Şimdi Ara

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
2
Favori
38.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

Orijinalden alıntı: máwci

Bu gün aynı cihazı teslim aldım @kadirekinci sayesinde ve hemen kurulumunu yaptım fotokopi çektim, çıktı aldım a4 e resim aldım. çok çok memnun kaldım gerçekten. yalnız fotoğraf ayarını yapmam gerekiyor sanırım bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

CTRL+P tuşlarına basarak RESİM YAZDIR dediğinizde,(RESİM YAZDIRMALISINIZ.)
    sağ altta seçenekler,
    Renk yönetimi,
    Gelişmiş
    sol en altta, SİSTEM VARSAYILANINI DEĞİŞTİR
    EKRAN Yazan yere tıklayın
    Yazıcıyı seç, otomatik olan yere tıklayın, ELLE olanı işaretleyin
    ICC profilleri 2005 olanı seçin,
    Varsayılan profil ayarla'yı tıklayın
    KAPAT, KAPAT,, yazdırma ekranına geri dönecek
    sonra,,
    Seçenekler, Yazıcı özellikleri, Sayfa Yapısı,
    en altta Varsayılanları Tıklayın
    tamam deyip yazdırın
    bunu 1 defa yapıyoruz.. Renkler fotoğraf kalitesinde çıkacaktır.

Merhaba,

Ben HP D7160 kullanıyorum ( Windows 7 ile ) ve fotoğraf çıktı kalitesinde renk problemi yaşıyorum. Sizin yazdığınız ayarları yaptım, ta ki Yazıcı Özellikleri bölümüne kadar.

Yazıcı Özelliklerine tıkladığımda Sayfa Yapısı ekranı dediğiniz hangi bölümde onu bulamadım. Özellikleri tıkladığımda aşağıdaki ekran çıktısındaki görüntü var.
    Diğer özellik ayarlarına baktım ama " Varsayılan vs. " gibi bir ibare görmedim. Acaba yazıcının HP olmasından kaynaklı bir olay mıdır ?

Teşekkürler

BURSA KARTUŞ ÇIKIŞLI BİTMEYEN KARTUŞLU CANON MP495 İNCELEMESİ

• quote:

Orijinalden alıntı: qube26

Ben HP D7160 kullanıyorum ( Windows 7 ile ) ve fotoğraf çıktı kalitesinde renk problemi yaşıyorum. Sizin yazdığınız ayarları yaptım, ta ki Yazıcı Özellikleri bölümüne kadar.

Yazıcı Özelliklerine tıkladığımda Sayfa Yapısı ekranı dediğiniz hangi bölümde onu bulamadım. Özellikleri tıkladığımda aşağıdaki ekran çıktısındaki görüntü var.
    Diğer özellik ayarlarına baktım ama " Varsayılan vs. " gibi bir ibare görmedim. Acaba yazıcının HP olmasından kaynaklı bir olay mıdır ?

Teşekkürler

Bu ayar sadece win7 kullanıcısı olan Canon yazıcılar için...siz baskı ayarlarını yapamadınız heralde.....renk problemi derken renkler soluk mu cıkıyor yoksa başka tonlarda mı cıkıyor.

fotoğraf basarken fotoğraf modunda bastınız değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Bu ayar sadece win7 kullanıcısı olan Canon yazıcılar için...siz baskı ayarlarını yapamadınız heralde.....renk problemi derken renkler soluk mu cıkıyor yoksa başka tonlarda mı cıkıyor.

fotoğraf basarken fotoğraf modunda bastınız değil mi?

Aslında olay şu;

Şu anda marka adını vermek istemediğim ( belki ayarı düzgün yapamadıysam satıcı kişiyi boşuna külfet altında bırakmak istemiyorum ) bir markanın mürekkeplerini satın almıştım. Daha önceleri ( aynı mürekkep şişesi ) doldurduğum kartuşlarla aldığım çıktılarda sıkıntı yoktu ( Masaüstü bilgisayar kullanıyordum ve Windows XP vardı ).

Ancak Laptopta Windows 7 kullanıyorum ve renklerde yeşil ton hakim. Fotoğraf kağıdı ayarları Kenarlıksız 10x15 , Baskı Kalitesi : En İyi, Renk Yönetimi ( Yukarıdaki ayarları bahsettiğim yere kadar yapabildim ) ve Fotoğraf Kağıdı seçeneğini de HP Premium Plus olarak ayarlarım ( kağıt farklı bir marka olmalı ama kaliteli ). Ama çıktısını aldığım Fotolar hep yeşil ton ağırlıkta. Hatta sorun kağıtta olabilir diye Gidip HP'nin kendi Foto Plus kağıtlarını da satın alıp denedim ama sonuç aynıydı. Google'dan arattırmaya çalıştım ama düzgün kelime kombinasyonunu giremediğimden olsa gerek ( yeşil ton, yazıcı, foto çıktısı vs. ) net bir bilgi bulamadım.

