

• motor konusunda çok bilgisizsin yağlamayı benzin mi yapıyor! senin aracın yağlı benzin mi yakıyor! ne demek kuru yakıt? bi kere yanma odasına yağ girmez hava ve yakıtın belirli oranlarda ayarlanmış karışımı girer. Yanma odasında yağ olursa motorun bitmiş demektir segmanlarından yağ kaçırıyor demektir.(ustaya git segmanın ne olduğunu sana anlatsın) Yakıtın yağlamayla bir ilgisi yoktur.
    quote:

lpg yi KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM kuru bi yakıt olduğundan yanma odası içerisinde yeterli yağlama yapamaz ve motor aşınması diyer yakıtlara göre daha fazladır lpg li motorların cabuk tükenir bi kaç taksiciden fikir alırsan anliyacaksık....heee ucuz olması bi avantaj olabilir fakat beraberinde motor sorunlarınıda getirecektir haberin olsun bu durumda getirdiği nin fazlasını götürür... dizel otomobilleri tavsiye ederim daha uzun ömürlü ve ekonomik bi çözüm olur ayrıca tork değerleri yüksek olduğundan lpg den daha iyi performans alırsın rampada 1.v.. yerine 2...3 yardırırsın dizel ve lpg test etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim (diesel)....

• +1 tebrikler crepassio olayı çok güzel yazmış.Arkadaşlar mühendisliğin ve bilginin olmadığı her yere hurafeler girer.Siz de söylentileri gerçekler ile karıştırsınız.Lpg olsun benzin olsun ne yakarsanız yakın belli bir güç alırsınız.Siz bunu nasıl ve hangi şartta istiyorsanız o şartlarda kullanırsan sonuç alabilirsiniz. Bakım ise sonuç almak da önemli faktördür.bakımsız lpg patlamaya hazır bomba gibidir.Ancak fabrika şartlarında üretilen tüpler ise her türlü çarpışma testleri yapılarak piyasaya çıkmakta .Siz eğer kurallara uygun montaj yaptırmamışsanız veya güvenlik ile ekipmanları es geçildiyse tehlike de olur ,patlama da .Haberlere sadece patlayan tüpler ile ilgili haberler çıktıgı için herkez sanıyor ki benzin li araçlar alev almıyor .İstastisliklere göre sıvı yakıtlarda çok daha fazla risk söz konusu (çünki kaza yapan araçtaki benzin veya mazot çevreye saçılmakta ve çevresindeki araçalr veya çevreye de zarar vermektedir.)

son söz olarak yine crepassio nun lafını tekrarlamak olayı özetleyecek
    ama taktıran arkadaşlara da bombanın üstünde oturuyosunuz vs gibi saldırmak doğru bi yaklaşım değil...
    onur un dediği gibi ortada bilim var gerçekler var.. sokaktaki insanın bildiğini bu ülkedeki mühendisler fazlasıyla biliyolardır...

quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

yeni nesil lpgler .. özellikle brc sıralı lpg ler fln abartıldığı kadar tehlikeli değildir..
    lpg yi tehlikeli yapan bilinçsiz kullanıcılardır...
    geçen gün tv de gördüm.. mak.müh.odası ücretsiz olarak lpg tanklarını kontrol edio.. ama giden yok sinek avlıyo adamlar..

sen lpg yi taktırdım artık ucuza gezicem diyip bakımlarını yapmazsan.. arabanın dilinden anlamazsan .. lpg sana fayda diil zarar getirir..

dizel araba alınca nasıl devirli kullancam kaliteli yakıt alıcam diye dikkat ediosan. lpg takınca da yine dikkatli olcaksın bu kadar basit..

lpg taktırmıyorum.. ben sewmiorum çünkü..

• ya onur@ seni tebrik ediyorum. bu kadar laf anlamaz insana hala bi çabayla laf anlatmaya çalışıyosun vallahi peygamber sabrı bu olsa gerek.
    birisi bişey aıyo ortaya sonra sen tezini çürütüyosun mantıklı bi şekilde ondan sonraki cevapta başka birisi yine aynı saçmalıkları söylüyo sen yine hiç üşenmeden onuda pert etmeyi başarıyosun . vallahi benden sana içten ve samimi bi BRAVO tebrikler
  • onur@ 10 numara anlatmışsın

benim bir sorum olacak biz 2000 vectra mıza landi renzo lpg taktırdık daha depoyu 2kez doldurduk.benim sorunum araç 80 dereceninm altında lpg ye geçmesi gerekirken 80 derecenin üstünde geçiyor ve bu da canımı sıkıyor.bir de motorda sanki bir anlık bogulma oluyor gibi takılıyor sanki araç bu yarım saniye filan sürüyor sonra düzeliyor.bunun sebebi nedir tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 20 Mayıs 2010; 11:53:00 >
  • Konu ölmüş halen mesaj yazıyorsunuz onur şimdi mercedese lpg tartırmıştır kesin gaz verince aracıda öksürüyormuş ben hem lpg li hemde dizel araç kullandım, lpg li hem karbüratörlü araçları hemde admire 1.6 sıralı sistem kullandım performansa etkisi olduğu kesin ve yok gaza geçti yok benzinde kaldı yok ayar bozuldu uğraşmamak için dizel tavsiye ederim yukardaki onur adlı vatandaşı destekleyenleride kınıyorum adama bak hem suçlu hem güçlü yok lpg taktırdımda kapalı garaja giriyorum sen kimsin yahu alikıran baş kesenmisin sen dua et sorun olmamış herhangi bir aksaklıkta adamın ..nden kan alırlar bilgine belki gelir 5 yıl sonra bu yazımı okursun hadi eywalla.
  • Arkadaslar

1) TR de fabrikadan orjinal LPG araba satiliyormu?

2) Fabrikadan orjinal LPG nin sonradan LPG takilmisa oranla avantajlari varmidir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.