Bu tür problem ile karşılaştınız mı acaba belki basit bir çözümü vardır ?

Teşekkürler

• evet evdeki aynı marka cihazımda (mürekkepleri değiştirdim ikiside aynı marka ) aynı jpek resmin arkasına açık bir fon oluşuyor işteki yazıcıda oluşmuyor zannediyorum monitör renk kalibrasyonu yapmıştım adobe gamma proğramıyla çıktılar görüntülenene daha yakın olsun diye bundan kaymaklanıyor olabilir ama arkasında beyaz fon olmayan çıktılarda renk ton sorunu yok açık renkli çıktı peroblemini iş yerindeki tanklardaki mürekkepleri tamamen değiştirerek çözmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

evet evdeki aynı marka cihazımda (mürekkepleri değiştirdim ikiside aynı marka ) aynı jpek resmin arkasına açık bir fon oluşuyor işteki yazıcıda oluşmuyor zannediyorum monitör renk kalibrasyonu yapmıştım adobe gamma proğramıyla çıktılar görüntülenene daha yakın olsun diye bundan kaymaklanıyor olabilir ama arkasında beyaz fon olmayan çıktılarda renk ton sorunu yok açık renkli çıktı peroblemini iş yerindeki tanklardaki mürekkepleri tamamen değiştirerek çözmüştüm

O zaman şu yeni çıkan marka mürekkeplerden deneme amaçlı alıp bir deneyeceğim.
    Bilgi için teşekkür ederim.

• benim soluk yazan mürekkep teknopi menşeli idi bursa BK.dan ocp alarak düzeltmiştim sorunu
  • Arkadaşlar herkese merhaba bende bu yazıcıdan aldım Canon mp495
    ama yanında besleme sistemi yok tabi aldıktan sonra anladım olayı
    konuyu da aldıktan sonra okuyunca
    Şimdi üstünde iki tane kartuş var ben bunlarla en fazla kaç çıktı alabilirim ?
    Bitince dolum yapabilir miyim ?
    Ya da en güzeli şu besleme sistemini nerden alıp takabilirim
  • zannedildiğinden kolay
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Canon-Bitmeyen-Kartuslu-TANKLAR,LA_267-3,184-2.html
    burayı inceleyin yapılmayacak şey değil
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ptmvgJaVLmc#!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 5 Mart 2012; 21:03:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sulocanxxx

Arkadaşlar herkese merhaba bende bu yazıcıdan aldım Canon mp495

en kısa zamanda sistemi kurmanızı tavsiye ederim.yanlız bu işi kartuş içindeki mürekkepler tamamen bitmeden yapmanızda fayda var.çünkü mürekkep tamamen biterse kartuşlar zarar görebilir.iki kartuş yazıcı parası neredeyse

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress34

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba bende bu yazıcıdan aldım Canon mp495

en kısa zamanda sistemi kurmanızı tavsiye ederim.yanlız bu işi kartuş içindeki mürekkepler tamamen bitmeden yapmanızda fayda var.çünkü mürekkep tamamen biterse kartuşlar zarar görebilir.iki kartuş yazıcı parası neredeyse

-kartuş bitmeden- ne demek acaba?

Sebebi nedir yani.

Süngerli yapısı yok mu bu kartuşun ve tepeden mürekkep ilave edilmiyormu bu sistemde. Ha chip meselesi var galiba.Hafızasında o kalır ve sürekli kartuş bitiyo uyarısı verir ise de chip resetleme filan diye bişeyler var heralde yanılıyor muyum??

• quote:

Kadir Bey yardımcı oldu sağolsun aldım hocam 1-2 güne elimde olur
    kurarım düzeneği ayrıca daha hiç kullanmadım
    yani deneme amaçlı 2 tane çıktı aldım daha da kullanmadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainman_x_1907

Sebebi nedir yani.

Süngerli yapısı yok mu bu kartuşun ve tepeden mürekkep ilave edilmiyormu bu sistemde. Ha chip meselesi var galiba.Hafızasında o kalır ve sürekli kartuş bitiyo uyarısı verir ise de chip resetleme filan diye bişeyler var heralde yanılıyor muyum??

kartuş bitmeden demek kartuş içindeki mürekkepleri tamamen bitirmeden anlamında kullanılmakta.

sebebine gelince içinde mürekkep aynı zamanda kartuşta soğutma görevi görmektedir.buble jet teknolojisi kullanan modellerde böyledir.yani kartuş içinde elektrik akımı ile oluşturulan ısı bu kısımda bulunan mürekkepte patlama oluşturarak bu patlamanın etkisiyle mürekkep kağıda fırlatılmaktadır.

birde epson ve brother markalarının kullandığı micro piezo teknolojisi var.micro piezo da ise printhead da bulunan gömülü çip ve seramikten yoluşan farklı bir mürekkep püskürtme teknolojisi kullanılmaktadır.yani micro piezo de aşırı ısınma olmaz.ama buble jet te aşırı ısınma oluşmaktadır.bu ısınma sonucu eğer bu bölge mürekkepsiz kalırsa veri yollarını dahi yanmasına sebep olabilmekte.

ikinci sorunuz tüm model kartuşların dış yapısı plastik kutudan ibaretttir ama her modelin içinde sünger yoktur.fakat genelde süngerlidir.

sürekli besleme sisteminde ise zaten kartuşlar aynı kullanılmaya devam ediliyor.mevcut kartuşlara üst kısmından delik açılarak her renk için gelen ayrı hortumlar buradan kartuşlara bağlanıyor.bu hortumların diğer uçları yazıcının dışına çıkıyor ve yazıcı dışında ayrı haznelerden oluşan bir tank mevcut.mürekkep bu tanklara dolduruluyor.kartuş içindeki mürekkep eksildikçe oluşan vakum nedeniyle hortumlar vasıtasıyla tanklardan gereken miktarda mürekkep tekrar kartuşa gidiyor.sistem otomatik olarak böyle çalışıyor.

birçok modelde artık çip bulunmakta.fabrikasyon orjinal kartuşların kaç sayfa baskı yapacağı önceden zaten belirlenmiştir.yani yazıcı siz yazdırdıkça sayfaları sayıyor ve kartuş takıldığı andan itibaren o adede yaklaşınca bitiyor uyarısı veriyor ve o adede gelince bitti uyarısı veriyor.bu uyarı sonrası kartuş dolum yapılsa bile yazıcı kartuşun aynı kartuş olduğunu anlıyor ve bu sefer resetlemek gerekiyor.resetleme yapılmadan kartuş doldurulup takılsa bile yazıcı yazdırma işlemi yapmaz.

• quote:

Kadir Bey yardımcı oldu sağolsun aldım hocam 1-2 güne elimde olur
    kurarım düzeneği ayrıca daha hiç kullanmadım
    yani deneme amaçlı 2 tane çıktı aldım daha da kullanmadım..

yazıcınızı bu süreçtede kullanmanızda sakınca zaten olamaz çünkü zaten orjinal kartuşlar takılı.benim bahsetmek istediğim nozzle lara zarar gelmemesi açısından tamamen mürekkep bitmeden kurmakta fayda var.kartuş bitsede farketmez yeterki mekanik hasar oluşmasın kartuşlarda.önemli olan bu.sistemi kurarken hortumları bağlamadan önce kartuşları açacağınız deliklerden aldığınız mürekkeplerele tekrar doldurursunuz sorun olmaz zaten.güle güle kullanın.

kartuşların montaj öncesi dolu olmasındaki amaç gerekli vakum ortamının sağlanabilmesi için önemli.yani sistem aksi taktirde hava yapabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rainman_x_1907

Sebebi nedir yani.

kartuş bitmeden demek kartuş içindeki mürekkepleri tamamen bitirmeden anlamında kullanılmakta.

sebebine gelince içinde mürekkep aynı zamanda kartuşta soğutma görevi görmektedir.buble jet teknolojisi kullanan modellerde böyledir.yani kartuş içinde elektrik akımı ile oluşturulan ısı bu kısımda bulunan mürekkepte patlama oluşturarak bu patlamanın etkisiyle mürekkep kağıda fırlatılmaktadır.

birde epson ve brother markalarının kullandığı micro piezo teknolojisi var.micro piezo da ise printhead da bulunan gömülü çip ve seramikten yoluşan farklı bir mürekkep püskürtme teknolojisi kullanılmaktadır.yani micro piezo de aşırı ısınma olmaz.ama buble jet te aşırı ısınma oluşmaktadır.bu ısınma sonucu eğer bu bölge mürekkepsiz kalırsa veri yollarını dahi yanmasına sebep olabilmekte.

ikinci sorunuz tüm model kartuşların dış yapısı plastik kutudan ibaretttir ama her modelin içinde sünger yoktur.fakat genelde süngerlidir.

sürekli besleme sisteminde ise zaten kartuşlar aynı kullanılmaya devam ediliyor.mevcut kartuşlara üst kısmından delik açılarak her renk için gelen ayrı hortumlar buradan kartuşlara bağlanıyor.bu hortumların diğer uçları yazıcının dışına çıkıyor ve yazıcı dışında ayrı haznelerden oluşan bir tank mevcut.mürekkep bu tanklara dolduruluyor.kartuş içindeki mürekkep eksildikçe oluşan vakum nedeniyle hortumlar vasıtasıyla tanklardan gereken miktarda mürekkep tekrar kartuşa gidiyor.sistem otomatik olarak böyle çalışıyor.

birçok modelde artık çip bulunmakta.fabrikasyon orjinal kartuşların kaç sayfa baskı yapacağı önceden zaten belirlenmiştir.yani yazıcı siz yazdırdıkça sayfaları sayıyor ve kartuş takıldığı andan itibaren o adede yaklaşınca bitiyor uyarısı veriyor ve o adede gelince bitti uyarısı veriyor.bu uyarı sonrası kartuş dolum yapılsa bile yazıcı kartuşun aynı kartuş olduğunu anlıyor ve bu sefer resetlemek gerekiyor.resetleme yapılmadan kartuş doldurulup takılsa bile yazıcı yazdırma işlemi yapmaz.

Güzel cevap olmuş. Teşekkürler.

• Kadir beyin aracılığıyla bu yazıcıyı daha ucuz bir fiyata aldım.Çok teşekkür ediyorum.Dün almama rağmen bugün sabah elimdeydi.Çok hızlılar gerçekten.İlk başta fotoğraflar solgun ve kötü çıkıyordu windows7 ayarını yapınca düzeldi.Başka böyle bilmem gereken ayar var mı?. Resmi tarayıp pc ye attım ama çok solgun çıktı.Tarayıcısı kötü ya da ona da bi ayar gerek.Üstelik taradığımda fotoğrafın boyutu inanılmaz büyük oldu.4 mb lik foto oldu 10 mb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 9 Mart 2012; 15:19:51 >
  • tarayıcı ayarlarıyla oyna kurcala biraz
    hayırlı olsun güle güle kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 9 Mart 2012; 16:38:45 >
  • teşekkürler yavaş yavaş öğrenecez artık..Bitmeyen kartuş vanasını uzun süre kullanmayınca mı kapatıyım yoksa gece yatarken bile kapatıyım mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: K4TL14M

teşekkürler yavaş yavaş öğrenecez artık..Bitmeyen kartuş vanasını uzun süre kullanmayınca mı kapatıyım yoksa gece yatarken bile kapatıyım mı

ben hiç kapatmıyorum ki
    aaa banada bu gün birtane gelmiş
    şaka bir yana gören arkadaşlar almadan edemiyor

• Herkese merhaba canon mp495 model yazıcıma bugün bu sistemi kurdum
    Kadir Bey den aldım tank+2x400ml ocp
    yalnız takana kadar öldüm neredeyse yazıcıyı kıracaktım
    Yeni alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle hazır alsınlar
    Küçücük bir hata yüzünden ben 2 saat uğraştım
    kartuşlarda delik açılacak yerler gercekten çok önemli
    yoksa kartuş kapağı tam kapanmıyor ve yazıcı çalışmıyor
    3-5 hatası mı diyorlar ondan veriyor
    ne kadar ışık varsa yanıp yanıp sönüyor yani

Neyse sonuçta yaptım önemli olan bu ama anlamadığım yerler var
    ben bu küçük tıpalı kısmı yazdırma işi bittikten sonra kapatacak mıyım
    aynı şekilde tankın vanasını da kapatmak zorunda mıyım ?

Küçük tıpayı sadece tanka dolum yaparken mi takacağım yoksa

• quote:

Herkese merhaba canon mp495 model yazıcıma bugün bu sistemi kurdum
    Kadir Bey den aldım tank+2x400ml ocp
    yalnız takana kadar öldüm neredeyse yazıcıyı kıracaktım
    Yeni alacak arkadaşlara tavsiyem kesinlikle hazır alsınlar
    Küçücük bir hata yüzünden ben 2 saat uğraştım
    kartuşlarda delik açılacak yerler gercekten çok önemli
    yoksa kartuş kapağı tam kapanmıyor ve yazıcı çalışmıyor
    3-5 hatası mı diyorlar ondan veriyor
    ne kadar ışık varsa yanıp yanıp sönüyor yani

Neyse sonuçta yaptım önemli olan bu ama anlamadığım yerler var
    ben bu küçük tıpalı kısmı yazdırma işi bittikten sonra kapatacak mıyım
    aynı şekilde tankın vanasını da kapatmak zorunda mıyım ?

Küçük tıpayı sadece tanka dolum yaparken mi takacağım yoksa

Öncelikle hayırlı olsun.
    küçük tıpalarla işiniz hiçbir zaman yok.
    vanayı ise uzun zaman yazıcıyı kullanmayacağınız durumlarda kapatın.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.